Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πηρα και γω και μου αρεσει πολυ,εχουμε καμια θηκη και γυαλι που τρεχει σε καμια προσφορα;:D Edited by niotheros
Απαγορεύεται η γραφή SMS
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο, αλλά μιας και πιάσαμε τη κουβέντα για το Bluestacks...

 

...τη πρώτη φορά που το εγκατέστησα και το έτρεξα με άφησε να στήσω κατευθείαν περιβάλλον Android, να εγκαταστήσω εφαρμογές κτλ...

 

...τώρα που πήγα να το ξανατρέξω - κι αφού το απεγκατέστησα κι επανεγκατέστησα - μου ζητάει πρώτα να δημιουργήσω λογαριασμό για τις υπηρεσίες της Bluestacks γενικά, κάτι που δεν θέλω να κάνω...

 

...είναι υποχρεωτικό; Πώς με άφησε τη πρώτη φορά να δημιουργήσω το περιβάλλον που ήθελα (μέσα σ' αυτό το περιβάλλον δημιουργησα λογαριασμό Google), χωρίς να απαιτεί κάτι παραπα΄νω και τώρα δεν με αφήνει;

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχουμε άλλη επιλογή καταλήγουμε σε εγκατάσταση bluestacks στο pc και σε συνδυασμό με windows phone μπορούμε να έχουμε κάποιο αποτέλεσμα ;

 

 

 

εφαρμογή bluestacks μπορεί να εγκατασταθεί σε lumiaXL 950, υπάρχει ;

 

Η bluestacks είναι μόνο για pc. Κάποιος σε άλλο θέμα εδώ μέσα, ανέφερε πάνω στο ίδιο πρόβλημα με το δίκιο σου, πως είχε βρει λύση μέσω αυτής της εφαρμογής. Αλλά δεν έλεγε περισσότερες λεπτομέρειες... Κάτι θα υπάρχει όμως για να το έκανε...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρω ότι είναι λάθος που ρωτάω σε αυτό το θέμα που είναι αποκλειστικά για το 950XL αλλά είχα ρωτήσει και στο θέμα με τις εφαρμογές εάν γνωρίζει κάποιος εάν υπάρχει εφαρμογή για τα wp WeTransfer. Έψαξα αλλά δεν βρήκα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνουμε την δουλειά μας ή είναι αποκλειστικά προνόμιο των android και ios;;;;
Link to comment
Share on other sites

Αύριο το πολύ Δευτέρα,Τρίτη θα μου έρθει το κινητό,τα update να τα κάνω ota η καλύτερα με το Windows Device Recovery Tool?
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα η όχι να πάρω back up από το 830? Θα εχω πρόβλημα με κολλήματα μετα? Δεν θέλω να χάσω μηνύματα και οι ρυθμίσεις και τα app θα μπουν εύκολα στο 950xl.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο το πολύ Δευτέρα,Τρίτη θα μου έρθει το κινητό,τα update να τα κάνω ota η καλύτερα με το Windows Device Recovery Tool?

 

Το Windows recovery tool, είναι ένα εργαλείο που σε επιστρέφει στην ΑΡΧΙΚΗ έκδοση που φορούσε το τηλέφωνο. Συγκεκριμένα, όποια κινητά είχαν βγει με 8.1, αν κάποιος δεν ήταν ευχαριστημένος με τα wm10, μπορούσε μέσω αυτού να γυρίσει από wm10 σε 8.1.

 

Updates παίρνεις ΟΤΑ, δε χρειάζεται να κάνεις κάτι

 

Είναι καλύτερα η όχι να πάρω back up από το 830? Θα εχω πρόβλημα με κολλήματα μετα? Δεν θέλω να χάσω μηνύματα και οι ρυθμίσεις και τα app θα μπουν εύκολα στο 950xl.

