Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες, καλησπέρα κι απο μενα..

 

Κάτοχος ενός Lumia 920, όπως πολλοί απο εσάς εδώ, που διαβάζω κάποιους χρήστες που γράφουν τις εμπειρίες τους. Τότε ειχαμε μοιραστεί τα ίδια πάθη και ανησυχίες, φοβίες, απογοητεύσεις (και δεν ηταν και λίγες οι άτιμες). Δεν ειμαι απο αυτούς που δε διαβάζουν το thread μονο απλά ρωτάνε γιατί βαριουνται. Θα το διαβάσω ΟΛΟ, αλλά πριν μπω στη διαδικασία, μια 1-2 ερωτήσεις, γιατι θα κρινει πολλά απο το αν αξιζει να μπω να διαβάσω τις υπολοιπες σελίδες!

 

Θυμαμαι τότε και περιμεναμε με αγωνια την σουπερ ντουπερ απιστευτη μοναδικη καταπληκτική καμερα του 920 και κυριολεκτικά ΣΠΑΣΑΜΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ!! Το 3210 μου, εβγαζε καλύτερες φωτογραφίες, που δεν ειχε και κάμερα! Ενιωσα τέτοια απογοήτευση που απο τα νεύρα μου, πηγα την άλλη χρονια και πηρα μια DSLR στα 600 ευρώ για να ξεκα....ώσω!

Ρωτάω λοιπον.. Η κάμερα ειναι μπομπάτη ρε μάγκες, ή παλι θα τρέχω και δε θα φτάνω απο τα νεύρα μου;! Γιατι δε σηκώνει η τσέπη μου τέτοια...."άναμα", το οποιο για να το σβήσω θα πρέπει να πάρω κανενα φακό κάμερας κοντά στο 5χιλιαρο για να ξεσπάσω!!

 

Ειναι τουλάχιστον λίιιιιιγο καλύτερο απο την κάμερα του 920;; Τουλάχιστον, τουλάαααχιστον αυτη τη κιτρινίλα που βγάζει το 920 στις φωτογραφίες, μπορεί να μη τη βγάζει το 950;;;

 

Και κάτι τελευταίο.. Το βλέπω στο ε-shop και το έχει 350 ευρώ ενώ άλλα μαγαζι, σκρουτζομάγαζα συγκεκριμενα, το έχουν τουλάχιστον 100 ευρώ φθηνότερα με τη διαφορά αντι για GR το παίζουν ως EU.. Διορθώστε με αν κάνω λάθος, ειναι φλασαρισμένη ρομ ξενης χώρας κι αυτό είναι όλο και δε τρέχει τιποτα;; Ή κανω λάθος;;

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, καλησπέρα κι απο μενα..

 

Κάτοχος ενός Lumia 920, όπως πολλοί απο εσάς εδώ, που διαβάζω κάποιους χρήστες που γράφουν τις εμπειρίες τους. Τότε ειχαμε μοιραστεί τα ίδια πάθη και ανησυχίες, φοβίες, απογοητεύσεις (και δεν ηταν και λίγες οι άτιμες). Δεν ειμαι απο αυτούς που δε διαβάζουν το thread μονο απλά ρωτάνε γιατί βαριουνται. Θα το διαβάσω ΟΛΟ, αλλά πριν μπω στη διαδικασία, μια 1-2 ερωτήσεις, γιατι θα κρινει πολλά απο το αν αξιζει να μπω να διαβάσω τις υπολοιπες σελίδες!

 

Θυμαμαι τότε και περιμεναμε με αγωνια την σουπερ ντουπερ απιστευτη μοναδικη καταπληκτική καμερα του 920 και κυριολεκτικά ΣΠΑΣΑΜΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ!! Το 3210 μου, εβγαζε καλύτερες φωτογραφίες, που δεν ειχε και κάμερα! Ενιωσα τέτοια απογοήτευση που απο τα νεύρα μου, πηγα την άλλη χρονια και πηρα μια DSLR στα 600 ευρώ για να ξεκα....ώσω!

