Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά εντάξει το έστυψες απ' ότι μπορώ να καταλάβω από το γράφημα, με wifi ανοιχτό όλη μέρα δεδομένα αρκετά αν είδα καλα, gps κλπ., αλλά και πάλι δεν δικαιολογείται, ή το κινητό δεν κάνει καθόλου καλή διαχείριση ενέργειας ή η μπαταρία είναι απλά ανεπαρκής, το μόνο ίσως παρήγορο είναι ότι η φόρτιση είναι αστραπιαία στην κυριολεξία οπότε κατά το απόγευμα και 10 λεπτά να το βάλεις την βγάζεις την βραδιά.

Μπορώ να σου πω ότι το LG G3 που είχα παλαιότερα τα πήγαινε χειρότερα στο θέμα της μπαταρίας... πάλι μέρα δεν έβγαζε

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Πόσο sar έχει το κινητό; το ψιλοεψαξα και βρήκα 3 διαφορετικά. Η μπαταρία του σε σχέση με το X 2014 ξέρει κανείς;

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στο 0,70 αν θυμάμαι καλά, μπαταρία αισχρή σε διάρκεια, αλλά έχει turbocharge σε μία ώρα από 0 για100% Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

προφανώς λόγω καθαρού από παρεμβάσεις λειτουργικού, λείπουν κάποιες δυνατότητες, όπως π.χ η επεξεργασία επαφών (ομαδοποίηση, μπλοκάρισμα κλπ.), ή η επεξεργασία των εμφανιζόμενων εικονιδίων στο notification center, ακόμη και το ενοχλητικό κόκκινο χρώμα που έχουν οι μπάρες πάνω κάτω όταν ενεργοποιείται η εξοικονόμηση ενέργειας( όπως η φωτογραφία του φίλου από πάνω), κάποια ιδέα για εφαρμογές play store που κάνουν τέτοιες δουλειές?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από εξοικονόμηση ενέργειας η μπάρα, είναι από το layout του GSam. Το ίδιο γίνεται π.χ. και στο Gmail. Έχει να κάνει με το app, στο Viber είναι σε μωβ, στο Hangouts είναι πράσινο, στο Instagram και το Facebook δεν υπάρχει τέτοια μπάρα. Το ίδιο γίνεται και στο HTC Sense, δεν είναι αποκλειστικά θέμα Stock Android.

 

Με Nova Launcher έχεις επιλογή για transparent notification bar.

Για επαφές δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Η κατασταση της μπαταριας μετα απο μια εβδομάδα, μπορω να πω οτι ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση... https://drive.google.com/file/d/0B2T6117jEZBUdXpJZWZkLTdqU2c/view?usp=sharing Edited by kpetros

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από εξοικονόμηση ενέργειας η μπάρα, είναι από το layout του GSam. Το ίδιο γίνεται π.χ. και στο Gmail. Έχει να κάνει με το app, στο Viber είναι σε μωβ, στο Hangouts είναι πράσινο, στο Instagram και το Facebook δεν υπάρχει τέτοια μπάρα. Το ίδιο γίνεται και στο HTC Sense, δεν είναι αποκλειστικά θέμα Stock Android.

 

Με Nova Launcher έχεις επιλογή για transparent notification bar.

Για επαφές δεν γνωρίζω.

Οχι βρε παιδί μου δεν είναι μόνο η μπάρα του GSam είναι και η μπάρα της εξοικονόμησης ενέργειας που είναι όχι ακριβώς κόκκινη αλλά πορτοκαλοκόκκινη για την ακρίβεια, τέσπα δεν έχει και τόσο σημασία απλά είναι ενοχλητική στο μάτι όταν ενεργοποιείται η συγκεκριμένη λειτουργία και δεν είπα ότι είναι θέμα στοκ αντροιντ αυτό, απλά η μοτορόλα το έχει κάνει να φαινεται έτσι, αν καταφέρω να βρω πως παίρνουμε στιγμιότυπο οθόνης θα το ποστάρω εδώ να το δεις τι εννοώ
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε παιδί μου δεν είναι μόνο η μπάρα του GSam είναι και η μπάρα της εξοικονόμησης ενέργειας που είναι όχι ακριβώς κόκκινη αλλά πορτοκαλοκόκκινη για την ακρίβεια, τέσπα δεν έχει και τόσο σημασία απλά είναι ενοχλητική στο μάτι όταν ενεργοποιείται η συγκεκριμένη λειτουργία και δεν είπα ότι είναι θέμα στοκ αντροιντ αυτό, απλά η μοτορόλα το έχει κάνει να φαινεται έτσι, αν καταφέρω να βρω πως παίρνουμε στιγμιότυπο οθόνης θα το ποστάρω εδώ να το δεις τι εννοώ