 

Δεν νομίζω να έχεις κανένα θέμα. Τα όποια προβλήματα υπήρχαν, αφορούσαν την μετάβαση από wp8.1 σε wm10. Για μένα, τα περνάς κανονικά.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Το Windows recovery tool, είναι ένα εργαλείο που σε επιστρέφει στην ΑΡΧΙΚΗ έκδοση που φορούσε το τηλέφωνο. Συγκεκριμένα, όποια κινητά είχαν βγει με 8.1, αν κάποιος δεν ήταν ευχαριστημένος με τα wm10, μπορούσε μέσω αυτού να γυρίσει από wm10 σε 8.1.

 

Updates παίρνεις ΟΤΑ, δε χρειάζεται να κάνεις κάτι

 

 

 

Δεν νομίζω να έχεις κανένα θέμα. Τα όποια προβλήματα υπήρχαν, αφορούσαν την μετάβαση από wp8.1 σε wm10. Για μένα, τα περνάς κανονικά.

 

Sent from mTalk

 

Δεν ισχυει αυτο. Το εργαλειο εγκαθιστα την τελευταια εκδοση που υπαρχει για το κινητο σου. Εσυ αναφερεις πως να φλασαρεις μεσω του εργαλειου καποια παλιοτερη εκδοση και μαλιστα υπαρχει και περιορισμος σε αυτο που αναφερεις , αν εχουν περασει πολλες μερες απο τοτε που εβαλες τα windows 10 (ξεπερνιεται με κολπο).

Link to comment
Share on other sites

Το Windows recovery tool, είναι ένα εργαλείο που σε επιστρέφει στην ΑΡΧΙΚΗ έκδοση που φορούσε το τηλέφωνο. Συγκεκριμένα, όποια κινητά είχαν βγει με 8.1, αν κάποιος δεν ήταν ευχαριστημένος με τα wm10, μπορούσε μέσω αυτού να γυρίσει από wm10 σε 8.1.

 

Updates παίρνεις ΟΤΑ, δε χρειάζεται να κάνεις κάτι

 

 

 

Δεν νομίζω να έχεις κανένα θέμα. Τα όποια προβλήματα υπήρχαν, αφορούσαν την μετάβαση από wp8.1 σε wm10. Για μένα, τα περνάς κανονικά.

 

Sent from mTalk

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Προσωπικά συστήνω πάντα στήσιμο της συσκευής από την αρχή. Αυτό κάνω εγώ τουλάχιστον και δεν έχω θέματα.

Για τα μηνύματα δεν θυμάμαι αν συγχρονιζονται. Νομίζω πως ναι αλλά μη σε κρεμάσω κιόλας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά συστήνω πάντα στήσιμο της συσκευής από την αρχή. Αυτό κάνω εγώ τουλάχιστον και δεν έχω θέματα.

Για τα μηνύματα δεν θυμάμαι αν συγχρονιζονται. Νομίζω πως ναι αλλά μη σε κρεμάσω κιόλας.

Συγχρονίζονται:

http://imgur.com/vP6DbGs

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το iPhone 7plus αλλά μ αρεσουν και τα windows.. Έχω πάρει κατά καιρούς συσκευές..αξίζει η εν λόγο συσκευή ?είναι γρήγορη ?κολλάει?

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά συστήνω πάντα στήσιμο της συσκευής από την αρχή. Αυτό κάνω εγώ τουλάχιστον και δεν έχω θέματα.

Για τα μηνύματα δεν θυμάμαι αν συγχρονιζονται. Νομίζω πως ναι αλλά μη σε κρεμάσω κιόλας.

Ηρθε σημερα το λευκο με δωρο καπακι γνησιο Microsoft μαυρο.Θα το στησω από την αρχη να είμαι σιγουρος.Απο τα λιγα που ειδα φοβερη οθονη,καλη κατασκευή,ελαφρη και ωραια αισθηση στο χερι όταν το κρατας.Του κανω update τωρα.Ευχαριστω για τις συμβουλες.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα το λευκο με δωρο καπακι γνησιο Microsoft μαυρο.Θα το στησω από την αρχη να είμαι σιγουρος.Απο τα λιγα που ειδα φοβερη οθονη,καλη κατασκευή,ελαφρη και ωραια αισθηση στο χερι όταν το κρατας.Του κανω update τωρα.Ευχαριστω για τις συμβουλες.

