Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχασε τα IMEI. Αφου μια χαρά ήταν βρε παλικάρι, τι σου ήρθε να το πειράξεις;

Στη σελίδα 19, είχαν android 5.1 και πέρασαν εκείνη τη rom για να πάρουν την αναβάθμιση σε android 6[/QUOT

ηθελα να παιρνει τις επισημες αναβαθμισεις..γι αυτο ειναι ο οδηγος.τωρα τι κανουμε ειναι το θεμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ξέρω ότι ήταν για τις αναβαθμίσεις ο οδηγός, αλλά εσύ είχες την επίσημη ευρωπαϊκή rom.

Για το IMEI διάβασε http://cellphonetrackers.org/change-imei-number-snapdragon-device.html , http://en.miui.com/thread-245598-1-1.html Μάλλον ισχύει ότι λέει για το redmi note. Θέλει όμως να είσαι root. Αν περάσεις τα IMEI κάνεις unroot για να παίρνει τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω ότι ήταν για τις αναβαθμίσεις ο οδηγός, αλλά εσύ είχες την επίσημη ευρωπαϊκή rom.

Για το IMEI διάβασε http://cellphonetrackers.org/change-imei-number-snapdragon-device.html , http://en.miui.com/thread-245598-1-1.html Μάλλον ισχύει ότι λέει για το redmi note. Θέλει όμως να είσαι root. Αν περάσεις τα IMEI κάνεις unroot για να παίρνει τις αναβαθμίσεις.

ευχαριστω!!θα τα κοιταξω αν κ δυσκολα τα βλεπω

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση ρε παιδια γιατι ειναι να παραγγείλω αυριο τηλεφωνο!! το lenovo vibe p1 η το xiaomi redmi mote 3 pro 2g ram 16g rom? υπαρχει καποιος που να τα δούλεψε και τα δυο? η διαφορά που έχουν στο untutu ειναι μεγαλη, θα φαίνεται και στη λειτουργία του τηλεφώνου? και στη πραξη δηλαδη? τωρα ειμαι με ενα thl t11 θα δω διαφορά με καποιο απο αυτα τα δυο? ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση ρε παιδια γιατι ειναι να παραγγείλω αυριο τηλεφωνο!! το lenovo vibe p1 η το xiaomi redmi mote 3 pro 2g ram 16g rom? υπαρχει καποιος που να τα δούλεψε και τα δυο? η διαφορά που έχουν στο untutu ειναι μεγαλη, θα φαίνεται και στη λειτουργία του τηλεφώνου? και στη πραξη δηλαδη? τωρα ειμαι με ενα thl t11 θα δω διαφορά με καποιο απο αυτα τα δυο? ευχαριστώ!!

 

Κάποιο παιδί εδώ μέσα ανέφερε ότι το p1 είναι καλύτερο. Αν θες μεγαλύτερη μπαταρία και να μην μπλεξεις με ξεκλειδωματα και αλλαγές ρομ , παρε το p1 με την oficial ευρωπαϊκή ρομ και θα σαι κομπλε. Από κει και πέρα εσύ αποφασιζεις πιο σου αρέσει πιο πολύ. Διάβασε και τα δύο νήματα και κρινε πιο σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κοίταζα και τα 2 αυτά. Κατέληξα χτες στο p1 λόγω χωριστης SD για να μπορώ να βάζω όσα θέλω, σούπερ μπαταρίας, καλύτερης κάμερας από όσο έχω δει στο YouTube και τιμής. Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν είναι πιο φωτεινή η οθόνη του note
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κοίταζα και τα 2 αυτά. Κατέληξα χτες στο p1 λόγω χωριστης SD για να μπορώ να βάζω όσα θέλω, σούπερ μπαταρίας, καλύτερης κάμερας από όσο έχω δει στο YouTube και τιμής. Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν είναι πιο φωτεινή η οθόνη του note

 

Και πολύ καλά εκανες. Καλύτερη επιλογή. Με τίποτα δεν είναι πιο φωτεινή η οθονη του note γιατί το vibe p1 έχει τη λειτουργία εξαιρετικής φωτεινότητας όπου εκεί τα σπάει!!!

Θα το διαπιστώσεις και μονος σου όταν έρθει με το καλό πόσο φωτεινή είναι!

