Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το θεωρώ 80% σίγουρο πλέον ότι δεν θα έρθει ποτέ confirmation της ιντερνετικής μου παραγγελείας. Θα πάω μετά σε κάνα mediamarkt που τουλάχιστον ότι προσφορά βγάζουν υπάρχει απόθεμα να δω τι παίζει από black friday.

 

Λες να την πατησουμε ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λες να την πατησουμε ετσι?

 

Εξαρτάται τι απόθεμα έχουν. Κανονικά στην ολοκλήρωση της παραγγελίας έγραφε ότι "σε λίγη ώρα" θα σταλεί email με τις λεπτομέρειες της παραγγελίας. Αυτό δεν έχει έρθει ακόμα μετά από 3 ώρες, οπότε είμαι πολύ επιφυλακτικός. Ε στην χειρότερη δεν θα έχουν απόθεμα όπως συμβαίνει πολλές φορές σε προσφορές, δεν θα σκάσουμε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι απόθεμα έχουν. Κανονικά στην ολοκλήρωση της παραγγελίας έγραφε ότι "σε λίγη ώρα" θα σταλεί email με τις λεπτομέρειες της παραγγελίας. Αυτό δεν έχει έρθει ακόμα μετά από 3 ώρες, οπότε είμαι πολύ επιφυλακτικός. Ε στην χειρότερη δεν θα έχουν απόθεμα όπως συμβαίνει πολλές φορές σε προσφορές, δεν θα σκάσουμε κιόλας.

 

Κωδικος παραγγελιας σου ηρθε?

Οχι φυσικα δεν σκαμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν συνήλθα. Να έχω μπροστά μου το τελευταίο κομμάτι και να το χάσω για λίγα δευτερόλεπτα (στην κυριολεξία)....!!!!:mad:

Να δεις που στο τέλος θα το πάρουν αυτοί που καντιλιάζουν και όχι εμείς που τα γουστάρουμε....:lol:

Ρε μήπως να αλλάξω κι εγώ τροπάρι????:ninja::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κωδικος παραγγελιας σου ηρθε?

Οχι φυσικα δεν σκαμε.

 

Πολλοί από αυτούς που το πήραν θα το πουλήσουν σε λίγο καιρό είτε γιατί δεν θα καλύπτονται σε apps που χρειάζονται είτε λόγω συνήθειας (άλλου λειτουργικού). Αρκεί να μη βγάλουν φωτογραφίες γιατί τότε θα κολλήσουν......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν συνήλθα. Να έχω μπροστά μου το τελευταίο κομμάτι και να το χάσω για λίγα δευτερόλεπτα (στην κυριολεξία)....!!!!:mad:

Να δεις που στο τέλος θα το πάρουν αυτοί που καντιλιάζουν και όχι εμείς που τα γουστάρουμε....:lol:

Ρε μήπως να αλλάξω κι εγώ τροπάρι????:ninja::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολλοί από αυτούς που το πήραν θα το πουλήσουν σε λίγο καιρό είτε γιατί δεν θα καλύπτονται σε apps που χρειάζονται είτε λόγω συνήθειας (άλλου λειτουργικού). Αρκεί να μη βγάλουν φωτογραφίες γιατί τότε θα κολλήσουν......

 

Το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι καλυμενος με το store (δεν εχω facebook),με το 640 ειμαι καλα,κανω μεγαλη υπερβαση χρημματων για εμενα τωρα,αλλα το θελω για φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Κωδικος παραγγελιας σου ηρθε?

Οχι φυσικα δεν σκαμε.

 

Κωδικό παραγγελίας τον έχω, μου τον έδωσε την ώρα της καταχώρησης. Αλλά ακόμα φαίνεται μόνο ως καταχώρηση αυτός ο κωδικός.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρετε στο mediamarkt Πυλαίας έχουν βάλει το Lumia 950 DS στα 199€

Είχαν με 289 και το Lumia 950 XL DS

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και το σπασμένο προστατευτικό "γυαλί", η οθόνη απείραχτη, μπήκε το νέο.

