Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H ερώτηση δεν τέθηκε στο δικό σου post. Στο προηγούμενο τέθηκε.

Στο δικό σου post γράφεις απλά ότι έχεις την ίδια απορία.

Ο φίλος που ρώτησε δεν ρώτησε τίποτα ούτε για επαρχίες ούτε για κινέζους.

 

Ότι δυσκολεύεσαι να κατανοήσεις, δεν είναι κατ' ανάγκη χαζό. Προσπάθησε τουλάχιστον να καταλάβεις αυτό. Θα σου φανεί χρήσιμο στη ζωή σου.

 

Αυτά από μένα, αρκετά ταΐσαμε το τρόλ.

 

το ποιος δυσκολεύται να κατανοήσει είναι πασιφανές......... άντε άλλη μία φορά, διάβασες το 769 ( το οποίο περιέχει και την ερώτηση που λες )? Δεν το διαβάζεις και απαντάς στο 768 που ο άνθρωπος ρωτάει για την 800 συχνότητα, ότι βλέπεις φουλ σήμα στην Θεσσαλονίκη.....

Αντε καληνύχτα και όταν βγεις από την Θεσσαλονίκη και δεις 4G μας το ποστάρεις μπας και λυθεί η απορία μας κάποια στιγμή ;)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρεπει να εχεις το pro και να βαλεις και το notifier

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anddoes.notifier

Νομιζω για facebook δε λειτουργει ομως

Το δοκιμασα με messenger και λειτουργει

Supported Apps

• Missed Calls

• Unread SMS

• Calendar Appointments

• Gmail

• HTC Mail

• Samsung Email

• K-9/Kaiten Mail

• Battery Level

• Stock Email

• Google Hangouts (Android 4.3+)

• WhatsApp (Android 4.3+)

• Google Play (Android 4.3+)

• Google Voice

• Starbucks

Δεν ξερω τι παιζει με αλλους launders

 

Σ ευχαριστώ. Τώρα του έβαλα cm launcher. Αυτός μόνο στο εικονίδιο των μηνύματων δεν μου δείχνει αριθμό ειδοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε μου ειναι καλη μονο στην εξαιρετικη φωτεινοτητα;η οποια χρησιμευει κυριως για ηλιο η σε περιβαλλοντα με εντονο φωτισμο ,ολες τις αλλες ωρες δε χρειαζεται να χασουμε τα ματακια μας.

Εγω η χρηση που κανω βάζω στο μανουαλ τερμα τν φωτεινοτητα και μετα τικαρω το αυτοματο και μια χαρα λειτουργει η οθονη.

 

Ποια η χρησιμότητα του τέρμα την φωτεινότητα και μετά τικαρισμα το αυτόματο?

 

Παιδιά μην τρελενεστε και μην βγαινετε offtopic. Μπορούμε να συζητάμε και να λύνουμε τις απορίες μας χωρίς τρολαρισματα? Λοιπόν ας απαντήσει κάποιος τέλος πάντων που μένει επαρχία , που έχει Wind και χρησιμοποιεί 4g αν πιάνει την 800αρα...

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά θα γράψω ότι το Lenovo Vibe P1 το international (p1a42) υποστηρίζει την Band 20.

Είναι τσεκαρισμένο και από τα specifications και από τη Wind και από τη Lenovo.

Ειλικρινά απορώ γιατί και με ποια βάση το αμφισβητείτε.

 

Από την άλλη, το P1c72 (συνήθως η Κινέζικη εκδοχή) ΔΕΝ την υποστηρίζει ανεξάρτητα του ποια ROM έχετε περάσει (ακόμη κι αν έχετε περάσει αυτή του p1a42).

 

Άλλη μια επιβεβαίωση εδώ:

https://www.frequencycheck.com/compare-devices/AabdIoLk/lenovo-vibe-p1-p1a42-dual-sim-td-lte/lenovo-vibe-p1-p1c72-dual-sim-td-lte

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά θα γράψω ότι το Lenovo Vibe P1 το international (p1a42) υποστηρίζει την Band 20.

