Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να γραψεις εντυπωσεις γιατι εχω τους ιδιους προβληματισμους.

πηγα και το ειδα στον κοτσο αλλα δε μου εκανε και τοσο καλη εντυπωση η οθονη αφου μου φανηκε λιγο χειροτερη σε ζωντανια στο φουλ οποτε δεν προχωρω ακομα

Ψαχνω και γι αλλα

Με ενδιαφερει καλη καμερα οθονη και μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά αν περισσεύει σε κάποιον αυθεντικός φορτιστής ενδιαφέρομαι για αγορά.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πως το βλεπεις?

 

Ηρθε επιτελους

 

Υπερ του Μ6

Οι μπαταριες φαινονται ιδιες

Πιο λεπτο και πιο ελαφρυ το Μ6

Η φωτογραφικη του M6 ειναι πολυ καλυτερη και με πολλες ρυθμισεις εφε ομορφιας αργη κινηση κλπ κλπ

Το bluetooth του M6 ειναι πολυ πιο δυνατο και πιανει τελεια σε μεγαλυτερη αποσταση

Το ηχειο εχει ηχο πολυ καλο και πιο ποιοτικο

Επισης στα ακουστικα ακουγεται πιο δυνατα με το poweramp

 

 

Κατα του Μ6

Δε λειτουργει το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο

Το Μ6 σκοτωνει τις εφαρμογες γρηγορα και θελει ρυθμισεις για να μενουν στο παρασκηνιο και να ερχονται ειδοποιησεις

Επισης γιαυτο το λογο καποιες φορες καθυστερουν να ανοιξουν οι εφαρμογες

Το led δεν εναβει οταν φορτιζει ουτε γινεται μπλε οταν φορτισει πληρως οπως του p1

Υπαρχουν κουμπια εντος οθονης ή μονο το κεντρικο φυσικο για back

Αν κανεις restart πολλες φορες γυριζει στο default launcher αν εχεις βαλει αλλον

Το φλας παροτι πενταπλο ειναι λιγοτερο ισχυρο απο του p1

Δεν εχει χωριστη sd

 

Υπερ του P1

Η οθόνη του P1 έχει λιγο πιο ζωντανα χρωματα στην λειτουργια ενισχυμενης φωτεινοτητας

Λειτουργει το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο

2 καρτες sim και sd οπου πανε οι εφαρμογες με εννοποιηση χωρου

 

Κατα του P1

Οχι τοσο καλη και σταθερη καμερα

 

Συμπερασμα μονο αν θες καλη καμερα το αλλαζεις

Link to comment
Share on other sites

Με έπεισες να μην ακουμπήσω το Μ6.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος που θα το αλλαξω παντως εγω καποια στιγμη ειναι η καλυτερη καμερα κ η παραπανω ram που αναγκαστικα θα αποκτησω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ένα πρόβλημα ρε παιδιά......δεν δουλεύει η αυτόματη περιστροφή οθόνης......καμία γνώμη?το κινητό μου έπεσε αλλά δεν δείχνει να χτύπησε καθόλου...... γυρνά στα πλάγια η οθόνη αλλά δεν επανέρχεται στην οριζόντια θέση......λέτε με το πέσιμο να έπαθε ζημιά ο αντίστοιχος αισθητήρας? Το έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε με κάποια εφαρμογή αν δουλεύει ο αισθητήρας.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε επιτελους

 

Υπερ του Μ6

Οι μπαταριες φαινονται ιδιες

Πιο λεπτο και πιο ελαφρυ το Μ6

Η φωτογραφικη του M6 ειναι πολυ καλυτερη και με πολλες ρυθμισεις εφε ομορφιας αργη κινηση κλπ κλπ

Το bluetooth του M6 ειναι πολυ πιο δυνατο και πιανει τελεια σε μεγαλυτερη αποσταση

Το ηχειο εχει ηχο πολυ καλο και πιο ποιοτικο

Επισης στα ακουστικα ακουγεται πιο δυνατα με το poweramp

 

 

Κατα του Μ6

Δε λειτουργει το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο

Το Μ6 σκοτωνει τις εφαρμογες γρηγορα και θελει ρυθμισεις για να μενουν στο παρασκηνιο και να ερχονται ειδοποιησεις

Επισης γιαυτο το λογο καποιες φορες καθυστερουν να ανοιξουν οι εφαρμογες

Το led δεν εναβει οταν φορτιζει ουτε γινεται μπλε οταν φορτισει πληρως οπως του p1

Υπαρχουν κουμπια εντος οθονης ή μονο το κεντρικο φυσικο για back

Αν κανεις restart πολλες φορες γυριζει στο default launcher αν εχεις βαλει αλλον

Το φλας παροτι πενταπλο ειναι λιγοτερο ισχυρο απο του p1

Δεν εχει χωριστη sd

 

Υπερ του P1

Η οθόνη του P1 έχει λιγο πιο ζωντανα χρωματα στην λειτουργια ενισχυμενης φωτεινοτητας