Είναι εύκολο πώς γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο πώς γίνεται;

 

Εννοώ αυτό http://www.e-shop.gr/tempered-glass-protector-lcd-x-one-for-microsoft-lumia-950-9h-p-TEL.028497

 

όχι κάποιο κομμάτι της συσκευής.

 

Πανεύκολο είναι, πιο εύκολο από μεμβράνη.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αυτό http://www.e-shop.gr/tempered-glass-protector-lcd-x-one-for-microsoft-lumia-950-9h-p-TEL.028497

 

 

 

όχι κάποιο κομμάτι της συσκευής.

 

 

 

Πανεύκολο είναι, πιο εύκολο από μεμβράνη.

 

Ναι αλλά δεν καλύπτει όλη την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν καλύπτει όλη την οθόνη.

 

Ναι, οκ.

 

Έχει κενό κάπου 2χιλιοστά (ίσως και λιγότερο) από κάθε πλευρά.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αυτό http://www.e-shop.gr/tempered-glass-protector-lcd-x-one-for-microsoft-lumia-950-9h-p-TEL.028497

 

όχι κάποιο κομμάτι της συσκευής.

 

Πανεύκολο είναι, πιο εύκολο από μεμβράνη.

+950!

Το εχω πάνω του από day-one.Δεν ξαναπαιρνω μεμβρανη. Πολύ εύκολο και το κενό είναι της τάξης του 1mm από την κάθε πλευρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ ακόμα δεν συνήλθα. Να έχω μπροστά μου το τελευταίο κομμάτι και να το χάσω για λίγα δευτερόλεπτα (στην κυριολεξία)....!!!!:mad:

Να δεις που στο τέλος θα το πάρουν αυτοί που καντιλιάζουν και όχι εμείς που τα γουστάρουμε....:lol:

Ρε μήπως να αλλάξω κι εγώ τροπάρι????:ninja::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολλοί από αυτούς που το πήραν θα το πουλήσουν σε λίγο καιρό είτε γιατί δεν θα καλύπτονται σε apps που χρειάζονται είτε λόγω συνήθειας (άλλου λειτουργικού). Αρκεί να μη βγάλουν φωτογραφίες γιατί τότε θα κολλήσουν......

 

Βρε montoya πάρε το xl να δεις την υγειά σου. Άσε τα μικρά δεν είναι για εμάς!!!!

:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξέρετε πως μπορώ να δω ποια εφαρμογή τρώει mb; Σε δέκα μέρες κατανάλωσα 600 mb χωρίς να βλέπω βιντεάκια.

Μπαίνω από τον edge γιατί είναι ταχύτερος από τον opera που υποτίθεται κάνει οικονομία. Από εφαρμογές λίγο facebook & twitter. Instagram μόνο με wifi.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος δοκιμάσει το τηλέφωνο με το συστημα της Mercedes b200; Φίλος μου μου ανέφερε πως κανει αποσύνδεση χωρίς επανασύνδεση. Το iPhone του αδερφού του παίζει μια χαρά όπως και το προηγούμενο lumia 730 που είχε.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξέρετε πως μπορώ να δω ποια εφαρμογή τρώει mb; Σε δέκα μέρες κατανάλωσα 600 mb χωρίς να βλέπω βιντεάκια.

Μπαίνω από τον edge γιατί είναι ταχύτερος από τον opera που υποτίθεται κάνει οικονομία. Από εφαρμογές λίγο facebook & twitter. Instagram μόνο με wifi.

 

Στα 8.1 πας στον έλεγχο δεδομένων από τη στιγμή που έχεις ορίσει όριο και μετά πας στην χρήση και εκεί σου δείχνει όλες τις εφαρμογές που καταναλώνουν Mb και πόσα. Κάτι αντίστοιχο έχουν και τα 10.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ξέρετε πως μπορώ να δω ποια εφαρμογή τρώει mb; Σε δέκα μέρες κατανάλωσα 600 mb χωρίς να βλέπω βιντεάκια.