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση ρε παιδια γιατι ειναι να παραγγείλω αυριο τηλεφωνο!! το lenovo vibe p1 η το xiaomi redmi mote 3 pro 2g ram 16g rom? υπαρχει καποιος που να τα δούλεψε και τα δυο? η διαφορά που έχουν στο untutu ειναι μεγαλη, θα φαίνεται και στη λειτουργία του τηλεφώνου? και στη πραξη δηλαδη? τωρα ειμαι με ενα thl t11 θα δω διαφορά με καποιο απο αυτα τα δυο? ευχαριστώ!!

 

Απο εμενα η απαντηση ειναι το Lenovo. Θα το ευχαριστηθεις.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Διαβάζω τις τελευταίες μέρες το forum για το συγκεκριμένο κινητό και σκέφτομαι να το πάρω

γιατί θέλω κάτι με 2 sim + extra micro SD slot.

Είναι μονόδρομος γιατί όλα τα Xiaomi πρέπει να τα κάνεις μονόκαρτα για να έχεις SD.

Το βρήκα στο vickmall στα $140 :

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

 

Λέει ότι έρχεται με την : International ROM,Android 6.0, Newer S288 ROM(From 2016-09-12)

Αυτή είναι που παίρνει ΟΤΑ updates?

Δεν ξέρω αν το έχετε βρει κάπου και φθηνότερο αλλά το vickmall το εμπιστεύομαι απόλυτα και από προηγούμενες αγορές μου.

 

Απλά δεν το εμφανίζει το vickmall ως P1 Pro αλλά ως απλό P1. Έχει κάποια διαφορά? Έχω δει άλλα P1 Pro και Turbo με 3GB Ram.

Αυτό που έχω βάλει στο link του vickmall είναι αυτό που έχετε όλοι εδώ και συζητάτε?

Edited by akisthegreat
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Διαβάζω τις τελευταίες μέρες το forum για το συγκεκριμένο κινητό και σκέφτομαι να το πάρω

γιατί θέλω κάτι με 2 sim + extra micro SD slot.

Είναι μονόδρομος γιατί όλα τα Xiaomi πρέπει να τα κάνεις μονόκαρτα για να έχεις SD.

Το βρήκα στο vickmall στα $140 :

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

 

Λέει ότι έρχεται με την : International ROM,Android 6.0, Newer S288 ROM(From 2016-09-12)

Αυτή είναι που παίρνει ΟΤΑ updates?

Δεν ξέρω αν το έχετε βρει κάπου και φθηνότερο αλλά το vickmall το εμπιστεύομαι απόλυτα και από προηγούμενες αγορές μου.

 

Απλά δεν το εμφανίζει το vickmall ως P1 Pro αλλά ως απλό P1. Έχει κάποια διαφορά? Έχω δει άλλα P1 Pro και Turbo με 3GB Ram.

Αυτό που έχω βάλει στο link του vickmall είναι αυτό που έχετε όλοι εδώ και συζητάτε?

 

Το vickmall είναι το πιο έμπιστο. Αν έχει περασμένη την oficial λογικά θα τις παίρνει τις αναβαθμίσεις. Το p1 Pro ή turbo είναι το ίδιο κινητό απλά είναι με 3 giga ram αντί για 2 . Άλλα παιδιά εδώ μέσα έχουν πάρει την έκδοση με τα 3 giga ram και άλλα με τα 2 giga ram. Επίσης άλλοι διαλεξανε με 32 αποθηκευτικό χώρο και άλλοι με 16. Πάντως μιλάμε για το ίδιο κινητό με τον ίδιο επεξεργαστή και την ίδια μπαταρία, απλά αλλάζει η ραμ και η αποθήκευση. Γι αυτό κι έχουν διαφορετικές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια.ενώ έκανα όλα τα βήματα που λέει στην σελίδα 19 για το φλασαρισμα δεν μου αναγνωρίζονται οι κάρτες σιμ.τι να κάνω?

δοκιμασα ολες τις εργοστασιακες ρομ αλλα τιποτα..το ιδιο αποτελεσμα..

το ετοιμαζω για τον ειδικο!!

