Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όχι, θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι

Εδώ οι οδηγίες αναλυτικά με εικόνες, νομίζω είναι αυτό που ζητάω. Αν θέλει ο παραπάνω φίλος ας επιβεβαιώσει ότι τα βήματα στο link είναι σωστά. Βέβαια αναφέρει για Αγγλική/κινέζικη έκδοση της rom, αλλά εμείς θα περάσουμε την Ευρωπαϊκή.

Οδηγίες

http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/11/16/lenovo-vibe-p1-pro-p1c72-android-5-1-firmware-update-196300-151116/#prettyPhoto

Link to comment
Share on other sites

σωστά αυτός είναι ο τρόπος για όλες τις ροομ

προτού ξεκινήσεις άνοιξε το device Manager και δες στα com port για Lenovo Qualcomm HS*USB QDLoader 9008

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σωστά αυτός είναι ο τρόπος για όλες τις ροομ

προτού ξεκινήσεις άνοιξε το device Manager και δες στα com port για Lenovo Qualcomm HS*USB QDLoader 9008

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση στην Ευρωπαϊκή rom χωρίς πρόβλημα (προσοχή να εγκατασταθούν οι drivers σωστά). Μετά κάνει μόνο του αναβαθμίσεις στην τελευταία εργοστασιακή.

(εδώ το link για κατέβασμα https://cloud.mail.ru/public/9nvV/wL6a9K5eE)

Edited by basdel
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση στην Ευρωπαϊκή rom χωρίς πρόβλημα (προσοχή να εγκατασταθούν οι drivers σωστά). Μετά κάνει μόνο του αναβαθμίσεις στην τελευταία εργοστασιακή.

(εδώ το link για κατέβασμα https://cloud.mail.ru/public/9nvV/wL6a9K5eE)

 

περασατε την ευρωπαικη ΡΟΜ σε CN συσκευη και ειναι ΟΛΑ ΟΚ????

 

ΜΗΠΩΣ ξεκλειδωσαν με αυτον τον τρόπο και οι Ευρωπαικες συχνοτητες 4G???

??

Ποιοτητα κλήσεως??

GPS-WIFI-4G??

 

χρονος OΘΟΝΗΣ ΕΝΕΡΓΟΥΣ?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ καί πολύ καιρό δουλεύει άψογα .

Αυτή πού έχεις στό λινκ είναι root ? και δεν κάνει updated με οτι αυτό σημαίνει.

Για την original CN to Row ψάξε σε αυτό το νήμα στην αρχή

4G εχω σε vod και wind σε Αθήνα και Χαλκίδα δεν ξέρω εαν ειναι 800 mhz

Χρήστος

Edited by kalogran1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ καί πολύ καιρό δουλεύει άψογα .

Αυτή πού έχεις στό λινκ είναι root ? και δεν κάνει updated με οτι αυτό σημαίνει.

Για την original CN to Row ψάξε σε αυτό το νήμα στην αρχή

4G εχω σε vod και wind σε Αθήνα και Χαλκίδα δεν ξέρω εαν ειναι 800 mhz

Χρήστος

Δε δοκίμασα αυτή στο link, πέρασα αυτή που προτείνεις (cn σε row) και με τις αναβαθμίσεις έφτασε στην τελευταία έκδοση (αυτή που είναι στο link). Φοβήθηκα να περάσω εξ αρχής την τελευταία και όχι την δοκιμασμένη...

Link to comment
Share on other sites

Δε δοκίμασα αυτή στο link, πέρασα αυτή που προτείνεις (cn σε row) και με τις αναβαθμίσεις έφτασε στην τελευταία έκδοση (αυτή που είναι στο link). Φοβήθηκα να περάσω εξ αρχής την τελευταία και όχι την δοκιμασμένη...

 

 

πολύ καλά έκανες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, 3g πως πιάνεται ρε παιδιά, αφού σε όλα τα site (vickmall, gearbest) γράφει πως δεν υποστηρίζει την 2100?

Από ποιότητα οθόνης τι λέει (φωτεινότητα, χρώματα, ευκρίνεια)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 3g πως πιάνεται ρε παιδιά, αφού σε όλα τα site (vickmall, gearbest) γράφει πως δεν υποστηρίζει την 2100?

Από ποιότητα οθόνης τι λέει (φωτεινότητα, χρώματα, ευκρίνεια)?

