Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπόν παιδιά χθες παρέλαβα και εγώ,.το τηλέφωνο είναι πανέμορφο και για τα 115 που το πήρα ειναι απλα κορυφή,!!πισω στο καπακι γράφειp1c58 αλλα μου ηρθε με τη s285 rom με το πού συνδέθηκε στο ίντερνετ μου ηρθε αναβάθμιση για τη s288 η οποια ηταν 30mb.εγινε χωρίς κανένα πρόβλημα μεσα σε 10 λεπτά..στο τηλέφωνο δουλεύουν ολα(nfc,radio,gps)4g εχω κανονικα στην βεροια και στην αλεξανδρεια ημαθιας με τη βοταφον.

η καμερα μου άρεσε και νομιζω οτι ειναι παρα πολύ καλή χωρίς να είμαι και ειδικός.

το gps μου φανηκε απίστευτα γρηγορο.

αυτα απο μενα και μπορω να πω οτι ειναι απο τις καλύτερες αγορές που εκανα.

2g ram_16g rom

 

Ειδες που στα λέγαμε ότι είναι πολύ καλό κινητό?

Καλοδουλευτο!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδες που στα λέγαμε ότι είναι πολύ καλό κινητό?

Καλοδουλευτο!!

ναι,και είχατε απόλυτο δίκιο..........

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια 32αρα sd και δεν εχω κανει ενοποιηση χωρου και βαζω μονο φωτο mp3 κλπ

Εχω παραγγειλει μια 64αρα Αν τη βαλω και κανω ενοποιηση θα φαινεται η μνημη σαν ενιαια ?

Οι εφαρμογες που ηδη εχω θα πρεπει να μετακινηθουν ?

Αν μετα το μετανιωσω και θελω να την εχω σαν χωριστη καρτα οι εφαρμογες που ειχα βαλει θα χαθουν ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου 80€ για να πάρω κινητό στη γυναίκα μου. Μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία επί το πλείστον.

Μπορείτε να μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματικό ή ημιεπισημο δε στέλνουμε sms :) Έτσι λειτουργούν όλα αν θες να πηγαίνουν όπως τα γράφεις στείλε μέιλ.:)

 

Δε λειτουργούν έτσι όλα, γι' αυτό ρωτάω.

Από άλλα κινητά στέλνω κανονικά και επίσης σε αυτό και σε άλλα κινητά λαμβάνω κανονικά (αυτοί πως τα στέλνουν;;;).

 

Τώρα για το πως συμπεριφέρεται ο καθένας επαγγελματικά, άσε να το αποφασίζει ο ίδιος.

Ρώτησα κάτι συγκεκριμένο. Αν το ξέρεις απάντησε. Αν όχι, άφησε να απαντήσει κάποιος που ξέρει.

Τι θεωρείς ότι προσφέρει στην κουβέντα αυτό που έγραψες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατανοητό όπως το λες αλλά σε όλα τα κινητά για αποστολή SMS με κείμενο 160χαρακτηρες όπως και να το γράψεις εσύ θα πάει με ΚΕΦΑΛΑΊΑ!

 

Για αν τυχόν έχει στις ρυθμίσεις υποστήριξη για μικρούς χαρακτήρες ( αυτόματα περιορίζεται στους 72 χαρακτήρες αν δεν κάνω λάθος) ας σου πει κάποιος κάτοχος ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Thanks!

Προφανώς τα άλλα κινητά στέλναν μικρότερα (72 χαρ.)και δεν το είχα πάρει χαμπάρι ή το αποθήκευαν σε εμένα με μικρούς χαρ. αλλά οι άλλοι το παίρναν κεφαλαία.

Το ίδιο και αυτών που μου στέλνουν.

 

Στις ρυθμίσεις δεν είδα κάτι. Το έψαξα καλά.

