Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρηγγειλα διαδικτυακα απο voda και εβαλα παραλαβη απο καταστημα.

Μακαρι να μην ειναι μουφα η διαθεσιμοτητα...

και να βγει καλο...

 

επισης ξαναριχτε κανενα λινκ για θηκη καλη φλιπ και τζαμι, να μη διαβαζω 60 σελιδες χαχα

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το παρηγγειλα διαδικτυακα απο voda και εβαλα παραλαβη απο καταστημα.

Μακαρι να μην ειναι μουφα η διαθεσιμοτητα...

και να βγει καλο...

 

επισης ξαναριχτε κανενα λινκ για θηκη καλη φλιπ και τζαμι, να μη διαβαζω 60 σελιδες χαχα

 

Προσωπικά είναι η πρώτη φορά μετά από αιώνες που δεν χρησιμοποιώ θήκη. Αφού η αντικατάσταση της πλάτης είναι τόσο εύκολη, φθηνή και το κάνει σαν καινούριο, γιατί να πάρω θήκη; Επιτέλους ευχαριστιέμαι συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είναι η πρώτη φορά μετά από αιώνες που δεν χρησιμοποιώ θήκη. Αφού η αντικατάσταση της πλάτης είναι τόσο εύκολη, φθηνή και το κάνει σαν καινούριο, γιατί να πάρω θήκη; Επιτέλους ευχαριστιέμαι συσκευή.

 

 

Ειμαι ατσουμπαλος :lol:

Δεν διακινδυνευω την οθονη!

 

κατι ακομη

Ο ηχος στο βιντεο μπουκωνει σε συναυλιες?

Καλομαθα με το 808.

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ατσουμπαλος :lol:

Δεν διακινδυνευω την οθονη!

 

κατι ακομη

Ο ηχος στο βιντεο μπουκωνει σε συναυλιες?

Καλομαθα με το 808.

 

Δεν μιλάω για την οθόνη. Αύτη πρέπει οπουδήποτε να προστατεύει. Ένα τζαμακι αρκεί.

Συναυλία δεν πήγα ακομη......:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είναι η πρώτη φορά μετά από αιώνες που δεν χρησιμοποιώ θήκη. Αφού η αντικατάσταση της πλάτης είναι τόσο εύκολη, φθηνή και το κάνει σαν καινούριο, γιατί να πάρω θήκη; Επιτέλους ευχαριστιέμαι συσκευή.

 

Όντως τρομερη ευχαρίστηση να έχεις μόνο ένα tempered glass και να χρησιμοποιείς γυμνή τη συσκευή

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα που θα με κάνετε να τη πάρω κιόλας... :lol:

Ειναι πολύ ωραία η συσκευή εμφανισιακά! :)

Τριπλό φλας δεν είχα ποτέ... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δυστυχώς το κολπάκι για το shazam δε δουλεύει παντα.. Πραγματικά με έχει κουράσει το θέμα ελπίζω να λυθεί σύντομα.

 

Για τους here που λέτε δε μου χουν λείψει ιδιαίτερα οι χάρτες κάνουν καλά τη δουλεια τους αν και το interface θα πρεπει να βελτιωθεί.

 

Χαίρομαι ιδιαίτερα που υπάρχουμε ακομα ερωτευμένοι με το λειτουργικό της ms. Ελπίζω η ms να μη μας προδώσει και να συνεχίσει να μας ακούει..

 

Μετά από καιρό, δοκίμασα και πάλι το Shazam (τελευταία insider) και ακόμα δεν λειτουργεί (δεν ασχολήθηκα με το κόλπο).

 

Το Sounhound, πάλι, ενώ αρνήθηκε τρεις συνεχόμενες φορές να βρει ένα σχετικά νέο soundtrack σειράς, αμέσως μετά βρήκε ακαριαία ένα γνωστό-κλασσικό rock κομμάτι.

 

Αυτά, μέσα στο αυτοκίνητο. Άβυσσος.

