Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Force δεν το εχω δει πουθενα και δεν νομιζω να το βρεις Ελλάδα... Edited by kpetros

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Ναι, το force είναι άλλη συσκευή για την οποία δεν μπορούμε να συζητάμε στο παρόν θέμα μιας και βγαίνουμε off topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι και γω κατοχος του style....προερχομαι απο LG G3, MX4PRO, MX5 σε συγκριση με αυτες το μοτορολα πεταει πολυ μπροστα σε ολα.... Οι καμερες ειναι σουπερ... οθοναρα και ο ηχος απο τα ηχεια και ακουστικα (μ αρεσει πιο πολυ και απο ΜΧ4 pro, HTC Μ8 mini) τα σπαει. Σε διαστασεις δεν το καταλαβαινεις οτι ειναι 5.7" ειμαι πολυ ενθουσιασμενος.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Από τις πιο τιμιες συσκευές που κυκλοφορουν

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Από τις πιο τιμιες συσκευές που κυκλοφορουν

 

Sent from my Mate 8

 

Ετσι πολυ τιμιο το style... μεχρι στιγμης δεν παρατηρησα κατι που να με ενοχλει:)

 

Να αναφερω οτι τα λευκα γραμματα με τα σχεδια στην εργοστασιακη μεμβρανη βγαινουν με βαμβακη και λιγο οινοπνευμα ετσι μποριτε να την βγαλετε μεχρι την τοποθετηση του tempered glass:lol:

 

Νομιζω οτι μπορει να γινει και δικαρτο εχει δοκιμασει καποιος δευτερη καρτα:!:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πολυ τιμιο το style... μεχρι στιγμης δεν παρατηρησα κατι που να με ενοχλει:)

 

Να αναφερω οτι τα λευκα γραμματα με τα σχεδια στην εργοστασιακη μεμβρανη βγαινουν με βαμβακη και λιγο οινοπνευμα ετσι μποριτε να την βγαλετε μεχρι την τοποθετηση του tempered glass:lol:

 

Νομιζω οτι μπορει να γινει και δικαρτο εχει δοκιμασει καποιος δευτερη καρτα:!:

Προφανώς, λέω εγώ τώρα, σε κάποιες αγορές του εξωτερικού όπως τις ασιατικές π.χ., να προσφέρεται ως δίκαρτο γιατί πράγματι δίπλα στην κανονική θέση της σιμ φαίνεται να υπάρχει χώρος σχεδιασμένος για την τοποθέτηση δεύτερης κάρτας, δοκίμασα να βγάλω το κάλυμμά του αλλά δεν μπόρεσα και σταμάτησα μήπως κάνω ζημιά, και για να λέει sim1 στην πρώτη υποδοχή πολύ πιθανόν να λέει sim2 στην διπλανή. Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

εψαξα στο xda και βρηκα οτι αν κοιταξεις μεσα εχει 2 πλακετες για sim το καλυμα του βγαινει ευκολα αν το ζεστανεις ελαχιστα με το πιστολακι και το σπροξεις με το εργαλειακι για sim slot στην τριπουλα που εχει και γραφει 2sim αλλα δεν λειτουργει :mad:

 

ηρθε σε κανεναν η 6.0.1 ?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

εψαξα στο xda και βρηκα οτι αν κοιταξεις μεσα εχει 2 πλακετες για sim το καλυμα του βγαινει ευκολα αν το ζεστανεις ελαχιστα με το πιστολακι και το σπροξεις με το εργαλειακι για sim slot στην τριπουλα που εχει και γραφει 2sim αλλα δεν λειτουργει :mad:
απα πα δεν είναι για μένα τα..ταχυδακτυλουργικά, δεν υπάρχει περίπτωση , θα το σπάσω, αλλά εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι , πες ότι το καταφέραμε και το βγάλαμε αυτό το καλυμμα, μετά τι, το τηλέφωνο είναι έτοιμο για dual sim λειτουργια? η θα χρειαστεί η εγκατάσταση ειδικής ρομ?