Θα δοκιμάσω από καμιά άλλη εφαρμογή να δω.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω του συγκεκριμενου κινητου απο σημερα μετα απο 3 χρονια "αρμονικης" συμβιωσης με το ZTE V967S. Πηρα το P1c58 απο Aliexpress 117 ευρω και το μετετρεψα σε a42 πολυ ευκολα με τη γνωστη διαδικασια. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν μπορουμε με καποιον τροπο να ρυθμισουμε ενα απο τα hardware κουμπια του κινητου ετσι ωστε να αναβει ο φακος χωρις να χρειαζεται να το ξεκλειδωσουμε ; (στο ZTE το εκανα στο volume down με το gravity box αλλα στο P1 δεν θελω να το εγκαταστησω). Οσο για τις δυνατοτητες του κινητου νομιζω το εχουμε εξαντλησει το θεμα. Το τηλεφωνο σε κερδιζει απο τις πρωτες ωρες λειτουργιας του και πιστευω, συμφωνα με οσα λενε και οι αλλοι κατοχοι για τη διαρκεια της μπαταριας του, οτι θα αποδειχτει παναξιος διαδοχος του "τιμιου" ZTE V967S !!
Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου 80€ για να πάρω κινητό στη γυναίκα μου. Μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία επί το πλείστον.

Μπορείτε να μου προτείνετε;

Καλημέρα, βασικά η ερώτηση σου είναι σε λάθος νήμα. Αν βάλεις πάντως κάτι παραπάνω παίρνεις αυτό που συζητάμε εδώ το οποίο είναι άριστο από όλες τις απόψεις

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς το χρυσό; είναι πολύ χρυσό;...Χαχα το θέλει φίλος αλλά φοβάται μην είναι πολύ μπαμ

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς το χρυσό; είναι πολύ χρυσό;...Χαχα το θέλει φίλος αλλά φοβάται μην είναι πολύ μπαμ

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το πρώτο που πήρα ηταν σε χρυσό και το έδωσα γιατί όντως ειναι πολυ χρυσό

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω του συγκεκριμενου κινητου απο σημερα μετα απο 3 χρονια "αρμονικης" συμβιωσης με το ZTE V967S. Πηρα το P1c58 απο Aliexpress 117 ευρω και το μετετρεψα σε a42 πολυ ευκολα με τη γνωστη διαδικασια. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν μπορουμε με καποιον τροπο να ρυθμισουμε ενα απο τα hardware κουμπια του κινητου ετσι ωστε να αναβει ο φακος χωρις να χρειαζεται να το ξεκλειδωσουμε ; (στο ZTE το εκανα στο volume down με το gravity box αλλα στο P1 δεν θελω να το εγκαταστησω). Οσο για τις δυνατοτητες του κινητου νομιζω το εχουμε εξαντλησει το θεμα. Το τηλεφωνο σε κερδιζει απο τις πρωτες ωρες λειτουργιας του και πιστευω, συμφωνα με οσα λενε και οι αλλοι κατοχοι για τη διαρκεια της μπαταριας του, οτι θα αποδειχτει παναξιος διαδοχος του "τιμιου" ZTE V967S !!

 

Στις Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις δυνατότητας, έχει μια επιλογή που μπορείς να ανάβεις τον φακό από κλειδωμένο με το κουμπί της αρχικής οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κατεβασει εφαρμογη screen off με widget. Δηλαδη αντι να περιμενω να κλεισει μονο του το τηλεφωνο η να παταω το κουμπι, παταω σε αυτο το εικονιδιο και κλεινει. Αλλα κατα την επαναφορα δουλευει μονο με κωδικο και οχι με δακτυλικο αποτυπωμα. Δοκιμασα δυο τρεις τετοιες εφαρμογες. Εχετε καμια λυση;

