Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xaaxaxaxa λοιπον κατεβασε την εφαρμογη και μετα θα πας top up μετα θα αλλαξεις πανω που λεει top up by card και θα βαλεις top up via transfer . θα σου εμφανισει τα στοιχεια που θα στειλεις τα λεφτα μεσω ebanking κα τελος.... απλα μην ξεχνατε οταν στελνετε το εμβασμα να γραψετε και το reference που σας λεει για να ξερουν ποιοι ειστε

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δε θα πας πληρωμη θα πας μεταφορα χρηματων σε τραπεζα εξωτερικου... και τα εξοδα εμβασματος να τα μοιραστετιτε για να σε χρεωσει το 1 ευρω...

Το reference number σε ποιο σημείο το βάζεις? Έχω Τράπεζα Πειραιώς web-banking... Και τώρα που δεν το έβαλα και έκανα το έμβασμα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το γραφεις στο πληροφοριες δικαουχου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στο ονομα του δικαουχου βαζεις το ονομα που σε δινει η εφαρμογη διλαδι REVOLUT LTD

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το οριο με τα 500 ευρω ειναι για εμβασματα στο εξωτερικο και οχι για αγορες με την χρεωστικη-πιστωτικη-Προπληρωμενη

Α καλά σκα&$α τα έκανα ούτε reference έβαλα ούτε το REVOLUT LTD τώρα?

Edit : Ευτυχώς είχα δεύτερο λογαριασμό πέρασα όλο το διαθέσιμο πόσο στον άλλο λογαριασμό έτσι ώστε τη Δευτέρα δεν θα βρει τπτ μέσα και το έμβασμα δεν θα γίνει....Έκανα λοιπόν ένα δεύτερο έμβασμα από τον άλλο λογαριασμό μου με τα σωστά στοιχεία και ελπίζω να δω το balance σωστό από Δευτέρα στο Revolut :)

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόβλημα, στείλε τους email

 

 

Του έχω ήδη στείλει email αλλά έχει χρόνο και για αυτό ανησυχώ .

 

To reference ειναι ο ''αριθμος του λογαριασμου'' σου ωστε να δουνε ποιος εστειλε το εμβασμα και να βαλουνε τα χρηματα.Εσυ το ξεχασες;Στειλε ενα μήνυμα στο chat και ρωτα τους.

 

 

Στην alpha bank νομίζω ότι το παίρνει αυτόματα .

 

περνα τους στο μειλ την αποδειξη

 

 

Ήδη στο 3ο email που μου ήρθε μου ζητάνε λεπτομέρειες . Τους έστειλα το αντίγραφο του εμβάσματος και ελπίζω να βγάλω άκρη .

 

 

Αυτό πάντως που μου έκανε πολύ καλή εντύπωση είναι ότι έχουν πολύ καλή εντύπωση . Το τελευταίο email που έλαβα από αυτούς είναι στις 02:03 AM .

Για οτιδήποτε νεότερο θα σας ενημερώσω . Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

αναληψη με revolut εχει κανει κανεις απο ελληνικη τραπεζα?σκεφτομαι να τους περασω ενα υπολοιπο που εχω στο paypal και να κανω αναληψη απο την καρτα μετα(οταν ερθει φυσικα)

Έχε υπόψη ότι η τράπεζα θα σου κρατήσει κάποια προμήθεια επειδή η ανάληψη θα γίνει μέσω συστήματος ΔΙΑΣ όπωςόταν ας πούμε κάνεις ανάληψη με κάρτα τράπεζας Α από ΑΤΜ τράπεζας Β.

 

Όσοι έχετε κάνει εγγραφή και αποστολή εμβάσματος κλπ σας έχει ζητηθεί από το revolut να στείλετε φωτοτυπία ταυτότητας κλπ? Κάτι τέτοιο έγραψε κάποιος στο insomnia.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα εχθές και δεύτερο έμβασμα σύνολο με το πρώτο 500 ευρώ και δεν μου εχει ζητηθεί ακόμα κανένα στοιχείο φορολογικό θα δείξει νομίζω μέχρι τα 1500 εχεις Free κινήσεις απο εκει και πάνω πρέπει να τους στείλεις πλήρη στοιχεία και εκκαθαριστικά...
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψη ότι η τράπεζα θα σου κρατήσει κάποια προμήθεια επειδή η ανάληψη θα γίνει μέσω συστήματος ΔΙΑΣ όπωςόταν ας πούμε κάνεις ανάληψη με κάρτα τράπεζας Α από ΑΤΜ τράπεζας Β.

 

Όσοι έχετε κάνει εγγραφή και αποστολή εμβάσματος κλπ σας έχει ζητηθεί από το revolut να στείλετε φωτοτυπία ταυτότητας κλπ? Κάτι τέτοιο έγραψε κάποιος στο insomnia.