Ρωτάω λοιπον.. Η κάμερα ειναι μπομπάτη ρε μάγκες, ή παλι θα τρέχω και δε θα φτάνω απο τα νεύρα μου;! Γιατι δε σηκώνει η τσέπη μου τέτοια...."άναμα", το οποιο για να το σβήσω θα πρέπει να πάρω κανενα φακό κάμερας κοντά στο 5χιλιαρο για να ξεσπάσω!!

 

Ειναι τουλάχιστον λίιιιιιγο καλύτερο απο την κάμερα του 920;; Τουλάχιστον, τουλάαααχιστον αυτη τη κιτρινίλα που βγάζει το 920 στις φωτογραφίες, μπορεί να μη τη βγάζει το 950;;;

 

Και κάτι τελευταίο.. Το βλέπω στο ε-shop και το έχει 350 ευρώ ενώ άλλα μαγαζι, σκρουτζομάγαζα συγκεκριμενα, το έχουν τουλάχιστον 100 ευρώ φθηνότερα με τη διαφορά αντι για GR το παίζουν ως EU.. Διορθώστε με αν κάνω λάθος, ειναι φλασαρισμένη ρομ ξενης χώρας κι αυτό είναι όλο και δε τρέχει τιποτα;; Ή κανω λάθος;;

 

 

σε τεχνητο θερμο φως πλεον το wb ειναι αρκετα καλο στο αυτοματο.

Την ημερα σε ηλιο τα κιτρινα συνεχιζουν να επαναστατουν. Η ποιοτητα των οπτικων και ο θορυβος ειναι πολυ καλυτερα απο το 920. Αν τραβας στο αυτοματο καλυτερα παρε κατι αλλο

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, καλησπέρα κι απο μενα..

 

Κάτοχος ενός Lumia 920, όπως πολλοί απο εσάς εδώ, που διαβάζω κάποιους χρήστες που γράφουν τις εμπειρίες τους. Τότε ειχαμε μοιραστεί τα ίδια πάθη και ανησυχίες, φοβίες, απογοητεύσεις (και δεν ηταν και λίγες οι άτιμες). Δεν ειμαι απο αυτούς που δε διαβάζουν το thread μονο απλά ρωτάνε γιατί βαριουνται. Θα το διαβάσω ΟΛΟ, αλλά πριν μπω στη διαδικασία, μια 1-2 ερωτήσεις, γιατι θα κρινει πολλά απο το αν αξιζει να μπω να διαβάσω τις υπολοιπες σελίδες!

 

Θυμαμαι τότε και περιμεναμε με αγωνια την σουπερ ντουπερ απιστευτη μοναδικη καταπληκτική καμερα του 920 και κυριολεκτικά ΣΠΑΣΑΜΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ!! Το 3210 μου, εβγαζε καλύτερες φωτογραφίες, που δεν ειχε και κάμερα! Ενιωσα τέτοια απογοήτευση που απο τα νεύρα μου, πηγα την άλλη χρονια και πηρα μια DSLR στα 600 ευρώ για να ξεκα....ώσω!

Ρωτάω λοιπον.. Η κάμερα ειναι μπομπάτη ρε μάγκες, ή παλι θα τρέχω και δε θα φτάνω απο τα νεύρα μου;! Γιατι δε σηκώνει η τσέπη μου τέτοια...."άναμα", το οποιο για να το σβήσω θα πρέπει να πάρω κανενα φακό κάμερας κοντά στο 5χιλιαρο για να ξεσπάσω!!

 

Ειναι τουλάχιστον λίιιιιιγο καλύτερο απο την κάμερα του 920;; Τουλάχιστον, τουλάαααχιστον αυτη τη κιτρινίλα που βγάζει το 920 στις φωτογραφίες, μπορεί να μη τη βγάζει το 950;;;

 

Και κάτι τελευταίο.. Το βλέπω στο ε-shop και το έχει 350 ευρώ ενώ άλλα μαγαζι, σκρουτζομάγαζα συγκεκριμενα, το έχουν τουλάχιστον 100 ευρώ φθηνότερα με τη διαφορά αντι για GR το παίζουν ως EU.. Διορθώστε με αν κάνω λάθος, ειναι φλασαρισμένη ρομ ξενης χώρας κι αυτό είναι όλο και δε τρέχει τιποτα;; Ή κανω λάθος;;

 

