Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν φυγεις απο τα wp8.1/windows 8.1 και πας σε windows 10(mobile&desktop),θα προσεξεις τα εξης:

1.Οτι καποιες εφαρμογες δεν ειναι οπως ηταν στα 8.1,αλλα εχουν διαφορετικο UI.Αυτες ειναι τα νεα Universal apps.

2.Οτι καποιες εφαρμογες ειναι οι ιδιες με τα 8.1.Δλδ δεν εχουν γινει Universal apps,για τα Windows 10 και θα αργησουν αρκετα να γινουν,αν θα γινουν.

3.Οτι καποιες εφαρμογες που ειχες στα 8.1,δεν ειναι πλεον διαθεσιμες.Αυτο σημαινει,οτι ο developer ετοιμαζει Universal app,αλλα δεν ειναι ετοιμη ακομη και δε θελει να κατεβασεις αυτη που ειχες στην 8.1,αλλα να περιμενεις να σου δωσει αυτη που ειναι για τα windows 10,οταν θα ειναι ετοιμη.

 

Δηλαδή έχουμε πολύ δρόμο ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Από το καινούργιο έτος που θα έχουν βγει και οι αναβαθμίσεις θα έχει ανέβει και το ποσοστό στα πισι με windows 10 θα δούμε πολλά πράγματα και κάπου εκεί θα βγει και το update redstone και το λειτουργικό θα είναι παραπάνω από φοβερό ήδη για μένα είναι φοβερό.. Πχ φορτώνει φωτογραφίες από το onedrive λες και τις έχεις στο κινητό , έχει τα download στον edge κανονικά μπορείς να πατήσεις να σου κατεβάσει το βίντεο που βλέπεις μπορείς να πατήσεις και να σου εκτύπωση από το word χωρίς να εγκαταστάσεις τίποτα το facebook απαντάει από την ειδοποίηση αν θα πας σε μια εκδήλωση και όλα αυτές ή εφαρμογές που υπάρχουν μόλις πριν μια βδομάδα βγήκε το 950 όπως και στο iphone 3d touch έχουν ακομα λίγες εφαρμογές

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την Κυριακή Web Offer στα Mediamarkt και παραλαβή λέει σε δυο ημέρες στα 739€ για όποιον ενδιαφέρεται.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Νομίζω δε λέει παραλαβή σε δυο μέρες αλλά ενεμερωση διαθεσιμότητας σε 2 μέρες.

Κοινώς σε δυο μέρες θα σου πουν ΑΝ θα το έχουν σε 2 η σε 22.

Edited by x700
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε mail απο το γερμανικο store οτι το δεμα μου σταλθηκε στη ups.....και η αναμονη ξεκινα!

Το παρελαβες;;; Θα μας κανει ενα review;;:)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου είπαν θα ειναι αποθήκες του κοτσοβολου οποτε αυριο μεθαύριο στα μαγαζιά να το δούμε..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβες;;; Θα μας κανει ενα review;;:)

 

Παραδοση μου εχουν προγραμματισει για αυριο. Οποτε.λογικα τις επομενες μερες θα επανέλθω

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου είπαν θα ειναι αποθήκες του κοτσοβολου οποτε αυριο μεθαύριο στα μαγαζιά να το δούμε..

Την ιδια ενημερωση ειχα και εγω. Επισης αναμενεται και στην Κοσμοτε τις ιδιες μερες με ιδιες τιμες οπως ο Κωτσοβολος. Απλα υπαρχει η σκψη στην Κοσμο μηπως δωσουν πακετο και το continuum dock με το XL.

Παραδοση μου εχουν προγραμματισει για αυριο. Οποτε.λογικα τις επομενες μερες θα επανέλθω

ωραια!! καλοριζικο!! αναμενουμε εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια ενημερωση ειχα και εγω. Επισης αναμενεται και στην Κοσμοτε τις ιδιες μερες με ιδιες τιμες οπως ο Κωτσοβολος. Απλα υπαρχει η σκψη στην Κοσμο μηπως δωσουν πακετο και το continuum dock με το XL.

 

 

!

 

 

 

Έχω την εντύπωση ότι όποιος το πάρει μέχρι κάποια ημερομηνία του Δεκεμβρίου θα μπορεί μέσο κάποιας φόρμας να πάρει δώρο το dock αν και εφόσον εχει μείνει στοκ

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

το εχω εγω ...το 950.

OS Build : 10.0.10586.0

Η 10586 υπάρχει και σε tp! Ίδιες ειναι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τα 950/950XL έχουν και τα firmaware & drivers update....

 

 

paok περιμένουμε εντυπώσεις στο νήμα του 950 :)

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πλέον number από UPS ημερομηνία παραλαβής στις 09/12/15 απλά περιμένω.Επίσης έκανα παραγγελία και το wireless display adapter το οποίο ήταν σε καλή τιμή.

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Ο κοτσοβολος μας δουλεύει.. Στο σκρουτζ λέει άμεσα διαθεσιμο και άμα πας από εκεί μόνο με παραγγελια στο φέρνουν και δεν υπάρχει σε κανένα κατάστημα ποσο μάλλον σε βιτρίνα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί σε δουλεύει? Άλλο οι παραγγελίες μέσω ίντερνετ και άλλο τα καταστήματα. Διαφορετικές αποθήκες.

 

Ουσιαστικά σου λέει στις αποθήκες το έχω ετοιμοπαράδοτο (δηλαδή παραγγέλνεις και στο στέλνουν)...

Τώρα αν το έχει διαθέσιμο άμεσα σε κάποιο κατάστημα είναι άλλο θέμα...

