Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρήγγειλα και εγω το κινητο για να αντικαταστησω το σ4 το οποιο πλεον αρχισε να κανει νερα μετα απο 3χρ.ελπιζω να επέλεξα σωστα.ημουν αναμεσα στο τζ4 κ αυτο.ίδωμεν :rolleyes:
παοκ
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα και εγω το κινητο για να αντικαταστησω το σ4 το οποιο πλεον αρχισε να κανει νερα μετα απο 3χρ.ελπιζω να επέλεξα σωστα.ημουν αναμεσα στο τζ4 κ αυτο.ίδωμεν :rolleyes:

Νομίζω κακά έκανες... Το g4 πολύ ζημιαρικο... Όλο για bootloop διαβάζω στο νήμα του... Από που το πήρες;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κακά έκανες... Το g4 πολύ ζημιαρικο... Όλο για bootloop διαβάζω στο νήμα του... Από που το πήρες;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

απο το παμπλικ στα 398 γιατι θα το βαλω με πιστωτική κάρτα.μονο εκει εχει 12 ατοκες.διαβασα αρκετά για το τζ4 αλλα ελεγα να το παρω

απλα με δοσεις δεν συμφερε γιατι το παμπλικ και τα λοιπα κατάστηματα το ειχαν στα 549..απαγορευτικο

παοκ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχουμε ενημέρωση για επίσημη 6.0.1;

 

μα έχει βγει η 6.0.1 μήπως είναι τπτ branded το δικό σου

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

μα έχει βγει η 6.0.1 μήπως είναι τπτ branded το δικό σου

 

Από expansys αγορά,δεν νομίζω...Η αναβάθμιση μου λέει ότι είναι ενημερωμένο στην 6.0.Γίνεται με άλλον τρόπο;

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Από expansys αγορά,δεν νομίζω...Η αναβάθμιση μου λέει ότι είναι ενημερωμένο στην 6.0.Γίνεται με άλλον τρόπο;

 

Και εμένα 6.0 λέει. Εκτός αν δεν εμφανίζει Χ.Χ.1 update.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου την 6.0.1 έχει, το public το έχει στα 399 με 24 άτοκες, μπορεί να λέει μόνο online αγορές, αλλά αν τους πιεσεις λίγο στο κανουν και στο κατάστημα
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Από expansys αγορά,δεν νομίζω...Η αναβάθμιση μου λέει ότι είναι ενημερωμένο στην 6.0.Γίνεται με άλλον τρόπο;

 

Ναι γίνετε κατεβάζεις την αναβάθμιση και την περνάς από recovery αύριο θα ετοιμάσω οδηγό για αυτούς που δεν το πολύκατέχουν

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνετε κατεβάζεις την αναβάθμιση και την περνάς από recovery αύριο θα ετοιμάσω οδηγό για αυτούς που δεν το πολύκατέχουν

 

Αν και για τόσο το κατέχω,ο οδηγός είναι πάντα ευπρόσδεκτος!;)Βλέπεις αισθητές διαφορές με την 6.0.1;Μπαταρία κυρίως θα ήθελα να μου πεις.Ευχαριστούμε!!!

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για ευρωπαϊκό XT1572 manual OTA update

ΠΡΟΣΟΧΗ: Οτιδήποτε κάνετε από εδώ και κάτω γίνεται αποκλειστικά και μόνο με δική σας ευθύνη. Δεν φέρω καμία ευθύνη για οτιδήποτε πρόβλημα προκύψει στη συσκευή σας.

 

Πρώτα κάντε έλεγχο ότι είσαστε με το security patch Φεβρουαρίου

 

http://image.prntscr.com/image/d7ae629bddba4aeaa8f51b823e823c95.png

 

Κατεβάστε και αντιγράψτε το αρχείο zip όπως είναι στο τηλέφωνο.

OTA 6.0.1

 

Μπείτε τώρα σε recovery mode.

video στο yt το πως μπαίνουμε σε recovery mode

 

Επιλέξτε apply update from sdcard και πλοηγηθείτε στο αρχείο zip εκεί που το αποθηκεύσατε στο τηλέφωνό.

 

Χρησιμοποιήστε τα πλήκτρα έντασης για να περιηγηθείτε και πλήκτρο λειτουργίας για να επιβεβαιώσετε την ενέργεια.

 

Η διαδικασία εγκατάστασης θα ξεκινήσει στη συσκευή και θα διαρκέσει μερικά λεπτά.

 

Μόλις τελειώσει η διαδικασία κάντε reboot.... Τέλος είσαστε με την τελευταία αναβάθμισή 6.0.1

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ!Προσωπικά θα περιμένω λίγο ακόμη και αν δεν αντέξω θα το τολμήσω.Χτυπητές διαφορές σε σχέση με την 6.0;
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

είδα καλύτερή μπαταρία σίγουρα πιο σταθερό σε λειτουργία από το 6.0

α και πλέον υπάρχει δυνατότητά να εμφανίζει το ποσοστό μπαταρίας δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητά στο 6.0

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου από χτες.ωραία οθόνη.δυνατός επεξεργαστής.το μόνο θέμα μου είναι ότι έχει δεσμεύσει το80% της ραμ.είναι πολύ για σχεδόν στοκ ανδροιντ.την 6.0.1 εμένα την πήρε αφού έκανε πρώτα 3αναβαθμισεις.
παοκ
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου από χτες.ωραία οθόνη.δυνατός επεξεργαστής.το μόνο θέμα μου είναι ότι έχει δεσμεύσει το80% της ραμ.είναι πολύ για σχεδόν στοκ ανδροιντ.την 6.0.1 εμένα την πήρε αφού έκανε πρώτα 3αναβαθμισεις.