Αν αυτο που τραβας φωτογραφία εχει πολλες αποχρώσεις του κίτρινου,πορτοκαλι,χρυσού και αναλογα με το πως πεφτει πάνω του το

φως τοτε θα πάρεις μια κιτρινίλα στο αποτέλεσμα. Αυτο συνήθως συμβαινει με πολυ φως και σε πολυ φωτισμένες επιφανειες αναλογα με την γωνία που πεφτει πάνω τους το φως...Σε γενικές γραμμες ακομα και αυτες που θα εχουν την κίτρινη απόχρωση δεν θα σε ενοχλήσουν ιδιαίτερα μιας και το συνολικό αποτέλεσμα ειναι συνήθως παραπάνω απο καλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα παρατηρήσει ότι λευκά αντικείμενα κιτρίνιζαν ιδιαίτερα...

Όσα ηλιοβασιλέματα φωτογράφισα πάντως ήταν καταπληκτικά.

Όλα έδειχναν πάντως μια χαρά στην οθόνη της συσκευής.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος την κορυφαία κάμερα Lumia και μια εκ των κορυφαίων αν όχι την κορυφαία και του περισσεύει ένα πεντοχίλιαρο, μπορώ να τον παραπέμψω σε κάποιον που διαθέτει ένα Lumia 1030. Είχε 2, πούλησε το μαύρο 4500 και το ασημένιο κοιτάει να το δώσει μίνιμουμ 5... Ο ίδιος ισχυρίζεται ότι βγήκαν μόνο 4 συσκευές 1030 σαν δοκιμαστικές (prototypes) και όπως ξέρουμε δεν πήγε ποτέ σε μαζική παραγωγή και δεν κυκλοφόρησε...

 

Ό,τι παζάρια του έκανα δεν... Αν κάποιος έχει την δυνατότητα και φυσικά το μεράκι, θα του στείλω τον σύνδεσμο και αν τα καταφέρει, να δούμε κι εδώ φωτογραφίες από ίσως το κορυφαίο και δυστυχώς ακυκλοφόρητο PureView 50MP... Και ταυτόχρονα τη μόνη συσκευή Lumia με 3D Touch... Θα έδινα και το CM1 μου για να το έβλεπα από κοντά! ;)

Edited by Mivas

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σος μια βοήθεια. Δεν έρχονται τα push notifications πουθενά. Viber κλπ. Τι φταει άραγε ; πήρα το 950 απο ανταλλαγή με το μεγάλο και δεν έχω ειδοποίησεις. Έχω κοιτάξει τα πάντα στις ρυθμίσεις και λύση δεν βρίσκω.φοράει την τελευταία οφισιαλ
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σος μια βοήθεια. Δεν έρχονται τα push notifications πουθενά. Viber κλπ. Τι φταει άραγε ; πήρα το 950 απο ανταλλαγή με το μεγάλο και δεν έχω ειδοποίησεις. Έχω κοιτάξει τα πάντα στις ρυθμίσεις και λύση δεν βρίσκω.φοράει την τελευταία οφισιαλ

Θέμα εφαρμογής είναι. Το Viber από τότε που έγινε 6.6 δεν έρχονται ειδοποιήσεις! :(

Στο Messenger μετά από μεγάλη αδράνεια δεν στέλνει ειδοποιήσεις. Όταν αρχίσεις τη συζήτηση, έρχονται μετά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα με το δικό μου που έρχονται μια χαρά οι ειδοποιήσεις και στο Viber και στο Messenger. Ειδικά στο Viber δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα και οι ειδοποιήσεις αλλά και οι γρήγορες απαντήσεις από το push notification.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα με το δικό μου που έρχονται μια χαρά οι ειδοποιήσεις και στο Viber και στο Messenger. Ειδικά στο Viber δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα και οι ειδοποιήσεις αλλά και οι γρήγορες απαντήσεις από το push notification.

 

950ΧL

Εδω με την τελευταια 15031 fast ring.

