Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Κανένα νέο , από την άλλη το j5 2015 πήρε την ενημέρωση Μαρτίου 2017 ....Ξεφτίλα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει αυτή η συσκευή την θέλω για την γυναικα μου αλλά διαβάζω παράπονα για την κάμερα μετα απο συζήτηση εδώ στο φόρουμ πήγα να δω το g4 plus που έχει καλύτερη κάμερα και το p8 lite 2017 και p9 έλα πού το x style μου φάνηκε πιο ωραίο θες το μέγεθος θες τα ηχεία ξέρει κανεις αν έχει μεγάλη διάφορα στης φωτο με τα μοντέλα που γράφω πιο πάνω έχει βγει καμια βελτίωση στο λογισμικό της κάμερας η με κάνα app γίνεται καλύτερη?
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι ισάξιες. Την ημέρα έχει καλύτερη το μότο λόγο ανάλυσης και το βράδυ το lg . Αλλά εγώ πάλι το μότο θα έπαιρνα , έχω τελειώσει με την lg προσωπικά .
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει fm radio αν είναι δυνατον τώρα το είδα που το παράγγειλα

Γίνεται κάτι με αυτό η να ακυρωσω την παραγγελία

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι θα μπορούσε να γίνει?

Να μπει δέκτης ? Δεν υπάρχει περίπτωση.

Μόνο εφαρμογή ραδιοφώνου αλά με χρήση data .

 

Στάλθηκε από το XT1572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο throttling τι λεει; Πχ οταν παιζεται παιχνιδι τυπου asphalt 8 πως τα παει;

 

Ειχα ενα nexus 5x που χει ιδιο επεξεργαστη και μετα απο 5 λεπτα gaming τα πηγαινε χειροτερα και απο ενα lg g2 που ειχα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια απο throttling τι λεει; Πχ οταν παιζεται παιχνιδι τυπου asphalt 8 πως τα παει;

 

Ειχα ενα nexus 5x που χει ιδιο επεξεργαστη και μετα απο 5 λεπτα gaming τα πηγαινε χειροτερα και απο ενα lg g2 που ειχα.

 

Επειδη το πηρα θα απαντησω εγω στην ερωτηση μου (μην τυχον το χει και αλλος απορια). Δεν υπαρχει throttling, επαιζα μιση ωρα asphalt 8 και δεν εκανε κιχ το κινητο (αντιστοιχα στο nexus 5x μετα απο λιγα λεπτα gaming laggare ασχημα). Ισως εχει καλυτερη ψυξη λογω του μεγεθους του.

 

Η οθονη ειναι πραγματικα flagship επιπεδο. Ωραια χρωματα, δυνατος φωτισμος και μεγαλο μεγεθος χωρις να κανει ογκωδη τη συσκευη (αν και 5.7 ιντσες εχει μεγεθος 5.5). Επισης, ο ηχος ειναι απλα εντυπωσιακος. Περαν οτι ειναι δυνατος και στερεοφωνικος ειναι και γεματος! Δεν νομιζω να εχω ξανασυναντησει τετοιο ηχο σε smartphone. Επιπλεον, η καμερα ειναι σιγουρα καλυτερη απο κινητα τυπου p9 lite, honor 6x κλπ. Τελος, απο αποψη αποδοσης, το να εχεις ενα τερας snapdragon 808 χωρις ομως throttling ειναι μεγαλο προτερημα. Σε συνδιασμο με τα 3GB Ram και το ελαφρυ λειτουργικο του απλα πεταει.

 

Πραγματικα δεν περιμενα με τοσα λιγα λεφτα να μπορεις να παρεις τοσο καλη συσκευη. Ειδικα τα gestures που εχει ειναι all the money. Μπραβο Moto!!!

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το πηρα θα απαντησω εγω στην ερωτηση μου (μην τυχον το χει και αλλος απορια). Δεν υπαρχει throttling, επαιζα μιση ωρα asphalt 8 και δεν εκανε κιχ το κινητο (αντιστοιχα στο nexus 5x μετα απο λιγα λεπτα gaming laggare ασχημα). Ισως εχει καλυτερη ψυξη λογω του μεγεθους του.

 

Η οθονη ειναι πραγματικα flagship επιπεδο. Ωραια χρωματα, δυνατος φωτισμος και μεγαλο μεγεθος χωρις να κανει ογκωδη τη συσκευη (αν και 5.7 ιντσες εχει μεγεθος 5.5). Επισης, ο ηχος ειναι απλα εντυπωσιακος. Περαν οτι ειναι δυνατος και στερεοφωνικος ειναι και γεματος! Δεν νομιζω να εχω ξανασυναντησει τετοιο ηχο σε smartphone. Επιπλεον, η καμερα ειναι σιγουρα καλυτερη απο κινητα τυπου p9 lite, honor 6x κλπ. Τελος, απο αποψη αποδοσης, το να εχεις ενα τερας snapdragon 808 χωρις ομως throttling ειναι μεγαλο προτερημα. Σε συνδιασμο με τα 3GB Ram και το ελαφρυ λειτουργικο του απλα πεταει.