 

Οι χάρτες, πάνε από το καλό στο καλύτερο, μόνο κάποιες ελάχιστες φορές δεν παίρνουν χαμπάρι ακριβώς σε ποιο σημείο είσαι.

 

Πάντως, από την τελευταία insider και μετά, χωρίς hard reset, πραγματικά έχω νέο 2χ φορές καλύτερο τηλέφωνο (και ήταν ήδη πολύ καλό).

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό, δοκίμασα και πάλι το Shazam (τελευταία insider) και ακόμα δεν λειτουργεί (δεν ασχολήθηκα με το κόλπο).

 

Το Sounhound, πάλι, ενώ αρνήθηκε τρεις συνεχόμενες φορές να βρει ένα σχετικά νέο soundtrack σειράς, αμέσως μετά βρήκε ακαριαία ένα γνωστό-κλασσικό rock κομμάτι.

 

Αυτά, μέσα στο αυτοκίνητο. Άβυσσος.

 

Οι χάρτες, πάνε από το καλό στο καλύτερο, μόνο κάποιες ελάχιστες φορές δεν παίρνουν χαμπάρι ακριβώς σε ποιο σημείο είσαι.

 

Πάντως, από την τελευταία insider και μετά, χωρίς hard reset, πραγματικά έχω νέο 2χ φορές καλύτερο τηλέφωνο (και ήταν ήδη πολύ καλό).

 

Τι εννοείς ότι το shazam δεν λειτουργεί; Από χθες που έβαλα τα 10 στο 640 βρίσκει το τραγούδι ακαριαία 3 φορές που το δοκίμασα. Στο 950 εμφανίζεται το πρόβλημα;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι το shazam δεν λειτουργεί; Από χθες που έβαλα τα 10 στο 640 βρίσκει το τραγούδι ακαριαία 3 φορές που το δοκίμασα. Στο 950 εμφανίζεται το πρόβλημα;

 

Ναι είναι αποκλειστικά πρόβλήμα του 950 (το XL δεν το έχει το πρόβλημα). Πραγματικά είναι το μοναδικό πράγμα που μας έχει ταλαιπωρήσει στη κατα τα άλλα καταπληκτική συσκευή. Ελπίζω να λυθεί σύντομα γιατί δε πάει άλλο!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Ψήνομαι από τα Χριστούγεννα ακόμη.Χρήση:Τηλέφωνο,mails,browsing,λίγο χάζεμα fb,φωτογραφίες.Παιχνίδια σπάνια, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα,περιστασιακά gps.Θα με πείσετε να το χτυπήσω,τώρα που παλεύεται οικονομικά;;;Τώρα έχω το moto x style,μια χαρά.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Στην vodafon το έχει 259 € . Αν το παρω ως συσκευή. Θα έχει λογότυπο και καποια εφαρμογή της vodafon αναγκαστικά; παρόλο που ειμαι σε άλλη τηλεφωνική εταιρεία;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Ψήνομαι από τα Χριστούγεννα ακόμη.Χρήση:Τηλέφωνο,mails,browsing,λίγο χάζεμα fb,φωτογραφίες.Παιχνίδια σπάνια, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα,περιστασιακά gps.Θα με πείσετε να το χτυπήσω,τώρα που παλεύεται οικονομικά;;;Τώρα έχω το moto x style,μια χαρά.

 

Αν δεν το πάρεις θα έχεις κάνει χαρακίρι.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το πάρεις θα έχεις κάνει χαρακίρι.......

 

Έχοντας το ίδιο avatar...Το παρήγγειλα ήδη:D.Ανυπομονώ.Για αρχή το αφήνω να κάνει όλες τις ενημερώσεις έτσι;Δεν μπαίνω σε insider,ίσως αργότερα.Κάτι ιδιαίτερο να κάνω ή να μην κάνω;Ό,τι βοήθεια χρειαστώ θα ενοχλώ.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Στην vodafon το έχει 259 € . Αν το παρω ως συσκευή. Θα έχει λογότυπο και καποια εφαρμογή της vodafon αναγκαστικά; παρόλο που ειμαι σε άλλη τηλεφωνική εταιρεία;