 

Χμμμ περίεργο. Τσέκαρε τα apps σου και απενεργοποίησε εκείνα που δε χρειάζεσαι ώστε να μην φορτώνουν στην εκκίνηση. Εγώ έχω 35 περίπου από τα οποία 4-5 απενεργοποιημένα (κάτι google books, music, tv κλπ) και είμαι στο 60% ΜΟ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις,την εξωτερική μνήμη αν την ενσωματωμένη κανονικά σαν εσωτερική χωρίς πρόβλημα και πως είναι η μπαταρία βγάζοντας το βράδυ έως το πρωί σε κατάσταση αναμονής και αν μετά με βγάζει πρωί έως το βράδυ?(η χρήση που κάνω συνήθως είναι 30 λεπτά κλήσεις, Internet και να δω βίντεο χωρίς υπερβολές και σε αυτό)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις,την εξωτερική μνήμη αν την ενσωματωμένη κανονικά σαν εσωτερική χωρίς πρόβλημα και πως είναι η μπαταρία βγάζοντας το βράδυ έως το πρωί σε κατάσταση αναμονής και αν μετά με βγάζει πρωί έως το βράδυ?(η χρήση που κάνω συνήθως είναι 30 λεπτά κλήσεις, Internet και να δω βίντεο χωρίς υπερβολές και σε αυτό)

 

Η κάρτα μνήμης πρέπει να ναι γρήγορη αλλιώς θα χεις πρόβλημά .... άλλα για πιο λόγω να το κάνεις? άντε αν ήταν 8gb να το σκεφτείς άλλα 32gb για εφαρμογές + μια μεγάλη κάρτα μνήμης για βίντεο, φώτο, μουσική είναι υπεραρκετά.

 

Σε αναμονή σε μένα τρώει όλη νύχτα 1% άντε 2% το πολύ βέβαια έχω 10 εφαρμογές - παιχνίδια (δες έχω ανεβάσει και screensot πιο πίσω που μου βγάζει 4 ημέρες πάντα με wifi ή 4g με λίγη χρήση), τώρα αν έχεις τα πάντα όλα ανοιχτά (bt, nfc, wifi, 4g, gps και τον φακό για φωτάκι νυχτός :lol:) 200apps εγκαταστημένα με 8 λογαριασμούς mail, fb, viber, skype και δεν συμμαζεύεται:X μην περιμένεις κάτι τέτοιο

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης πρέπει να ναι γρήγορη αλλιώς θα χεις πρόβλημά .... άλλα για πιο λόγω να το κάνεις? άντε αν ήταν 8gb να το σκεφτείς άλλα 32gb για εφαρμογές + μια μεγάλη κάρτα μνήμης για βίντεο, φώτο, μουσική είναι υπεραρκετά.

 

Σε αναμονή σε μένα τρώει όλη νύχτα 1% άντε 2% το πολύ βέβαια έχω 10 εφαρμογές - παιχνίδια (δες έχω ανεβάσει και screensot πιο πίσω που μου βγάζει 4 ημέρες πάντα με wifi ή 4g με λίγη χρήση), τώρα αν έχεις τα πάντα όλα ανοιχτά (bt, nfc, wifi, 4g, gps και τον φακό για φωτάκι νυχτός :lol:) 200apps εγκαταστημένα με 8 λογαριασμούς mail, fb, viber, skype και δεν συμμαζεύεται:X μην περιμένεις κάτι τέτοιο

 

Ok να σε ρωτήσω και κάτι άλλο στην εφαρμογή της κάμερας έχει την επιλογή για αποθήκευση στην κάρτα μνήμης?Για την μπαταριά μιλάμε για κανονική χρήση όχι να μην το αφήνω από τα χεριά:)

Link to comment
Share on other sites

Ok να σε ρωτήσω και κάτι άλλο στην εφαρμογή της κάμερας έχει την επιλογή για αποθήκευση στην κάρτα μνήμης?Για την μπαταριά μιλάμε για κανονική χρήση όχι να μην το αφήνω από τα χεριά:)

 

εννοείται το ρωτάς

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Xθες παρέλαβα το δικό μου Μοto X! Πρώτες εντυπώσεις άριστες.

Κάποια καλά αξεσουαρ που προτείνετε? Αληθεια, η πίσω όψη βγαίνει/αλλάζει?

Ευχαριστώ

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

όλα βγαίνουν και οι γρίλιες των ηχείων και το αλουμινένιο grip τις κάμερας άλλα μετά bb η εγγύησή

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

όλα βγαίνουν και οι γρίλιες των ηχείων και το αλουμινένιο grip τις κάμερας άλλα μετά bb η εγγύησή

 

Δεν αναφέρομαι σε τέτοιο πράγμα φίλε μου.

Εννοούσα αν είναι αλοσπωμενη, χωρίς να ξυλωσω το κινητό

Edited by egoeimai
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...