αν θες να σου στείλω εφαρμογή της lenovo (κλείδωμα με ένα πλήκτρο από άλλο lenovo) στείλε με προσωπικό μήνυμα το email σου . Επίσης αυτό μπορεί να γίνει με το Κουμπί ευρείας κίνησης αφής (εφόσων δε σε ενοχλεί γιατί φαίνεται παντού πάνω στην οθόνη): Πας Ρυθμίσεις δυνατότητας, Ευρεία κίνηση αφής Προσαρμογή Ρυθμίσων και ανάλογα ρυθμίζεις το κουμπί που θα εμφανίζεται με ένα κλικ ή δύο κλπ να κλίνει η οθόνη καθώς και άλλες λειτουργίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το πρώτο που πήρα ηταν σε χρυσό και το έδωσα γιατί όντως ειναι πολυ χρυσό

Εγώ το πρώτο το έδωσα γιατί ήτανε ασημί και η μαυρίλα μπροστά με ενοχλούσε (το ασημί είναι ασημί μόνο πίσω και μπροστά ολόμαυρο) . Αντίθετα, το δεύτερο που είναι χρυσό, έχει και μπροστά χρυσό πλαίσιο και περιθώρια και κατά την γνώμη μου είναι πολύ εντυπωσιακό. Ξεκολάτε από την κλασικούρα..

Edited by basdel
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

Εγώ το πρώτο το έδωσα γιατί ήτανε ασημί και η μαυρίλα μπροστά με ενοχλούσε (το ασημί είναι ασημί μόνο πίσω και μπροστά ολόμαυρο) . Αντίθετα, το δεύτερο που είναι χρυσό, έχει και μπροστά χρυσό πλαίσιο και περιθώρια και κατά την γνώμη μου είναι πολύ εντυπωσιακό. Ξεκολάτε από την κλασικούρα..

 

περί ορέξεως κολοκυθόπιτα λένε στο χωριό μου .

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κατεβασει εφαρμογη screen off με widget. Δηλαδη αντι να περιμενω να κλεισει μονο του το τηλεφωνο η να παταω το κουμπι, παταω σε αυτο το εικονιδιο και κλεινει. Αλλα κατα την επαναφορα δουλευει μονο με κωδικο και οχι με δακτυλικο αποτυπωμα. Δοκιμασα δυο τρεις τετοιες εφαρμογες. Εχετε καμια λυση;

Γιατί είχα το ίδιο θέμα και το ψιλό έψαξα αυτό δυστυχώς είναι bug/χαρακτηριστικο του Android 6.οτι συσκευή είναι με 6 έχει αυτό το θέμα. Αν δεν το αλλάξει η Google...

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

περί ορέξεως κολοκυθόπιτα λένε στο χωριό μου .

Έχεις δίκιο, συγνώμη αν σε πρόσβαλα, θέμα γούστου είναι τα χρώματα, απλά θυμηθείτε ότι ξεκινήσαμε κάποτε με μαύρα και γκρί κινητά και τώρα έχουμε άσπρα, κόκκινα, κίτρινα μπλε κλπ όπως λέει και το τραγούδι...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, συγνώμη αν σε πρόσβαλα, θέμα γούστου είναι τα χρώματα, απλά θυμηθείτε ότι ξεκινήσαμε κάποτε με μαύρα και γκρί κινητά και τώρα έχουμε άσπρα, κόκκινα, κίτρινα μπλε κλπ όπως λέει και το τραγούδι...

 

Σαφώς και δεν με πρόσβαλες απλά όλα φαντάσου εμένα στα 48 μου να κυκλοφορώ με φουλ χρυσό ,δεν μου πάει .

Για το 19χρονο γιο μου,που έχει το umi super σε χρυσό (πιο ήπιο από το lenovo) μια χαρα είναι

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δεν με πρόσβαλες απλά όλα φαντάσου εμένα στα 48 μου να κυκλοφορώ με φουλ χρυσό ,δεν μου πάει .