 

Kαλομίλητο! Μιας και εγώ το περιμένω -μάλλον πήραμε απ το ίδιο μαγαζί με το καπάκι δώρο- όταν λέτε για στήσιμο απ' την αρχή τι εννοείται γτ δν το χω τόσο. thanx

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το continuum, με πρώτη ματιά είναι παρά πολύ καλο , ότι ακριβώς ήθελα για να βλέπω αγώνες στην tv
Link to comment
Share on other sites

Kαλομίλητο! Μιας και εγώ το περιμένω -μάλλον πήραμε απ το ίδιο μαγαζί με το καπάκι δώρο- όταν λέτε για στήσιμο απ' την αρχή τι εννοείται γτ δν το χω τόσο. thanx

Eπισης.Να μην μεταφερεις apps και ρυθμισεις από άλλο windows phone μεσω back up.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Στα 8 ή στα 16 mp να βγάζω τις φωτογραφίες;;Το PureView σε ποια ρύθμιση ειναι;;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Στα 8 ή στα 16 mp να βγάζω τις φωτογραφίες;;Το PureView σε ποια ρύθμιση ειναι;;

 

Στα 8 και στα 8 αντιστοιχα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω να βρω που βάζω το ιμει της συσκευής να δω το υπόλοιπο εγγυησης αλλά δεν το βρισκω. Γνωρίζει κάποιος; παλιά με νοκια το έβγαζε αμέσως στην αναζήτηση
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω να βρω που βάζω το ιμει της συσκευής να δω το υπόλοιπο εγγυησης αλλά δεν το βρισκω. Γνωρίζει κάποιος; παλιά με νοκια το έβγαζε αμέσως στην αναζήτηση

 

Ρυθμίσεις ->προσθετα->συνθετες πληροφοριες

ΑΚΥΡΟ, νόμιζα ότι έψαχνες που είναι το ιμει

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και εγώ..έχω κάνει κάποιες ενημερώσεις και βλέπουμε, πρώτες εντυπώσεις ικανοποιημένος για τα λεφτά του.

 

Έχω εισερχόμενη, απαντάω και απευθείας η οθόνη κλείνει. Δεν ανοίγει ούτε όταν το απομακρύνω απο το αυτί μου, ούτε όταν πατάω κουμπί,

ούτε να τερματίσω κλήση μπορώ πρέπει να το κάνει ο άλλος. Είναι κάποια ρύθμιση κάπου ή τρώει φρίκη απ το τζάμι π έβαλα;

-περιέγραψα κάποιες δυσλειτουργίες ήδη στο άλλο νήμα για τα αξεσουάρ-

 

Το πάνω λύθηκε ήταν απ το γυαλί.

Edited by MotoFan
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα και χρόνια πολλά σε όσους/σες γιορτάζουν σήμερα. Και μία μικρή ερωτησούλα. Λόγω των ημερών βγάζουμε αρκετές φωτογραφίες και νυχτερινές ώρες για να αποθανατίσουμε τα διάφορα πολύχρωμα λαμπιόνια. Τι κάνουμε όμως με το κοκκίνισμα των ματιών; Δεν το είχα τόσο έντονο σε άλλες συσκευές. Το φλας το έχω στο αυτόματο, υπάρχει μήπως και κάποια άλλη ρύθμιση που μου ξεφεύγει; Θυμάμαι σε κάποια παλαιότερη συσκευή που είχα, είχε επιλογή για μείωση του κοκκινίσματος των ματιών στις ρυθμίσεις του φλας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...