Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις κάτι. Είσαι κομπλέ :)

Τσέκαρε αν μπορείς το Recovery που έχει είναι αγγλικό ή κινέζικο

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!! :D

:)

Τσέκαρε αν μπορείς το Recovery που έχει είναι αγγλικό ή κινέζικο

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αγγλικά βλέπω εδώ ;)

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

επειδή θα το παραγγείλω για φίλο απόψε , στην Selina το μόνο που θα της γράψω είναι να έχει την P1a42 rom, τίποτα άλλο, σωστά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Αγγλικά βλέπω εδώ ;)

Τέλεια, ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μολις το παρελαβα κι εγω

εχει την ιδια rom

ολα ελληνικα οκ

Εχω μπερδευτει λιγο με την sd

Εχω μια 32αρα και εχω παραγγειλει μια 64αρα

Να εννοποιησω το χωρο ή οχι

Αν οχι δε θα μπορω να βαζω εφαρμογες στην sd ετσι ?

 

Εβαλα το nilkin tempered glass που ειχα παραγγειλει μαζι και δυστυχως στον πανω αριστερη γωνια δε φαινεται να εφαρμοζει

Αν το βγαλω και το ξαναβαλω θα χαλασει ?

 

Καποιες αλλες αποριες

Εχει διπλο κλικ για σβησιμο οθονης? (βρηκα μονο για το ανοιγμα)

Γινεται να μην εχει το μοτιβο αλλα μονο το αποτυπωμα ?

Το αριστερο κουμπι δε γινεται να εχει με το απλο κλικ τα options αντι να δειχνει τα παραθυρα?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στο ευρωπαικό storehouse του Vickmall δεν υπάρχει ποια

ξέρουμε τιποτα?

 

από Κινα έρχεται με την ευρωπαική που γραφετε με την οποία δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα?

πόσες μέρες κάνει?

επίσης ούτε το experts mobile βλέπω το έχει φέρει

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο το vickmall ερχεται πλεον ετοιμο με ελληνικα κομπλε και οχι κινεζικα μεσα σε 15-20 μερες

 

Μεσα στο κουτι δε βρηκα το otg βυσμα

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο το vickmall ερχεται πλεον ετοιμο με ελληνικα κομπλε και οχι κινεζικα μεσα σε 15-20 μερες

 

Μεσα στο κουτι δε βρηκα το otg βυσμα

 

Κάποιος το τσουρνεψε!!!!:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος το τσουρνεψε!!!!:)

 

μπορω να παρω ενα οποιοδηποτε απο ebay ?

πχ http://www.ebay.com/itm/USB-to-Type-C-USB-3-1-OTG-Data-Adapter-For-Nokia-For-HUAWEI-For-Lenovo-For-LG-/182057250350?var=&hash=item2a63752e2e:m:mypZ2XzzHDr4PlwO-P4KYZg

 

πρεπει να ειναι usb 3 ή 2?

 

Αυτο λιγο που μου τη σπαει ειναι οτι αν βαλεις την σπεσιαλ φωτεινοτητα και μετα παιξεις με το τη μπαρα αυξομειωσης σε παει στην κανονικη φωτεινοτητα και πρεπει να ξαναπας στο μενουν να την επιλεξεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο το vickmall ερχεται πλεον ετοιμο με ελληνικα κομπλε και οχι κινεζικα μεσα σε 15-20 μερες

 

Μεσα στο κουτι δε βρηκα το otg βυσμα

 

η επισημη συσκευασια του κινητου ΔΕΝ περιλαμβανει καλωδιο OTG.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

η επισημη συσκευασια του κινητου ΔΕΝ περιλαμβανει καλωδιο OTG.

 

Εγώ πάντως αγόρασα ένα με 2 ευρω κι είμαι κομπλε.

Παιδιά όσοι το πήρατε περιμένουμε εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!! Αγόρασα το Lenovo Vibe P1 (c58) από minideal (2gb/16gb). Μου ήρθε με την international ROM. Έδωσα τα στοιχεία στο πεδίο account του gmail, ωστόσο όμως δεν έχει γίνει συγχρονισμός επαφών με το gmail. Στο gmail μπαίνω κανονικά, βλέπω τα mail μου, αλλά sync με τις επαφές δεν έχει γίνει.. Μπήκα στο contacts και επέλεξα το add account και δείχνει να είναι απενεργοποιημένο.. Έχει κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;;; Σκέφτομαι να αλλάξω τη ROM σε ευρωπαϊκή (a42) αλλά φοβάμαι ότι θα μπρικάρει....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!! Αγόρασα το Lenovo Vibe P1 (c58) από minideal (2gb/16gb). Μου ήρθε με την international ROM. Έδωσα τα στοιχεία στο πεδίο account του gmail, ωστόσο όμως δεν έχει γίνει συγχρονισμός επαφών με το gmail. Στο gmail μπαίνω κανονικά, βλέπω τα mail μου, αλλά sync με τις επαφές δεν έχει γίνει.. Μπήκα στο contacts και επέλεξα το add account και δείχνει να είναι απενεργοποιημένο.. Έχει κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;;; Σκέφτομαι να αλλάξω τη ROM σε ευρωπαϊκή (a42) αλλά φοβάμαι ότι θα μπρικάρει....[/QUO

