Jump to content

Blackview BV5000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 340
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι ευκολο να τοποθετηθει? Εγω εθχα ρωτησει το vickmall και μου ειχε πει 30 ευρω αλλα να το στειλω εκει να μου το φτιαξουν, δεν ειχα λεφτα και δεν εχω ακομα για να το κανω. Παντως και εμενα μου εσπασε. Υ.Γ : Επειδη το update για να γινει 6αρι δεν βλεπω να ρχεται, δεν μου στελνει κανεις που το εκανει χειροκινητα, μεσω pm, τι εκανε, μπας και το προσπαθησω.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να τοποθετηθει? Εγω εθχα ρωτησει το vickmall και μου ειχε πει 30 ευρω αλλα να το στειλω εκει να μου το φτιαξουν, δεν ειχα λεφτα και δεν εχω ακομα για να το κανω. Παντως και εμενα μου εσπασε. Υ.Γ : Επειδη το update για να γινει 6αρι δεν βλεπω να ρχεται, δεν μου στελνει κανεις που το εκανει χειροκινητα, μεσω pm, τι εκανε, μπας και το προσπαθησω.

αν πιανουν λιγο τα χερια σου και εχεις ταινια διπλης οψης ειναι 10 λεπτα δουλεια ισως και λιγοτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά την αναβάθμιση έχετε κάποιο πρόβλημα με τους ήχους στις επαφές;
Link to comment
Share on other sites

Α ΟΚ, μιλάς για το update που έχει βγει καιρό τώρα, από τα λεγόμενά σου θεώρησα ότι θα μιλάς για κάποια καινούργια αναβάθμιση.

Καλησπέρα

 

Η αναβάθμιση σε Android 6 σας ήρθε από μόνη της ή την κάνατε εσείς;

Εγώ το έχω πάρει από Ελλάδα και δεν έχει γίνει κανένα update ως τώρα, έχω ακόμα λογισμικό από Νοέμβριο του 2015 Android 5.1

όσον αφορά για την οθόνη που λέτε, κυριολεκτικά έχει φάει γερες πτώσεις και δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα.

Edited by Johnnyboom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους.

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει εφαρμογή πυξίδας στο BV5000; Ρωτάω γιατί έχω δει σε βιντεο δοκιμών οτι εμφανίζει στο untutu οτι έχει μαγνητόμετρο της Βοsch. Αλλού λένε οτι δεν το υποστηρίζει η ROM αλλά ίσως έχει αλλάξει κάτι μετά την αναβάθμιση σε 6.0. Αν πραγματικά παίζει τότε το παραγγέλνω αμέσως!

Edited by kosvas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους.

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει εφαρμογή πυξίδας στο BV5000; Ρωτάω γιατί έχω δει σε βιντεο δοκιμών οτι εμφανίζει στο untutu οτι έχει μαγνητόμετρο της Βοsch. Αλλού λένε οτι δεν το υποστηρίζει η ROM αλλά ίσως έχει αλλάξει κάτι μετά την αναβάθμιση σε 6.0. Αν πραγματικά παίζει τότε το παραγγέλνω αμέσως!

 

Καλημέρα

Έχω δοκιμάσει αλλά δυστυχώς δεν έχει, άρα δεν λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ενα τριμηνο και ξαφνικα σημερα που αλλαξα καρτα λογω παροχου μου βγαζει συνεχως μια ειδοποιηση οτι " η εφαρμογη theme δεν λειτουργει". Δεν με αφηνει να κανω καποια ενεργρια γιατι βγαινει το μηνυμα συνεχεια στην οθονη. Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα και παλι το προβλημα δεν λυθηκε. Παρακαλω βοηθηστε.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50-t5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια επισημη εκδοση android 6.0 που εχει βγει;

Στο forum της εταιρειας βλεπω συνδεσμο για χειροκινητη αναβαθμιση για την εκδοση V1.5_20160612_R15

Αγαπητε duc η τελευταια αναβαθμιση που εκανες και εισαι ευχαριστημενος τι στοιχεια εκδοσης εχει;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ενα τριμηνο και ξαφνικα σημερα που αλλαξα καρτα λογω παροχου μου βγαζει συνεχως μια ειδοποιηση οτι " η εφαρμογη theme δεν λειτουργει". Δεν με αφηνει να κανω καποια ενεργρια γιατι βγαινει το μηνυμα συνεχεια στην οθονη. Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα και παλι το προβλημα δεν λυθηκε. Παρακαλω βοηθηστε.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50-t5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα

 

Φίλε κάτι ανάλογο έβγαζε πριν ένα χρόνο ένα Lenovo της γυναίκας μου και στην αντιπροσωπία ξηλωσαν όλο το λογισμικό και της έβαλαν καινούργιο, τώρα σε εσένα δεν ξέρω.... δοκίμασες να βάλεις αλλιώς τις κάρτες sim;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ναι το δοκιμασα αλλα παλι κανει τα ιδια. Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και παλι τα ιδια. :(

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50-t5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια επισημη εκδοση android 6.0 που εχει βγει;

Στο forum της εταιρειας βλεπω συνδεσμο για χειροκινητη αναβαθμιση για την εκδοση V1.5_20160612_R15

Αγαπητε duc η τελευταια αναβαθμιση που εκανες και εισαι ευχαριστημενος τι στοιχεια εκδοσης εχει;

Ευχαριστω!