Για το 19χρονο γιο μου,που έχει το umi super σε χρυσό (πιο ήπιο από το lenovo) μια χαρα είναι

 

Δεν ειναι χρυσαφι μπαμ..Προς το καφε-λατε θα ελεγα.Με μια θηκη φαινεται μονο η σκουρα οθονη

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είχα το ίδιο θέμα και το ψιλό έψαξα αυτό δυστυχώς είναι bug/χαρακτηριστικο του Android 6.οτι συσκευή είναι με 6 έχει αυτό το θέμα. Αν δεν το αλλάξει η Google...

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ισχύει αυτό...

Και στο δικό μου RN4 και σε ένα leagoo m5 που υπάρχει, κλειδωνουμε με screen lock και ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα χωρίς να χρειάζεται pin... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βασικά η ερώτηση σου είναι σε λάθος νήμα. Αν βάλεις πάντως κάτι παραπάνω παίρνεις αυτό που συζητάμε εδώ το οποίο είναι άριστο από όλες τις απόψεις

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/QUOT]

 

Το VIPE θα το παραγγείλω σήμερα έτσι κι΄αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

αν θες να σου στείλω εφαρμογή της lenovo (κλείδωμα με ένα πλήκτρο από άλλο lenovo) στείλε με προσωπικό μήνυμα το email σου . Επίσης αυτό μπορεί να γίνει με το Κουμπί ευρείας κίνησης αφής (εφόσων δε σε ενοχλεί γιατί φαίνεται παντού πάνω στην οθόνη): Πας Ρυθμίσεις δυνατότητας, Ευρεία κίνηση αφής Προσαρμογή Ρυθμίσων και ανάλογα ρυθμίζεις το κουμπί που θα εμφανίζεται με ένα κλικ ή δύο κλπ να κλίνει η οθόνη καθώς και άλλες λειτουργίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το πρώτο το έδωσα γιατί ήτανε ασημί και η μαυρίλα μπροστά με ενοχλούσε (το ασημί είναι ασημί μόνο πίσω και μπροστά ολόμαυρο) . Αντίθετα, το δεύτερο που είναι χρυσό, έχει και μπροστά χρυσό πλαίσιο και περιθώρια και κατά την γνώμη μου είναι πολύ εντυπωσιακό. Ξεκολάτε από την κλασικούρα..

 

Σε ευχαριστω. Το εκανα απο τις ρυθμισεις. Οσο για το χρωμα και εγω το χρυσο εχω και μου φαινεται πολυ ωραιο

Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις δυνατότητας, έχει μια επιλογή που μπορείς να ανάβεις τον φακό από κλειδωμένο με το κουμπί της αρχικής οθόνης

 

Σ' ευχαριστω πολυ φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

εμενα εσβησε και δεν ξανανοιξε.

Ειχε τα θεματα του απο την αρχη, και τωρα αποτελειωσε. ουτε recovery δεν μπαινει.

 

Ατυχης η αλλαγη του εμπιστου minideal, σε vickmall.

Link to comment
Share on other sites

εμενα εσβησε και δεν ξανανοιξε.

Ειχε τα θεματα του απο την αρχη, και τωρα αποτελειωσε. ουτε recovery δεν μπαινει.

 

Ατυχης η αλλαγη του εμπιστου minideal, σε vickmall.

Ο υπολογιστής το βλέπει αν το συνδέσεις για να του περάσεις ξανά τη ROM;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει πρόβλημα στην ένδειξη της μπαταρίας. Μετά από πλήρη φόρτιση μένει κολλημένο στο 100℅. Ύστερα από επανεκκίνηση πηγαίνει στο κανονικό του ποσοστό. Είναι κάποιο θέμα του android ή του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει πρόβλημα στην ένδειξη της μπαταρίας. Μετά από πλήρη φόρτιση μένει κολλημένο στο 100℅. Ύστερα από επανεκκίνηση πηγαίνει στο κανονικό του ποσοστό. Είναι κάποιο θέμα του android ή του κινητού;

Δηλαδή πόση ώρα μένει στο 100℅;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...