 

αυτο ειναι το ερωτημα μου..παω σε οποιαδηποτε τραπεζα?και μεχρι ποσα μπορω να βγαλω?και το κυριοτερο τι κρατησεις εχει?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η revolut εκδίδεται στο εξωτερικό σίγουρα δεν έχει όριο ανάληψης ATM περιορισμένο από cc. Το μόνο όριο είναι αυτό που έχει κάθε κάρτα για λόγους ασφαλείας πχ 600 ή 900 ευρώ την ημέρα (τόσο είναι συνήθως στις ελληνικές τράπεζες). Δεν ξέρω πόσο είναι το αντίστοιχο στη revolut.

Όσο για την προμήθεια, αν κάνεις ανάληψη με κάρτα ελληνικής τράπεζες Α σε ΑΤΜ ελληνικής τράπεζας Β σου κρατάει προμήθεια 1-2 ευρώ. Λογικά θα έχουν κάποια προμήθεια και για ανάληψη με ξένη κάρτα αλλά δεν γνωρίζω πόση είναι (αυτό μάλλον εξαρτάται από την εκάστοτε ελληνική τράπεζα).

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η revolut εκδίδεται στο εξωτερικό σίγουρα δεν έχει όριο ανάληψης ATM περιορισμένο από cc. Το μόνο όριο είναι αυτό που έχει κάθε κάρτα για λόγους ασφαλείας πχ 600 ή 900 ευρώ την ημέρα (τόσο είναι συνήθως στις ελληνικές τράπεζες). Δεν ξέρω πόσο είναι το αντίστοιχο στη revolut.

Όσο για την προμήθεια, αν κάνεις ανάληψη με κάρτα ελληνικής τράπεζες Α σε ΑΤΜ ελληνικής τράπεζας Β σου κρατάει προμήθεια 1-2 ευρώ. Λογικά θα έχουν κάποια προμήθεια και για ανάληψη με ξένη κάρτα αλλά δεν γνωρίζω πόση είναι (αυτό μάλλον εξαρτάται από την εκάστοτε ελληνική τράπεζα).

 

αν ειναι 1-2 ευρω καλα ειναι..αν ξερει καποιος σιγουρα,ας ενημερωσει..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τσέκαρα στο σάιτ της Πειραιώς και λέει ότι με κάρτα Πειραιώς αν κάνεις ανάληψη από ΑΤΜ άλλης τράπεζας εντός Ελλάδας η προμήθεια είναι 1,40.

Στο σάιτ της revolut λέει ότι για αναλήψεις από ΑΤΜ κάποιες τράπεζες δεν χρεώνουν τίποτα ενώ άλλες έχουν προμήθεια. Προφανώς εξαρτάται από ποιας τράπεζας ΑΤΜ θα πας να κάνεις την ανάληψη.

 

Όσο για το όριο ανάληψης από ΑΤΜ που λέγαμε στο προηγούμενο ποστ, τώρα το είδα ότι στη revolut είναι £2,000 (=περίπου 2750 ευρώ την ημέρα!). Το όριο για αγορές είναι £5,000 (=6900 ευρώ) κάθε 96 ώρες και £30,000 (=41500 ευρώ) το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, μετά από 2,5 ημέρες εμφανίστηκαν και σε εμένα τα 60 € που είχα βάλει στο revolut.

Δεν μπορώ να καταλάβω από που κερδίζουν από αυτή την ιστορία :cool:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, μετά από 2,5 ημέρες εμφανίστηκαν και σε εμένα τα 60 € που είχα βάλει στο revolut.

Δεν μπορώ να καταλάβω από που κερδίζουν από αυτή την ιστορία :cool:

 

Στο FAQ στο σάιτ τους λένε:

We earn a nominal fee paid to us by merchants every time you use Revolut Card.

We reserve the right to review our pricing structure after the first 12 months of your use of the Revolut service. We do not anticipate any significant changes. Revolut was launched to offer a fair and transparent service. It has been designed to offer the best value and the best user experience. There are no hidden fees to our users.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, μετά από 2,5 ημέρες εμφανίστηκαν και σε εμένα τα 60 € που είχα βάλει στο revolut.

Δεν μπορώ να καταλάβω από που κερδίζουν από αυτή την ιστορία :cool:

 