 

Είναι όπως τα λες. Save energy mode

Δοκίμασε power key + volume down

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Είναι όπως τα λες. Save energy mode

Δοκίμασε power key + volume down

Στο 08:11 του βίντεο δείχνει πως αλλάζει το χρώμα όταν μπαίνει η εξοικονόμηση ενέργειας, τα screen shots μου είναι μεγάλα σε μέγεθος και δεν ανεβαίνουν

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε παιδί μου δεν είναι μόνο η μπάρα του GSam είναι και η μπάρα της εξοικονόμησης ενέργειας που είναι όχι ακριβώς κόκκινη αλλά πορτοκαλοκόκκινη για την ακρίβεια, τέσπα δεν έχει και τόσο σημασία απλά είναι ενοχλητική στο μάτι όταν ενεργοποιείται η συγκεκριμένη λειτουργία και δεν είπα ότι είναι θέμα στοκ αντροιντ αυτό, απλά η μοτορόλα το έχει κάνει να φαινεται έτσι, αν καταφέρω να βρω πως παίρνουμε στιγμιότυπο οθόνης θα το ποστάρω εδώ να το δεις τι εννοώ

 

Μια χαρά κατάλαβα τι λες, απλά επειδή αναφέρθηκες στη φωτογραφία μου (που δεν ήταν σε power saver) σου είπα ότι δεν συμβαίνει στο power saver μόνο, ούτε στο "καθαρό Android" μόνο. Γίνεται γενικά σε πολλά apps με πολλά χρώματα στο Android και απλά η Μότο το έβαλε και στο power saver της. Αν δεις και σε άλλους κατασκευαστές τα αντίστοιχα modes ξεχωρίζουν αισθητικά. Πιθανολογώ για να μην το ξεχνάει κάποιος ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κατάλαβα τι λες, απλά επειδή αναφέρθηκες στη φωτογραφία μου (που δεν ήταν σε power saver) σου είπα ότι δεν συμβαίνει στο power saver μόνο, ούτε στο "καθαρό Android" μόνο. Γίνεται γενικά σε πολλά apps με πολλά χρώματα στο Android και απλά η Μότο το έβαλε και στο power saver της. Αν δεις και σε άλλους κατασκευαστές τα αντίστοιχα modes ξεχωρίζουν αισθητικά. Πιθανολογώ για να μην το ξεχνάει κάποιος ενεργοποιημένο.
ναι το ξέρω ότι το κάνουν κι άλλοι αυτό, η λενοβο ας πούμε αν έχω προσέξει καλά εμφανίζει αυτήν την χρωματιστή μπάρα μόνο στο κάτω μέρος και είναι αντιαισθητικό βρε παιδί μου, ενώ σαμσουνγκ και απλ δεν τα κάνουν αυτά
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση(οποιος εχει παραγγειλει απο εξωτερικο ή γνωριζει τελος παντων)απο το συγκεκριμενο καταστημα:https://www.clove.co.uk/

Μιας και θελω να κανω το μεγαλο βημα(για εμενα θα ειναι μεγαλο βημα)να αποχωριστω το S6.

 

Η ερωτησεις μου ειναι οι εξεις(να επισημανω οτι θελω να κανω αγορα το συγκεκριμενο κιν)και οι ερωτησεις αφορανε αυτο το κιν:

https://www.clove.co.uk/motorola-moto-x-style

 

1.Το κιν θα παιζει με ελληνικα δυκτια ή θα εχω θεμα?

2.Η συσκευασια θα παρεχει τον ευρωπαικο φορτιστη(να ταιριαζει σε ελληνικες μπριζες με λιγα λογια)η θα πρεπει να αγορασω εγω εξτρα μετα,

γιατι βλεπω να λεει στο ''BOX CONTENT:3 Pin Mains Adapter (Motorola Adaptive Turbo Power 25 Charger)?

3.Εγγυηση να φανταστω θα μου παρεχει κανονικα μιας και απο οτι βλεπω ειναι Ευρωπαικο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι έχει όλες τις μπάντες 3g-4g που χρησιμοποιούνται στην Ελλάδα

2. Ενδεχομένως να χρειαστείς ένα απλό ανταπτοράκι US ή UK->EU με €3.

3. Ισχύει κανονικά ή εγγύηση και στην Ελλάδα.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

1. Ναι έχει όλες τις μπάντες 3g-4g που χρησιμοποιούνται στην Ελλάδα

2. Ενδεχομένως να χρειαστείς ένα απλό ανταπτοράκι US ή UK->EU με €3.

