Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά με τα 2GB και τον SD615 δεν έχει πρόβλημα σε καθημερινή χρήση. Εντάξει ο συνδυασμός 3GB RAM και SD801 του ZUK είναι καλύτερος και αυτό φαίνεται κάπως (δε μιλάω για benchmarks τύπου Antutu, κτλ), αλλά ίσως να είναι και θέμα firmware. Το Cyanogen είναι πραγματικά πολύ καλό. Ακόμα και στη γυναίκα μου με ένα Wileyfox Swift (2GB RAM, SD 410, CyanogenOS 13) τρέχει νερό παρ' όλο που το σκίζει με ένα σωρό σελίδες στον Chrome ανοιχτές συν Facebook συν Viber συν Skype. Γι' αυτό λέω ότι μάλλον είναι θέμα περισσότερο software, παρά hardware.

 

Σχετικά με τη μπαταρία από Τετάρτη το πρωί 8πμ που το έβγαλα από τη φόρτιση μέχρι τώρα έχει φτάσει στο 34% και συνεχίζει ακάθεκτο με νορμάλ χρήση (SOT ~3,5 ώρες). Δείχνει ότι βγάζει 1 μέρα και 4 ώρες ακόμα!! Δηλαδή πόσο πια;!;!;!; :blink: :shock: :yahoo: :up:

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν εννοείς την προγραμματισμένη ενεργοποίηση - απενεργοποίηση, υπάρχει στις ρυθμίσεις.

εννοώ την απόλυτη εξοικονόμιση να προγραμματίζεται (πχ για τις νυχτερινές ώρες), όπως σε άλλα κινητά

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά με τα 2GB και τον SD615 δεν έχει πρόβλημα σε καθημερινή χρήση. Εντάξει ο συνδυασμός 3GB RAM και SD801 του ZUK είναι καλύτερος και αυτό φαίνεται κάπως (δε μιλάω για benchmarks τύπου Antutu, κτλ), αλλά ίσως να είναι και θέμα firmware. Το Cyanogen είναι πραγματικά πολύ καλό. Ακόμα και στη γυναίκα μου με ένα Wileyfox Swift (2GB RAM, SD 410, CyanogenOS 13) τρέχει νερό παρ' όλο που το σκίζει με ένα σωρό σελίδες στον Chrome ανοιχτές συν Facebook συν Viber συν Skype. Γι' αυτό λέω ότι μάλλον είναι θέμα περισσότερο software, παρά hardware.

 

Σχετικά με τη μπαταρία από Τετάρτη το πρωί 8πμ που το έβγαλα από τη φόρτιση μέχρι τώρα έχει φτάσει στο 34% και συνεχίζει ακάθεκτο με νορμάλ χρήση (SOT ~3,5 ώρες). Δείχνει ότι βγάζει 1 μέρα και 4 ώρες ακόμα!! Δηλαδή πόσο πια;!;!;!; :blink: :shock: :yahoo: :up:

Αρα λες να παρω το vibe με κλειστα ματια;;!;!;!

Link to comment
Share on other sites

εννοώ την απόλυτη εξοικονόμιση να προγραμματίζεται (πχ για τις νυχτερινές ώρες), όπως σε άλλα κινητά

 

Από την κουρτίνα . αναστολή λειτουργίας και νυχτερινή λειτουργία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρα λες να παρω το vibe με κλειστα ματια;;!;!;!

 

Αν το βρεις με τα 3 ram ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Από την κουρτίνα . αναστολή λειτουργίας και νυχτερινή λειτουργία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν το βρεις με τα 3 ram ακόμα καλύτερα.

 

το vick το έχει , γύρω στα 40 δολάρια πιο ακριβό.

Χτες πήρα για έναν φίλο το 2/16 και σήμερα μου έδωσαν t/n, συνεχίζει την καλή φήμη που έχει το vick :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με 3 ραμ απο που ρε παιδια;;; θελω να ειναι απο ελλαδα για να μην τρεχω σε περιπτωση που παθει κατι σε συνονοησεις με κινα
Link to comment
Share on other sites

Αρα λες να παρω το vibe με κλειστα ματια;;!;!;!