Λειτουργει το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο

2 καρτες sim και sd οπου πανε οι εφαρμογες με εννοποιηση χωρου

 

Κατα του P1

Οχι τοσο καλη και σταθερη καμερα

 

Συμπερασμα μονο αν θες καλη καμερα το αλλαζεις

 

 

Καταλαβα βλεπω να μενω με το P1 μεχρι να τα φτησει.. ακομα δεν εχει κανει κιχ ο ηρωας και δυσκολα το αφηνω απο το χερι.. αλλα θα χρειαστω ραμ καποια στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εχει κανενας θεμα με την ανοιχτη ακροαση?δεν με ακουν καλα ουτε στις κλησεις ουτε στο viber
Link to comment
Share on other sites

To viber δεν ειναι μετρο συγκρισης αφου περναει μεσα απο data. Στις κλησεις στο αυτι σε ακουνε καλα? Αν ναι δεν εχει καποιο προβλημα το μικροφωνο απλα πρεπει να μιλας πιο κοντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει περασει κανενας custom rom? ποια αξιζει να βαλω γα να δωσει λιγο ζωη στο τηλεφωνο?επισης εχω χασει τον φορτιστη του και χρησιμοποιω αλλον..απλα αργει παρα πολυ ..καποια ενναλακτικη?
Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανενας custom rom? ποια αξιζει να βαλω γα να δωσει λιγο ζωη στο τηλεφωνο?επισης εχω χασει τον φορτιστη του και χρησιμοποιω αλλον..απλα αργει παρα πολυ ..καποια ενναλακτικη?

 

Για custom rom δεν έχω ιδέα και ούτε θα ασχοληθώ.

Για τη φόρτιση, βρες ένα "δυνατό" φορτιστή πάνω από 2Α και θα είσαι μιά χαρά.

Εγώ χρησιμοποιώ ένα από Samsung και σε 2 περίπου ώρες είμαι full

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπαρχει ευκολος τροπος για root παιδια?κ κατι αλλο.μερικες φορες ενω ειμαι συνδεμενος σε wifi αργει παρα πολυ να ανοιγει σελιδες κ γενικα να τραβηξει δεδομενα.το κανει σε πολλα ρουτερ που το εχω δοκιμασει.τι να φταιει? Edited by john2004
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα root με αυτον τον οδηγο https://forum.xda-developers.com/vibe-p1/how-to/lenovo-vibe-p1-a42-c72-root-ready-t3533693 . Δεν το λες ευκολο γιατι εχει πολλα βηματα αλλα αν τα ακολουθησεις κατα γραμμα το κανεις μια φορα και ησυχαζεις καθως περναει και custom recovery. Οσο για custom rom που ανεφερε πιο πανω ενας φιλος περασα αυτη https://forum.xda-developers.com/vibe-p1/development/rom-aospextended-rom-v3-2-t3560474 που ειναι και Android 7 αλλα με "χαλασε" που καποια πραγματα οπως ηχογραφηση κλησεων, διαφορετικος ηχος κλησης για καθε sim και led να αναβοσβηνει για αναπαντητες και μηνυματα δεν υπηρχαν και ξαναγυρισα στην stock rom.
Link to comment
Share on other sites

Μετα το root σου λειτουργουν εφαρμογες e banking κανονικα?

Της Πειραιώς δεν θα σου δουλέψει εκτός και εάν βάλεις αρκετά παλιά έκδοση.

Εγώ έχω την 1.4.5 και δουλεύει μια χαρά.

Κάπου την έχω σώσει (νομίζω Dropbox).

Εάν δεν την βρεις πες μου να στην στείλω.

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το nfc αλλά είναι αδύνατο.

Στα settings πάω στο nfc.

Σπρώχνω τον κέρσορα δεξιά αλλά δεν γίνεται μπλε για να δείξει ότι ενεργοποιήθηκε.

Βγαίνω, και ξαναμπαίνω και επιβεβαιώνω ότι πράγματι το nfc δεν ενεργοποιήθηκε.

Καμιά ιδέα; Μήπως κάποια άλλη επιλογή που έχω κάνει στα settings αποκλείει το nfc;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να ανοίξεις και το bluetooth μαζί?

 

Tο προσπάθησα, δεν γίνεται τίποτα

Η πλάκα είναι ότι μετά από τόσα χρόνια πρώτη φορά προσπαθώ να ενεργοποιήσω to nfc για να αγοράσω εισιτήρια για την athena card

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου δουλεύει εμένα το NFC στο 3/16 που έχω...

Επανεκκίνηση έκανες? Μπορεί να έχει φάει κάποιο κόλλημα.

 

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια χαρά μου δουλεύει εμένα το NFC στο 3/16 που έχω...

Επανεκκίνηση έκανες? Μπορεί να έχει φάει κάποιο κόλλημα.

Όπως φαίνεται από τα μηνύματα στο φορουμ της Lenovo, ειναι συνηθισμένο πρόβλημα το να μην ανοίγει το nfc.

Προφανώς το τηλέφωνο έχει εγκαταλειφθεί πό την Lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...