Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Για φαντάσου τι μπορεί να κάνει ακόμα ένα 950XL....

 

Πρακτικά τίποτα.

 

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κάποια τέτοιου είδους πειράματα αλλά τίποτα από αυτά δεν μπορεί να κάνει τη συσκευή λειτουργική για να τη χρησιμοποιήσει κάποιος σήμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε......

Lumia950 XL...

Τραπεζικες εφαρμογες...καρφιτσωνεις το αντιστοιχο τραπεζικο site που θελεις μεσω του monument browser στην εναρξη.Δουλευει μια χαρα..

 

Facebook...το slim social πολυ καλο ΑΛΛΑ εαν βγεις απο την εφαρμογη δεν εχει ειδοποιησεις στο ασχετο...οταν μπαινεις τις βλεπεις....επισις τις τελευταιες μερες δεν υπαχει το messenger πολυ κακο φυσικα καθως δεν υπαρχει και η ζωντανη μεταδοση...

 

VIBER....την κληση την ακους μονο οταν εισαι μεσα στην εφαρμογη

 

E-MAIL...καρφιτσωνεις yahoo και gmail μεσω του Edge στην αρχικη οθονη και σουπερ.....

YOUTYBE ...myTube...κορυφαια κατεβαζει κιολας και αναβαθμιζεται συνεχεια οπως και αλλες εφαρμογες...

 

ΚΑΙ ΝΑΙ... δεν κολαει δεν κανει restart ....

κανω κλησεις και στελνω μηνυματα κανονικοτατα και οι φωτο/βιντεο οπως τις ξερετε....f*** good

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε......

Lumia950 XL...

Τραπεζικες εφαρμογες...καρφιτσωνεις το αντιστοιχο τραπεζικο site που θελεις μεσω του monument browser στην εναρξη.Δουλευει μια χαρα..

 

Facebook...το slim social πολυ καλο ΑΛΛΑ εαν βγεις απο την εφαρμογη δεν εχει ειδοποιησεις στο ασχετο...οταν μπαινεις τις βλεπεις....επισις τις τελευταιες μερες δεν υπαχει το messenger πολυ κακο φυσικα καθως δεν υπαρχει και η ζωντανη μεταδοση...

 

VIBER....την κληση την ακους μονο οταν εισαι μεσα στην εφαρμογη

 

E-MAIL...καρφιτσωνεις yahoo και gmail μεσω του Edge στην αρχικη οθονη και σουπερ.....

YOUTYBE ...myTube...κορυφαια κατεβαζει κιολας και αναβαθμιζεται συνεχεια οπως και αλλες εφαρμογες...

 

ΚΑΙ ΝΑΙ... δεν κολαει δεν κανει restart ....

κανω κλησεις και στελνω μηνυματα κανονικοτατα και οι φωτο/βιντεο οπως τις ξερετε....f*** good

Κάτι είναι κι αυτό. Αν λειτουργούσε και το Messenger.... Δηλαδή μηνύματα δεν μπορείς να στείλεις από Facebook; Με το WhatsApp τι γίνεται;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είναι κι αυτό. Αν λειτουργούσε και το Messenger.... Δηλαδή μηνύματα δεν μπορείς να στείλεις από Facebook; Με το WhatsApp τι γίνεται;

 

Όχι δεν μπορείς...Το what's up η εφαρμογή τσατ δηλαδή,έχει εδώ και καιρό σταματήσει ακουσα

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

E-MAIL...καρφιτσωνεις yahoo και gmail μεσω του Edge στην αρχικη οθονη και σουπερ.....

Νομίζω ο @athanaso77 αναφέρθηκε στο κατά πόσο είναι λειτουργική η συσκευή μέσω των Windows 10Arm και όχι λόγω των WM10 που σαφώς εξακολουθεί και είναι λειτουργική η συσκευή (με τα WM10). Εγώ έχω το 950 και δεν το έχω αλλάξει ακόμη και δεν προβλέπω για ένα ή και δύο χρόνια ακόμη. Τελικά θα κρατήσει περισσότερο από όσο υπολόγιζα. Είναι όπως τα λες. Άψογα τα WM10, χωρίς κολλήματα, χωρίς restart (χάρτες μια χαρά, φωτογραφίες αξιοπρεπέστατες), έχω αλλάξει και μπαταρία (polarcell) πριν κανά εξάμηνο με αυτονομία μία ημέρα (12-15 ώρες) άνετα.