Αν θες παραπάνω από μεγάλη (==τεράστια) αυτονομία , τότε ναι (όχι ότι το ZUK τα πάει άσχημα δηλαδή, βγάζει 2+ μέρες με νορμάλ χρήση άνετα). Αν θες Cyanogen πας στο ZUK. Και οι δύο είναι ποιοτικότατες και τίμιες συσκευές :)

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Αν θες παραπάνω από μεγάλη (==τεράστια) αυτονομία , τότε ναι (όχι ότι το ZUK τα πάει άσχημα δηλαδή, βγάζει 2+ μέρες με νορμάλ χρήση άνετα). Αν θες Cyanogen πας στο ZUK. Και οι δύο είναι ποιοτικότατες και τίμιες συσκευές :)

 

Θα ειναι η πρωτη μου λενοβο συσκευη σε κινητο και δεν ξερω τι μου προσφερει το cyanogen. Επισης θελω και ραδιο. Οποτε μαλλον προς vibe p 1 με βλεπω αλλα δεν βρισκω πουθενα τα 3 gb ram σε ελλαδα. (Το λαπτοπ μου ειναι λενοβο και ειμαι υπερ ευχαριστημενος)

Link to comment
Share on other sites

Θα ειναι η πρωτη μου λενοβο συσκευη σε κινητο και δεν ξερω τι μου προσφερει το cyanogen. Επισης θελω και ραδιο. Οποτε μαλλον προς vibe p 1 με βλεπω αλλα δεν βρισκω πουθενα τα 3 gb ram σε ελλαδα. (Το λαπτοπ μου ειναι λενοβο και ειμαι υπερ ευχαριστημενος)

 

Και τα δύο γκιγκα μία χαρά είναι δεν έχει θεμα μην αναλώνεσαι σε ανούσια πράγματα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια μερα με το κινητο εχω πολυ καλες εντυπωσεις

Με ξενιζει λιγο το μεγαλο μεγεθος (ισα ισα χωραει στην τσεπη) και το βαρος

Η οθονη ειναι αρκετα φωτεινη ομως μονο στην λειτουργια ενισχυμενης φωτεινοτητας

Τα χρωματα και κυριως το λευκο ειναι ζεστα και θυμιζουν Amoled (δεν υπαρχει το καθαρο λευκο γιατι μπεζιζει καπως)

To Gps με εντυπωσιασε γιατι πιανει και μεσα στο σπιτι

 

Υπαρχει κανενας τροπος το αριστερο κουμπι με το ενα πατημα να δινει τα options και με παρατεταμενο τα προσφατα παραθυρα ?

Τωρα ειναι αντιθετα και με μπερδευει σε σχεση με το παλιο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Θα ειναι η πρωτη μου λενοβο συσκευη σε κινητο και δεν ξερω τι μου προσφερει το cyanogen. Επισης θελω και ραδιο. Οποτε μαλλον προς vibe p 1 με βλεπω αλλα δεν βρισκω πουθενα τα 3 gb ram σε ελλαδα. (Το λαπτοπ μου ειναι λενοβο και ειμαι υπερ ευχαριστημενος)

Περί Cyanogen επιγραμματικά:

 

1. Πολύ καθαρό και ελαφρύ Android

2. Πολύ καλός stock launcher (μοιάζει σε κάποια σημεία με Nova Launcher)

3. Truecaller ενσωματωμένο στο dialer

4. Ωραία διαχείριση των εγκατεστημένων apps σε ότι αφορά security (πρόσβαση σε επαφές, στην τοποθεσία που βρίσκεσαι, κτλ).

5. AudioFX equaliser για τον ήχο

 

Τώρα μπορεί να υπάρχουν κι άλλα που μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή, αλλά σε γενικές γραμμές αυτά.

 

Παιδια σας ευχαριστω πολυ. Θα παραγγειλω αυριο κιολας το vibe p 1 2/32 ..υπαρχει καποια κοινοτητα στυλ xiaomi να γραφτουμε ;;;

Εκτός από το επίσημο forum της Lenovo (που δε θα το έλεγα και τρομερό), δε γνωρίζω κάτι άλλο. Ότι θες ρωτάς εδώ ;) Καλορίζικος :)

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε καμιά πληροφορία για το αν θα πάρει κ νέα αναβάθμιση σε android 7? Τουλάχιστον από θέμα hardware δε νομιζω να υπάρχει θέμα;
Link to comment
Share on other sites

 

Υπαρχει κανενας τροπος το αριστερο κουμπι με το ενα πατημα να δινει τα options και με παρατεταμενο τα προσφατα παραθυρα ?