 

ηρθε σε κανεναν η 6.0.1 ?
οχι ακόμη, τι περιμένουμε με αυτήν την αναβάθμιση μήπως γνωρίζεις? Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

απα πα δεν είναι για μένα τα..ταχυδακτυλουργικά, δεν υπάρχει περίπτωση , θα το σπάσω, αλλά εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι , πες ότι το καταφέραμε και το βγάλαμε αυτό το καλυμμα, μετά τι, το τηλέφωνο είναι έτοιμο για dual sim λειτουργια? η θα χρειαστεί η εγκατάσταση ειδικής ρομ?

 

οχι ακόμη, τι περιμένουμε με αυτήν την αναβάθμιση μήπως γνωρίζεις?

 

τλκ γινετε dual sim βρισκει σημα αλλα δεν μπορεις να παρεις τηλεφωνο γιατι το imei ειναι 0 ισως βγει καποιο fix στο xda και αν θα χω αναγκη απο δικαρτο ισως το προσπαθησω....

 

το update ειναι μεγαλο πανω απο 400ΜΒ.... ειδα αλλαζει κωδικας ασφαλιας και ο kernel και μαλλον θα το παρουμε πιο γρηγορα απο το αμερικλανικο pure edition:lol:

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά βρε παιδί μου, σε αυτήν την ενημέρωση που βγήκε δεν μπορούσαν να προσθέσουν τις επιλογές για επανεκκίνηση του τηλεφώνου και του ομαδικού κλεισίματος των ανοικτών εφαρμογών, τι στο καλό δυο απλά πραγματάκια είναι, 400 τόσα mb ήταν αυτή η ενημέρωση λίγο χώρο δεν είχε για αυτά?

 

επίσης, μήπως μπορεί αν έχει καταλάβει κανείς, να μου πει, έστω χοντρικά, τι σόι αλλαγές περιλαμβάνει αυτή η περιβόητη ενημέρωση?

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Για να γινει root πρεπει να γινει unlock bootloader που σημαινει χανεις την εγγυηση ή λογω stock android ειναι σαν τα nexus και δεν χανεις την εγγυηση;
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανεις στην 6.0 να ενοποιήσει την microsd με την εσωτερική μνημη ? Ανταποκρίνεται καλά η υπάρχει lag ?

Το έκανα οταν το πρωτοπηρα αλλα δεν παρατηρησα καποια καθηστεριση... αρκει να ειναι αρκετα γρηγορη η micro sd που θα βάλεις.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να απαντήσω στις ερωτήσεις αρκετά αντικειμενικά και όχι ως χρήστης που θέλει να τα παρουσιάζει όλα τέλεια.

 

4. Αξία/Απόδοση/Τιμή. Για μένα αν είσαι στην Αμερική είναι "κλεψιά" να μην το πάρεις στην τιμή που υπάρχει. Στην Ευρώπη είναι πιο τσιμπημένο αλλά και πάλι σε καλύτερη τιμή από επώνυμες ναυαρχίδες. Προσωπικά θα το προτιμούσα 100% από το μικρό Νέξους (όπως και έκανα), θα έμπαινα σε σκέψεις μόνο σε σύγκριση με το μεγάλο. Χάνει σε μπαταρία, updates, αλλά κερδίζει στα διάφορα κόλπα της Moto που κατ' εμέ δεν είναι καθόλου gimmicks.

 

Καλημέρα και ευχαριστούμε για το καλό review. Μόλις το διάβασα. Είμαι και εγώ ανάμεσα σε αυτά που λες (Style και Nexus 5X) τώρα που έπεσε η τιμη του Style (απο expansys ψωνίζω). Είχα Moto Χ και Nexus και ήμουν πολύ ευχαριστημένος και από τα δύο (εκτός από το service της Moto όταν το χρειάστηκα). Εντάξει με προβληματίζει το μεγάλο μέγεθος αλλά αυτό είναι υποκειμενικό και θέμα συνήθειας προφανώς. Γενικά και τα δύο μου φαίνονται πολύ καλό value for money.

 

'Ετσι από περιέργεια εσύ γιατί επέλεξες το πρώτο που λες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!Μόλις το παρήγγειλα από expansys.Στην τιμή του νομίζω πως παίζει μόνο του...Όταν παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις.