Κοίτα στις πληροφορίες συστήματος ή πληκτρολόγησε *#06# Αν δε σου βγάλει τα imei σημαίνει ότι τα έχασες. Εάν τα βγάζει κάποιο άλλο είναι το πρόβλημά σου, πιθανόν να μην έχεις βάλει σωστά τις κάρτες sim

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια ευχαριστω για το χρονο σας!!!! κατι τελευταιο,στα παιχνιδια (real racing,nova κ.τ.λ.) κολαει η τα παιζει απροβληματηστα? ευχαριστω!!! αν το παραγγειλω με τη p1c58 που το βρηκα σε τιμη χωμα θα μπορω να βαλω την ευρωπαικη?? Edited by monaxitis

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εμεινα με τα Αγγλικα! Τα win 10 (32) που εχω, μετα το τελευταιο απντειτ, δεν αναγνωριζουν κανενα κινητο, και ετσι δεν μπορω να περασω την Ευρωπαικη ρομ.

Θα παρει τον δρομο της επιστροφης.....:mad:

Πριν το συσκευασω για πισω, αν το θελει καποιος με τα Αγγλικα, η μπορει να φλασαρει, ας στειλει πμ. Ειναι σε γκρι χρωμα, (2/16), δεν εχει καθολου χρησιμποποιηθει και εχει ακομα κολημενες τις ζελατινες οθονης και πλατης.

Εννοειται οσο το πηρα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στις πληροφορίες συστήματος ή πληκτρολόγησε *#06# Αν δε σου βγάλει τα imei σημαίνει ότι τα έχασες. Εάν τα βγάζει κάποιο άλλο είναι το πρόβλημά σου, πιθανόν να μην έχεις βάλει σωστά τις κάρτες sim

μου τα βγαζει τα ιμει οποτε μαλλον δεν εχει θεμα με αυτα.σκεφτηκα μηπως εκανα καμια ζημια με το βαλε/βγαλε των σιμ.ετσι το εστειλα σε τεχνικο για να μην χανω χρονο μιας και μου ειναι απαραιτητο αμεσα , και ετσι περιμενω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμεινα με τα Αγγλικα! Τα win 10 (32) που εχω, μετα το τελευταιο απντειτ, δεν αναγνωριζουν κανενα κινητο, και ετσι δεν μπορω να περασω την Ευρωπαικη ρομ.

Θα παρει τον δρομο της επιστροφης.....:mad:

Πριν το συσκευασω για πισω, αν το θελει καποιος με τα Αγγλικα, η μπορει να φλασαρει, ας στειλει πμ. Ειναι σε γκρι χρωμα, (2/16), δεν εχει καθολου χρησιμποποιηθει και εχει ακομα κολημενες τις ζελατινες οθονης και πλατης.

Εννοειται οσο το πηρα.

γιατι δεν ψαχνεις για υπολογιστη καποιου φιλου που να το βλεπει?

Link to comment
Share on other sites

[/color]

γιατι δεν ψαχνεις για υπολογιστη καποιου φιλου που να το βλεπει?

 

χαχαχα... Στην ηλικια μου, οι φιλοι μου παιζουν πρεφα στο καφενειο! :lol:

Ευκολα λεγεται παντως, αλλα δυσκολα γινεται στην πραξη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια ευχαριστω για το χρονο σας!!!! κατι τελευταιο,στα παιχνιδια (real racing,nova κ.τ.λ.) κολαει η τα παιζει απροβληματηστα? ευχαριστω!!! αν το παραγγειλω με τη p1c58 που το βρηκα σε τιμη χωμα θα μπορω να βαλω την ευρωπαικη?? κανεις?????

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall είναι το πιο έμπιστο. Αν έχει περασμένη την oficial λογικά θα τις παίρνει τις αναβαθμίσεις. Το p1 Pro ή turbo είναι το ίδιο κινητό απλά είναι με 3 giga ram αντί για 2 . Άλλα παιδιά εδώ μέσα έχουν πάρει την έκδοση με τα 3 giga ram και άλλα με τα 2 giga ram. Επίσης άλλοι διαλεξανε με 32 αποθηκευτικό χώρο και άλλοι με 16. Πάντως μιλάμε για το ίδιο κινητό με τον ίδιο επεξεργαστή και την ίδια μπαταρία, απλά αλλάζει η ραμ και η αποθήκευση. Γι αυτό κι έχουν διαφορετικές τιμές.