 

 

 

Όταν το ανοίγεις κάποια στιγμή δείχνει το λογότυπο της Vodafone για δύο δευτερόλεπτα, κατά τα αλλα δεν έχει καμία διαφορά από unbranded συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το ίδιο avatar...Το παρήγγειλα ήδη:D.Ανυπομονώ.Για αρχή το αφήνω να κάνει όλες τις ενημερώσεις έτσι;Δεν μπαίνω σε insider,ίσως αργότερα.Κάτι ιδιαίτερο να κάνω ή να μην κάνω;Ό,τι βοήθεια χρειαστώ θα ενοχλώ.

 

Ναι, πρώτα όλες οι ενημερώσεις, μετά το σκάλισμα.....:lol:

Προσωπικά δεν μπαίνω insider γιατί το έχω ως κύρια συσκευή οπότε στη δουλεία μου δεν έχω περιθώρια για δυσλειτουργίες και bag's.

Τίποτα το ιδιαίτερο να προσέξεις ή όχι. Όλα ρολόι από μόνα τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην vodafon το έχει 259 € . Αν το παρω ως συσκευή. Θα έχει λογότυπο και καποια εφαρμογή της vodafon αναγκαστικά; παρόλο που ειμαι σε άλλη τηλεφωνική εταιρεία;

 

Θα σου έλεγα να το πας σε ένα Nokia care και να πεις ότι και καλά έχεις κολλήματα κλπ. Θα σου περάσουν unbranded w10 δωρεάν (αν δεν άλλαξε κάτι). Όχι πως έχουν διαφορά αλλά για να σου φύγει η ιδέα του λογοτύπου της Vodafone

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν την αγορά του Lumia 950, αλλά πριν θα ήθελα να σας υποβάλω μια ερώτηση.

 

Στο πρώτο windows phone που αγόρασα (LG Optimus), ένα από τα χαρακτηριστικά που εκτίμησα ήταν η μουσική απόλαυση μέσω του Zune. Συγκεκριμένα, άκουγα ένα τραγούδι με το hands free, σταματούσα από το χειριστήριο την αναπαραγωγή της μουσικής και μετά από όσες μέρες κι αν περνούσαν (ακόμα και μετά από επανεκκίνηση!), πατούσα ξανά το play button του hands free κι αυτό συνέχιζε να παίζει από εκεί που είχε μείνει. Το δε κινητό ανταποκρινόταν πάντα άψογα σε όλες τις εντολές του hands free. :)

 

Στο Lumia 925 που πήρα στη συνέχεια, αν θυμάμαι καλά στην αρχή με τα 8άρια όλα ήταν καλά. Όμως τόσο μετά την αναβάθμιση στα τα 8.1 με τον ενσωματωμένο player όσο και μετά τα 10άρια με τον Groove αλλά και οποιονδήποτε άλλο music player έχω δοκιμάσει, αυτό πλέον δεν γίνεται σωστά. Το hands free κάποια στιγμή σταματά να λειτουργεί χωρίς κάποιο προφανή λόγο και χωρίς κάποια κανονικότητα στη συχνότητα. Το αστείο είναι ότι επανέρχεται από μόνο του αν το βγάλω και το ξαναβάλω 2-3 φορές από το κινητό. Επίσης αν σταματήσω να ακούω μουσική κάποια στιγμή πατώντας το pause του hands free, υπάρχει περίπτωση ακόμα και λίγα λεπτά μετά, χωρίς να έχω πειράξει το κινητό, να μη ξεκινάει. :mad:

 

Να τονίσω ότι το ίδιο συμβαίνει με οποιοδήποτε ενσύρματο ή bluetooth χειριστήριο έχω χρησιμοποιήσει, δεν είναι δηλαδή θέμα αξεσουάρ.