Άκυρο...Δεν περνάει το ΑΦΜ μου,οπότε...Καλό μεσημέρι

Edited by eklipsi
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι μερικά κλικ από το να το πάρω απο το expansys... Να ρωτήσω κάτι; Είστε ευχαριστημένοι από το service της Μοτο στην Αθήνα; Μία φορά που το χρειάστηκα για το παλιό μου Moto X δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος. 'Ισως να ήμουν η εξαίρεση δε ξέρω, για αυτό ρωτάω. Επίσης η κάμερα πως σας φαίνεται; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Για την καμερα μπορω να σου οτι ειναι καλυτερη απο το iphone 6 plus που ειχα... συγκρινοντας φωτο απο το ένα και το άλλο, οσο για το service δεν γνωρίζω και ελπιζω να μην χρειαστει.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Για την καμερα μπορω να σου οτι ειναι καλυτερη απο το iphone 6 plus που ειχα... συγκρινοντας φωτο απο το ένα και το άλλο, οσο για το service δεν γνωρίζω και ελπιζω να μην χρειαστει.

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Μόλις το παρήγγειλα απο expansys. Δε ξέρω τώρα αν θα τα καταφέρω με το έμβασμα από την Alpha bank ηλεκτρονικά. Δε το έχω ξανακάνει. Μου ζητάει στη φόρμα δικαιολογία για το έμβασμα. 'Εχει 3 επιλογές 1. Επενδύσεις, 2. Υπηρεσίες (ταξιδιωτικές, ταχυδρομικές και τηλεπικοινωνίες, μεταφορικες) 3. Οφειλές (ασφάλειες, μερίσματα, ενοίκια, υποτροφίες, πιστωτικές). Δε ξέρω τί να βάλω. Υποθέτω κάποια κατηγορία από το 2. Αν κάποιος έχει εμπειρία σε αυτά θα του ήμουν υπόχρεος.

 

Η τιμή πάντως είναι φοβερή που έχει τώρα (300 +ΦΠΑ) σε σχέση με αυτά που δίνει. 'Ημουν σε δίλλημα (Nexus 5x η άλλη επιλογή) αλλά μόλις τα είδα και τα δύο από κοντά μου πήρε δευτερόλεπτα να επιλέξω! Δε μπορώ να καταλάβω γιατί τα σκρουτζομάγαζα δεν την έχουν ρίξει. Αν δεν το είχε η expansys δε ξέρω από που μπορεί να το πάρει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή πάντως είναι φοβερή που έχει τώρα (300 +ΦΠΑ) σε σχέση με αυτά που δίνει. 'Ημουν σε δίλλημα (Nexus 5x η άλλη επιλογή) αλλά μόλις τα είδα και τα δύο από κοντά μου πήρε δευτερόλεπτα να επιλέξω! Δε μπορώ να καταλάβω γιατί τα σκρουτζομάγαζα δεν την έχουν ρίξει. Αν δεν το είχε η expansys δε ξέρω από που μπορεί να το πάρει κάποιος.Στάσου βρε παιδί μου αν έχει 300 + ΦΠΑ βάλε και τα μεταφορικά είσαι σίγουρος ότι δεν θα σου έρθει πάνω κάτω στα ίδια λεφτά, άντε 20-30 ευρώ λιγότερα να σου πω εγώ, αξίζει το ρίσκο να το πάρεις από εκεί και όχι από ένα από τα πιο φθηνά σκρουτζομάγαζα ας πούμε? Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Στάσου βρε παιδί μου αν έχει 300 + ΦΠΑ βάλε και τα μεταφορικά είσαι σίγουρος ότι δεν θα σου έρθει πάνω κάτω στα ίδια λεφτά, αξίζει το ρίσκο να το πάρεις από εκεί και όχι από ένα από τα πιο φθηνά σκρουτζομάγαζα ας πούμε?

