Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στο xstyle που πηρα πριν 2 μέρες πάνω αριστερά στην οθόνη οχι ακριβως στην γωνια αλλα λιγο πιο κάτω οταν ειμαι σε ανοικτοχρωμο φόντο εμφανίζεται μια ασπριλα λιγότερο απο μισο εκατοστό..Σε μαυρο φόντο δεν φαίνεται τίποτα..Τι μπορεί να είναι; Καμμένο πίξελ ή κατι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο xstyle που πηρα πριν 2 μέρες πάνω αριστερά στην οθόνη οχι ακριβως στην γωνια αλλα λιγο πιο κάτω οταν ειμαι σε ανοικτοχρωμο φόντο εμφανίζεται μια ασπριλα λιγότερο απο μισο εκατοστό..Σε μαυρο φόντο δεν φαίνεται τίποτα..Τι μπορεί να είναι; Καμμένο πίξελ ή κατι άλλο;

 

Έχω το x play και έχω παρατηρήσει το ίδιο πράγμα. Νομίζω όμως ότι δεν πρέπει να είναι θέμα pixel, γιατί μετά από απενεργοποίηση και ενεργοποίηση της συσκευής, το πρόβλημα παύει να υπάρχει. Επειδή χρησιμοποιώ nova launcher, αναρωτιέμαι εάν ευθύνεται αυτός. Με τον stock launcher πριν ,δεν είχα παρατηρήσει κάτι ανάλογο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

μου χάλασε η θήκη μου:(. 'Εχετε να προτείνετε κάποια (θέλω wallet style);

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή, πολύ ποιοτική

 

Πολύ καλή! Την είδα και από κοντά αλλά εμένα δε με βόλεψε γιατί ήθελα περισσότερα τσεπάκια για κάρτες και χαρτονομίσματα. Οπότε πήρα πριν απο λίγο αυτή αυτή . Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο ποιοτικά αλλά μια χαρά για τα χρήματα της.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξαναπηρα....Τόσο καλό είναι ! Σε μαυρακι όμως που το είχα​ άχτι .
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξαναπηρα....Τόσο καλό είναι ! Σε μαυρακι όμως που το είχα​ άχτι .

Dual sim υπάρχει;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dual sim υπάρχει;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Αν υπαρχει δικαρτο σιγουρα θα το προτιμησω απο το Redmi 4....

Ετσι και αλλιως για 2η συσκευη το θελω....Σε αυτη τη τιμη κοιταω τωρα αυτο,και το Redmi 4

Link to comment
Share on other sites

δίκαρτο απ' ότι είχα κοιτάξει παλαιότερα δύσκολο να βρει κανείς μεν ( αν υπάρχει καθόλου), μπορεί να γίνει όμως δε, με μια μετατροπή του sim tray ( αν κοιτάξει κάποιος προσεκτικά φαίνεται ξεκάθαρα η θέση για την 2η σιμ η οποία είναι καλυμένη), κάτι το οποίο φυσικά δεν είναι πολύ εύκολο και οδηγεί και σε απώλεια της εγγύησης φυσικά, εκτός όμως αυτού δεν θα πρέπει να εγκατασταθεί και κάποια ειδική έκδοση του λογισμικού που να υποστηρίζει την δίκαρτη λειτουργία? Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα, δίκαρτο υπάρχει στην Ινδία και στη Βραζιλία. Οπότε λίγο δύσκολο να το προμηθευτεί κανείς.

 

Για το θέμα της μετατροπής, είναι πολύ χλωμό, έως αδύνατο.

Ναι μεν, μπορεί το sim tray να έχει 2η υποδοχή καλυμμένη, αλλά για να λειτουργήσει ως dual sim, θα πρέπει εκτός από το να περαστεί η αντίστοιχη rom, να υπάρχουν και ακροδέκτες για τη 2η sim μέσα στο τηλέφωνο.

 

Κάτι τέτοιο γίνεται στο Moto X Play, όπου όλα τα ευρωπαϊκά είναι όντως dual sim, με την 2η απενεργοποιημένη. Αν βγάλεις το κάλυμμα και περάσεις rom από Ινδία, δουλεύει μια χαρά(το έχω κάνει στο δικό μου X Play). Υπάρχει ένας περιορισμός βέβαια, το 2ο slot έχει IMEI 0, και σε κάποιες χώρες χωρίς ένα κανονικό IMEI δεν δουλεύει ούτε για τηλεφωνο, ούτε για Internet, ακόμα και αν δείχνει ότι πιάνει σήμα. (Στην Ελλάδα δεν έχουμε τέτοιο θέμα, λειτουργεί κανονικά).

 

Ωστόσο από αυτά τα λίγα που διάβασα στο XDA, το X Style/Pure δεν πρέπει να έχει τη δυνατότητα να διαβάσει 2η sim, αν δεν είναι από τη μάνα του dual sim συσκευή. Μέχρι και φωτογραφία από την πλακέτα είχαν σε κάποιο σχετικό θέμα που έλειπε το hardware(οι ακροδέκτες).