 

4G εχω σε vod και wind σε Αθήνα και Χαλκίδα δεν ξέρω εαν ειναι 800 mhz

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

4G εχω σε vod και wind σε Αθήνα και Χαλκίδα δεν ξέρω εαν ειναι 800 mhz

Χρήστος

 

Για τους 800 δεν ξερω αν ακομα ξεκινησαν να κανουν εκπομπη ή αν εχουν παρει καν την αδεια γιατι ηταν σε διαγωνισμο οι αδειες .......

Edited by lazaros_nexus

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, τελικά ποιές είναι οι εμπειρίες σας απο κινητό ?

Μπαταρία?

gps ?

Παίζει 3G σε cosmote με τη multilanguage rom ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τελικά ποιές είναι οι εμπειρίες σας απο κινητό ?

Μπαταρία?

gps ?

Παίζει 3G σε cosmote με τη multilanguage rom ?

 

Καλησπέρα η μπαταρία αντέχει 2 με 2,5 ημέρες , απο gps το χρησιμοποιώ με το navigon και δεν εχω κανένα πρόβλημα , για την Cosmote δουλεύει και σε 4G Κανονικά οπως και στη Vodafone .

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 3 μέρες. Πραγματικά εντυπωσιακό! Έχει χαρακτηριστικά high-end συσκευής.

 

Πέρασα τη rom που αναφέρουν τα παιδιά ε΄δω σε προηγούμενα posts,όλα καλά.

 

Αν ανακαλύψει κανείς κάποιον safe τρόπο για ρουτάρισμα ας τον γράψει εδώ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ποια ρομ έχει και τα Ελληνικά;

Η Ευρωπαϊκή P1a42_S152_160126_ROW που αναφέρεται στις προηγούμενες σελίδες;

 

Ναι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι κι εγώ κάτοχος του lenovo p1 pro και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή ειδικά στο θέμα μπαταρίας.το μόνο θέμα που αντιμετώπιζω είναι ότι κάνοντας το κινητό hotspot ενω συνδέονται άλλες συσκευές πάνω του δεν τους δίνει ίντερνετ. Έχω κοιτάξει ρυθμίσεις κτλ και δεν μπορώ να βρω άκρη.Η ρομ που φοράει είναι αυτή που αναφέρετε ποιο πάνω.

 

Ευχαριστώ θανασης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι κι εγώ κάτοχος του lenovo p1 pro και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή ειδικά στο θέμα μπαταρίας.το μόνο θέμα που αντιμετώπιζω είναι ότι κάνοντας το κινητό hotspot ενω συνδέονται άλλες συσκευές πάνω του δεν τους δίνει ίντερνετ. Έχω κοιτάξει ρυθμίσεις κτλ και δεν μπορώ να βρω άκρη.Η ρομ που φοράει είναι αυτή που αναφέρετε ποιο πάνω.

 

Ευχαριστώ θανασης

είναι γνωστό πρόβλημα κάποιων συσκευών lenovo (ή και άλλων κινέζικων φαντάζομαι). Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που κάνουν αυτή τη δουλειά ή ψάξε λίγο στο forum του k910 που ειχε το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε με ένα προγραμματάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Κάτοχος κι εγώ αυτής της (ελπίζω) υπέροχης συσκευής από εχθές. Την πήρα από Public στα 299 με την προσφορά για έκπτωση (από 100Ε έως 400Ε, πηγαίνοντάς τους το παλιό σου τηλ).

Μου άρεσε που έχει μέσα την γνήσια crystal θήκη και μεμβράνη προστασίας της Lenovo.

Μόλις το άνοιξα μου ήρθε ενημέρωση 254MB. Την πέρασε κανείς να πει εντυπώσεις; Ξέρετε αν είναι η ΜΜ;

Ευχαριστώ

 

EDIT: Τελικά έκανα την αναβάθμιση και κατευθείαν μου ήρθε καινούρια 1676ΜΒ (P1a42_S263_160427_ROW) και μου έγραψε ότι θα γίνει αναβάθμιση σε MarshMallow. Τεράστια, την κατεβάζω τώρα και θα σας πω εντυπώσεις

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά Χριστός Ανέστη

Εγώ την πέρασμα πολύ καλή μόνο προσοχή!!!! Πρώτα factory reset και μετά update καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...