Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://cdn2.pcadvisor.co.uk/cmsdata/features/3462052/Moto_X_Style-release-date-price-specs.jpg

Παιδιά είπα να ανοίξω θέμα μιας και το κινητό έρχεται τέλη του μήνα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Οι τελίτσες αριστερά / δεξιά του κάτω ηχείου τι είναι;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει?σίγουρο?

Επίσης καλό θα ηταν να βάλεις αναλυτικά τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οι τελίτσες αριστερά / δεξιά του κάτω ηχείου τι είναι;

 

αν εννοεις τις γραμμες κεραιες ειναι.

 

Θα έρθει?σίγουρο?

Επίσης καλό θα ηταν να βάλεις αναλυτικά τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου.

ναι το επιβεβαιωσα με τον επισημο εισαγωγεα.

 

Technology

GSM / CDMA / HSPA / LTE

LAUNCH Announced 2015, July

Status Available. Released 2015, September

BODY Dimensions 153.9 x 76.2 x 11.1 mm (6.06 x 3.00 x 0.44 in)

Weight 179 g (6.31 oz)

SIM Nano-SIM

- Water repellant nano-coating (IP52 certified)

DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.7 inches (~74.9% screen-to-body ratio)

Resolution 1440 x 2560 pixels (~520 ppi pixel density)

 

Protection Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM OS Android OS, v5.1.1 (Lollipop), planned upgrade to v6.0 (Marshmallow)

Chipset Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808

CPU Dual-core 1.8 GHz Cortex-A57 & quad-core 1.44 GHz Cortex-A53

GPU Adreno 418

MEMORY Card slot microSD, up to 128 GB

Internal 16/32/64 GB, 3 GB RAM

CAMERA Primary 21 MP, 5248 x 3936, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, auto-HDR

Video 2160p@30fps, 1080p@30fps, HDR

Secondary 5 MP, LED flash

SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes, with stereo speakers

3.5mm jack Yes

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot

Bluetooth v4.1, A2DP, EDR, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS

NFC Yes

Radio No

USB microUSB v2.0

FEATURES Sensors Yes

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

- Fast battery charging: 34% in 15 min

- Active noise cancellation with dedicated mic

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- MP4/H.264/WMV player

- Photo/video editor

- Document viewer

BATTERY Non-removable 3000 mAh battery

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η style ή η pure εκδοση αυτη που έρχεται Ελλάδα?

Ουσιαστικά ειναι το ιδιο κινητό αλλα στη μια εκδοση ξεκλειδώνει ο bootloader , η κάνω λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

Οι τελίτσες είναι οι σένσορες για το moto action. Όσο για το όνομα, το Style είναι η international (για τους Γιάνκηδες) έκδοση του Pure.
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έφτασε σπίτι μου χθες, αλλά ακόμα δεν το έχω δει μια που λείπω ταξίδι.

Θα σας πω εντυπώσεις μόλις επιστρέψω.

 

Ειναι η style ή η pure εκδοση αυτη που έρχεται Ελλάδα?

Ουσιαστικά ειναι το ιδιο κινητό αλλα στη μια εκδοση ξεκλειδώνει ο bootloader , η κάνω λάθος ?

 

Η μόνη διαφορά που έχουν είναι στις μπάντες που παίζουν και φυσικά στην τιμή. Στην Αμερική είναι πάρα πολύ φτηνό, στην Ευρώπη είναι αρκετά τσιμπημένο. Ήμουν μεταξύ αυτού και του G4, τελικά επέλεξα το Motorola λόγω εμφάνισης (το G4 δεν μου αρέσει καθόλου), stock android και των Μοto gimmicks. Αυτό που θέλω να δω είναι η κάμερα και η μπαταρία και κυρίως το μέγεθος μια που δεν είχα ξανά κινητό σε τέτοιες διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έφτασε σπίτι μου χθες, αλλά ακόμα δεν το έχω δει μια που λείπω ταξίδι.

Θα σας πω εντυπώσεις μόλις επιστρέψω.