 

Επειδή είμαι αρκετά στο δρόμο και ακούω μουσική, αυτό μου τη δίνει πολύ. Αναρωτιέμαι αν αυτό ήταν πρόβλημα της συσκευής μου που προέκυψε από την αναβάθμιση στα 8.1 και στα 10άρια ή είναι γενικότερο πρόβλημα των windows phones. Θα παρακαλούσα όσοι ακούτε αρκετά μουσική από το 950 με hands free να μου πείτε αν έχετε τέτοιου είδους προβλήματα. Αν όχι να προχωρήσω στην αγορά του, τώρα που είναι σε καλή τιμή. :)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. το κινητο το πηρα την προηγουμενη βδομαδα. πηγα το πσκ ρωμη (για αιρον μειντεν) και γυρισα. τραβηξα καμια 500αρια φωτοζ. πολλες αποριες και πολλα προβληματα. θα τα παραθεσω οπως μου κατεβαινουν στο κεφαλι. α, επισης να ξερετε πως πριν ειχα το 1020

 

καταρχας, για να γλυτωσω κανεναν απο εγκεφαλικα, παιδια ποτε μα ποτε μην ενκαθιστατε εφαρμογες στην sd. την πατησα και εμαθα. οι πιθανοτητες να γινουν κοραπτιντ ειναι τεραστιες.

 

το κινητο στο μενου του, στην πλοηγηση του κτλ κτλ φαινεται πολυ σμουθ. καμια σχεση με το 1020. οθονη πολυ καλη αν και στον ηλιο, το 1020 ηταν πολυ καλυτερο. την φωτεινοτητα την εχω στο 25%. μηπως ειναι λιγο?

για την μπαταρια, δεν εχω να πω ουτε καλα ουτε κακα λογια. το φορτιζα 2 φορες τη μερα. βεβαια με 200 φωτοζ τη μερα του επινα το αιμα).

για τις φωτοζ τωρα. ναι τραβαει γρηγορα στο αυτοματο, αλλα πλεον τραβαει τοσο γρηγορα που δεν προλαβαινεις να δεις αν η φωτο ειναι καλη. και τελικα αποτι παρατηρησα, μια στις 3 ειναι πραγματικα καλη. και οταν λεω καλη εννοω να ζουμαρω την φωτο και να μην δω τρελα πιξελ.... μηπως δεν κανω κατι καλα? παντα κλικαρω εκει που θελω στην φωτο να κανει μανιουαλ ζουμ, και μετα κλικαρω να παρει την φωτο. μηπως πρεπει να κανω κατι διαφορετικο? να κραταω πατημενο μεχρι την μεση το κουμπι και μετα να το βαραω πιο μεσα οπως στο 1020, δεν παιζει...

παρολο που εχω βαλει τις σωστες ρυθμισεις, ποτε μα ποτε δεν εχει βγαλει ενα λιβινγκ ιματζ. γιατι ρε παιδια? πως τα τραβαμε τα ρημαδια?

παρολο που εχω ανοιχτο λοκεισον, ποτε μα ποτε δεν εχει κρατησει την τοποθεσια. μα τι κανω λαθος?

εσεις ρε παιδια τραβατε με hdr ή οχι? ακομα δεν μπορω να αποφασισω αν εινα ικαλο να το εχεις ενεργο ή οχι. ειμαι μαλλον προς το οχι...

ποιοτητα κλησης αψογη.

μια φορα ενω ειχα ανοιχτο τζιπιες και την καμερα στο μπακγκραουντ, μου εβγαλε μηνυμα οταν πηγα να τραβηξω φωτος πως εχει ζεσταθει η συσκευη και πως αν δεν κρυωσει δεν μπορω να τραβηξω φωτο.....

το τζιπιες για κλαματα. παρολο που ειχα δεδομενα στο εξωτερικο, οποτε εβαζα διαδρομες με τα ποδια, ολο αλλα νταλα εδειχνε. ειχε ενα στενο διαφορα με το πραγματικο στιγμα και με μπερδευε....επισης δεν ειχε ηχο, παρα μονο ενα μπιπ οποτε επρεπε να στριψω. ελλαδα εχει κανονικα φωνη....

αυτα ια αρχη. για δωστε καμια συμβουλη παιδια.