Εάν δεν έχει την ευρωπαική rom και δεν κάνει αναβαθμίσεις, πέρνα την και σε 10 λεπτά θα είσαι έτοιμος. Σε τρία που έχω φλασάρει δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα, δεν πρόκειται να μπρικάρει. Πάντως και με την Ευρωπαϊκή rom, έκανε πολύ ώρα να συχρονίσει τις επαφές...μετά από 2-3 ώρες και επανεκίνηση εμφανίστηκαν οι επαφές του google.

Edited by basdel
αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

η επισημη συσκευασια του κινητου ΔΕΝ περιλαμβανει καλωδιο OTG.

 

Δεν λέει καλώδιο το βυσμα λέει καλώδιο βάζεις της τροφοδοσίας.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση που δεν την εχει απαντησει κανενας.αν επιλεξεις την sd σαν εξωτερικος αποθηκευτικος χωρος οι εφαρμογες μεταφερονται εκει η' παραμενουν ολοκληρες στον εσωτερικο χωρο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο zuk 1. Απο Ελλαδα θα το αγορασω. Ποιο μου προτεινεται και γιατι. Το καλωδιο που λετε οτι λειπει τι ειναι ; δηλαδη δεν εχει φορτιστη; ειναι ελληνικο το μενου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο zuk 1. Απο Ελλαδα θα το αγορασω. Ποιο μου προτεινεται και γιατι. Το καλωδιο που λετε οτι λειπει τι ειναι ; δηλαδη δεν εχει φορτιστη; ειναι ελληνικο το μενου;

 

Δε λειπη κανένα καλώδιο διάβασε λιιιιγο καλύτερα τα πίσω ποστ.

Με την a42 ναι το μενού είναι ελληνικοτατο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο μενού Διαχείριση ισχύος/Εξοικονόμιση μπαταρίας, το οποίο προσωπικά το έχω πάντα ενεργοποιημένο. Επίσης με το κουμπί αριστερά μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το απόλυτη εξοικονόμιση, όπου έχουμε μόνο τα βασικά στο μενού του τηλεφώνου, μια λειτουργία που την ενεργοποιώ κάθε βράδυ. Υπάρχει τρόπος αυτό να γίνεται αυτόματα (με προγραμματισμό ενεργοποίησης-απενεργοποίησης) όπως γίνεται σε άλλα lenovo (και σε άλλα τηλέφωνα);
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο zuk 1. Απο Ελλαδα θα το αγορασω. Ποιο μου προτεινεται και γιατι. Το καλωδιο που λετε οτι λειπει τι ειναι ; δηλαδη δεν εχει φορτιστη; ειναι ελληνικο το μενου;

Επειδή τα έχω και τα δύο, εξαρτάται τι θες.

 

ZUK Z1:

 

1. Cyanogen :up:

2. Αν και παλιός πολύ δυνατός Snapdragon 801 (επίσημα δεν θα πάρει Nougat, ανεπίσημα έχουν ήδη αρχίσει να βγαίνουν alpha CM14 για το Z1)

3. 3GB RAM, 64GB Flash

4. Πολύ καλή μπαταρία, όχι όμως όπως του Vibe P1

5. USB-C

6. Δεν έχει NFC, δεν έχει SD card slot, δεν έχει ραδιόφωνο, δεν υποστηρίζει 4G band 20

 

Lenovo Vibe P1:

 

1. Απ' ότι φαίνεται θα πάρει επίσημα Nougat, για την ώρα δεν υπάρχει Cyanogen (μόνο μια αναφορά έχω δει σε κάτι που δε θα το έλαγα καν alpha CM14 ή CM13, δε θυμάμαι).