 

 

 

Η μόνη διαφορά που έχουν είναι στις μπάντες που παίζουν και φυσικά στην τιμή. Στην Αμερική είναι πάρα πολύ φτηνό, στην Ευρώπη είναι αρκετά τσιμπημένο. Ήμουν μεταξύ αυτού και του G4, τελικά επέλεξα το Motorola λόγω εμφάνισης (το G4 δεν μου αρέσει καθόλου), stock android και των Μοto gimmicks. Αυτό που θέλω να δω είναι η κάμερα και η μπαταρία και κυρίως το μέγεθος μια που δεν είχα ξανά κινητό σε τέτοιες διαστάσεις.

Αδερφέ, καμμία διάφορα στις μπάντες δεν υπάρχει, είναι το ίδιο τηλ.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, καμμία διάφορα στις μπάντες δεν υπάρχει, είναι το ίδιο τηλ.

 

Κάνεις λάθος. Στο Pure π.χ. λείπει η 20 από το LTE:

GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

UMTS/HSPA+ (850, 900, 1700 (AWS),1900, 2100 MHz)

CDMA (800, 850, 1900 MHz)

4G LTE† (B1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 25, 26, 38, 41)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου εδώ και 3 μέρες...εντυπώσεις πολύ καλές!

Πολύ όμορφο, βαρύ, καλή κατασκευή, κάμερα πολύ καλή, οθόνη πάρα πολύ καλή, ήχος πολύ καλός (2 στερεοφωνικά ηχεία).

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το άνοιξα σήμερα.

Πολύ όμορφη συσκευή, οι φόβοι μου ότι θα είναι τεράστιο δεν επιβεβαιώθηκαν. Σίγουρα θέλει χρήση με 2 χέρια αλλά δεν είναι τόσο γκουμούτσα. Περισσότερο βαρύ μου φάνηκε και εμένα παρά ογκώδες.

Οθόνη καλή, τα άσπρα δεν μου άρεσαν τόσο σε σχέση με το HTC One μου, αλλά είναι ωραία.

Κάμερα δεν έχω δουλέψει ακόμα, ούτε για την μπαταρία έχω άποψη γιατί είναι η πρώτη χρήση και συνέχεια το δουλεύω.

Ζεσταίνεται λιγάκι στο αρχικό setup αλλά όχι σε τρομερό βαθμό. Η γρήγορη φόρτιση είναι όντως πολύ γρήγορη και το κινητό γενικά πάει σφαίρα όπως το ανέμενα.

Για μένα αν είσαι στην Αμερική είναι απίστευτο value for money στην εκεί τιμή. Στην Ευρώπη έχει ανταγωνισμό, αλλά και πάλι θεωρώ ότι είναι σε πολύ καλό επίπεδο σε σχέση με τις φετινές ναυαρχίδες.

Θα επανέλθω μόλις το έχω δουλέψει λίγο γιατί προς το παρόν το σετάρω. Αν έχει κανείς ερωτήσεις είμαι στη διάθεσή του.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αν είσαι στην Αμερική είναι απίστευτο value for money στην εκεί τιμή. Στην Ευρώπη έχει ανταγωνισμό, αλλά και πάλι θεωρώ ότι είναι σε πολύ καλό επίπεδο σε σχέση με τις φετινές ναυαρχίδες.

 

Όποιος έχει σκοπό να το πάρει μέσω moto maker, είναι μονόδρομος όπου και να βρίσκεται.. τέτοιου επιπέδου customization, δε προσφέρει κανένας ανταγωνισμός.

Το δικό σου πως είναι?:D

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει σκοπό να το πάρει μέσω moto maker, είναι μονόδρομος όπου και να βρίσκεται.. τέτοιου επιπέδου customization, δε προσφέρει κανένας ανταγωνισμός.

Το δικό σου πως είναι?:D

 

Iσχύει. Δυστυχώς τα Moto Maker Αγγλίας και Γερμανίας δεν στέλνουν εκτός των χωρών τους.