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Το παρήγγειλα τώρα από Vickmall και θα αναμένω να περάσουν οι μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Το παρήγγειλα τώρα από Vickmall και θα αναμένω να περάσουν οι μέρες!

 

Το έχω παραγγείλει και εγώ το ίδιο κινητό από vickmall με την ίδια ρομ πού αναφέρει ο φίλος και η μόνη μου απορία είναι υπάρχει κάποιος τρόπος για ρουτ? Γιατί από ότι διαβάζω είναι λίγο μπέρδεμα.Ευχαριστώ για το χρόνο σας και καλή σας μέρα.

 

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει και εγώ το ίδιο κινητό από vickmall με την ίδια ρομ πού αναφέρει ο φίλος και η μόνη μου απορία είναι υπάρχει κάποιος τρόπος για ρουτ? Γιατί από ότι διαβάζω είναι λίγο μπέρδεμα.Ευχαριστώ για το χρόνο σας και καλή σας μέρα.

 

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

Για ποιο λόγο να κάνεις ρουτ? Για να αλλάξεις Rom?

Ρουτ έκανα κι εγώ στα προηγούμενα κινητά μου (Coolpad F1, Lenovo K3 Note) γιατί η εργοστασιακή ρομ είχε θέματα

και με ρουτ και αλλαγή ρομ βελτιωνόντουσαν. Άλλαζα συνέχεια Rom και είναι χρονοβόρο!

 

Απ'ότι βλέπω εδώ, η International Rom με την οποία έρχεται είναι πολύ καλή, άσε που παίρνει ΟΤΑ Updates που σημαίνει

ότι σε λίγο καιρό θα πάρει Android 7 Nougat χωρίς να χρειαστεί να κάνεις τίποτα, παρά μόνο ένα OTA update.

Πιστεύω ότι δεν αξίζει να το πειράξεις αφού φαίνεται τέλειο out of the box.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να κάνεις ρουτ? Για να αλλάξεις Rom?

Ρουτ έκανα κι εγώ στα προηγούμενα κινητά μου (Coolpad F1, Lenovo K3 Note) γιατί η εργοστασιακή ρομ είχε θέματα

και με ρουτ και αλλαγή ρομ βελτιωνόντουσαν. Άλλαζα συνέχεια Rom και είναι χρονοβόρο!

 

Απ'ότι βλέπω εδώ, η International Rom με την οποία έρχεται είναι πολύ καλή, άσε που παίρνει ΟΤΑ Updates που σημαίνει

ότι σε λίγο καιρό θα πάρει Android 7 Nougat χωρίς να χρειαστεί να κάνεις τίποτα, παρά μόνο ένα OTA update.

Πιστεύω ότι δεν αξίζει να το πειράξεις αφού φαίνεται τέλειο out of the box.

 

Οκ φίλος να είσαι καλά για την απάντηση, και μάλλον θα ακολουθήσω την συμβουλή σού:thumbup:

 

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το περιμένω μαζί με tempered και θήκη nillkin αλλά βλέπω να αργεί δυστυχώς γιατί πέσαμε μέσα στην κινέζικη γιορτή
Link to comment
Share on other sites

μολις το αγορασα και εγω απο εδω

https://www.aliexpress.com/item/free-aliexpress-ship-Lenovo-Vibe-P1-5000mah-MSM8939-Octa-core-Android-5-1-OS-3GB-16G/32656631631.html?spm=2114.13010608.0.0.KOQ8xX

........ελπιζω ολα να πανε καλα και το τηλεφωνο να βγει καλο........ελπιζω να εκανα καλα που σας ακουσα!!!!!! ειχα πει να παρω το xiaomi note 3 pro αλλα μονο που καθησα λιγο να διαβασω ολη αυτη τη διαδικασια για να βαλω ελληνικα κ.τ.λ με επιασε ταρακουλο...... πηρα την p1 c58 rom απο οτι καταλαβα θα εχει ελληνικα και android 6 αν εκανα βλακεια μπορει να γινει κατι??ευχαριστω!!!!οταν ερθει με το καλο θα σας πω και εγω τη γνωμη μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...