2. Μόνο 2G RAM, 16GB Flash. Εκτός κι αν βρεις την έκδοση με τα 3GB RAM είτε με 16GB Flash, είτε με 32GB Flash. Πάντως και με τα 2GB RAM μια χαρά πάει :)

3. ΜΠΑΤΑΡΙΟΥΚΛΑ! :up: :up: :up:

4. Έχει NFC, ραδιόφωνο, SD card slot και αν δεν κάνω λάθος υποστηρίζει 4G band 20 (κάποιος να με διορθώσει σε αυτό)

5. Δεν έχει USB-C

 

Για την κατηγορία τους έχουν αρκετά καλές κάμερες και τα δύο (ίσως λίγο καλύτερη του Vibe P1), ήχος πολύ καλός και στα δύο (αρκετά καλύτερος στο ZUK Z1. το AudioFX της Cyanogen κάνα πολύ καλή δουλειά ;))

 

Μια χαρά συσκευές και οι δύο, τα ζυγιάζεις και επιλέγεις :)

Edited by hellion13
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο μενού Διαχείριση ισχύος/Εξοικονόμιση μπαταρίας, το οποίο προσωπικά το έχω πάντα ενεργοποιημένο. Επίσης με το κουμπί αριστερά μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το απόλυτη εξοικονόμιση, όπου έχουμε μόνο τα βασικά στο μενού του τηλεφώνου, μια λειτουργία που την ενεργοποιώ κάθε βράδυ. Υπάρχει τρόπος αυτό να γίνεται αυτόματα (με προγραμματισμό ενεργοποίησης-απενεργοποίησης) όπως γίνεται σε άλλα lenovo (και σε άλλα τηλέφωνα);

 

Ή απόλυτη εξοικονόμηση εφόσον είναι με διακόπτη δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο μενού Διαχείριση ισχύος/Εξοικονόμιση μπαταρίας, το οποίο προσωπικά το έχω πάντα ενεργοποιημένο. Επίσης με το κουμπί αριστερά μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το απόλυτη εξοικονόμιση, όπου έχουμε μόνο τα βασικά στο μενού του τηλεφώνου, μια λειτουργία που την ενεργοποιώ κάθε βράδυ. Υπάρχει τρόπος αυτό να γίνεται αυτόματα (με προγραμματισμό ενεργοποίησης-απενεργοποίησης) όπως γίνεται σε άλλα lenovo (και σε άλλα τηλέφωνα);

 

Αν εννοείς την προγραμματισμένη ενεργοποίηση - απενεργοποίηση, υπάρχει στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα έχω και τα δύο, εξαρτάται τι θες.

 

ZUK Z1:

 

1. Cyanogen :up:

2. Αν και παλιός πολύ δυνατός Snapdragon 801 (επίσημα δεν θα πάρει Nougat, ανεπίσημα έχουν ήδη αρχίσει να βγαίνουν alpha CM14 για το Z1)

3. 3GB RAM, 64GB Flash

4. Πολύ καλή μπαταρία, όχι όμως όπως του Vibe P1

5. USB-C

6. Δεν έχει NFC, δεν έχει SD card slot, δεν έχει ραδιόφωνο, δεν υποστηρίζει 4G band 20

 

Lenovo Vibe P1:

 

1. Απ' ότι φαίνεται θα πάρει επίσημα Nougat, για την ώρα δεν υπάρχει Cyanogen (μόνο μια αναφορά έχω δει σε κάτι που δε θα το έλαγα καν alpha CM14 ή CM13, δε θυμάμαι).

2. Μόνο 2G RAM, 16GB Flash. Εκτός κι αν βρεις την έκδοση με τα 3GB RAM είτε με 16GB Flash, είτε με 32GB Flash. Πάντως και με τα 2GB RAM μια χαρά πάει :)

3. ΜΠΑΤΑΡΙΟΥΚΛΑ! :up: :up: :up:

4. Έχει NFC, ραδιόφωνο, SD card slot και αν δεν κάνω λάθος υποστηρίζει 4G band 20 (κάποιος να με διορθώσει σε αυτό)

5. Δεν έχει USB-C

 

Για την κατηγορία τους έχουν αρκετά καλές κάμερες και τα δύο (ίσως λίγο καλύτερη του Vibe P1), ήχος πολύ καλός και στα δύο (αρκετά καλύτερος στο ZUK Z1. το AudioFX της Cyanogen κάνα πολύ καλή δουλειά ;))

 

Μια χαρά συσκευές και οι δύο, τα ζυγιάζεις και επιλέγεις :)

 

Αν κανει καλη χρηση μπαταριας το vibe τοτε θα κραταει πολλες μερες..εγω κολλαω στα δυο ραμ μονο και λιγο στον επεξεργαστη.πρωην κατοχος του samsung galaxy s4 ειμαι. Με ενδιαφερει σε καθημερινη χρηση να μην κολλαει.το βρηκα με 32 gb rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...