Ταλαντεύτηκα για το τι να πάρω και τελικά αποφάσισα για το... κλασσικό άσπρο με champagne. To μπαμπού δεν με ενθουσιάζει τόσο, σκέφτηκα το μπλε με κιτρινοπράσινο (στο review του pocketnow φαίνεται πολύ καλό) και υπήρχε ακόμα ένα ξύλινο που μου άρεσε. Τελικά πήγα... συντηρητικά μεν, αλλά είναι το πρώτο άσπρο κινητό που έχω. Μέχρι τώρα όλα μαύρα, εκτός από το ασημί M7 (που εξακολουθώ να στενοχωριέμαι που αφήνω, το λάτρεψα αυτό το κινητό). Για κάποιον λόγο το Style δεν μου αρέσει σε μαύρο.

:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και εγώ, ότι το άσπρο χρυσό είναι μονόδρομος αφού με αυτά τα χρώματα δείχνει πολύ πιο "premium" η συσκευή ενώ με το ασημί μαύρο πολύ "πλαστική"
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Iσχύει. Δυστυχώς τα Moto Maker Αγγλίας και Γερμανίας δεν στέλνουν εκτός των χωρών τους.

Ταλαντεύτηκα για το τι να πάρω και τελικά αποφάσισα για το... κλασσικό άσπρο με champagne. To μπαμπού δεν με ενθουσιάζει τόσο, σκέφτηκα το μπλε με κιτρινοπράσινο (στο review του pocketnow φαίνεται πολύ καλό) και υπήρχε ακόμα ένα ξύλινο που μου άρεσε. Τελικά πήγα... συντηρητικά μεν, αλλά είναι το πρώτο άσπρο κινητό που έχω. Μέχρι τώρα όλα μαύρα, εκτός από το ασημί M7 (που εξακολουθώ να στενοχωριέμαι που αφήνω, το λάτρεψα αυτό το κινητό). Για κάποιον λόγο το Style δεν μου αρέσει σε μαύρο.

:)

 

Καλά, τρόποι υπάρχουν και είναι και πολύ απλοί, μέσω forwarding address, να πάρεις από moto maker EU. Ναι, το μπλεκίτρινο του pocketnow ήταν ωραίος συνδυασμός και του technobuffalo αν έχεις δει, με κόκκινο δέρμα και χρυσό σασί νομίζω.. Στο άσπρο, απλώς φαίνονται οι 3 σένσορες αλλά προσωπικά μου αρέσει το συγκεκριμένο.

Το δικό μου το έχω περί τις 3 εβδομάδες κοντά σαν daily driver και μόνο θετικά σχόλια έχω (με τη μπαταρία δε θα ασχοληθώ γιατί μόνο το moto maxx ήταν άξιο αναφοράς).

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ναι, οι σένσορες δεν με ενοχλούν εμένα. Γενικά μόνο για έναν συνδυασμό με το σκούρο ξύλο που είδα και σκούρο γκρι θα το άλλαζα.

Προς το παρόν δεν έχω κάνει κάποιο tweaking αλλά η μπαταρία με αρκετά τηλέφωνα και περίπου 2,5 ώρες οθόνη έχει φτάσει 40 ώρες.

Χωρίς παιχνίδια, αλλά με 4G και αρκετά φωτεινή την οθόνη.

Edited by athanaso77
Αγγελία
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέσα στο Νοέμβριο θα πάρει Android M:

http://www.techtimes.com/articles/96692/20151019/motorola-testing-moto-x-pure-edition-android-6-0-marshmallow-update-but-full-soak-test-is-still-pending.htm

 

Έχουν αρχίσει το τεστάρισμα απ' ότι φαίνεται.

 

Καινούρια κάνει 499...

 

Αλήθεια; Το έψαχνα συνέχεια αλλά δεν το βρήκα τόσο χαμηλά. Αγγλικό Motomaker 544 (χωρίς να στέλνει Ελλάδα και χωρίς να υπολογίσεις το χαράτσι λίρας στην κάρτα και μεταφορικά) και στο Amazon πάνω από 500 ανεξάρτητα από χώρα. Κάτι clove/handtec που ψιλοάξιζαν δεν έχουν stock εδώ και δύο εβδομάδες και θα πάρουν αρχές Νοεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω (αν και κοιτάζω και το play λόγο μπαταρίας κυρίως και ότι λογο διαφοράς τιμής). Στην τιμή που είναι 499 λογικά πιστεύεται αξίζει να επενδυσω στο style?
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω (αν και κοιτάζω και το play λόγο μπαταρίας κυρίως και ότι λογο διαφοράς τιμής). Στην τιμή που είναι 499 λογικά πιστεύεται αξίζει να επενδυσω στο style?