υγ. οποιος υποστηριζει πως βγαζει καλυτερες απο το 1020, μαλλον δεν ηξερε να βγαζει φωτοζ με το 1020. το 1020 (τουλαχιστον οτανειχε 8.1) δεν παιζοταν. τοσο απλα. τραβας και δεν βλεπεις το παραμικρο πιξελ σε τερμα ζουμ....

 

υγ2, ξεχασα ενα σημαντικοτατοι προβλημα. δεν μου ανεβαζει τις φωτοζ στο ουανντραιβ ρε παιδια.... εχω 18.5 γκιγκα καταλαβει, αλλα εχω κιαλλο χωρο διαθεσιμο.... οι ρυθμισεις ειναι ολες σωστες. γιατι????

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. το κινητο το πηρα την προηγουμενη βδομαδα. πηγα το πσκ ρωμη (για αιρον μειντεν) και γυρισα. τραβηξα καμια 500αρια φωτοζ. πολλες αποριες και πολλα προβληματα. θα τα παραθεσω οπως μου κατεβαινουν στο κεφαλι. α, επισης να ξερετε πως πριν ειχα το 1020

 

καταρχας, για να γλυτωσω κανεναν απο εγκεφαλικα, παιδια ποτε μα ποτε μην ενκαθιστατε εφαρμογες στην sd. την πατησα και εμαθα. οι πιθανοτητες να γινουν κοραπτιντ ειναι τεραστιες.

 

το κινητο στο μενου του, στην πλοηγηση του κτλ κτλ φαινεται πολυ σμουθ. καμια σχεση με το 1020. οθονη πολυ καλη αν και στον ηλιο, το 1020 ηταν πολυ καλυτερο. την φωτεινοτητα την εχω στο 25%. μηπως ειναι λιγο?

για την μπαταρια, δεν εχω να πω ουτε καλα ουτε κακα λογια. το φορτιζα 2 φορες τη μερα. βεβαια με 200 φωτοζ τη μερα του επινα το αιμα).

για τις φωτοζ τωρα. ναι τραβαει γρηγορα στο αυτοματο, αλλα πλεον τραβαει τοσο γρηγορα που δεν προλαβαινεις να δεις αν η φωτο ειναι καλη. και τελικα αποτι παρατηρησα, μια στις 3 ειναι πραγματικα καλη. και οταν λεω καλη εννοω να ζουμαρω την φωτο και να μην δω τρελα πιξελ.... μηπως δεν κανω κατι καλα? παντα κλικαρω εκει που θελω στην φωτο να κανει μανιουαλ ζουμ, και μετα κλικαρω να παρει την φωτο. μηπως πρεπει να κανω κατι διαφορετικο? να κραταω πατημενο μεχρι την μεση το κουμπι και μετα να το βαραω πιο μεσα οπως στο 1020, δεν παιζει...

παρολο που εχω βαλει τις σωστες ρυθμισεις, ποτε μα ποτε δεν εχει βγαλει ενα λιβινγκ ιματζ. γιατι ρε παιδια? πως τα τραβαμε τα ρημαδια?

παρολο που εχω ανοιχτο λοκεισον, ποτε μα ποτε δεν εχει κρατησει την τοποθεσια. μα τι κανω λαθος?

εσεις ρε παιδια τραβατε με hdr ή οχι? ακομα δεν μπορω να αποφασισω αν εινα ικαλο να το εχεις ενεργο ή οχι. ειμαι μαλλον προς το οχι...

ποιοτητα κλησης αψογη.

μια φορα ενω ειχα ανοιχτο τζιπιες και την καμερα στο μπακγκραουντ, μου εβγαλε μηνυμα οταν πηγα να τραβηξω φωτος πως εχει ζεσταθει η συσκευη και πως αν δεν κρυωσει δεν μπορω να τραβηξω φωτο.....

