Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλους θα την περάσω και γω με την πρώτη ευκαιρία. Πρώτα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά updatε

 

Ναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους Χριστός Ανέστη

Η ΜΜ απροβλημάτιστη και υπέροχη. Είναι η τρίτη μέρα με την συσκευή να την "παιδεύω" και η μπαταρία έχει πέσει στο 29% με ανοιχτό συνέχεια το Wi-Fi, κλήσεις αρκετές (λόγω των ημερών) και ανοιχτό συνέχεια το ΒΤ (πάντα μιλάω με ΒΤ HF). Και από τη μπαταρία ευχαριστημένος. Εγώ επειδή έβαλα κατευθείαν τις ενημερώσεις δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Το μοναδικό μου παράπονο είναι ότι δεν είναι full active, κάτι το οποίο ήξερα όταν την αγόρασα, αλλά με μάγεψε ο συνδυασμός καλού hardware και πολύ μεγάλης μπαταρίας.

Κάτι το οποίο μου άρεσε πολύ (και δεν ξέρω αν το πρόσθεσε η ΜΜ ή αν το είχε από πριν γιατί δεν το είχα πολυψάξει) είναι το double tap to open και έτσι δεν χρησιμοποιώ το κεντρικό κουμπί και το κουμπί ξεκλειδώματος σχεδόν καθόλου.

 

EDIT: Να σας ρωτήσω κάτι ακόμα. Παρήγγειλα από aliexpress την Nillkin flip window cover. Ξέρετε αν το κινητό υποστηρίζει την λειτουργία smart open/close;

Είχα την αντίστοιχη θήκη στο Lenovo K910 και όταν την έκλεινα έκλεινε και το κινητό δείχνοντας στο παράθυρο μόνο την ώρα και τον καιρό. Και όταν χτυπούσε έδειχνε το όνομα σε μαύρο φόντο. Όταν άνοιγα την θήκη άνοιγε και το κινητό. Ξέρετε αν ισχύει το ίδιο και για το P1;

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τη διαδικασία που αναφέρουν τα παιδιά στην αρχή και πέρασα τη rom.Όλα καλά δουλεύουν, μου ήρθε και η αναβάθμιση για mm.Γιατί πρέπει να κάνω επαναφορά και μετά update την mm? Αν το κάνω κατευθειαν τί θα πειράξει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά κι από μένα!

Μόλις χθες αγόρασα το P1 Pro (Turbo) από Κίνα, όπου και μένω. Ενώ το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά, η ROM είναι η Κινέζικη, με δυνατότητα αλλαγής γλώσσας στα Αγγλικά. Και αν και δεν έχω πρόβλημα με τα Αγγλικά, όταν πάω να χρησιμοποιήσω ορισμένες εφαρμογές, τότε πρέπει να έρθω αντιμέτωπος με τα Κινέζικα...Επομένως, υπάρχει τρόπος να του "αλλάξω" ROM για να μπορώ να το χρησιμοποιήσω και σε άλλες γλώσσες;

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 215 $$

,aξιζει η αγορά του;;;;

Καλό GPS??

,ξεχωριστή θέση για SD kαι ξεχωριστή για τις 2 σιμ;;;;;

Αυτονομία;;;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το θεωρώ πολύ καλή αγορά ειδικά στο θέμα αυτονομίας ,το gps δεν το έχω χρησιμοποιήσει και δεν έχω άποψη όσο για τις θέσεις έχει 3, ξεχωριστή δηλαδή για την κάρτα μνήμης
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 215 $$

,aξιζει η αγορά του;;;;

Καλό GPS??

,ξεχωριστή θέση για SD kαι ξεχωριστή για τις 2 σιμ;;;;;

Αυτονομία;;;;

Αξίζει, έχει ξεχωριστή θύρα για microSD, δύο κάρτες (nanosim), gps ταχύτατο και το καλύτερο για μένα ότι παίρνει πανεύκολα την ευρωπαϊκή rom και έτσι έχεις όλες τις αναβαθμίσεις που προβλέπονται για τα ευρωπαϊκά τηλέφωνα (και πλήρη Ελληνικά).

Που το βρήκες 215$;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Βγήκε μια καινούρια αναβάθμιση πάνω στην ΜΜ η οποία ήταν 16ΜΒ.