 

Μπαίνω από τον edge γιατί είναι ταχύτερος από τον opera που υποτίθεται κάνει οικονομία. Από εφαρμογές λίγο facebook & twitter. Instagram μόνο με wifi.

 

Ρυθμίσεις---> Δίκτυο και ασύρματη σύνδεση---> χρήση δεδομένων

 

 

 

Είναι λογικό η πλοήγηση με τον Edge σε ένα κινητό με οθόνη QHD να έχει αυξημένη κατανάλωση. Αυτό στον Edge μπορείς να το ρυθμίσεις, ώστε όταν είσαι με δεδομένα, να κάνει οικονομία (ανοίγει τις εικόνες σε μικρότερη ανάλυση κλπ).

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος δοκιμάσει το τηλέφωνο με το συστημα της Mercedes b200; Φίλος μου μου ανέφερε πως κανει αποσύνδεση χωρίς επανασύνδεση. Το iPhone του αδερφού του παίζει μια χαρά όπως και το προηγούμενο lumia 730 που είχε.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με το Renault μου έκανε κάτι αποσυνδέσεις - επανασυνδέσεις κατά καιρούς που λύνονταν με επανεκκίνηση της συσκευής. Μετά το τελευταία update δεν έχω θέμα προς το παρόν.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια ερωτησούλα, μην κράξετε:

 

8 ή 19ΜΡ?

 

Το 8+19 δεν με ενδιαφέρει (δεν θα μπω στη διαδικασία για μετα-επεξεργασία).

 

Το Pureview είναι μόνο στα 8?

 

Από την 1η μέρα στα 19 το έχω...θα έχω καλύτερο αποτέλεσμα στα 8? Έχουμε κάπου συγκρίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθέμενο pureview.. δεν θεωρώ ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ποιότητα.. Υπάρχει αλλά είναι μικρή. Για το 950 ναι το pureview είναι στα 8mp.

Προσωπικά χρησιμοποιώ 8mp για τους εξής λόγους:

1) Ως ανάλυση είναι υπεραρκετή.

2) Μπορώ να κάνω ζουμ χωρίς να υπάρχει κάποια ουσιαστική παραμόρφωση στην ποιότητα. Κάποιοι προτιμούν να τραβούν στα 19mp και να τις κόβουν μετά.. προσωπικά βαριέμαι να κάνω μετά επεξεργασία για κάτι τέτοιο.

3) Τα αρχεία έχουν αρκετά μικρότερο μέγεθος που σημαίνει ότι μπορείς να βγάζεις περισσότερες φωτογραφίες μέχρι να γεμίσει η μνήμη και είναι πιο "άνετες" στην επισκόπηση. Μία φωτογραφία με πολλά mp και μεγάλο μέγεθος αν την μεταφέρεις κάπου αλλού θα έχεις καθυστερήσεις. Μάλιστα τα αρχεία παρ' όλο που είναι μικρότερα σε μέγεθος η ποιότητα είναι άριστη για 8mp. Βλέπουμε κινητά πχ με 12mp όπου σε αυτό το μέγεθος έχουν λιγότερη λεπτομέρεια.

Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικός!

 

Θα το δοκιμάσω πλέον και αποφασίζω (απλά δεν ήξερα καθόλου τη λεπτομέρεια).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το XL που έχω γιατί δεν έχει 19mp; Μόνο 16mp και 8mp έχει. :(

Άλλες ρυθμίσεις έχει το απλό 950 στην κάμερα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το XL που έχω γιατί δεν έχει 19mp; Μόνο 16mp και 8mp έχει. :(

Άλλες ρυθμίσεις έχει το απλό 950 στην κάμερα;

 

Δες το "κάδρο" σου.

 

Εγώ το έχω σε 4:3

 

Κοίτα μήπως είσαι σε 16:9 (ή ότι άλλο έχει), οπότε αλλάζει και το "ωφέλιμο" του αισθητήρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά. Μου διέφυγε αυτη η λεπτομέρεια! Ότι κινητό παίρνω το ρυθμιζω στα 16:9. Τώρα γιατί σε όλα τα κινητά είναι έτσι, δεν ξέρω!...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...