Ολες οι ειδοποιησεις λειτουργουν αψογα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο hard reset δεν επνηλθε κ δεν δούλευαν πάλι οι ειδοποιήσεις. Έκανα και ένα τρίτο αλλα αυτη τη φορα είχα μέσα την σιμ , μιας και στις άλλες δυο όχι, γιατί διαβασα πως είναι θέμα παροχου. Ε λοιπόν έκανε κάτι ρυθμίσεις στην αρχή και όλα λειτουργούν κομπλέ τώρα . Όπως και πριν που δεν είχα κανένα πρόβλημα. Πάλι καλά :-)
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από χτες κι εγώ. Φορτίστηκε και γίνονται οι ενημερώσεις σήμερα...

Επιστροφή στα windows μετά από χρόνια..(Xperia X1 το τελευταίο win phone) Για να δούμε...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος την κορυφαία κάμερα Lumia και μια εκ των κορυφαίων αν όχι την κορυφαία και του περισσεύει ένα πεντοχίλιαρο, μπορώ να τον παραπέμψω σε κάποιον που διαθέτει ένα Lumia 1030. Είχε 2, πούλησε το μαύρο 4500 και το ασημένιο κοιτάει να το δώσει μίνιμουμ 5... Ο ίδιος ισχυρίζεται ότι βγήκαν μόνο 4 συσκευές 1030 σαν δοκιμαστικές (prototypes) και όπως ξέρουμε δεν πήγε ποτέ σε μαζική παραγωγή και δεν κυκλοφόρησε...

 

 

 

Ό,τι παζάρια του έκανα δεν... Αν κάποιος έχει την δυνατότητα και φυσικά το μεράκι, θα του στείλω τον σύνδεσμο και αν τα καταφέρει, να δούμε κι εδώ φωτογραφίες από ίσως το κορυφαίο και δυστυχώς ακυκλοφόρητο PureView 50MP... Και ταυτόχρονα τη μόνη συσκευή Lumia με 3D Touch... Θα έδινα και το CM1 μου για να το έβλεπα από κοντά! ;)

 

Σοβαρά τώρα;;;

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα με το δικό μου που έρχονται μια χαρά οι ειδοποιήσεις και στο Viber και στο Messenger. Ειδικά στο Viber δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα και οι ειδοποιήσεις αλλά και οι γρήγορες απαντήσεις από το push notification.

Κι όμως. Ίδια συσκευή, διαφορετικά αποτελέσματα! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα;;;

 

Sent from mTalk

 

Συνήθως κάτι τέτοια ακυκλοφόρητα prototypes, είναι ιδιαίτερα συλλεκτικά και καταλήγουν σε Άραβες, Ινδούς κλπ.

 

Σε λογική τιμή θα το χτυπούσα το 1030 έστω και για δοκιμή μόνο και θα το έδινα πάλι αργότερα στην ίδια τιμή. Αλλά 5χίλιαρο προσωπικά δεν μου περισσεύει!

 

Είδα κατά καιρούς πάντως καλούς συλλέκτες και στην Ελλάδα, γιαυτό είπα να το αναφέρω. Αν σκεφτείς ότι κάποιοι έχουν δώσει χιλιάρικα για ασπρόμαυρα κινητά που δεν έκαναν κάτι παραπάνω από entry level της εποχής, νομίζω έχει νόημα κάποιος συλλέκτης να χτυπήσει το υπέρτατο συλλεκτικό smartphone Lumia που έχει πέρα από συλλεκτική και χρηστική αξία ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

To Tapatalk δεν υπάρχει για windows 10?

Υπάρχει κάποια άλλη παρόμοια εφαρμογή?

Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

 

Μόλις έφτασαν θήκη και τζαμάκι. Περάστηκαν και είναι ετοιμοπόλεμο:)

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Έχω Android, ήμουν κάτοχος G flex 2 και έχω ψιλόαηδιάσει με το χάλια Android χώρος αναβάθμισεις που μέρα με την μέρα το κινητό αργοπεθαίνει.. Απλά φοβάμαι τα Windows λόγω apps μόνο αλλιώς μαρεσουν πολύ.. Θέλω να βλέπω στο κινητό smooth animation.. Δεν θέλω ν είναι γρήγορο πολύ θέλω να είναι σταθερό να πετάνε τα animation.. Όχι snappy αλλά glide

 