το τζιπιες για κλαματα. παρολο που ειχα δεδομενα στο εξωτερικο, οποτε εβαζα διαδρομες με τα ποδια, ολο αλλα νταλα εδειχνε. ειχε ενα στενο διαφορα με το πραγματικο στιγμα και με μπερδευε....επισης δεν ειχε ηχο, παρα μονο ενα μπιπ οποτε επρεπε να στριψω. ελλαδα εχει κανονικα φωνη....

αυτα ια αρχη. για δωστε καμια συμβουλη παιδια.

υγ. οποιος υποστηριζει πως βγαζει καλυτερες απο το 1020, μαλλον δεν ηξερε να βγαζει φωτοζ με το 1020. το 1020 (τουλαχιστον οτανειχε 8.1) δεν παιζοταν. τοσο απλα. τραβας και δεν βλεπεις το παραμικρο πιξελ σε τερμα ζουμ....

 

υγ2, ξεχασα ενα σημαντικοτατοι προβλημα. δεν μου ανεβαζει τις φωτοζ στο ουανντραιβ ρε παιδια.... εχω 18.5 γκιγκα καταλαβει, αλλα εχω κιαλλο χωρο διαθεσιμο.... οι ρυθμισεις ειναι ολες σωστες. γιατι????

 

Πολλά μαζεμένα......

Πρώτα απ' όλα δεν κατάλαβα ποτέ μα ποτέ γιατί κάποιος εγκαθιστά τις εφαρμογές του στη κάρτα. Και καλά κάποιος που έχει συσκευή με λίγο χώρο. Αλλά κι εμείς ρε παιδιά? 32gb έχουμε. Προσωπικά βάζω τα πάντα στη συσκευή (apps, games, χάρτες, η κάμερα αποθηκεύει στη συσκευή για ταχύτερο αποτέλεσμα κλπ). Απλά μί στο τόσο μεταφέρω τις φωτογραφίες και τα βίντεο στην 64αρα κάρτα μου και η συσκευή είναι πάλι "καθαρή".

Οθόνη έχεις πολύ χαμηλά. Ανέβαζε ή ακόμη καλύτερα επέλεξε αυτόματα.

Ζωντανές φωτογραφίες βγάζεις κανονικά, αρκεί να έχεις επιλέξει να τρέχουν το παρασκήνιο οι φωτογραφίες ή η κάμερα (πάντα μπερδεύω το ποια λλά μάλλον το πρώτο)

HDR βάλε στο αυτόματο και θα το ενεργοποιεί η συσκευή όταν το κρίνει απαραίτητο.

Αν φόρτιζες το 950 2 φορές, το 1020 θα ήθελε 4-5 χωρίς καμια υπερβολή.

Για το gps και την κάμερα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μάλλον είναι θέμα ρυθμίσεων (ποιες εφαρμογές θα έχουν πρόσβαση στο gps και ποιες θα τρέχουν στο παρασκήνιο.

Για την πλοήγηση έχουν αναφέρει κι άλλοι παρόμοια προβλήματα (και με άλλες συσκευές). Εγώ 4-5 φορές που το δοκίμασα (με αυτοκίνητο) δεν είχα θέμα.

Οι φωτογραφίες είναι ισάξιες και πολλές φορές καλύτερες από το 1020 (πχ κόντρα σε ήλιο) πολύ ανώτερο στο αυτόματο αλλά σε τέρμα ζουμ είναι λογικό να υπερέχει το 1020. 41mp και η φωτογραφία που έβγαζε ήταν περίπου διπλάσιων mb.... Γι αυτό έκανε μία ώρα να ξανατραβήξει ενώ τώρα πάει σφαίρα.

ουφ, σεντόνι έγραψα......:D

ΥΓ Ούτε εμένα ανεβάζει στο onedrive.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ αδερφε. μηπως πρεπει να ενεργοποιησω και το Lumia motion data στο παρασκηνιο? αν δεν βαριεσαι τσεκαρε ποιο ή ποια απο τα 3 (,οσιον νταρα, φωτογραφιες, καμερα, εχεις ενεργα. θενξ)

θα βαλω hdr αυτοματο. απλα πχ σκεφτομαι πως στις συναυλιες, που η μπαντα κινειται, παιζει και να εχει θεμα εκει. θα καταλαβαινει να μην τραβα hdr τοτε?