Ο SD 615 που έχει το Play είναι ρουφήχτρα γι'αυτό και η μεγαλύτερη μπαταρία. Το Style (Pure) αξίζει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ο SD 615 που έχει το Play είναι ρουφήχτρα γι'αυτό και η μεγαλύτερη μπαταρία. Το Style (Pure) αξίζει.

Ευχαριστώ :3 από βδομάδα που μπαίνει ο μισθός το χτυπάω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από 2 εβδομάδες περίπου με το Moto X Style μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος που το προτίμησα.

Το Moto Display αφού το συνήθισα είναι καταπληκτικό (όσοι είχαν Nokia θα το καταλάβουν), το Moto Voice το χρησιμοποιώ αρκετά παραπάνω από ότι περίμενα, τα gestures για κάμερα-φακό πολύ καλά.

Προβλήματα δεν έχω δει, δεν κολλάει κάπου, είναι πολύ γρήγορο. Ό,τι αρνητικό έχω βρει είναι του stock android (π.χ. αδυναμία να βάλεις άλλη ένταση ήχου σε notification και κλήση)

Μπαταρία ήμουν επιφυλακτικός, αλλά έχει καταπληκτικό idle drain ακόμα και με 3G.

 

http://i.imgur.com/3c0JjUE.png?1

 

Το ΣΚ δεν το χρησιμοποίησα τόσο και έβγαλε δύο 24ωρα άνετα παρά το γεγονός ότι γενικά ήταν εκτός ασυρμάτου πολλή ώρα και σε μέρη με αρκετό κόσμο που το σήμα της Cosmote ζοριζόταν. Γενικά για τη χρήση μου (πολλοί συγχρονισμοί, συνεχώς ονλάιν, όχι παιχνίδια) είναι εξαιρετικό. Δεν ξέρω τι SOT βγάζει με ζόρισμα. Με αυτά που βλέπω το 4ωρο μπορείς να το φτάσεις εύκολα. Aν κάποιος παίζει παιχνίδια ίσως να έχει αρκετά χαμηλότερη απόδοση.

Μακάρι να είχαν βάλει την μπαταρία του Play, αλλά επαναλαμβάνω για τη δική μου χρήση είναι ΟΚ. Επίσης το quick charge είναι εξαιρετικά γρήγορο, αυτό που έλεγε η Motorola για 50% στο μισάωρο ισχύει.

 

Οθόνη καταπληκτική, ποιότητα κατασκευής πολύ καλύτερη απ' ότι περίμενα ερχόμενος από HTC.

Την κάμερα δεν την έχω δουλέψει πολύ ακόμα, οπότε δεν έχω άποψη για όλες τις συνθήκες. Ευελπιστώ το επόμενο ΣΚ, πάντως το βίντεο είναι πολύ καλό.

Μου είναι δύσκολο να βρω αρνητικά. Αν έπρεπε με το ζόρι να βρω θα ήταν ότι ζεσταίνεται αρκετά όταν φορτίζει, ότι σε συνομιλία όταν αυξήσεις πολύ την ένταση αρχίζει να έχει μικρή παραμόρφωση (για τα δικά μου αυτιά πάντα) και ότι παρ' ότι δεν είναι ογκώδες είναι λίγο "κακό" το grip του (ή έστω δεν έχω βρει τρόπο).

Αν και μου λείπει το Sense και η ομορφιά του HTC One, θεωρώ ότι προσφέρει ένα πακέτο ναυαρχίδας πολύ καλό, ειδικά σε όσους θέλουν stock android με μερικά χρήσιμα πράγματα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

το Moto Voice το χρησιμοποιώ αρκετά παραπάνω από ότι περίμενα

 

Αααακριβώς, και είναι κάτι που, δυστυχώς, αν δεν το έχεις δει στη πράξη, δε μπορείς να το αντιληφθείς πόσο σου λύνει τα χέρια.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...