Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας,εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος ενός 950 XL,ξέρει να μου πει κάποιος πως ενεργοποιώ την cortana???

 

Μόνο γυρνώντας την γλώσσα στα αγγλικά και νομίζω και region.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μόνο γυρνώντας την γλώσσα στα αγγλικά και νομίζω και region.

και στο 630 που είχα έτσι ήταν αλλά μετά όταν γύριζες στα Ελληνικά η cortana συνέχιζε να δουλεύει!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποση Ωρα σας φορτιζει απο το 10 στο 100%?
ρωταω γιατι με τον φορτιστη του μου φορτισε μεσα σε 3 ωρες ειναι φυσιολογικο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ρωταω γιατι με τον φορτιστη του μου φορτισε μεσα σε 3 ωρες ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

0->100 1:05

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά και εγώ είμαι από Vodafone, υπάρχει θεμα αν ειναι branded; προκειμένου να μην προχωρήσω τελικά στην αγορά του όταν με το καλό πρέπει να το παραλάβω...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά και εγώ είμαι από Vodafone, υπάρχει θεμα αν ειναι branded; προκειμένου να μην προχωρήσω τελικά στην αγορά του όταν με το καλό πρέπει να το παραλάβω...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Όχι ρε παιδιά δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα αν είναι branded οποιασδήποτε εταιρίας, το μόνο που θα έχετε είναι να βλέπετε το λογότυπο της Cosmote κάθε φορά που θα το ανοίγετε και ίσως κάποιες εφαρμογές της οποίες προφανώς αν δεν σας χρειάζονται της σβήνεται.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα αν είναι branded οποιασδήποτε εταιρίας, το μόνο που θα έχετε είναι να βλέπετε το λογότυπο της Cosmote κάθε φορά που θα το ανοίγετε και ίσως κάποιες εφαρμογές της οποίες προφανώς αν δεν σας χρειάζονται της σβήνεται.

Μόνο την εφαρμογή της Cosmote έχει. Δεν έχει άλλες εφαρμογές τα branded Cosmote! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως πας στην άλλη καρτέλα με τη χρωματική παλέτα, βλέπεις ότι το 950χλ καταγράφει μεγαλύτερο βάθος χρώματος ακα περισσότερα χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

:!: Το παρόν θέμα αφορά το Microsoft Lumia 950 XL :!:

 

Δεν προσφέρεται ούτε για συγκρίσεις κάμερας (υπάρχουν ανάλογα θέματα στους Τεχνολογικούς Διαξιφισμούς) ούτε για προσωπικές επιθέσεις.

 

Τα off topic μηνύματα διαγράφηκαν

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό πριν μια εβδομάδα (μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση και δουλεμένο δυο μήνες με απόδειξη) το παιδί που το είχε το φόρτιζε με τον φορτιστή του που είναι ταχυφορτιστής, και φορτίζει την μπαταρία σε μια ώρα. Την πρώτη ημέρα που μου το έδωσε το παρέλαβα στις 12 το μεσημέρι με 100% μπαταρία και αφού έβαλα κάρτα και έκανα όλες τις απαραίτητες ενημερώσεις μέχρι τις εννιά το βράδυ το ποσοστό είχε φτάσει στο 10%. Το φόρτισα κι εγώ το πρώτο βράδυ με τον δικό του φορτιστή, την επόμενη ήμερα με την ίδια χρήση που έκανα στο 640 XL η μπαταρία εξαντλήθηκε σχετικά γρήγορα και αναγκάστηκα να το βάλω για φόρτιση και το μεσημέρι για να μην μείνω ως το βράδυ. Από την επόμενη φόρτιση και μετά ξεκίνησα να το φορτίζω με τον ασύρματο φορτιστή, και για να μην πολυλογώ η μπαταρία μετά μια εβδομάδα σχεδόν μου βγάζει άνετα πλέον μια ημέρα και κάνω την ίδια χρήση πως είπα με το προηγούμενο τηλέφωνο μου το 640 XL.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα αν είναι branded οποιασδήποτε εταιρίας, το μόνο που θα έχετε είναι να βλέπετε το λογότυπο της Cosmote κάθε φορά που θα το ανοίγετε και ίσως κάποιες εφαρμογές της οποίες προφανώς αν δεν σας χρειάζονται της σβήνεται.

 

Δυστυχώς δεν είναι έτσι ακριβώς. Σαν χρήση εννοείται πως δεν έχει το παραμικρό θέμα όμως οι ενημερώσεις θα περνάνε από τους παρόχους οπότε πιθανότατα να υπάρχουν καθυστερήσεις (όπως είδαμε στο παρελθόν).

Όπως και να 'χει εγώ το περιμένω πως και πως από τον cosmote. Να δούμε πότε θα μου το στείλουν.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι έτσι ακριβώς. Σαν χρήση εννοείται πως δεν έχει το παραμικρό θέμα όμως οι ενημερώσεις θα περνάνε από τους παρόχους οπότε πιθανότατα να υπάρχουν καθυστερήσεις (όπως είδαμε στο παρελθόν).