Είναι τσεκαρισμένο και από τα specifications και από τη Wind και από τη Lenovo.

Ειλικρινά απορώ γιατί και με ποια βάση το αμφισβητείτε.

 

Από την άλλη, το P1c72 (συνήθως η Κινέζικη εκδοχή) ΔΕΝ την υποστηρίζει ανεξάρτητα του ποια ROM έχετε περάσει (ακόμη κι αν έχετε περάσει αυτή του p1a42).

 

Άλλη μια επιβεβαίωση εδώ:

https://www.frequencycheck.com/compare-devices/AabdIoLk/lenovo-vibe-p1-p1a42-dual-sim-td-lte/lenovo-vibe-p1-p1c72-dual-sim-td-lte

 

Δηλαδή λες ότι όσα παιδιά το πήρανε από Κινα και περάσανε την oficial ευρωπαϊκή ρομ δεν έχουν την 800σρα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή λες ότι όσα παιδιά το πήρανε από Κινα και περάσανε την oficial ευρωπαϊκή ρομ δεν έχουν την 800σρα?

 

Δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά αν ΟΛΑ όσα έρχονται από Κίνα είναι P1c72.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι το P1C58 κι εδώ δεν αναφέρει την 20:

 

https://www.frequencycheck.com/models/GBaJB/lenovo-vibe-p1-p1c58-dual-sim-td-lte

 

Τώρα αν αυτό αλλάζει με το πέρασμα της P1a42 ROM, ούτε που ξέρω και ούτε που έχω καταφέρει να δω είτε με διάφορα apps από το play store είτε με κάποιο service menu κωδικό

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά θα γράψω ότι το Lenovo Vibe P1 το international (p1a42) υποστηρίζει την Band 20.

Είναι τσεκαρισμένο και από τα specifications και από τη Wind και από τη Lenovo.

Ειλικρινά απορώ γιατί και με ποια βάση το αμφισβητείτε.

 

Από την άλλη, το P1c72 (συνήθως η Κινέζικη εκδοχή) ΔΕΝ την υποστηρίζει ανεξάρτητα του ποια ROM έχετε περάσει (ακόμη κι αν έχετε περάσει αυτή του p1a42).

 

Άλλη μια επιβεβαίωση εδώ:

https://www.frequencycheck.com/compare-devices/AabdIoLk/lenovo-vibe-p1-p1a42-dual-sim-td-lte/lenovo-vibe-p1-p1c72-dual-sim-td-lte

Αυτό είναι σίγουρο γιατί ψάχνεται ένας φίλος να το αγοράσει που μένει περισσότερο καιρό επαρχία...

Έχει βρει κάποιο μεταχειρισμενο (από κινα) αλλα με διαβεβαίωσει ότι έχει ελληνικά και παίρνει κανονικά τα update (σύμφωνα με τα λόγια του πωλητή πάντα)

 

Δώστε κάποια σαφή διευκρίνηση μην τον πάρω στο "λαιμο" μου....

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

η απάντηση κατά 99% είναι η εξής :

Αν στα settings και στην ένδειξη Model γράφει P1a42 κατά πάσα πιθανότητα υποστηρίζει την 20 μπάντα.

Aν γράφει P1a72 ( η έκδοση που πουλάει το vickmall και το δείχνει στα screenshots ) δεν την υποστηρίζει , εξού και δεν το αναφέρει και στις μπάντες του 4G

 

Σωστό αυτό.

Απλά δεν ξέρω τι γίνεται αν σε P1C72 φλασάεις τη ROM του P1A42 (γίνεται και λειτουργεί κανονικά, εκτός από το NFC).

