Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξαφνικα που παρουσιασηκε προβλημα

Τα xiaomi ακουστικα βλεπω οτι δεν κουμπωνουν μεχρι μεσα μεσα αν δεν τα πιεσεις πολυ

Στεκονται λιγο πιο εξω και δεν παιζει το ραδιοφωνο

Εγώ ακόμη ψάχνω ακουστικά...αγόρασα κάποια καλά αλλά ενώ παίζουν μια χαρά δεν λειτουργεί το μικρόφωνο και η απάντηση κλήσης (σε samsung s3 δουλεύουν μια χαρά). Προφανώς έχει άλλο πρότυπο το lenovo

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πάρω από vickmall το vipe p1 έχει κανένα εγγύηση εδώ ελλαδα ? Μιλαω για το c72 και το c58

καμία εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τα piston τα πρώτα και τα youth παίζουν χωρίς πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τα piston τα πρώτα και τα youth παίζουν χωρίς πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν δοκίμασα xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομηγυρη...μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει στα γρήγορα. .ποια η διαφορά του viber p1 pro που πουλιεται εδώ

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lenovo-vibe-p1-pro-dual-sim-32gb-hryso/prod8275298pp/

από το viber p1 στο Βίκμαλ

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-pro-3gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομηγυρη...μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει στα γρήγορα. .ποια η διαφορά του viber p1 pro που πουλιεται εδώ

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lenovo-vibe-p1-pro-dual-sim-32gb-hryso/prod8275298pp/

από το viber p1 στο Βίκμαλ

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-pro-3gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

 

το ενα εχει 16gb και το αλλο 32

Link to comment
Share on other sites

το ενα εχει 16gb και το αλλο 32

 

Κατά τα αλλα σε θέμα hardware είναι ίδιο? Μπάντα 800 παίζει του Βίκμαλ?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα μη αναγνώρισης του δακτυλικού αποτυπώματος στο ξεκλείδωμα;

 

ΥΓ - Στις εφαρμογές μου δουλεύει κανονικά.

- Έχω βάλει Nova

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα μη αναγνώρισης του δακτυλικού αποτυπώματος στο ξεκλείδωμα;

 

ΥΓ - Στις εφαρμογές μου δουλεύει κανονικά.

- Έχω βάλει Nova

 

Το δακτυλικό σε μένα δουλεύει άψογα αλλά νομίζω με nova δεν δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα στο ξεκλειδωμα επειδή έχει ορίσει δικές του χειρονομίες κλειδώματος-ξεκλειδωματος. Μόνο αν το κλειδωσεις εσύ από τα πλάγια ή το αφήσεις να κλειδώσει μόνο του, τοτε ξεκλειδωνει με το δακτυλικό αποτύπωμα. Δοκίμασε και τον zenUi launcher.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Επειδή ενδιαφέρομαι πολύ για το κινητό, αλλά θέλω και την λειτουργία NFC, ισχύει αυτό που έχω καταλάβει ότι οι ευρωπαϊκές ROM δεν υποστηρίζουν NFC;;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό σε μένα δουλεύει άψογα αλλά νομίζω με nova δεν δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα στο ξεκλειδωμα επειδή έχει ορίσει δικές του χειρονομίες κλειδώματος-ξεκλειδωματος. Μόνο αν το κλειδωσεις εσύ από τα πλάγια ή το αφήσεις να κλειδώσει μόνο του, τοτε ξεκλειδωνει με το δακτυλικό αποτύπωμα. Δοκίμασε και τον zenUi launcher.

Άρα 100% είναι θέμα νοβα...

Θα το δουμε και τον zenui...

Mercy ;)

 

Edit: Είχες δίκιο "εν μέρη". Δουλεύει και στον ΝΟΒΑ αρκεί να το κλειδώσεις από το on/off και όχι από το διπλό χτύπημα πχ που έχει ο ΝΟΒΑ ή ακόμα και από οποιαδήποτε εφαρμογή τύπου on/off.... Το ίδιο κάνει και με τον δικό του launcher!!

Δουλεύει τελικα, η λύση με τη βοήθεια συντοπιτη στο ανάλογο θεμα, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

Αγόρασα το lenovo vibe p1 από το vickmall (Lenovo Vibe P1 2GB+16GB Android 5.1 Smartphone 64bit Qualcomm Snapdragon 615 Octa Core 13.0MP 5.5inch FHD Screen 5000mAh

Επειδή δεν έχει τα επίσημα χαραχτηριστικά και έρχεται με την international s288 custom όμως και όχι official ,δέχεται το τηλέφωνο το φλασάρισμα της official ή θα μπρικάρει ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

Αγόρασα το lenovo vibe p1 από το vickmall (Lenovo Vibe P1 2GB+16GB Android 5.1 Smartphone 64bit Qualcomm Snapdragon 615 Octa Core 13.0MP 5.5inch FHD Screen 5000mAh

Επειδή δεν έχει τα επίσημα χαραχτηριστικά και έρχεται με την international s288 custom όμως και όχι official ,δέχεται το τηλέφωνο το φλασάρισμα της official ή θα μπρικάρει ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κώστας

κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από το να πηγαίνεις, ρυθμίσεις, κάρτες sim για ενεργοποίηση / απενεργοποιηση της sim;

Πολύ χρήσιμο θα ήταν να υπάρχει στη "μπάρα" αλλά δεν βλέπω κάτι...

Κανά άλλο tips;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς , δε κατάλαβα .

Θα μπριγκάρει κανονικά ή θα την περάσει κανονικά ;

Σελίδα 19 στο παρών νήμα. Δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Αλλά αν βλέπεις P1a42_S288 τότε δε χρειάζεται να κάνεις κάτι απ' ότι έχουν πει προηγουμένως

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Σελίδα 19 στο παρών νήμα. Δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Αλλά αν βλέπεις P1a42_S288 τότε δε χρειάζεται να κάνεις κάτι απ' ότι έχουν πει προηγουμένως

Το vickmall μου απάντησε ότι έχουν βάλει την internasional s288 αλλά δεν είναι official .

Την έχει φτιάξει κάποιος στο εξωτερικό .

Μήπως είναι καλύτερα να βάλω την official ;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι και στις 2 έχεις δεδομένα και στη 2η sim δεν "βλέπεις";

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

αυτο πρέπει να γράφει.

Μήπως είναι φτιαγμένη βασισμένη στην official , όπως γίνεται με τη miui ;

Μήπως επειδή είναι το κινέζικο μοντέλο φτιάχνουν custom με βάση την official ;

Δες τι μου έγραψε το vickmall :

There have no official international rom.

and this international rom was made by enginner in abroard.

it was the latest one,

στο site αναφέρουν ότι φοράει την International ROM,Android 6.0,Newser S288 ROM(From 2016-09-12).

Εξάλλου αυτό είναι το Vibe P1C58 και όχι το P1a42

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...