Μην την κάνετε ακόμα. Την έκανα εγώ και παρατήρησα πιο γρήγορη πτώση της μπαταρίας. Το είχα ανοιχτό όλο το βράδυ (χωρίς Wi-Fi, μόνο ΒΤ και δεν ήταν συνδεδεμένο με το ακουστικό) και μου έπεσε 7%. Αυτό δεν μου το έκανε πριν την αναβάθμιση αυτή. Δεν ξέρω αν θα στρώσει αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Να αναφέρω 2 προβλήματα που πιθανόν να έχετε δει κι εσείς, μήπως ξέρετε πως διορθώνονται.

Το ένα είναι ότι σε όλα τα sms ενώ τα γράφω με μικρά, φτάνουν όλα κεφαλαία.

Και το άλλο είναι ότι είναι απενεργοποιημένη η επιλογή για απόκρυψη αριθμού.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λογο του οτι σκεφτομαι να αλλαξω συσκευη ( εχω το Χ2) εχω αρχισει και το

γλκοκοιταω αυτο το τηλεφωνο μιας και εχει και μεγαλη οθονη και μεγαλη μπαταρια

θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους ......

Δυνατοτητα να αλλαξει το 4G απο την SIM1->SIM2 και το αναποδο εχει ?

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος το Lenovo Vibe P1 Turbo που μπορώ να το βρώ, γιατί απο ότι βλέπω έχει όλες της πάντες 4G και συγκεκριμένα της Wind :happy: http://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_p1_turbo-7918.php
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έφερα από το tinydeal και πιάνει και 4g και τα πάντα όλα.

 

Όμως από τη στιγμή που του έκανα αναβάθμιση έχει μόνο 2 γλώσσες αγγλικά και κινέζικα. Ξέρεις κάνεις πως μπορώ να βρω μια έκδοση και να του βάλω που να έχει ελληνικά; Πάντως για τη τιμή του είναι τηλεφωναρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο που ψάχνω είναι να βρω μια Rom ελληνική να του βάλω και ας μην είναι της lenovo

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται.Εχω το Lenovo vibe p1 Κινεζικο.Στην προσπαθεια μου να περασω την rom που προτεινατε προγουμενως το κινητο μπλοκαρε καιδ εν αναβει ενω εκανε download.Εχω δοκιμασει καθε τροπο αλλα το κινητο παραμενει νεκρο.Το pc το αναγνωριζει σαν QUALCOMM καιε χουν περαστει τα drivers .Εχετε καμια ιδεα τι συμβαινει;μηπως περασα καποια λαθος romqτροπος να το ξαναεπαναφερω;καποιος να βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχει καποιος υπ'οψη του αυτο που φερνει το you

http://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-lenovo-vibe-p1-silver

εχει ελληνικα και απο αποψη εγγυησεων ειναι οκ;

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει τα παντα .Δυστυχως ουτε ο Θεος βοηθησε.Το κινητο ειναι νεκρο.Σαν να εχει καει.Αλλα δεν εχει καει.Ειναι καθαρα θεμα λογισμικου.
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μία ματιά στό post #48 και μετά.

Πρόσεξε να δεις στο ( device Manager you should see device Lenovo Qualcomm HS*USB QDLoader 9008 )

Κοίτα και εδω

http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/11/16/lenovo-vibe-p1-pro-p1c72-

android-5-1-firmware-update-196300-151116/#prettyPhoto

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Μου ήρθε καινούρια ενημέρωση (28ΜΒ) η P1a42_S285_160525_ROW η οποία έλεγε στις πληροφορίες ότι διορθώνει το πρόβλημα με την μπαταρία (που εμφανίστηκε με την προηγούμενη ενημέρωση μάλλον).

Πάντως εμένα πάλι τα 2 θεματάκια που είχα, συνεχίζουν να υπάρχουν. Ενώ γράφεις με μικρά το SMS ο άλλος που το λαμβάνει παίρνει μόνο κεφαλαία. Και το δεύτερο θέμα είναι ότι δεν με αφήνει, από τις ρυθμίσεις κλήσεων, να ενεργοποιήσω την απόκρυψη του αριθμού μου.

Έχει κάποιος από εσάς τα ίδια προβλήματα;

 

Να πω, ότι τα είχε αυτά τα δύο θεματάκια από την μέρα που το αγόρασα και δεν έχω περάσει καμία άλλη rom πλην των official της Lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...