Φίλε μου, δεν υπάρχει σύγκριση. Είχα G Flex 2 παρτίδα 510 και είχα ένα απαλό κιτρίνισμα μόνο. Τη συσκευη την έδωσα για διάφορους λόγους και θα συμφωνήσω πως το Lumia είναι κλάσεις ανώτερο σε οθόνη/ηχείο/ακουστικό/μπαταρία και κυρίως, ΚΑΜΕΡΑΡΑ! Όμως, οι εφαρμογές είναι ελλεινές. Σκέψου ότι ταχύτητερη απόκριση είχα στα social (Fb/Instagram) με ένα iPhone 5 (και με το "βαρύ" iOS 10) παρά με το 950. Αν δεν σε ενοχλεί αυτό, το έχεις πάρει... χθες. Προσωπικά δεν άντεχα να έχω ναυαρχίδα και να με πετάει από εφαρμογές, να μην φορτώνει τον ορθόγραφο και να κάνει 10 ώρες για το πιο απλό πράγμα (σε ό,τι αφορά αυτές τις εφαρμογές - στα του λειτουργικού, πετάει!)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δεν υπάρχει σύγκριση. Είχα G Flex 2 παρτίδα 510 και είχα ένα απαλό κιτρίνισμα μόνο. Τη συσκευη την έδωσα για διάφορους λόγους και θα συμφωνήσω πως το Lumia είναι κλάσεις ανώτερο σε οθόνη/ηχείο/ακουστικό/μπαταρία και κυρίως, ΚΑΜΕΡΑΡΑ! Όμως, οι εφαρμογές είναι ελλεινές. Σκέψου ότι ταχύτητερη απόκριση είχα στα social (Fb/Instagram) με ένα iPhone 5 (και με το "βαρύ" iOS 10) παρά με το 950. Αν δεν σε ενοχλεί αυτό, το έχεις πάρει... χθες. Προσωπικά δεν άντεχα να έχω ναυαρχίδα και να με πετάει από εφαρμογές, να μην φορτώνει τον ορθόγραφο και να κάνει 10 ώρες για το πιο απλό πράγμα (σε ό,τι αφορά αυτές τις εφαρμογές - στα του λειτουργικού, πετάει!)

 

Κι εγώ φοβούμενος την ολοκληρωτική μετάβαση από android σε windows, μην γνωρίζοντας τι θα αντιμετωπίσω, το πήρα σαν δεύτερο κινητό στην θέση του LG G3 που έφυγε...Βασικό κινητό παραμένει το καταπληκτικό LG V10 και με το lumia θα πάω ψάχνοντας και σιγά σιγά. Για να δούμε...θα το συνηθίσω?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Πέντε απλά πράγματα να έκανε σωστά αυτό το τηλέφωνο και να είχε μια ιδέα ποιοτικότερη κατασκευή και θα ήταν τέλειο.

Αλλά δυστυχώς όταν το δουλεύεις μαζί με άλλα κινητά αντίστοιχης τιμής και νιώθεις την ευχρηστία τους σε σχέση με αυτό, το βάζεις στο ντουλάπι ή σε αγγελία.

Και μετά, ξανά κοιτάς τις φωτογραφίες που έβγαλες με δαύτο...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Πέντε απλά πράγματα να έκανε σωστά αυτό το τηλέφωνο και να είχε μια ιδέα ποιοτικότερη κατασκευή και θα ήταν τέλειο.

Αλλά δυστυχώς όταν το δουλεύεις μαζί με άλλα κινητά αντίστοιχης τιμής και νιώθεις την ευχρηστία τους σε σχέση με αυτό, το βάζεις στο ντουλάπι ή σε αγγελία.

Και μετά, ξανά κοιτάς τις φωτογραφίες που έβγαλες με δαύτο...

 

Για την ποιότητα κατασκευής θα συμφωνήσω. Το V10 είναι με μεγάλη διαφορά ποιο στιβαρό και ποιοτικό.

Η ευχρηστία είναι κάτι σχετικό. Ανάλογα με το τι θέλει να κάνει ο καθένας. Εγώ που δεν παίζω παιχνίδια και δεν χρησιμοποιώ facebook, intstagram κλπ. μου φαίνεται μια χαρά για την ώρα.