Τωρα ειναι αντιθετα και με μπερδευει σε σχεση με το παλιο κινητο

 

Καλησπέρα. Αυτό το έψαχνα κι εγώ. Αν κάποιος ξέρει πως γίνεται ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό το έψαχνα κι εγώ. Αν κάποιος ξέρει πως γίνεται ας μας πει.

 

Ελάτε ρε παιδιά συνήθεια είναι όλα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περί Cyanogen επιγραμματικά:

 

1. Πολύ καθαρό και ελαφρύ Android

2. Πολύ καλός stock launcher (μοιάζει σε κάποια σημεία με Nova Launcher)

3. Truecaller ενσωματωμένο στο dialer

4. Ωραία διαχείριση των εγκατεστημένων apps σε ότι αφορά security (πρόσβαση σε επαφές, στην τοποθεσία που βρίσκεσαι, κτλ).

5. AudioFX equaliser για τον ήχο

 

Τώρα μπορεί να υπάρχουν κι άλλα που μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή, αλλά σε γενικές γραμμές αυτά.

 

 

Εκτός από το επίσημο forum της Lenovo (που δε θα το έλεγα και τρομερό), δε γνωρίζω κάτι άλλο. Ότι θες ρωτάς εδώ ;) Καλορίζικος :)

 

Τι είναι αυτό;

 

Truecaller ενσωματωμένο στο dialer

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.truecaller&hl=en

 

Το βρίσκω πολύ χρήσιμο

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ξέρεις κάποιος αν το τηλέφωνο με τα 2 ram 16 rom και με την official international υποστηρίζει την 800 μπάντα? Εχω διαβάσει αρκετές σελίδες αλλά δεν εχω καταλάβει σίγουρα.. Αν κάποιος ξέρει ας πει γιατί είμαι έτοιμος να το παρω μέσω αγγελίες και μόνο αυτό με κολλάει αφου εχω wind.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ξέρεις κάποιος αν το τηλέφωνο με τα 2 ram 16 rom και με την official international υποστηρίζει την 800 μπάντα? Εχω διαβάσει αρκετές σελίδες αλλά δεν εχω καταλάβει σίγουρα.. Αν κάποιος ξέρει ας πει γιατί είμαι έτοιμος να το παρω μέσω αγγελίες και μόνο αυτό με κολλάει αφου εχω wind.

την ίδια ερώτηση την έχω κάνει και εγώ 2-3 φορές και απάντηση δεν πήρα......

λογικά δεν την υποστηρίζει μιας και πρέπει να είναι θέμα harware , βέβαια αν πόσταρε και κάποιος κάτοχος από επαρχία θα ήταν καλύτερα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω q και δεν έχω κάποιο θέμα με τις ταχύτητες και γενικά το νετ. Αν την υποστηρίζει δεν ξέρω, αν ξέρεις το τρόπο να το δω θα σου πω

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω q και δεν έχω κάποιο θέμα με τις ταχύτητες και γενικά το νετ. Αν την υποστηρίζει δεν ξέρω, αν ξέρεις το τρόπο να το δω θα σου πω

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φίλε μου σε ποια περιοχή είσαι? Βλέπεις 4G ένδειξη στην οθόνη ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου δειχνει 4g σηματακι σε wind αθηνα

Εκανα ενα speed test και βγαζει 6mb down και 5 upload

 

Μετα απο μια μερα νομιζω το εφερα στα μετρα μου και αγγιζει το τελειο

Εγω εχω βαλει Apex pro

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anddoes.launcher.pro

για dialer Pixel phone pro

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pixelrush

 

επειδη μου αρεσαν πιο πολυ τα χρωματα στην εξαιρετικη φωτεινοτητα

αν πας και μειωσεις τη φωτεινοτητα ακυρωνεται η επιλογη της

βρηκα αυτη την εφαρμογη με την οποια διορθωνεται αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=co.uk.quickdoc.screenbalance

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό το έψαχνα κι εγώ. Αν κάποιος ξέρει πως γίνεται ας μας πει.

 

Βρηκα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.irishin.buttonsremapper&hl=el

αλλα νομιζω ρυθμιζει ολα τα αλλα εκτος απο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Το 2 Ram, 32 Rom παίζει κανονικά στη Wind.

Full 4G.

Σε ποια πόλη είσαι;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...