Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κυριότερο είναι ότι σε έχουμε πάλι κοντά μας. Εδώ να μείνεις......;)

 

:D :D :D Εδώ θα είμαι, δεν γλυτώνεις..! χαχαχαχα.. Και ας πήρες το S7 επειδή έσπασες το δικό σου. Τα έμαθα εγώ μην ανησυχείς.. :p :p :p :p :p :p

 

Φιλε με μια φορτιση τι πας να συγκρινεις 5 με 6 θελει για να παρει τα ισια της εξαλου οοολα τα κινητα κανουν διεργασιες με την πρωτη φορτιση που δεν φαινονται και επισης η ανιχνευση ιριδας τρωει καμποσο. :)

 

Ναι όντως, είχα λίγο καιρό να πάρω καινούργια συσκευή (συνηθώς έπαιρνα μεταχειρισμένο) και απο συνήθεια περίμενα να έχει κάνει άλλος το "στρώσιμο". Οπότε ναι, είμαι στην 4η φόρτιση, και ήδη βλέπω καλύτερα πράγματα. Κατά την διάρκεια της νύχτας (6ωρο) έπεσε 1%. Εξαιρετικά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο τηλέφωνο είναι ένα Lumia 950,πήρα ένα J7 και στο σεταρισμα πέρασα κανονικά τον λογαριασμό MS μιας και εκεί έχω τις επαφές...Πέρασαν κανονικά και ξαφνικά χθες μετά από μια κλήση χαθήκανε σχεδόν όλες οι επαφές...

Στο 950 υπάρχουν μια χαρά...Έκανα διαγραφή του λογαριασμού αλλά μου πέρασε όσες είχανε μείνει...

Προσπάθησα να κατεβάσω την εφαρμογή για Smart Switch στο 950 αλλά δεν μπορώ να την κάνω να δουλέψει,αν και συνδέεται με το J7...

Ερώτηση:τι εφαρμογή να κατεβάσω στο 950 ώστε να αντιγράψω τις επαφές από το Outlook στο gmail???Ενώ και παλιά είχα περάσει από WP συσκευή τις επαφές αυτή τη φορά μου εμφανιζει μόνο ενα μέρος....

Βασικά βαριέμαι να κάνω επαναφορά στο j7....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο τηλέφωνο είναι ένα Lumia 950,πήρα ένα J7 και στο σεταρισμα πέρασα κανονικά τον λογαριασμό MS μιας και εκεί έχω τις επαφές...Πέρασαν κανονικά και ξαφνικά χθες μετά από μια κλήση χαθήκανε σχεδόν όλες οι επαφές...

Στο 950 υπάρχουν μια χαρά...Έκανα διαγραφή του λογαριασμού αλλά μου πέρασε όσες είχανε μείνει...

Προσπάθησα να κατεβάσω την εφαρμογή για Smart Switch στο 950 αλλά δεν μπορώ να την κάνω να δουλέψει,αν και συνδέεται με το J7...

Ερώτηση:τι εφαρμογή να κατεβάσω στο 950 ώστε να αντιγράψω τις επαφές από το Outlook στο gmail???Ενώ και παλιά είχα περάσει από WP συσκευή τις επαφές αυτή τη φορά μου εμφανιζει μόνο ενα μέρος....

Βασικά βαριέμαι να κάνω επαναφορά στο j7....

Ευχαριστώ

Πήγαινε στο gmail από το pc σου και κάνε εισαγωγή επαφών από το outlook στην καρτέλα επαφές. Έτσι θα τις έχεις και στους δυο λογαριασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Μία νορμάλ τιμή για μεταχειρισμένο 950 ποιά θα μπορούσε να είναι ;;;

 

Ρε παλικάρια δώστε μια βοήθεια.

Φίλος μου κοιτάει στις αγγελίες σε διάφορα sites για 950XL και με ρώτησε μια τιμή που να θεωρήτε λογική.

Αυτές που βρίσκει είναι γύρω στα 200 ευρώ, είναι νορμάλ ;;;

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια δώστε μια βοήθεια.

Φίλος μου κοιτάει στις αγγελίες σε διάφορα sites για 950XL και με ρώτησε μια τιμή που να θεωρήτε λογική.

Αυτές που βρίσκει είναι γύρω στα 200 ευρώ, είναι νορμάλ ;;;

 

Πολύ ακριβό...