Όπως και να 'χει εγώ το περιμένω πως και πως από τον cosmote. Να δούμε πότε θα μου το στείλουν.....

 

Νομίζω πως αυτό ίσχυε για τις συσκευές που ερχόταν από 8.1. Τώρα δεν έχει αναφερθεί κάποιο θέμα με τις αναβαθμίσεις στις τελευταίες εκδόσεις όσον αφορά καθυστερήσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το τηλέφωνο με την προσφορά και όλα καλά εκτός από το παρακάτω:

 

Μου δείχνει πως υπάρχει update αλλά ταυτόχρονα πως δεν το κάνει διότι έχω ενεργοποιημένο το battery saver το οποίο δε συμβαίνει φυσικά

 

Έχει συμβεί σε κάποιον?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το τηλέφωνο με την προσφορά και όλα καλά εκτός από το παρακάτω:

 

 

 

Μου δείχνει πως υπάρχει update αλλά ταυτόχρονα πως δεν το κάνει διότι έχω ενεργοποιημένο το battery saver το οποίο δε συμβαίνει φυσικά

 

 

 

Έχει συμβεί σε κάποιον?

 

 

 

Ευχαριστώ

 

Μήπως η μπαταρία σου είναι κάτω από 40%;; Αν ναι, τότε αυτός είναι ο λόγος που δεν γίνεται το update

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η μπαταρία σου είναι κάτω από 40%;; Αν ναι, τότε αυτός είναι ο λόγος που δεν γίνεται το update

 

Sent from mTalk

 

Όχι αυτή τη στιγμή είναι στο 68%

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτή τη στιγμή είναι στο 68%

 

Βάλε το να φορτίζει και δοκίμασε πάλι με πάνω από το 70% μπαταρίας.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το αν θα ειναι ενα κινητο branded περα απο τις καθυστερησεις σε μια ενημερωση,υπαρχει περιπτωση να μην την παρει και καθολου η δεν παιζει τετοιο ενδεχομενο;;;

Προφανως και το αν θα ειναι branded στην τιμη που το πηραμε ειναι ΄γκρινια΄ και οτι δεν αξιζει να το πολυ ψιριζουμε αλλα ετσι για να ξερω

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το αν θα ειναι ενα κινητο branded περα απο τις καθυστερησεις σε μια ενημερωση,υπαρχει περιπτωση να μην την παρει και καθολου η δεν παιζει τετοιο ενδεχομενο;;;

Προφανως και το αν θα ειναι branded στην τιμη που το πηραμε ειναι ΄γκρινια΄ και οτι δεν αξιζει να το πολυ ψιριζουμε αλλα ετσι για να ξερω

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρει μια αναβάθμιση που είναι διαθέσιμη από την Microsoft. Απλά μπορεί να καθυστερήσει. Εννοείτε ότι δεν γκρινιάζουμε. Απλά ρωτάμε για να ξέρουμε αν αντιμετωπίσουμε κάτι πως θα το λύσουμε. Στα 199€ είναι πραγματική κλεψιά. :lol:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρει μια αναβάθμιση που είναι διαθέσιμη από την Microsoft. Απλά μπορεί να καθυστερήσει. Εννοείτε ότι δεν γκρινιάζουμε. Απλά ρωτάμε για να ξέρουμε αν αντιμετωπίσουμε κάτι πως θα το λύσουμε. Στα 199€ είναι πραγματική κλεψιά. :lol:

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου. Οσο για την γκρινια πιο πολυ σε εμενα αναφερομουν,επειδη ξανα ρωτησα μεσα στο σκ τι παιζει με αυτο το θεμα ..Για να μην παρεξηγηθω,δεν ηταν καποια μπηχτη για καποιο αλλο μελος,οτι γκρινιαζει και τετοια :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το να φορτίζει και δοκίμασε πάλι με πάνω από το 70% μπαταρίας.

 

Σε ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω όταν επιστρέψω σπίτι από γραφείο και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω όταν επιστρέψω σπίτι από γραφείο και θα επανέλθω.

 

Το είχα πάθει και εγώ και με το που το έβαλα στην φόρτιση έγινε η αναβάθμιση κανονικά!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγώ και με το που το έβαλα στην φόρτιση έγινε η αναβάθμιση κανονικά!

 

Λοιπόν plugged in και η μπαταρία στο 93% συνεχίζει να μου λέει πως έχω ανοιχτό το battery saver :/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν plugged in και η μπαταρία στο 93% συνεχίζει να μου λέει πως έχω ανοιχτό το battery saver :/

 

Κάνε ένα soft reset (volume down + power button Για 10"μέχρι να κάνει δόνηση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα soft reset (volume down + power button Για 10"μέχρι να κάνει δόνηση.

 

Αν δεν λυθεί και με soft reset δοκίμασε να ενεργοποιήσεις και να απενεργοποιήσεις την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας και δοκίμασε πάλι.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...