 

Δεν πληρώνω ΦΠΑ λόγω επαγγελματικού ΑΦΜ... Αλλά και πάλι. Αν δεις τιμές σε άλλα κινητά στα σκρουτζομάγαζα αυτά είναι "Τιμή expansys χωρίς ΦΠΑ + 10 με 20 Ευρώ το πολύ". Προφανώς γιατί και αυτοί το παίρνουν ή απο το ίδιο ή απο άλλα στην ΕΕ χωρίς ΦΠΑ λόγω ενδοκοινοτικής και το άλλο είναι το κέρδος τους. ΠΧ το nexus 5Χ 16GB κανει 230 χωρίς ΦΠΑ στο expansys 240 στα σκρουτζομάγαζα. Με την ίδια λογική πρέπει εδώ το Μοτο να είναι 310-320. Ίσως είναι θέμα χαμηλής ζήτησης και στοκ δε ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή πάντως είναι φοβερή που έχει τώρα (300 +ΦΠΑ) σε σχέση με αυτά που δίνει. 'Ημουν σε δίλλημα (Nexus 5x η άλλη επιλογή) αλλά μόλις τα είδα και τα δύο από κοντά μου πήρε δευτερόλεπτα να επιλέξω! Δε μπορώ να καταλάβω γιατί τα σκρουτζομάγαζα δεν την έχουν ρίξει. Αν δεν το είχε η expansys δε ξέρω από που μπορεί να το πάρει κάποιος.
Στάσου βρε παιδί μου αν έχει 300 + ΦΠΑ βάλε και τα μεταφορικά είσαι σίγουρος ότι δεν θα σου έρθει πάνω κάτω στα ίδια λεφτά, άντε 20-30 ευρώ λιγότερα να σου πω εγώ, αξίζει το ρίσκο να το πάρεις από εκεί και όχι από ένα από τα πιο φθηνά σκρουτζομάγαζα ας πούμε?

 

Δεν πληρώνω ΦΠΑ λόγω επαγγελματικού ΑΦΜ... Αλλά και πάλι. Αν δεις τιμές σε άλλα κινητά στα σκρουτζομάγαζα αυτά είναι "Τιμή expansys χωρίς ΦΠΑ + 10 με 20 Ευρώ το πολύ". Προφανώς γιατί και αυτοί το παίρνουν ή απο το ίδιο ή απο άλλα στην ΕΕ χωρίς ΦΠΑ λόγω ενδοκοινοτικής και το άλλο είναι το κέρδος τους. ΠΧ το nexus 5Χ 16GB κανει 230 χωρίς ΦΠΑ στο expansys 240 στα σκρουτζομάγαζα. Με την ίδια λογική πρέπει εδώ το Μοτο να είναι 310-320. Ίσως είναι θέμα χαμηλής ζήτησης και στοκ δε ξέρω.
α εντάξει γιατι έγραψες +ΦΠΑ, γι' αυτό το είπα, οκ
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε σε ποιο καταστημα συγκεκριμενα ,προφανως public, ειναι διαθεσιμο να το δουμε απο κοντα?

Σκοπευω να το αγορασω, αλλα θα ηθελα να το περιεργαστω κ λιγο, λογω μεγεθους κυριως.

Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε σε ποιο καταστημα συγκεκριμενα ,προφανως public, ειναι διαθεσιμο να το δουμε απο κοντα?

Σκοπευω να το αγορασω, αλλα θα ηθελα να το περιεργαστω κ λιγο, λογω μεγεθους κυριως.

 

Σίγουρα στην Αγ. Παρασκευή στη Μεσογείων πριν την πλατεία. 'Εχει το μαύρο. Κουκλί! Και όχι τόσο μεγάλο όσο νομίζεις...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα στην Αγ. Παρασκευή στη Μεσογείων πριν την πλατεία. 'Εχει το μαύρο. Κουκλί! Και όχι τόσο μεγάλο όσο νομίζεις...

 

Eχαριστω φιλε μου ! Aπ οτι βλεπω απο το επισημο site της μοτορολα δε μπορω να παραγγειλω, επομενως μενουν τα σκορουτζομαγαζα μονο.

Κριμα κ ηταν καλη τιμη .

Edited by ioannis1908
Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...