 

150 για ΑΨΟΓΟ μτχ είναι πολύ πιο νορμάλ, εκτός και αν ο φίλος σου θέλει σφραγισμένο ...

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβό...

 

 

 

150 για ΑΨΟΓΟ μτχ είναι πολύ πιο νορμάλ, εκτός και αν ο φίλος σου θέλει σφραγισμένο ...

 

 

 

 

 

Τόσο δίνω εγώ το δικό μου.

 

Sent from my Lumia 950XL through mTalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Τόσο δίνω εγώ το δικό μου.

 

Sent from my Lumia 950XL through mTalk

Το δικό σου πόσο καιρό το έχεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια δώστε μια βοήθεια.

Φίλος μου κοιτάει στις αγγελίες σε διάφορα sites για 950XL και με ρώτησε μια τιμή που να θεωρήτε λογική.

Αυτές που βρίσκει είναι γύρω στα 200 ευρώ, είναι νορμάλ ;;;

 

Για το συγκεκριμένο τηλέφωνο πιστεύω είναι μια χαρά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε στο gmail από το pc σου και κάνε εισαγωγή επαφών από το outlook στην καρτέλα επαφές. Έτσι θα τις έχεις και στους δυο λογαριασμούς.

 

Ξέχασα να το αναφέρω....

Δεν έχω pc........γι'αυτό ρωτάω αν γίνετε μέσω μιας εφαρμογής να περάσω τις επαφές από το 950 σε gmail....να κατεβάσω μια εφαρμογή στο 950 και να κάνω αντιγραφή την λίστα από το outlook στο gmail μέσω του τηλεφώνου....

Τώρα το είδα... Έχουν πέσει τόσο πολύ οι τιμές στο XL??? σίγουρα θα τσιμπήσω ένα και ας το έχω στο συρτάρι...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Πάει και το μεσεντζερ άρχισε τα κόλπα,ενώ μου έρχονται οι ειδοποιήσεις όταν ανοίγω την εφαρμογή δεν φαίνονται τα νέα μηνύματα,για να φανούν πρέπει να κλείσω και να ανοίξω ξανά την εφαρμογή.:rocket:
Link to comment
Share on other sites

Πάει και το μεσεντζερ άρχισε τα κόλπα,ενώ μου έρχονται οι ειδοποιήσεις όταν ανοίγω την εφαρμογή δεν φαίνονται τα νέα μηνύματα,για να φανούν πρέπει να κλείσω και να ανοίξω ξανά την εφαρμογή.:rocket:

Εμένα τα δείχνει κανονικά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου πόσο καιρό το έχεις;

 

 

 

6 μήνες.

 

Sent from my Lumia 950XL through mTalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Μετά από αρκετό διάστημα συμβίωσης με διαφορα Nokia τηλεφωνα αγόρασα από το eBay Γερμανίας ένα Lumia 950. Καλή συσκευή και προπάντων μακριά από τη λαϊκή αγορά των android. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω έχει να κάνει με τη συνδεσιμοτητα σε 4g. Παρόλο που τσέκαρα τις προδιαγραφές όσον αφορά στις LTE μπάντες στη χωρα μας και η συσκευή τις καλύπτει η σύνδεση δεδομένων φτάνει μέχρι H+ σε περιοχές που άλλες συσκευές με τον ίδιο παροχο (cosmote) είναι σε 4g. Έχω ελέγξει τις ρυθμίσεις και η δυνατότητα 4g είναι ενεργοποιημενη. Καμμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Μετά από αρκετό διάστημα συμβίωσης με διαφορα Nokia τηλεφωνα αγόρασα από το eBay Γερμανίας ένα Lumia 950. Καλή συσκευή και προπάντων μακριά από τη λαϊκή αγορά των android. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω έχει να κάνει με τη συνδεσιμοτητα σε 4g. Παρόλο που τσέκαρα τις προδιαγραφές όσον αφορά στις LTE μπάντες στη χωρα μας και η συσκευή τις καλύπτει η σύνδεση δεδομένων φτάνει μέχρι H+ σε περιοχές που άλλες συσκευές με τον ίδιο παροχο (cosmote) είναι σε 4g. Έχω ελέγξει τις ρυθμίσεις και η δυνατότητα 4g είναι ενεργοποιημενη. Καμμιά ιδέα?

Πας στην Cosmote να στο ενεργοποιήσει!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, στέλνεις μνμ στην Cosmote να στο ενεργοποιήσει.