3. Ισχύει κανονικά ή εγγύηση και στην Ελλάδα.

 

Ok,σ'ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια.σε συντομο χρονικο διάστημα θα προχωρήσω σε αλλαγη συσκευης.ημουν μεταξυ xiaomi mi5 meizu pro5 και lgg4.πριν λιγες μερες ειδα νυχτερινες φωτος από το Motorola κ επαθα πλακα!!!οποτε μοιραια μπηκε κ η συσκευή αυτή στο παιχνιδι!οι ερωτήσεις-αποριες μου πολλες..ο,τι μπορειτε απαντατε!:lol::lol:

1)η καμερα οντως βγαζει πολύ καλες νυχτερινες( στο αυτοματο)?ο χρονος εκθεσης στις χειροκίνητες ρυθμισεις ποσος είναι?

2)η οθονη στον ηλιο παλευεται?ή πρεπει να ψάχνεις ισκιους για να την ανοίξεις?:p

3)ρουταρεται ευκολα το κιν?γιατι δεν είμαι κ expert στα πειραγματα..:O από την άλλη όμως θελω να εχω πχ το adaway για μπλοκαρισμα των διαφημισεων.το τωρινο μου τηλ το εχω root.

4)γενικα η αποκριση κ η λειτουργια είναι smooth ή παρατηρούνται κολληματακια?

5)αναβαθμίσεις-υποστηριξη υπαρχουν επαρκως ή είναι σαν την LG των προηγουμενων ετων?

 

για την μπαταρια δεν με νοιαζει καθως διαβασα ότι φορτιζει πολύ γρηγορα το τηλ οποτε δεν με πειραζει αν φευγει σχετικα γρηγορα η μπαταρια.

εχω να δουλεψω μοτορολα από την εποχη των startac (με την κεραιουλα που σηκωνοταν) οποτε όπως καταλαβαίνετε εχει χαθει κάθε επαφη με την εταιρεια εδώ κ χροοοονια..:rolleyes:

κάθε βοηθεια λοιπον εκτιμητεα..

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω στα 3,4,5

Ρουταρονται τα μοτορολα πανευκολα.

Είναι πολύ smooth, pure Android γαρ.

Λόγω του pure Android η moto δίνει από τους πρώτους αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια.σε συντομο χρονικο διάστημα θα προχωρήσω σε αλλαγη συσκευης.ημουν μεταξυ xiaomi mi5 meizu pro5 και lgg4.πριν λιγες μερες ειδα νυχτερινες φωτος από το Motorola κ επαθα πλακα!!!οποτε μοιραια μπηκε κ η συσκευή αυτή στο παιχνιδι!οι ερωτήσεις-αποριες μου πολλες..ο,τι μπορειτε απαντατε!:lol::lol:

1)η καμερα οντως βγαζει πολύ καλες νυχτερινες( στο αυτοματο)?ο χρονος εκθεσης στις χειροκίνητες ρυθμισεις ποσος είναι?

2)η οθονη στον ηλιο παλευεται?ή πρεπει να ψάχνεις ισκιους για να την ανοίξεις?:p

3)ρουταρεται ευκολα το κιν?γιατι δεν είμαι κ expert στα πειραγματα..:O από την άλλη όμως θελω να εχω πχ το adaway για μπλοκαρισμα των διαφημισεων.το τωρινο μου τηλ το εχω root.

4)γενικα η αποκριση κ η λειτουργια είναι smooth ή παρατηρούνται κολληματακια?

5)αναβαθμίσεις-υποστηριξη υπαρχουν επαρκως ή είναι σαν την LG των προηγουμενων ετων?

 

για την μπαταρια δεν με νοιαζει καθως διαβασα ότι φορτιζει πολύ γρηγορα το τηλ οποτε δεν με πειραζει αν φευγει σχετικα γρηγορα η μπαταρια.

εχω να δουλεψω μοτορολα από την εποχη των startac (με την κεραιουλα που σηκωνοταν) οποτε όπως καταλαβαίνετε εχει χαθει κάθε επαφη με την εταιρεια εδώ κ χροοοονια..:rolleyes:

κάθε βοηθεια λοιπον εκτιμητεα..

 

1. Όχι ιδιαίτερα. Στο stock app δεν έχει δυνατότητα ρύθμισεις χρόνου έκθεσης. Γενικά το stock app είναι πολύ "απλό"

2. Παλεύεται μια χαρά αν αυξήσεις φωτεινότητα.