για το τζιπιες, στο αμαξι και εγω δεν εχω θεμα. γιατι δεν το καταλαβαινεις επειδη κινεισαι σφαιρα. με τα ποδια εφαγα μεγαλη ηττα. και δουλευω γενικα το μπας πολυ καιρο. αλλα....

το οτι δεν ανεβαζει καιεσενα στο ουαν ντραιβ, ειναι αισχρο ****το, τι κανει η μαικροσοφτ πια...

δεν υπαρχει κανα αλλο κολπο για καλυτερες φωτο που μου διαφευγει ε? δαχτυλακη για εστιαση εκει που θελω, πανω στην οθονη, και στιγμιαιο πατημα κουμπιου σωστα? δεν εχει νοημα να εχω το κουμπι ωρα πατημενο ε?

ευχαριστωωωωωωωωω

υγ. να αναφερω πως εκανα συγκρισεις με διαφορες εφαρμογες οπως την προ σοτ. η καμερα, βγαζει ενα κλικ ακριβεστερες φωτος απο ολες τις εφαρμογες

 

Πολλά μαζεμένα......

Πρώτα απ' όλα δεν κατάλαβα ποτέ μα ποτέ γιατί κάποιος εγκαθιστά τις εφαρμογές του στη κάρτα. Και καλά κάποιος που έχει συσκευή με λίγο χώρο. Αλλά κι εμείς ρε παιδιά? 32gb έχουμε. Προσωπικά βάζω τα πάντα στη συσκευή (apps, games, χάρτες, η κάμερα αποθηκεύει στη συσκευή για ταχύτερο αποτέλεσμα κλπ). Απλά μί στο τόσο μεταφέρω τις φωτογραφίες και τα βίντεο στην 64αρα κάρτα μου και η συσκευή είναι πάλι "καθαρή".

Οθόνη έχεις πολύ χαμηλά. Ανέβαζε ή ακόμη καλύτερα επέλεξε αυτόματα.

Ζωντανές φωτογραφίες βγάζεις κανονικά, αρκεί να έχεις επιλέξει να τρέχουν το παρασκήνιο οι φωτογραφίες ή η κάμερα (πάντα μπερδεύω το ποια λλά μάλλον το πρώτο)

HDR βάλε στο αυτόματο και θα το ενεργοποιεί η συσκευή όταν το κρίνει απαραίτητο.

Αν φόρτιζες το 950 2 φορές, το 1020 θα ήθελε 4-5 χωρίς καμια υπερβολή.

Για το gps και την κάμερα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μάλλον είναι θέμα ρυθμίσεων (ποιες εφαρμογές θα έχουν πρόσβαση στο gps και ποιες θα τρέχουν στο παρασκήνιο.

Για την πλοήγηση έχουν αναφέρει κι άλλοι παρόμοια προβλήματα (και με άλλες συσκευές). Εγώ 4-5 φορές που το δοκίμασα (με αυτοκίνητο) δεν είχα θέμα.

Οι φωτογραφίες είναι ισάξιες και πολλές φορές καλύτερες από το 1020 (πχ κόντρα σε ήλιο) πολύ ανώτερο στο αυτόματο αλλά σε τέρμα ζουμ είναι λογικό να υπερέχει το 1020. 41mp και η φωτογραφία που έβγαζε ήταν περίπου διπλάσιων mb.... Γι αυτό έκανε μία ώρα να ξανατραβήξει ενώ τώρα πάει σφαίρα.

ουφ, σεντόνι έγραψα......:D

ΥΓ Ούτε εμένα ανεβάζει στο onedrive.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ αδερφε. μηπως πρεπει να ενεργοποιησω και το Lumia motion data στο παρασκηνιο? αν δεν βαριεσαι τσεκαρε ποιο ή ποια απο τα 3 (,οσιον νταρα, φωτογραφιες, καμερα, εχεις ενεργα. θενξ)

θα βαλω hdr αυτοματο. απλα πχ σκεφτομαι πως στις συναυλιες, που η μπαντα κινειται, παιζει και να εχει θεμα εκει. θα καταλαβαινει να μην τραβα hdr τοτε?