Η band 20 δεν θα λειτουργεί (είναι θέμα HW), αλλά δεν ξέρω αν στην ένδειξη Model θα γράφει πλέον P1C72 ή P1A42

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό.

Απλά δεν ξέρω τι γίνεται αν σε P1C72 φλασάεις τη ROM του P1A42 (γίνεται και λειτουργεί κανονικά, εκτός από το NFC).

Η band 20 δεν θα λειτουργεί (είναι θέμα HW), αλλά δεν ξέρω αν στην ένδειξη Model θα γράφει πλέον P1C72 ή P1A42

εν μέρει σωστό, το P1C72 είναι η έκδοση με τα 3GB, το P1C58 είναι με τα 2 GB

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Eεεεεε ας πάει να το πάρει από μεγάλη αλυσίδα με 10 € το μήνα για κάποιους μήνες το ποσό είναι αστείο δε φαίνεται και έτσι θα έχει την eu a42 έκδοση που δουλεύουν τα πάντα αν ή εταιρεία του έχει καλή κάλυψη 4g στην επαρχία θα έχει και αυτός και τελειωσε το θέμα.:):)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Eεεεεε ας πάει να το πάρει από μεγάλη αλυσίδα με 10 € το μήνα για κάποιους μήνες το ποσό είναι αστείο δε φαίνεται και έτσι θα έχει την eu a42 έκδοση που δουλεύουν τα πάντα αν ή εταιρεία του έχει καλή κάλυψη 4g στην επαρχία θα έχει και αυτός και τελειωσε το θέμα.:):)

Ρωτάς αν μπορεί να το κάνει;

Και έπειτα η διαφορά πόση είναι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στην ουσία πως θα δει αν υποστηρίζει ή όχι....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το πηρα απο Ελλαδα με 2 gb ram στα 259 ευρω. Αρα σε σχεση με κινα θα εχει διαφορα 100 ευρω σιγουρα.

 

Κατι ακομα σημερα το παρελαβα,αδειασα την μπαταρια και το εβαλα να φορτισει. Δεν μου δειχνει ομως ποσο τις 100 ειναι μεχρι στιγμης ενω ειναι κλειστο. Το λαμπακι ειναι μπλε. Το φορτιζω 2,30 ωρες , να το ανοιξω ή να περιμενω και αλλο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το πηρα απο Ελλαδα με 2 gb ram στα 259 ευρω. Αρα σε σχεση με κινα θα εχει διαφορα 100 ευρω σιγουρα.

 

Κατι ακομα σημερα το παρελαβα,αδειασα την μπαταρια και το εβαλα να φορτισει. Δεν μου δειχνει ομως ποσο τις 100 ειναι μεχρι στιγμης ενω ειναι κλειστο. Το λαμπακι ειναι μπλε. Το φορτιζω 2,30 ωρες , να το ανοιξω ή να περιμενω και αλλο

 

Όταν γίνεται μπλε έχει φορτιστεί. Πήγαινε στις ρυθμίσεις Και τσεκαρε να σου δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται μπλε έχει φορτιστεί. Πήγαινε στις ρυθμίσεις Και τσεκαρε να σου δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας.

Ειναι κλειστο το κινητο. Πως θα το κανω αυτο; ρωταω γιατι εχω ακουσει οτι πρεπει να τελειωσει στην αρχη η μπαταρια και μεχρι να το φορτισεις πληρως να μην το ανοιξεις

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κλειστο το κινητο. Πως θα το κανω αυτο; ρωταω γιατι εχω ακουσει οτι πρεπει να τελειωσει στην αρχη η μπαταρια και μεχρι να το φορτισεις πληρως να μην το ανοιξεις

 

Έχει φορτιστεί ήδη. Πόσες ώρες το χεις βάλει? Με το δικό του φορτιστη το φορτιζεις έτσι?

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Έχει φορτιστεί ήδη. Πόσες ώρες το χεις βάλει? Με το δικό του φορτιστη το φορτιζεις έτσι?