 

Υ.Γ. Για το email δε χρειάζεται καρφίτσωμα, μια χαρά λειτουργεί η εφαρμογή με οποιονδήποτε λογαριασμό. Σχεδόν ίδια με το desktop. Αντίστοιχα άψογα λειτουργεί και το calendar.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο @athanaso77 αναφέρθηκε στο κατά πόσο είναι λειτουργική η συσκευή μέσω των Windows 10Arm και όχι λόγω των WM10 που σαφώς εξακολουθεί και είναι λειτουργική η συσκευή (με τα WM10). Εγώ έχω το 950 και δεν το έχω αλλάξει ακόμη και δεν προβλέπω για ένα ή και δύο χρόνια ακόμη. Τελικά θα κρατήσει περισσότερο από όσο υπολόγιζα. Είναι όπως τα λες. Άψογα τα WM10, χωρίς κολλήματα, χωρίς restart (χάρτες μια χαρά, φωτογραφίες αξιοπρεπέστατες), έχω αλλάξει και μπαταρία (polarcell) πριν κανά εξάμηνο με αυτονομία μία ημέρα (12-15 ώρες) άνετα.

 

Υ.Γ. Για το email δε χρειάζεται καρφίτσωμα, μια χαρά λειτουργεί η εφαρμογή με οποιονδήποτε λογαριασμό. Σχεδόν ίδια με το desktop. Αντίστοιχα άψογα λειτουργεί και το calendar.

Μάρτιο έως Σεπτέμβριο δούλευα το 950 του αδερφού μου...εκεί η εφαρμογή Αλληλογραφία δούλευε όπως έπρεπε

Από τον Οκτώβρη που πήρα τοXL δεν μπορώ να συνδέσω κανένα από τα 3 mail που έχω,με τίποτα αυτό και το μεσεντζερ με χάλασαν αλλά εντάξει

Οι φωτο/βιντεο δεν είναι αξιοπρεπεις,το αδικείς,είναι ακόμα στη κορυφαία ...λενε άλλοι.

Σου είχα στείλει ένα.pm πριν από κανένα δίμηνο...

Πάντως και το 950 και το XL που έχω,κυριολεκτικά ψήνονται!

Και φυσικά έκανα μια απληπαραθεση εμπειριας χρησης και όχι αντιπαραθεση με κανέναν

Ελπίζω να μας κρατήσουν οι συσκευές μας...και γω με άλλη μπαταρία το πήρα!

Edited by fabioso

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μας κρατήσουν οι συσκευές μας...και γω με άλλη μπαταρία το πήρα!

Και 'γω το ελπίζω και συγνώμη για την αμέλεια στο π.μ.

Με τους λογαριασμούς email ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα; Δεν σε αφήνει να τους προσθέσεις; Υπάρχει κάποιο μήνυμα λάθους; Δεν συγχρονίζονται;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως λειτουργεί τώρα το XL, αλλά σίγουρα είναι το καλύτερο φωτογραφικό κινητό που πέρασε από τα χέρια μου, μετά και το Nokia N8 που είχα.

Ναι, η φωτογραφική του ξεπερνάει ακόμα και ορισμένα σημερινά μοντέλα με πολλαπλές κάμερες!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα πριν 2-3 βδομάδες ότι θα είχε ενδιαφέρον να δούμε και τα Windows 10X στο lumia, μάλλον μεγαλύτερο από τα Windows 10 Arm, αφού τα Windows 10X είναι και η νέα light/mobile έκδοση λειτουργικού της MS. Έχουν ξεκινήσει τη διαδικασία και δεν ξέρω πώς το έχουν καταφέρει μιας δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη η ARM έκδοση (αναμένεται).

 

 

EsAGZ-QXMAMN7sF?format=jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα κι εγω στο telegram...για να δούμε...εχω ακομη συσκευες για πειραματισμους και παιχνιδι....χρονο δεν εχω...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνονται τα Windows 10X στο 950XL. Απ' ό,τι διάβασα και φαίνεται στις παρακάτω εικόνες το UI προσαρμόζεται ικανοποιητικά στο 950, ενώ αναφέρουν ότι τρέχει αρκετά καλά το λειτουργικό.

Για άλλη μια φορά φοβερή δουλειά από τους τύπους που ασχολούνται. Τελικά βλέπουμε τα WCOS σε smartphone έστω και ανεπίσημα.

Και με continuum?

 

EsNHohmXAAkNsua?format=jpg&name=medium

 

EsNHohhXUAI8_vR?format=jpg&name=medium

 

EsNLIArXUAUDFMj?format=jpg&name=medium

 

EsNLH-5XcAE6woo?format=jpg&name=medium

 

EsL1b0OWMAABD73?format=jpg&name=medium

 

EsLzb44XUAIKH2M?format=jpg&name=medium

 

EsQkvZ8W4AEcFaY?format=jpg&name=small

 

EsQkvZvW4AEmTUA?format=jpg&name=4096x4096

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ζωντάνεψε η συσκευή πάλι; Ή έχει ακόμα περιορισμούς;

Εννοείται με περιορισμούς. Δεν είναι για τηλέφωνα το λειτουργικό. Οι λειτουργίες τηλεφώνου έχουν αφαιρεθεί.

