Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιο pin μιλάτε; Της sim ή της οθόνης κλειδώματος;

Επίσης τι εννοείτε να φωτίζουν τα πλήκτρα; :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο pin μιλάτε; Της sim ή της οθόνης κλειδώματος;

Επίσης τι εννοείτε να φωτίζουν τα πλήκτρα; :confused:

 

Οταν βαζεις το pin της οθονης κλειδωματος, τα νουμερο που πατας, αλλαζει χρωμα, "φωτιζει". Στο pin της sim, δεν αλλαζουν χρωμα, δε "φωτιζει".. Στο δικο μου τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζεις το pin της οθονης κλειδωματος, τα νουμερο που πατας, αλλαζει χρωμα, "φωτιζει". Στο pin της sim, δεν αλλαζουν χρωμα, δε "φωτιζει".. Στο δικο μου τουλαχιστον

Στη sim δεν το πρόσεξα. Διότι συνήθως μέρα βάζω το pin. Την οθόνη δεν την έχω κλειδώσει ποτέ στο 950 μου. Στο 830 το είχα κάνει μόνο. Αλλά δεν θυμάμαι αν άλλαζε χρώμα!

Το μόνο που θυμάμαι και για τις δυο συσκευές ειναι ότι, δεν δυσκολεύτηκα να βάλω το pin και στις δύο! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στη sim δεν το πρόσεξα. Διότι συνήθως μέρα βάζω το pin. Την οθόνη δεν την έχω κλειδώσει ποτέ στο 950 μου. Στο 830 το είχα κάνει μόνο. Αλλά δεν θυμάμαι αν άλλαζε χρώμα!

Το μόνο που θυμάμαι και για τις δυο συσκευές ειναι ότι, δεν δυσκολεύτηκα να βάλω το pin και στις δύο! ;)

 

αδερφε σε πρωτη ευκαιρια θα το κοιταξεις να μας πεις;; Γιατιι μου φαινεται πολυ περιεργο να μην αλλαζει χρωμα το πληκτρο-νουμερο που πατας..

Link to comment
Share on other sites

Για τη sim να δω ή το κλείδωμα της οθόνης; Μέρα φαντάζομαι ότι δεν θα φαίνεται αν φωτίζει κάτι! Πρέπει όλα νύχτα να τα δοκιμάσω.

Το χρώμα αλλάζει και την ημερα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όταν δίνεις το pin της sim, τα πλήκτρα δεν φωτίζουν. Αυτό γίνεται μόνο στο ξεκλείδωμα της οθόνης. Αυτό έχω παρατηρήσει, τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Όταν δίνεις το pin της sim, τα πλήκτρα δεν φωτίζουν. Αυτό γίνεται μόνο στο ξεκλείδωμα της οθόνης. Αυτό έχω παρατηρήσει, τουλάχιστον.

Πριν που έβαλα το pin της sim σε σκοτεινό μέρος, φώτιζε κανονικά!

Για την οθόνη δεν ξερω. Την έχω ξεκλείδωτη συνέχεια.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω κι εδώ.

 

Επιτέλους ήρθε, ξεκίνησε αυτόματα και κατεβαίνει. :D

 

Windows 10 Mobile Creators Update build 15063.251 (10.0.15063.251)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν βρισκω κανένα update ;;

Θα έρθει και σε σένα. Που θα πάει;

Μήπως ειναι branded;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει και σε σένα. Που θα πάει;

Μήπως ειναι branded;

 

Από Γερμανο ειναι.Που το βλέπουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω κι εδώ.

 

Επιτέλους ήρθε, ξεκίνησε αυτόματα και κατεβαίνει. :D

 

Windows 10 Mobile Creators Update build 15063.251 (10.0.15063.251)

 

Τωρα κατεβαινει κι εμενα.

 

Τι αλλαγες να περιμενουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

μετα την ενημερωση δεν βρίσκω τη Γωνιά εφαρμογών. Επισης, δεν ξερω αν ειχα ραδιοφωνο αλλα επειδη ειδα σχόλια το κοιταξα και δεν εχω ουτε εγω. Ξέρει κανείς τίποτα; Είναι όντως έτσι;

Και με την ευκαιρια να ρωτησω κατι ακομα. Το έχω μονο λιγες μερες, το πηρα εκθεσιακο και η μπαταρια κραταει λιγοτερο απο μια μέρα. Εχω θέμα η έτσι είναι;

Edited by dimitris33
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

μετα την ενημερωση δεν βρίσκω τη Γωνιά εφαρμογών. Επισης, δεν ξερω αν ειχα ραδιοφωνο αλλα επειδη ειδα σχόλια το κοιταξα και δεν εχω ουτε εγω. Ξέρει κανείς τίποτα; Είναι όντως έτσι;

Και με την ευκαιρια να ρωτησω κατι ακομα. Το έχω μονο λιγες μερες, το πηρα εκθεσιακο και η μπαταρια κραταει λιγοτερο απο μια μέρα. Εχω θέμα η έτσι είναι;

 

Ράδιο δεν έχει εδώ και καιρό, μπες και κατέβασε την εφαρμογή "Ράδιο" από το store την έχει φτιάξει Έλληνας.