Ναι με το δικο του. 4 ωρες αυτη την στιγμη...ειναι ομως 5.000 mah

Link to comment
Share on other sites

εν μέρει σωστό, το P1C72 είναι η έκδοση με τα 3GB, το P1C58 είναι με τα 2 GB

 

P1A42 είναι η International Έκδοση με τα 2/32GB που υποστηρίζει Band 20

 

P1C72 η κινέζικη Έκδοση με 3/16GΒ που δεν υποστηρίζει Band 20

 

Το P1C58 που αναφέρεις μάλλον είναι η (2/32 ή 2/16) Κινέζικη έκδοση, η οποία επίσης δεν υποστηρίζει Band 20.

Το έχει κανείς εδώ μέσα το P1C58;

Link to comment
Share on other sites

Το P1C58 που αναφέρεις μάλλον είναι η (2/32 ή 2/16) Κινέζικη έκδοση, η οποία επίσης δεν υποστηρίζει Band 20.

Το έχει κανείς εδώ μέσα το P1C58;

Εγώ, το έχω αναφέρει πριν:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950978#post6950978

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

P1A42 είναι η International Έκδοση με τα 2/32GB που υποστηρίζει Band 20

 

P1C72 η κινέζικη Έκδοση με 3/16GΒ που δεν υποστηρίζει Band 20

 

Το P1C58 που αναφέρεις μάλλον είναι η (2/32 ή 2/16) Κινέζικη έκδοση, η οποία επίσης δεν υποστηρίζει Band 20.

Το έχει κανείς εδώ μέσα το P1C58;

Έγινε!

Επομένως αφού είναι από Άπω Ανατολή και ευρωπαϊκή ρομ να του έχει "περάσει" δεν έχει την band 20....

 

Ευχαριστώ εκ μέρους του ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το δικο του. 4 ωρες αυτη την στιγμη...ειναι ομως 5.000 mah

 

Φορτίσε για να δης ποσοστό όταν είναι κλειστό πατάς στιγμιαία το μπουτον ενεργοποίησης.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι με το δικο του. 4 ωρες αυτη την στιγμη...ειναι ομως 5.000 mah

 

Με το δικό του φορτιστη κάνει κάνα 2ωρο το πολυ. Το έχουμε ξανά αναφέρει εδώ μέσα. Έχει ταχεία φόρτιση βγάζοντας 2 κεραυνούς στη μπαταρία. Δεν έχει σημασία που έχει μεγάλη μπαταρία. Βγαλτο έχει ήδη φορτισει στο λέω τόση ώρα...Άντε καλό ψάξιμο και καλοδουλευτο!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάς αν μπορεί να το κάνει;

Και έπειτα η διαφορά πόση είναι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στην ουσία πως θα δει αν υποστηρίζει ή όχι....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Αν κάνει δήλωση μπορεί αν είναι ανήλικος ή άνεργος δε έχει εισοδήματα ναι δε μπορεί ή διάφορα ειναι μεγαλη αλλά μισό ευρώ την ημέρα μπορεί να το βάζει στην άκρη για να βγάζει την δόση.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, το έχω αναφέρει πριν:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950978#post6950978

 

Sorry δεν το είδα.

 

2/16 είναι ή 2/32 ;

 

Αν δεν το έχει από την αρχή δεν πρέπει να αλλάζει με την αλλαγή της ROM γιατί είναι θέμα hardware.

O μόνος τρόπος να αλλάζει είναι να το υποστηρίζει εξ' αρχής το hardware αλλά η προηγούμενη ROM να το είχε απενεργοποιημένο softwarικά για κάποιο λόγο.

Δεν βρίσκω όμως καμία λογική στο να συμβαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για το θεμα φορτισης.για μια μερα στα χερια μου μου εχει αρεσει παρα πολυ.πηρε και το android 6 ....συνεχιστε να δινετε απλοχερα βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...