 

Πραγματικα δεν περιμενα με τοσα λιγα λεφτα να μπορεις να παρεις τοσο καλη συσκευη. Ειδικα τα gestures που εχει ειναι all the money. Μπραβο Moto!!!

 

 

Καλησπερα σε ολο το φορουμ και τους φιλους....ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποιος καλος οδηγος να περασω την 6.01 ?? ειμαι με security patch δεκεμβριος 2016 και μου βγαζει οτι ειμαι με την 6.0.0:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σε ολο το φορουμ και τους φιλους....ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποιος καλος οδηγος να περασω την 6.01 ?? ειμαι με security patch δεκεμβριος 2016 και μου βγαζει οτι ειμαι με την 6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα κριμα. Παντως το χα αδικησει το κινητο. Ειναι πολυ παραπανω απο τα specs του και η ποιοτητα του σε οθονη/ηχειο/κατασκευη/αποδοση στεκεται ανετα διπλα σε κινητα των 300+ (τα οποια εχουν μικροτερες οθονες). Το μονο που με φοβιζε ηταν οτι ο 808 θα χει throttling αλλα με εξεπληξε ευχαριστα αφου τελικα δεν ειχε ουτε οταν το ζοριζα συνεχομενα ουτε μετα απο μιση ωρα gaming με asphalt 8. Ολα στο φουλ και δεν ειχε ουτε ενα frame drop.

 

Για τους banchmarkakies στο antutu βγαζει καπου 72.000. (οχι οτι εχει τοση σημασια)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ανδρεα σε ευχαριστω για την απαντηση επειδη εχω πελαγωσει λιγο....το εχω ετσι απο την αρχη...προ δυο μηνων καινουριο απο ''kaizer'' τι μπορω να κανω ?? γιατι φιλος εχει το ιδιο με την 6,02 και παει καλυτερα,,,,ειδικοτερα σε μπαταρια .....νομιζω εχει βγει και nougat ?? σε xda ??
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω δεν εχει βγει 6.0.2. Αυτη τη στιγμη φοραω 6.0.1. Συντομα θα βγει και official nougat οποτε μη μπλεκεις με ξεκλειδωματα και buggy custom roms.

 

Μηπως ειναι branded το κινητο σου, πχ γραφει Vodafone ή Tim οταν ανοιγει;

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη δικο μου λαθος....φοραω 6.0.0 δυστηχως και εψαχνα την 6.01...οχι δεν ειναι branded, προελευση γαλλια...σαν χωρα....δηλαδη αν περασω official χωρις να ξεκλειδωσω bootloader θα εχω ισως θεμα και με εγγυηση ?? ευχαρισω και παλι για ολη τη βοηθεια...ειλικρινα...:)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το κινητο το χω λιγες μερες και δεν εχω προλαβει να παιξω πολυ, εχει βγαλει πουθενα official αρχειο οπου το τρεχεις με το updater της συσκευης; Αν ναι δεν νομιζω να χεις θεμα. Στειλε βεβαια ενα link να το δω.
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/moto-x-style/general/xt1572-mm-twrp-root-xposed-t3276792

εδω που ρωτησα καποια παιδια μου ειπανε οτι ειναι official roms και δε θα εχεις θεμα...στα πρωτα βηματα βεβαια....μονο να περασω τη ρομ...ισως να μου λενε λαθος...ενα δευτερο οδηγο που βρηκα αλλα δεν οδηγει πουθενα δυστηχως ειναι : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424174&page=15

Link to comment
Share on other sites

Οπως το περιμενα. Θελει ξεκλειδωμα bootloader για να το περασεις. Αν δεις το περναει μεσω του twrp. Και μαλιστα το χει και ως βημα το ξεκλειδωμα.

 

Βεβαια στο δευτερο link που ειναι απο εδω μιλαει μονο για recovery mode.Γιατι δεν του στελνεις κανα μηνυμα του παιδιου να σου απαντησει;

Link to comment
Share on other sites

Aν μιλάμε για επίσημο αρχείο αναβάθμισης λογισμικού, δεν απαιτεί ξεκλείδωμα bootloader. Απλά και μόνο να μπει σε συσκευή για την οποία προορίζεται. Αν προορίζεται για συσκευή που αυτή τη στιγμή έχει διαφορετικής περιοχής λογισμικό, δεν θα το αφήσει να εγκατασταθεί.

 

Προσοχή, γενικά μπορείς να φλασάρεις επίσημα οποιοδήποτε λογισμικό είναι μεταγενέστερο από αυτό που φοράει.

Δεν μπορείς να βάλεις μικρότερη έκδοση.

Αν όμως αυτό που θα φλασάρεις είναι από διαφορετική περιοχή, τότε ξεχνάς τα updates. Ο μόνος τρόπος να έχεις ξανά την δυνατότητα για ΟΤΑ αναβαθμίσεις είναι να βάλεις ξανά το δικό του λογισμικό.

 

Και, όπως είναι γνωστό, όταν είσαι root και έχεις custom recovery, δεν σε αφήνει να κάνεις OTA update.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...