Jump to content

Blackview BV5000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο Forum. Μια ερώτηση ? έχει χρησιμοποιήσει τελικά κανένας θήκη σε αυτό το κινητό ? Και αν ναι. την γλίτωσε την οθόνη ? διότι όλοι σχεδόν από ότι διάβασα ποιο πάνω χωρίς θήκη την έσπασαν. (Και μάλιστα κάποιοι για πλάκα μέσα στην τσεπη χωρίς χτύπημα). Είναι δυνατών ρε παιδιά ? το εχω παραγγείλει από το Aliexpres και εχω φάει την φρίκη της ζωής μου. Τόσο μάπα ποια !! θα έρθει και φοβάμαι να το βγάλω από το κουτί :cry:.

 

Πάντως ούτως ή άλλως κατά τη γνώμη μου λάθος κίνηση να κάνεις αγορά σε κινητό που κυκλοφόρησε πριν από ένα χρόνο, μπορούσες να αγοράσεις το επόμενο οικονομικό της εταιρείας bv6000s

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Blackview-BV6000S-Smartphone-Android-6-0-MT6735-Quad-Core-Waterproof-Cell-Phone-2GB-16GB-4200mAh/905868_32702143758.html?aff_platform=data-feeds&sk=JYJQJYByj%3A&cpt=1481611389953&af=670e6886-c0ff-11e6-86e4-02863d06534d&&aff_trace_key=dd247e8a7d7b46169740619f6059cbdf-1481611389953-09491-JYJQJYByj

Edited by ipnakas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 340
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
Γεια χαρά το δικό μου πρόβλημα είναι ότι έσπασε κλασικά η οθόνη παραγγειλα άλλη την τοποθέτησα ανοίγοντας το όμως δεν παράγεται η δεξια πλευρά της οθόνης ούτε τέρμα δεξιά τα γράμματα στο πληκτρολόγιο έχουμε ιδέα τι φταίει ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα οθόνη από το alliexpress και μου ήρθε μετά από 70 ημέρες. Την πήγα σε μαγαζί που ασχολείται με servis, την άλλαξε και ενώ το κινητό ακούγεται ότι ανοίγει η οθόνη του παραμένει μαύρη. Μου ζήτησε ο Κινέζος να του στείλω βίντεο. Του έστειλα και περιμένω την απάντησή του.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας, άλλαξα και γω μονος μου την οθόνη στο bv5000 την αγόρασα απο το aliexpress. Αλλά τιποτα δεν δουλεύει, ακούγονται όλες οι λειτουργείες του κινητού αλλα η οθόνη έιναι μαύρη. Εχει κανείς καποια ιδέα για το τι παίζει? Έχω ακούσει και απο άλλους οτι μετά την αλλαγή της οθόνης δεν άναβε.

;););););)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ψάχνω και εγώ για οθόνη σε καλή τιμή αν έχει κάποιος ας μου στείλει. Η αν πουλά το κινητο σε καλή τιμή να μου στείλει pm
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ψάχνω για καλώδιο για το ulefone armor ip68, και λογικά όποιο καλώδιο κάνει για το blackview κάνει και για αυτό.

 

Σημειωτέον, για τα rugged κινητά ip67 / ip68 χρειαζόμαστε πιο μακρύ βύσμα...:wacko:

 

thx in advance!!

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια και χαρά στην παρέα. μετά από 4 μήνες χρήσεις είμαι σχετικά ικανοποιημένος. Το κινητό δουλεύει χωρίς προβλήματα, για την προστασία του βρήκα μια θήκη στο κινέζικο της γειτονιάς με 5 ευρώ, ήταν για sumsung note ΙΙ άλλα ταίριαξε με blackview μια χαρά. στις πτώσεις άντεξε :lol:. πριν από λίγες μέρες ήρθε και μια αναβάθμιση που άλλαξε εντελώς το προφίλ του κινητού και βελτίωσε την ταχύτητα. BV5000_C1_Blackview_V1.9_20170317. να δούμε πως θα πάει !!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σε δύο συσκευές έχω θέμα με ένα αρχείο apk συνεχώς το διαγράφω και επανεμφανίζεται.Το αρχείο έχει όνομα Launcher has expired, Please update!1496268510629 και βγάζει ειδοποίηση για εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα .

Προσπαθώ να εγκαταστήσω έκδοση android 6 χωρίς επιτυχία .Έχει κάποιος να μου προτείνει οδηγό που να τον εφάρμοσε με επιτυχία;

Τώρα έχω BV5000_C1_Blackview_V1.2_20160608.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Προσπαθώ να εγκαταστήσω έκδοση android 6 χωρίς επιτυχία .Έχει κάποιος να μου προτείνει οδηγό που να τον εφάρμοσε με επιτυχία;

Τώρα έχω BV5000_C1_Blackview_V1.2_20160608.

 

Δεν σου έχει έρθει ota update από την blackview;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έχει έρθει ota update από την blackview;

Όχι δεν έχει έρθει.Προσπαθώ με την sd , με οδηγό από το blackview.hk χωρίς επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Καινούριες ανεπιθύμητες εφαρμογές εμφανίζονται στην λίστα χωρίς να έχω κει εγκατάσταση.

Υπάρχει τρόπος να μην γίνεται εγκατάσταση ;

http://i63.tinypic.com/6iraea.png

http://i68.tinypic.com/2vlwrpd.png

Edited by Yanael
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...