Έχει πολύ ωραία οθόνη, πολύ καλή κάμερα και η εμπειρία χρήσης είναι μια χαρά χωρίς κολλήματα και καθυστερήσεις (για την ώρα)

Μου λείπει το tapatalk. Δεν είναι και η πιο καλογραμμένη εφαρμογή στο android, αλλά δυστυχώς αυτή υποστηρίζει η πλειοψηφία των φόρουμ. Το mtalk καλό αλλά για λίγα και συγκεκριμένα φόρουμ.

Μου λείπουν επίσης οι υπέρυθρες. Μεγάλη ευκολία να έχεις στο κινητό όλα τα τηλεκοντρόλ των συσκευών σου.

Αυτά τα ολίγα από τις 2 πρώτες μέρες χρήσης:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι σε fast ring 15031.

Οκ το προσπαθως αρκετά με τα windows γιατί μου αρέσουν σαν φιλοσοφία.

2 ερωτήσεις. Πρώτον το κινητό ζεσταίνεται αρκετά με χρήση browsing και γενικά στο μισάωρο Ειναι ζεστό αρκετά.

Και επίσης πως γίνεται να μην μου βγαίνουν φωτομε κόκκινα ματια; πραγματικά κενταει τη μέρα σε φωτο και βίντεο αλλα τη νύχτα ειναι μια στις 20 φωτο αν θα μου βγει καλη και κυρίως πολύ κόκκινα ματια.κατι κάνω λάθος;κάποια βοήθεια; ευχαριστώ

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και σκεφτομαι να ξαναπαω σε windows μιας και ειχα αρκετο καιρο το 1020 (τωρα εχω g4).

Mερικες ερωτησεις.Η μπαταρια την μερα την βγαζει με αρκετη χρηση καμερας?

Επισης για το ραδιοφωνο που διαβαζω τι ισχυει?Ακους κανονικα με ακουστικα στην εφαρμογη ραδιο που λετε?

Οκ η καμερα εχει το γνωτο yellow tint ακομη και το 1020 το ειχε αλλα αυτο που λενε για τις χαλια βραδυνες φωτο γιατι ετσι?

Το φλας για led ειναι καλο ή και αυτο κιτρινιζει τα πρόσωπα?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Εκτός θέματος μηνύματα διαγράφηκαν. Παρακαλώ μείνετε σε ότι αφορά την συγκεκριμένη συσκευή.Το ποιές άλλες συσκευές έχουν ή όχι υπέρυθρες δεν αφορά το παρόν θέμα.

Ευχαριστώ. :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και σκεφτομαι να ξαναπαω σε windows μιας και ειχα αρκετο καιρο το 1020 (τωρα εχω g4).

Mερικες ερωτησεις.Η μπαταρια την μερα την βγαζει με αρκετη χρηση καμερας?

Επισης για το ραδιοφωνο που διαβαζω τι ισχυει?Ακους κανονικα με ακουστικα στην εφαρμογη ραδιο που λετε?

Οκ η καμερα εχει το γνωτο yellow tint ακομη και το 1020 το ειχε αλλα αυτο που λενε για τις χαλια βραδυνες φωτο γιατι ετσι?

Το φλας για led ειναι καλο ή και αυτο κιτρινιζει τα πρόσωπα?

Βασικά εχει τρία led φλας. Δεν νομίζω ότι είναι αυτός ο λόγος κιτρινίσματος. Αυτό μπορεί να γίνει και χωρίς φλας!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω κάτι που παρατήρησα.

Μετα από updates είχε μείνει όπως είχα αναφέρει και σε παλιοτερο ποστ το App. Βοηθεια και συμβουλές Lumia το οποίο δεν έτρεχε ούτε γινόταν κατάργηση.

Τελικά αλλαζοντας τη γλώσσα από ελληνικά αγγλικά και τουμπαλιν ως δια μαγείας..εξαφανιστηκε!!.

Τι να πω... Windows εισαι.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

καλα ακόμη δεν υποστηρίζει ο browser livestreaming απο site ?

Οποιος ασχολειτε με bet365 εχει βρει κανεναν τροπο να βλεπει τα ματς?

Επίσης το φλας στα πρόσωπα τις περισσότερες φορές μου τα χρωματίζει πάρα πολύ. Χωρίς να είναι ανοιχτό το hdr. Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος; με tap to focus το χρησιμοποιείτε ;

Edited by droper_05
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...