 

Για δοκίμασε : 4G στο 1333

Βασικά εγώ τότε, αρχές του '15, είχα πάει σε Γερμανό να μου ενεργοποιήσει το 4G. Τώρα γίνετε και με SMS στη Cosmote;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ τότε, αρχές του '15, είχα πάει σε Γερμανό να μου ενεργοποιήσει το 4G. Τώρα γίνετε και με SMS στη Cosmote;

 

Έτσι το ενεργοποίησα όταν άλλαξα από συμβόλαιο (που ήταν έτσι κι αλλιώς σε 4g) σε κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το ενεργοποίησα όταν άλλαξα από συμβόλαιο (που ήταν έτσι κι αλλιώς σε 4g) σε κάρτα.

Ε ναι επειδή το έκανες κάρτα φαίνεται.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετά την χθεσινή αναβάθμιση σταμάτησε να λειτουργεί ο αισθητήρας,οπότε όταν μιλάω δεν κλείνει η οθόνη,δεν ξέρω αν είναι συμπτωματικό ή χάλασε.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την χθεσινή αναβάθμιση σταμάτησε να λειτουργεί ο αισθητήρας,οπότε όταν μιλάω δεν κλείνει η οθόνη,δεν ξέρω αν είναι συμπτωματικό ή χάλασε.

Αναβάθμιση σε τι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε τι;

 

Xθες πήρε αυτή https://www.windowscentral.com/windows-10-mobile-build-15226-now-rolling-out-insiders-fast-ring

Έκανα μια επανεκκίνηση και έστρωσε τελικά,κάποιο κολληματάκι ήταν,σπάνιο για windows phone :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Xθες πήρε αυτή https://www.windowscentral.com/windows-10-mobile-build-15226-now-rolling-out-insiders-fast-ring

Έκανα μια επανεκκίνηση και έστρωσε τελικά,κάποιο κολληματάκι ήταν,σπάνιο για windows phone :lol::lol:

Εισαι στην 15226(fastring)σου εκανε κολληματακι και φταινε τα windows?

Link to comment
Share on other sites

Εισαι στην 15226(fastring)σου εκανε κολληματακι και φταινε τα windows?

Ναι,γιατί θα έπρεπε να έχει βγει ένα ώριμο λογισμικό μετά από 45 χρόνια πειραμάτων κλπ Μην λέμε τα ίδια συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,γιατί θα έπρεπε να έχει βγει ένα ώριμο λογισμικό μετά από 45 χρόνια πειραμάτων κλπ Μην λέμε τα ίδια συνέχεια.

Τι δεν καταλαβες από αυτό που σου εγραψα. Εισαι στο fast ring γραψε για το πρόβλημα που εχεις στο καταλληλο σημειο.

Μπερδευεις τα ατομα εδώ μεσα που θελουν να ενημερωθουν και όχι να κραξουν

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν καταλαβες από αυτό που σου εγραψα. Εισαι στο fast ring γραψε για το πρόβλημα που εχεις στο καταλληλο σημειο.

Μπερδευεις τα ατομα εδώ μεσα που θελουν να ενημερωθουν και όχι να κραξουν

 

Βασικα καλυτερα θα ηταν να κοιταξεις να <<στησεις>> καλυτερα το κινητο σου μπας και φτιαξεις τους χαρτες και ασε τις επιθεσεις προς αλλα μελη και το ποιος κραζει ή οχι..δεν ειναι αρμοδιοτητα σου αυτο..Καλο μεσημερι

Link to comment
Share on other sites

Βασικα καλυτερα θα ηταν να κοιταξεις να <<στησεις>> καλυτερα το κινητο σου μπας και φτιαξεις τους χαρτες και ασε τις επιθεσεις προς αλλα μελη και το ποιος κραζει ή οχι..δεν ειναι αρμοδιοτητα σου αυτο..Καλο μεσημερι

Εχω αδικο σε αυτό που εγραψα?

Οσο για τους χαρτες αμα θελω χωρις δεδομενα εχω και εναλακτικες εφαρμογες.

 

Δεν εγινε επιθεση στον φιλο ποιο πισω. Απλα μια παρατηρηση.

Καλο βεβαια θα ηταν να το εχουν διωρθωσει οι αρμόδιοι(σε κατι αλλα εχουν αμεση αντιδραση) αλλα θελω να πιστευω ότι απλα δεν το ειδαν.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...