 

Συγγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά τώρα το είδα, να πω λοιπόν πως από την στιγμή που πήρα την 6.0 το τηλέφωνο έχει κάνει πολλές αναβαθμίσεις και το αποτέλεσμα είναι άκρως ικανοποιητικό. Το τηλέφωνο πετάει παιδιά...η έκδοση η τελευταία που έχω τώρα είναι :

Αριθμός έκδοσης

BV_5000_C1_Blackview_V1.6_20160801

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

...

BV_5000_C1_Blackview_V1.6_20160801

 

Ευχαριστω πολυ!

Κιτρινε αετε κι εγω δεν μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω της υπηρεσιας ΟΤΑ του τηλεφωνου, εχω την εκδοση του Νοεμβριου 2015 κι ομως το τηλεφωνο θεωρει οτι ειναι ενημερωμενο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!

Κιτρινε αετε κι εγω δεν μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω της υπηρεσιας ΟΤΑ του τηλεφωνου, εχω την εκδοση του Νοεμβριου 2015 κι ομως το τηλεφωνο θεωρει οτι ειναι ενημερωμενο. :lol:

 

Καλημέρα

Κι εγώ τα ίδια παιδιά, καμία αναβάθμιση έως τώρα... Νοέμβριος 15 η τελευταία και "το τηλέφωνο σας είναι ενημερωμένο"

Έχει επικοινωνήσει κανείς με την αντιπροσωπία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα. Ναι το δοκιμασα αλλα παλι κανει τα ιδια. Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και παλι τα ιδια. :(

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50-t5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχεις αγοράσει από Ελλάδα ή από Κίνα;

Ποια έκδοση Android έχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι εγώ τα ίδια παιδιά, καμία αναβάθμιση έως τώρα... Νοέμβριος 15 η τελευταία και "το τηλέφωνο σας είναι ενημερωμένο"

 

Ποια έκδοση έχει ακριβώς η συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έσπασε και η δεύτερη οθόνη που έβαλα πάνω ...

τζάμπα η φασαρία-ταλαιπωρια μέσω email που είχα με την GearBest. Μου έστειλαν τελικά οθόνη τζάμπα αλλα μετά απο 2 μήνες έσπασε και αυτή.

Ξέρει κάποιος κανένα κατάστημα στην Ελλαδα να αντικαθιστά την οθόνη; εκτός βέβαια της αντιπροσωπείας στη Θεσσαλονίκη που ζητά 90 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα δε λεει να μου ερθει ota upgrade.

 

εχουμε βρει καπου να την κατεβασουμε και να κανουμε το upgrade μονοι μας;

 

έχει στην επίσημη ιστοσελίδα της Blackview αλλά δεν το ρισκάρω από μόνος μου μια χαρά δουλεύει έτσι αν εξαιρέσεις τη δόνηση όταν μιλάω στο κινητό, αλλά φοράω Bluetooth και δε με απασχολεί :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Τελικά έσπασε και η δεύτερη οθόνη που έβαλα πάνω ...

τζάμπα η φασαρία-ταλαιπωρια μέσω email που είχα με την GearBest. Μου έστειλαν τελικά οθόνη τζάμπα αλλα μετά απο 2 μήνες έσπασε και αυτή.

Ξέρει κάποιος κανένα κατάστημα στην Ελλαδα να αντικαθιστά την οθόνη; εκτός βέβαια της αντιπροσωπείας στη Θεσσαλονίκη που ζητά 90 ευρώ

 

ψαχνω κΙ ΕΓΩ για αλλαγη οθονης,πιο φτηνα η εστω το ανταλλακτικο απο ελλαδα... εχω 2 συσκευες και στον μηνα απανω απο ψευτοτουμπες εσπασαν..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Forum. Μια ερώτηση ? έχει χρησιμοποιήσει τελικά κανένας θήκη σε αυτό το κινητό ? Και αν ναι. την γλίτωσε την οθόνη ? διότι όλοι σχεδόν από ότι διάβασα ποιο πάνω χωρίς θήκη την έσπασαν. (Και μάλιστα κάποιοι για πλάκα μέσα στην τσεπη χωρίς χτύπημα). Είναι δυνατών ρε παιδιά ? το εχω παραγγείλει από το Aliexpres και εχω φάει την φρίκη της ζωής μου. Τόσο μάπα ποια !! θα έρθει και φοβάμαι να το βγάλω από το κουτί :cry:.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από το Μάρτιο μου πέσε πολλές φορές ακόμη και σε νερό δεν έχει πάθει τίποτα σκυλί για τα λεφτά του τώρα ζαχαρώνω το bv6000
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια, το έχω χρόνο σχεδόν... Το κινητό είναι θωρηκτό δεν καταλαβαίνει ούτε από τούμπες ούτε από νερό, τώρα για τους υπόλοιπους δεν ξέρω τι να πω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...