Link to comment
Share on other sites

 

Φαίνεται ότι υπάρχει. Άντε τώρα να το βρει κανείς βέβαια...

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο eBay υπάρχουν κάποια κομμάτια (όπως ανέφερε και ο Mark). Αλλά λόγω τιμής​ και μόνο δεν νομίζω να αξίζει η αγορά.

http://m.ebay.com/itm/New-Launch-Moto-X-Style-White-and-Champagne-32-GB-Unlocked-Dual-Sim-/172330924765?hash=item281fb93add%3Ag%3AEekAAOSwxg5XzUoP&_trkparms=pageci%253A2af0c2d6-1509-11e7-a61c-74dbd180d90a%257Cparentrq%253A1dac38dc15b0a6a8eb98fc9effef2b65%257Ciid%253A10

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο παραπάνω και λόγω της μπαταρίας και μόνο δεν είναι και τόσο συμφέρον δεδομένων των νεότερων συσκευών. Όλοι μιλάνε για μια μέρα "σχεδον" και θα μειώνεται και άλλο αν χρησιμοποιείς και την δεύτερη θύρα.

Κρίμα και χάρηκα, για single sim όμως παραμένει πάρα πολύ καλό, τους ζηλεύω αυτούς που το έχουν.

Προσωπικά θα πάω σε άλλο moto

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως λιγες μερες το αντεξα και το πουλησα :wacko:

 

Αρχισε να με ποναει το χερι μου απο τα hand gymnastics . Αρκετα πιο βαρυ απο το 950xl που ειχα πριν και δυστυχως φαινεται στο χερι αυτο.

Παω για htc που βγαζει πιο ανθρωπινα μεγεθη :)

Link to comment
Share on other sites

Motorola 950XL 165 γραμμάρια.

Moto X Style 179.

 

Αν φίλε μου κάνεις έτσι για 14 γραμμάρια, να το ψάξεις λίγο, γιατί το θέμα δεν είναι τεχνολογικό, αλλά μάλλον ιατρικό...

Link to comment
Share on other sites

Motorola 950XL 165 γραμμάρια.

Moto X Style 179.

 

Αν φίλε μου κάνεις έτσι για 14 γραμμάρια, να το ψάξεις λίγο, γιατί το θέμα δεν είναι τεχνολογικό, αλλά μάλλον ιατρικό...

 

Δεν κατανοω το πνευμα σου . Τα 14 γραμμαρια αν τα προσθεσεις σε ενα iphone 6 πχ δεν ειναι τιποτα. Αν τα προσθεσεις ομως σε κατι που ηδη ειναι βαρυ, δυσκολευει αρκετα τη χρηση για καποιον που καποιες φορες χρειαζεται να χρησιμοποιησει το κινητο του πολυ ωρα. Αλλωστε + θηκη + τζαμακι , που χρησιμοποιω παντα, πας ακομα παραπανω.

 

Εν πασει περιπτωση δοκιμες κανουμε στα κινητα, δε μου εκανε , παμε παρακατω :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως λιγες μερες το αντεξα και το πουλησα :wacko:

 

Αρχισε να με ποναει το χερι μου απο τα hand gymnastics . Αρκετα πιο βαρυ απο το 950xl που ειχα πριν και δυστυχως φαινεται στο χερι αυτο.

Παω για htc που βγαζει πιο ανθρωπινα μεγεθη :)

Υπερβολικό σε βρίσκω...

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικό σε βρίσκω...

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

 

Σε specs με υπερκαλυπτε . Αλλα αν το δεις διπλα σε 950xl που ειχα , το οποιο και εκεινο με 5.7 , θα καταλαβεις οτι ειναι πιο δυσχρηστο. Ηδη εκεινο με δυσκολευε και σκεφτηκα αντε αν ειναι παρομοιο θα το λατρεψω , αλλα δυστυχως δεν ηταν!

 

Τελικα μετα απο απειρες αλλαγες κινητων , ισως το πιο βολικο σε οθονη και μεγεθος πλαισιου να πω πως ηταν το lg g3. Αλλα ειχε αλλα θεματα εκεινο τα οποια αν αρχιζα να απαριθμω ( και μαλιστα σε off topic θεμα) δε θα τελειωνα ουτε αυριο :)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βολικό ήταν όντως το g3 θα συμφωνήσω . Όμως πλέον εμένα δεν μου κάνει αίσθηση πλέον καθότι το συνήθισα , πιστεύω έτσι θα έκανες και εσύ αν το κρατούσες λίγο ακόμα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ισως :) . Και εσυ βεβαια θυμαμαι, αλλαζεις ευκολα κινητο , οποτε δε σε βλεπω πολυ με το style :lol:
Link to comment
Share on other sites

εκτος και αν τα σκατωσουν πολυ ασχημα στην 7.0ρα τοτε θα με δεις για πολυ καιρο μαζι του :p
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...