Όπως και αν το έχει σε κάποια βιτρίνα καταστήματος είναι επίσης διαφορετικό θέμα... Μπορεί πχ στο κατάστημα να το έχουν αλλά όχι στη βιτρίνα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ο κοτσοβολος μας δουλεύει.. Στο σκρουτζ λέει άμεσα διαθεσιμο και άμα πας από εκεί μόνο με παραγγελια στο φέρνουν και δεν υπάρχει σε κανένα κατάστημα ποσο μάλλον σε βιτρίνα

Περασε η γυναικα μου απο Κωτσοβολο σημερα και ρωτησε. Την Παρασκευη στον Κωτσοβολο στο εκπτωτικο χωριο εχουν μετα τις 18.00 event για τα 950 οποτε λογικα θα τα εχουν και live. Η αποθηκη ειναι γεματη και οποιος παραγγειλει την αλλη μερα το εχει. Επισης θεωρω οτι απο Παρασκευη και μετα θα υπαρχουν και κομματια στα καστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δέμα στη δουλεια....προβλέπεται μεγάλη νύχτα....

Αμαν αμαν!!! βαζεις φωτιες!! Περιμενουμε review!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δέμα στη δουλεια....προβλέπεται μεγάλη νύχτα....

 

Καλορίζικο! Περιμένουμε εντυπώσεις όπως και δείγματα από την κάμερα της συσκευής στο θέμα Φωτογραφίες & βίντεο από Microsoft Lumia συσκευές.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί σε δουλεύει? Άλλο οι παραγγελίες μέσω ίντερνετ και άλλο τα καταστήματα. Διαφορετικές αποθήκες.

 

Ουσιαστικά σου λέει στις αποθήκες το έχω ετοιμοπαράδοτο (δηλαδή παραγγέλνεις και στο στέλνουν)...

Τώρα αν το έχει διαθέσιμο άμεσα σε κάποιο κατάστημα είναι άλλο θέμα...

Όπως και αν το έχει σε κάποια βιτρίνα καταστήματος είναι επίσης διαφορετικό θέμα... Μπορεί πχ στο κατάστημα να το έχουν αλλά όχι στη βιτρίνα...

Γεια σου Άλεξ. Εγώ ξέρω ότι όταν λεει άμεσα διαθέσιμο μπορείς να περάσεις να το πάρεις νομίζω στην αποθήκη δεν σε αφήνουν να πας αλλιώς λέει σκέτο τον παράδοση σε 3 μέρες.. Επίσης μου ζήτησαν και συγνώμη στην σελίδα στο facebookπου το Σκρουτζ λέει ετσι αρα μάλλον έχω δικαιο.. Και δεν το έχει στο κανένα μαγαζί κλειστό.. Μόνο αποθήκη.. Απάντηση στο facebook 5/12 κυκλοφορεί δηλαδή Σαββάτο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπωσεις ανάμεικτες....το πλαστικό στην πλάτη μου φαίνεται κάπως αλλα είναι κάτι που θα συνηθίσω. Η κάμερα δείχνει καλά δείγματα αν και είναι όπως και η συνολική εικόνα της συσκευής σε μερικά σημεία laggy. Λογικά με επερχόμενες αναβαθμίσεις θα ισιώσει καθώς θεωρώ ότι είναι παιδικές ασθένειες και θα διορθωθούν. Κάτι άλλο που κτύπησε άσχημα στο μάτι είναι η απουσία της εφαρμογής lumia offer για να μπορούσα να πάρω και γω το δωρεάν dock που θα πάρουν οι υπόλοιποι αγοραστές στη γερμάνια....αυτα για αρχή...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπωσεις ανάμεικτες....το πλαστικό στην πλάτη μου φαίνεται κάπως αλλα είναι κάτι που θα συνηθίσω. Η κάμερα δείχνει καλά δείγματα αν και είναι όπως και η συνολική εικόνα της συσκευής σε μερικά σημεία laggy. Λογικά με επερχόμενες αναβαθμίσεις θα ισιώσει καθώς θεωρώ ότι είναι παιδικές ασθένειες και θα διορθωθούν. Κάτι άλλο που κτύπησε άσχημα στο μάτι είναι η απουσία της εφαρμογής lumia offer για να μπορούσα να πάρω και γω το δωρεάν dock που θα πάρουν οι υπόλοιποι αγοραστές στη γερμάνια....αυτα για αρχή...

Οτι αναφερεις λενε και οι κατοχοι απο Αμερικη και αλλες χωρες στo φορουμ του windowscentral. Αναμικτα συναισθηματα και ολοι περιμενουν ενα SW update που θα στρωσει την κατασταση.

Συμφωνα με αρθρο του wmpoweruser μεσα στην εβδομαδα ή αρχη της αλλης θα βγει SW update. Παντως ειναι ξεκαθαρο απο αυτα που διαβαζω αυτες τις μερες στα ξενα φορουμ οτι το SW εχει τα θεματακια του. Δεν δικαιολογειται σε συσκευημε τετοια χαρακτηριστικα να βλεπεις lags. Σιγουρα ειναι θεμα SW και πρεπει η MSFT να βιαστει να τα φτιαξει. Και φυσικα λειπει και και το double-tap για ανοιγμα της οθονης, μεγα φαουλ. Ελπιζω και αυτο να ερθει με αναβαθμιση.

 

Σαν μεγεθος-βαρος πως ειναι το XL;

Link to comment
Share on other sites

Σαν μέγεθος έχοντας περάσει στο παρελθόν και από το 1520 είναι σε καλο επίπεδο και δεν δυσκολεύει στο χέρι. Σαν βάρος δεν προβληματιζει καθώς είναι καλά ζυγισμένο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...