3. Δεν έχω ασχοληθεί και δεν γνωρίζω.

4. Δεν παρατηρώ κολλήματα. Πάει σφαίρα.

5. Είναι σχεδόν stock Android, πήρε πολύ γρήγορα το Marshmallow. Δεν περιμένεις providers γιατί είναι ξεκλείδωτες οι συσκευές.

 

Η μπαταρία είναι νορμάλ (ανάλογα και τη χρήση και ανάλογα και τι θα επιλέξεις να έχεις ανοιχτό). Φορτίζει πολύ γρήγορα.

Ό,τι άλλο θες, ρώτα.

:)

Link to comment
Share on other sites

1. Όχι ιδιαίτερα. Στο stock app δεν έχει δυνατότητα ρύθμισεις χρόνου έκθεσης. Γενικά το stock app είναι πολύ "απλό"

2. Παλεύεται μια χαρά αν αυξήσεις φωτεινότητα.

3. Δεν έχω ασχοληθεί και δεν γνωρίζω.

4. Δεν παρατηρώ κολλήματα. Πάει σφαίρα.

5. Είναι σχεδόν stock Android, πήρε πολύ γρήγορα το Marshmallow. Δεν περιμένεις providers γιατί είναι ξεκλείδωτες οι συσκευές.

 

Η μπαταρία είναι νορμάλ (ανάλογα και τη χρήση και ανάλογα και τι θα επιλέξεις να έχεις ανοιχτό). Φορτίζει πολύ γρήγορα.

Ό,τι άλλο θες, ρώτα.

:)

 

σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση σου φιλε μου.μαλλον με βλεπω να πηγαινω στο mi note pro τελικα..αφου κιολας το μοτορολα δεν εχει χειροκίνητες ρυθμισεις αλλα κ είναι αρκετα ακριβοτερο ακομα.

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Τη χτυπησα κι εγω τη συσκευαρα, για να δουμε τι θα δουμε...

Πρωτη εντυπωση πως είναι από τις πλεον vfm συσκευες του εμποριου. Επιτελους nexus εμπειρια, με μπολικη μνημη (ελεω microsd expansion)...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τη χτυπησα κι εγω τη συσκευαρα, για να δουμε τι θα δουμε...

Πρωτη εντυπωση πως είναι από τις πλεον vfm συσκευες του εμποριου. Επιτελους nexus εμπειρια, με μπολικη μνημη (ελεω microsd expansion)...

 

Μιας και δεν σταματάνε να περνάνε συσκευές από τα χέρια σου... μοιράσου μαζί μας την εμπειρία χρήσης μετά από μερικές ημέρες συμβίωσης με τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν σταματάνε να περνάνε συσκευές από τα χέρια σου... μοιράσου μαζί μας την εμπειρία χρήσης μετά από μερικές ημέρες συμβίωσης με τη συσκευή.

 

Το εδωσα Γιαννη, οχι γιατι δε μου εκανε, αλλα για τους γνωστους λογους.

Τι να πω, αψογη συσκευη (ειδικα αν το βρεις κατω απο 400).

Κορυφαια οθονη, αψογη ποιοτητα κατασκευης, τρομερος δεκτης gsm, microsd expansion, πολυ μικρα bezels, τα παντα ολα...

Ενα μελανο σημειο μοναχα. Αυτονομια. Ευκολα η χειροτερη που εχω δει σε phablet εδω και καιρο. Η απιστευτα γρηγορη φορτιση σωζει αρκετα την κατασταση, αλλα προσωπικα με χαλασε...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό παρακολουθώ την τιμή του motorola force η οποία δεν λέει να πέσει το είδα σε κάτι review στο εξωτερικό και έπαθα πλάκα. Πιστεύω ότι είναι από της καλύτερες συσκευές που έχουν κυκλοφορήσει.
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό παρακολουθώ την τιμή του motorola force η οποία δεν λέει να πέσει το είδα σε κάτι review στο εξωτερικό και έπαθα πλάκα. Πιστεύω ότι είναι από της καλύτερες συσκευές που έχουν κυκλοφορήσει.

Κ εγώ αυτό περιμένω φίλε να πέσει λίγο αλλά τίποτα! Επίσης αν ξέρει κάποιος σε ποια αλυσίδα θα το δω από κοντά;;; είχα πάει public κ δεν το είχαν στην έκθεση... Λέω να το πάρω σε λίγο καιρό αν πέσει η τιμή του... Είμαι fan των μεγάλων οθονών κ το moto καλύπτει όλες τις απαιτήσεις μου!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...