για το τζιπιες, στο αμαξι και εγω δεν εχω θεμα. γιατι δεν το καταλαβαινεις επειδη κινεισαι σφαιρα. με τα ποδια εφαγα μεγαλη ηττα. και δουλευω γενικα το μπας πολυ καιρο. αλλα....

το οτι δεν ανεβαζει καιεσενα στο ουαν ντραιβ, ειναι αισχρο ****το, τι κανει η μαικροσοφτ πια...

δεν υπαρχει κανα αλλο κολπο για καλυτερες φωτο που μου διαφευγει ε? δαχτυλακη για εστιαση εκει που θελω, πανω στην οθονη, και στιγμιαιο πατημα κουμπιου σωστα? δεν εχει νοημα να εχω το κουμπι ωρα πατημενο ε?

ευχαριστωωωωωωωωω

υγ. να αναφερω πως εκανα συγκρισεις με διαφορες εφαρμογες οπως την προ σοτ. η καμερα, βγαζει ενα κλικ ακριβεστερες φωτος απο ολες τις εφαρμογες

 

κάνε μερικές δοκιμές με το hdr. Δουλεύει μια χαρα.

Μπες κι εδώ να δεις συγκρίσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6825918#post6825918

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

οκ θεεεενξ.

τωρα με εβαλες σε μπριζα. μηπως να βαλω και το φλας στο αυτοματο λοιπον?

Link to comment
Share on other sites

οκ θεεεενξ.

τωρα με εβαλες σε μπριζα. μηπως να βαλω και το φλας στο αυτοματο λοιπον?

 

Έτσι το έχω αλλά όταν θέλει να τραβήξεις κάτι μακρινό?????

Καλύτερα να το ρυθμίζεις

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω αλλά όταν θέλει να τραβήξεις κάτι μακρινό?????

Καλύτερα να το ρυθμίζεις

ναι αλλα στην μακρινη φωτο, το φλας θα εχει καποια επιδραση? η εμπειρια μου λεει οχι. πχ σε συναυλιες οταν δεν ειμαι διπλα, ειτε εχω ανοιχτο φλας ειτε κλειστο δεν εχει κανενα νοημα...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως για το ανέβασμα έχετε βάλει wifi only και δεν βρίσκει και σας ρίχνει άκυρο?

 

Και πάμε στις δικές μου ερωτήσεις.

 

Τελευταία insider, αν έχει κάποια σχέση.

 

Ήχος στη μουσική, στα ακουστικά...πολύ χαμηλός. Στο 8Χ που είχα, ήταν πολύ πιο δυνατά, με τα ίδια ακουστικά. Εννοείται πως οι σχετικές ρυθμίσεις είναι τέρμα.

 

Μουσική, επίσης:

 

Pause/Next/Previous: Στο 8Χ, στον CorePlayer, αντίστοιχα 1/2/3 πατήματα στο χειριστήριο των ακουστικών. Εδώ, πάλι στον Core, με τα ίδια ακουστικά, ότι γουστάρει. Προχτές 1=Pause, 2=Next, 3=papala. Σήμερα, 1=pause, 2=papala, 3=next. Ξέρουμε κάτι?

 

Επίσης, νομίζω πως έριξαν γενικά λίγο την ένταση σε κάποιες ειδοποιήσεις.

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ανεβάζει κανονικά στο OneDrive. Το έχω στο WiFi only και όταν συνδεθώ ανεβάζει αυτόματα.

Μπαταρία πάντως και εγώ ανάμικτα συναισθήματα. Με λίγη έντονη χρήση δεν βγάζει άνετα μέρα. Μάλλον βγάζει γιατί γυρνάω με 10% αλλά θα ήθελα να γυρνούσα με το ψυχολογικό 40%+ για σιγουριά.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...