Η μπαταρία εμένα μου κρατάει με το ζόρι μέχρι το μεσημέρι, δεν έχεις πρόβλημα έτσι είναι λόγω αυξημένης κατανάλωσης της οθόνης.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ράδιο δεν έχει εδώ και καιρό, μπες και κατέβασε την εφαρμογή "Ράδιο" από το store την έχει φτιάξει Έλληνας.

Η μπαταρία εμένα μου κρατάει με το ζόρι μέχρι το μεσημέρι, δεν έχεις πρόβλημα έτσι είναι λόγω αυξημένης κατανάλωσης της οθόνης.

Ο browser πως ειναι σε σένα; Εμένα κάποια κολλήματα που και που τα εχει. Ακόμα και στις ρυθμίσεις στο μενού με τις ειδοποιήσεις! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο browser πως ειναι σε σένα; Εμένα κάποια κολλήματα που και που τα εχει. Ακόμα και στις ρυθμίσεις στο μενού με τις ειδοποιήσεις! :(

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής, όλα ρολάρουν μια χαρά......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ράδιο δεν έχει εδώ και καιρό, μπες και κατέβασε την εφαρμογή "Ράδιο" από το store την έχει φτιάξει Έλληνας.

Η μπαταρία εμένα μου κρατάει με το ζόρι μέχρι το μεσημέρι, δεν έχεις πρόβλημα έτσι είναι λόγω αυξημένης κατανάλωσης της οθόνης.

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ.

Για τη γωνια εφαρμογων υπαρχει εναλλακτικη λυση: Με βόλευε αυτη η εφαρμογή για προστασία απ τα αδιάκριτα βλέμματα.

Edited by dimitris33
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,,, μολις πηρα το νεο μου 950xl απο το τιμιο 640...

καπου ειχα διαβασει οτι με καποιον τροπο μπορω να μεταφερω το στησιμο ολο απο το 640 στο 950 χωρις να το στησω απο την αρχη... μπορει καποιος να βοηθησει???

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,,, μολις πηρα το νεο μου 950xl απο το τιμιο 640...

καπου ειχα διαβασει οτι με καποιον τροπο μπορω να μεταφερω το στησιμο ολο απο το 640 στο 950 χωρις να το στησω απο την αρχη... μπορει καποιος να βοηθησει???

ευχαριστω...

 

μονο "κολπο" που μπορω να σκεφτω, να φτιαξεις ενα αντιγραφο ασφαλειας στο 640 σου, και ανοιγωντας για πρωτη φορα το 950, αφου βαλεις το email σου, να του ζητησεις να κανει επαναφορα αυτο το αντιγραφο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,,, μολις πηρα το νεο μου 950xl απο το τιμιο 640...

καπου ειχα διαβασει οτι με καποιον τροπο μπορω να μεταφερω το στησιμο ολο απο το 640 στο 950 χωρις να το στησω απο την αρχη... μπορει καποιος να βοηθησει???

ευχαριστω...

 

Καλησπερα κια καλοριζικο!!

Καλυτερα να μην μεταφερεις κανενα αντιγραφο ασφαλειας απο το ενα κινητο στο αλλο ωστε να κανεις ενα <<φρεσκο>> στησιμο στη νεα σου συσκευη..για πολλους λογους..Ουτως η αλλως επαφες και μηνυματα ειναι περασμενα στο email σου και οσες εφαρμογες ειχες περασει στo 640..αρα λιγη ωρα θελει και θα εισαι ετοιμος παλι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβηκε και σε εμένα η <<περίεργη 251 αναβάθμιση>> νομίζω ότι άλλαξε γενικά το τηλέφωνο (950XL DUAL SIM) ειδικά δε η ανάλυση οθόνης μετά από άνοιγμα σελίδων (ακόμα πιο εμφανής η απεικόνιση και του ιδίου του φόρουμ εδώ όταν μπαίνεις από το κινητό).

 

Υ.Σ

Θα έρθει αντίστοιχη αναβάθμιση και για τα 640 και 550;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβηκε και σε εμένα η <<περίεργη 251 αναβάθμιση>> νομίζω ότι άλλαξε γενικά το τηλέφωνο (950XL DUAL SIM) ειδικά δε η ανάλυση οθόνης μετά από άνοιγμα σελίδων (ακόμα πιο εμφανής η απεικόνιση και του ιδίου του φόρουμ εδώ όταν μπαίνεις από το κινητό).

 

Υ.Σ

Θα έρθει αντίστοιχη αναβάθμιση και για τα 640 και 550;

 

Ναι θα ερθει κανονικα και για τα δυο 640-550..

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ... ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις...

θα φτιαξω καφεδακι το απογευμα να το στησω απο την αρχη.

 

 

Καλο στησιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως πουθενά η αναβάθμισή....:!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...