Απλά είναι τα πράγματα. Ρίχνουν το δόλωμα στην αρχή για να τσιμπήσουν πελάτες και να μεγαλώσουν (με διάφορες ευκολίες, χαμηλή ισοτιμία κτλ). Μόλις μεγαλώσουν και γιγαντωθούν λίγο θα αρχίσουν και αυτοί τις ιστορίες και τις λαμογιές όπως κάνει τώρα το paypal με δικιά του ισοτιμία κτλ. Είναι εταιρία και αλλάζει την πολιτική της όποτε θέλει και δεν θα της πει κανείς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν υπάρχει και σε αυτό το νήμα στο πρώτο ποστ η διαδικασία για topup στο paypal balance; Τελικά έχω μπερδευτεί από αυτά που γράφονταν στο προηγούμενο νήμα που γίνονταν συζητήσεις για το paypal εν μέσω capital control. Η σωστή διαδικασία είναι το request money ή το send money; Κάποιοι ισχυρίστηκαν ότι το request money είναι λάθος (γιατί φαινόμαστε σαν πωλητές και μπορεί να δεσμευτούν τα λεφτά μας για αρκετό καιρό, αν κατάλαβα καλά).
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα και εγώ λογαριασμό χτες και παρήγγειλα και δωρεάν μάλιστα την κάρτα σε φυσική μορφή. Την περιμένω μέχρι 30 Οκτώβρη από ότι λένε.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση το verification code του paypal αφού μπει το ποσό στην κάρτα και την προσθέσουμε που φαίνεται το στέλνουν με SMS ή το app μας το δείχνει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση το verification code του paypal αφού μπει το ποσό στην κάρτα και την προσθέσουμε που φαίνεται το στέλνουν με SMS ή το app μας το δείχνει?

 

Για revolut λες;Το app τα δείχνει ολα.Δεν στέλνει sms

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, μετά από 2,5 ημέρες εμφανίστηκαν και σε εμένα τα 60 € που είχα βάλει στο revolut.

Δεν μπορώ να καταλάβω από που κερδίζουν από αυτή την ιστορία :cool:

 

Ποσο σου κρατησε η τραπεζα για μεταφορα; το γνωστο 1€; με ποια τραπεζα τα εστειλες;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το διάβασα για το revolut παιδιά! Είναι τόσο καλό όσο ακούγεται; Διάβασα αναλυτικά τους όρους τους. Δεν κατάλαβα όμως, αν μεταφέρω εγώ λεφτά από ελληνική τράπεζα σε αυτούς, χρέωνει κάποιος κάτι; Η ελληνική τράπεζα ή/και αυτοί;
Link to comment
Share on other sites

Ποσο σου κρατησε η τραπεζα για μεταφορα; το γνωστο 1€; με ποια τραπεζα τα εστειλες;

 

Η ALPHA με χρεωσε 1€ για μεταφορα 10€ (φαίνεται στις λεπτομέρειες του εμβάσματος).

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το διάβασα για το revolut παιδιά! Είναι τόσο καλό όσο ακούγεται; Διάβασα αναλυτικά τους όρους τους. Δεν κατάλαβα όμως, αν μεταφέρω εγώ λεφτά από ελληνική τράπεζα σε αυτούς, χρέωνει κάποιος κάτι; Η ελληνική τράπεζα ή/και αυτοί;

 

Απο την μερια της revolut ολο το ποσο βαζει δεν χρεωνει τιποτα.Απο την τραπεζα σου θα εχεις χρεωση 1 ευρω οποτε με 1 ευρω βαζεις τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Απο την μερια της revolut ολο το ποσο βαζει δεν χρεωνει τιποτα.Απο την τραπεζα σου θα εχεις χρεωση 1 ευρω οποτε με 1 ευρω βαζεις τα χρηματα.

 

Μολης εφυγε και απο εμενα το ποσο των 100€ για revolut απο eurobank. μεσα στην εβδομαδα θα φανουν και μετα συνδεση με paypal.aliexpress και στοιχημαν και λογικα μεσα στν εβδομαδα θα μου ερθη η καρτα να δουμε τι λεη για αναληξη

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψη ότι η τράπεζα θα σου κρατήσει κάποια προμήθεια επειδή η ανάληψη θα γίνει μέσω συστήματος ΔΙΑΣ όπωςόταν ας πούμε κάνεις ανάληψη με κάρτα τράπεζας Α από ΑΤΜ τράπεζας Β.

 

Όσοι έχετε κάνει εγγραφή και αποστολή εμβάσματος κλπ σας έχει ζητηθεί από το revolut να στείλετε φωτοτυπία ταυτότητας κλπ? Κάτι τέτοιο έγραψε κάποιος στο insomnia.

Δεν μου ζήτησαν τίποτα απλά χωρίς αυτά τα στοιχεία έχει ένα όριο για topup νομίζω 1500 ευρώ. Τους τα έστειλα και τώρα δεν φαίνεται να υπάρχει όριο πουθενά. Πληροφοριακά για όποιον δεν έχει κάνει την διαδικασία χρειάζεται απλά να έχεις μαζί σου την ταυτότητα γιατί το ίδιο το πρόγραμμα στην σκαναρει. Επίσης σε βγάζει και φωτογραφία..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να κανουμε top up στην καρτα revolut απο ibank εθνικης βαζουμε το iban απο την εφαρμογη και στην επιλογη δικαιουχος βαζουμε τον αριθμο μας reference ,oπως στη φωτο παρακατω?

4064d5b59c8f7e99

https://tmpdmp.com/cdc052d50779a97f/4064d5b59c8f7e99

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...