Δοκιμές κάνουν, όπως και με τα Windows 10 ARM, αν και τα Windows 10X έχoυν μεγαλύτερο ενδιαφέρον για το lumia, γιατί τα Windows 10X είναι light/mobile os και αν δεν είχε σταματήσει να ασχολείται με τηλέφωνα η MS (με δικό της λειτουργικό), αυτή θα ήταν η επόμενη έκδοση των WM10. Κυριολεκτικά είναι η επόμενη έκδοση των WM10, απλά αυτή δεν προορίζεται για συσκευές/τηλέφωνα (με τόσο μικρή οθόνη δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με περιορισμούς. Δεν είναι για τηλέφωνα το λειτουργικό. Οι λειτουργίες τηλεφώνου έχουν αφαιρεθεί.

Δοκιμές κάνουν, όπως και με τα Windows 10 ARM, αν και τα Windows 10X έχoυν μεγαλύτερο ενδιαφέρον για το lumia, γιατί τα Windows 10X είναι light/mobile os και αν δεν είχε σταματήσει να ασχολείται με τηλέφωνα η MS (με δικό της λειτουργικό), αυτή θα ήταν η επόμενη έκδοση των WM10. Κυριολεκτικά είναι η επόμενη έκδοση των WM10, απλά αυτή δεν προορίζεται για συσκευές/τηλέφωνα (με τόσο μικρή οθόνη δηλαδή).

Ούτε για αυτό το αναδιπλούμενο Surface που έβγαλε με Android;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Τι είναι αυτό που έβαλες; Δεν έχεις καταλάβει ότι τα παιδιά πιο πάνω το έχουν αναφέρει εδώ και μέρες τώρα; Αλίμονο και αν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις... :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο Gustave ενεργοποίησε cellular, data και κλήσεις (νόμιζα ότι είχαν αφαιρεθεί οι λειτουργίες και από τα Windows 10X) και το auto rotation. Από ό,τι είχα δει αρχικά δεν λειτουργούσαν τα πρώτα δύο και η κάμερα. Άρα (μάλλον) μόνο η κάμερα μένει.
Link to comment
Share on other sites

Ο Gustave ενεργοποίησε cellular, data και κλήσεις (νόμιζα ότι είχαν αφαιρεθεί οι λειτουργίες και από τα Windows 10X) και το auto rotation. Από ό,τι είχα δει αρχικά δεν λειτουργούσαν τα πρώτα δύο και η κάμερα. Άρα (μάλλον) μόνο η κάμερα μένει.

Δηλαδή αν περάσεις τα Windows 10X μόνο η κάμερα δεν θα δουλεύει; Κλήσεις κλπ θα κάνει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν περάσεις τα Windows 10X μόνο η κάμερα δεν θα δουλεύει; Κλήσεις κλπ θα κάνει;

 

Κανονικά όλα και καφέ θα φτιάχνει. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν περάσεις τα Windows 10X μόνο η κάμερα δεν θα δουλεύει; Κλήσεις κλπ θα κάνει;

Έτσι φαίνεται (αυτό λένε). Δε σημαίνει όμως Evris ότι μπορεί να σταθεί (να είναι λειτουργικό) ως τηλέφωνο ή ως συσκευή το lumia με τα Windows 10X. Ένα αρκετά ενδιαφέρον project είναι όπως και τα Windows 10 Arm.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται (αυτό λένε). Δε σημαίνει όμως Evris ότι μπορεί να σταθεί (να είναι λειτουργικό) ως τηλέφωνο ή ως συσκευή το lumia με τα Windows 10X. Ένα αρκετά ενδιαφέρον project είναι όπως και τα Windows 10 Arm.

Αν θέλουν μπορούν να το κάνουν λειτουργικό. Αλλά δεν τους συμφέρει. Από τη στιγμή που δεν θέλουν να κυκλοφορήσουν ούτε συσκευές με Windows στο άμεσο μέλλον. Μια συσκευή έβγαλαν κι εκείνη με Android. Άραγε πούλησαν και καμία;

 

@katsiletra Αν κάνει και καφέ, την πήρα χθες.... :lol::lol::lol:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εν το μεταξύ μόλις σήμερα μπήκε η συσκευή στο gsmarena!

https://www.gsmarena.com/microsoft_surface_duo-10365.php

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εν το μεταξύ μόλις σήμερα μπήκε η συσκευή στο gsmarena!

https://www.gsmarena.com/microsoft_surface_duo-10365.php

 

Είσαι εκτός θέματος και γράφεις σε λάθος thread. Υπάρχει ήδη thread για το Duo... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=485386

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...