Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Ευχαριστώ.

Περίεργο αυτό με τη διαθεσιμότητα των ανταλλακτικών και τις αντικαταστάσεις.

Τώρα σου έγινε άμεσα, σε άλλους καθυστέρησαν και για καλή τους τύχη πήραν καινούριο (ή refurbished?) P10 plus η Mate 10 pro!!!

Μια τέτοια αλλαγή θα μου έπεφτε ταμάμ τώρα που ψάχνω το επόμενο κινητό... :)

 

Στην πλακέτα σου ανανέωσαν την εγγύηση?

Ναι,για 1 χρόνο. Η εγγύηση μου κανονικά λήγει τέλος του μήνα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, τον τελευταιο καιρο μου λενε διαφοροι στο τηλ οτι ακουνε την φωνη τους πισω. Δεν το κανει παντα και σε ολους. Γνωριζει κανεις τι μπορει να ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τον τελευταιο καιρο μου λενε διαφοροι στο τηλ οτι ακουνε την φωνη τους πισω. Δεν το κανει παντα και σε ολους. Γνωριζει κανεις τι μπορει να ειναι;
Αν θυμάμαι καλά ηταν γνωστό, software, πρόβλημα του τηλεφώνου. Λυθηκε με αναβαθμίσεις στο λογισμικό .

Εγώ στα σχεδόν δύο χρόνια που είχα την συσκευή δεν το αντιμετωπίσα ποτέ .

 

 

https://support.google.com/nexus/forum/AAAANseOu18DXNoeLHxwDY/?hl=en

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά ηταν γνωστό, software, πρόβλημα του τηλεφώνου. Λυθηκε με αναβαθμίσεις στο λογισμικό .

Εγώ στα σχεδόν δύο χρόνια που είχα την συσκευή δεν το αντιμετωπίσα ποτέ .

 

 

https://support.google.com/nexus/forum/AAAANseOu18DXNoeLHxwDY/?hl=en

 

Εχω την τελευταια 8.1

Το παραξενο ειναι, οτι δεν το κανει παντα και σε ολους και οτι η επιστροφη της φωνης μειωνεται αρκετα οταν αφαιρεσω την θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταια 8.1

Το παραξενο ειναι, οτι δεν το κανει παντα και σε ολους και οτι η επιστροφη της φωνης μειωνεται αρκετα οταν αφαιρεσω την θηκη.

Λογικό, όταν μιλάς ο ήχος μεταφέρεται μέσα από τη θήκη στο πίσω μικρόφωνο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικό, όταν μιλάς ο ήχος μεταφέρεται μέσα από τη θήκη στο πίσω μικρόφωνο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Και αυτο εχει ως αποτελεσμα να ακουει ο αλλος την φωνη του?

Στα καλά καθούμε, πως μπορει να ξεκινησε να γινεται αυτο ρε συ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες τις τελευταίες μέρες η sim αποσυνδέεται. Μάλλον πάω για σέρβις. Είχατε καμμία εμπειρία τελευταία. Είχαν ανταλλακτικά; Σε ποιο απ'τα δυο σέρβις να το πάω;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση Μαϊου , τα FullOTA, Factory Images και ο πηγαίος κώδικας για το 6Ρ αποσύρθηκαν από την Google.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τις τελευταίες μέρες η sim αποσυνδέεται. Μάλλον πάω για σέρβις. Είχατε καμμία εμπειρία τελευταία. Είχαν ανταλλακτικά; Σε ποιο απ'τα δυο σέρβις να το πάω;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δύο φορές μου το έκανε και σε εμένα τους τελευταίους 2 μήνες αλλά δεν έδωσα σημασία με επανεκκίνηση λύθηκε το θέμα

Αν κάνεις ρωτήσεις για το θέμα ενημερώσε αν θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση Μαϊου , τα FullOTA, Factory Images και ο πηγαίος κώδικας για το 6Ρ αποσύρθηκαν από την Google.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις δίκιο, όντως δεν υπάρχουν.

Κάποιο χοντρό bug θα βρέθηκε.

Το πιο πιθανό τις επόμενες μέρες να ξανά ανέβουν.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση Μαϊου , τα FullOTA, Factory Images και ο πηγαίος κώδικας για το 6Ρ αποσύρθηκαν από την Google.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εμενα που μου ηρθε το βραδυ της Δευτερας και την εκανα, τι κανω τωρα; (Ειδα κιολας καλυτερη μπαταρια).

http://i64.tinypic.com/esop41.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα που μου ηρθε το βραδυ της Δευτερας και την εκανα, τι κανω τωρα; (Ειδα κιολας καλυτερη μπαταρια).

http://i64.tinypic.com/esop41.png

Εσύ απλά θα περιμένεις άμα έρθει νέα έκδοση. Και άμα έρθει νέα έκδοση...

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πάντως που έκανα την ενημέρωση όλα οκ ( μέχρι στιγμής)

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και το απέσυραν για καμία μπούρδα, δεν νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας για κάποιον που το πέρασε ήδη.

Το παράξενο είναι ότι δεν έχω διαβάσει πουθενά κάτι σχετικά, σαν να έχει περάσει απαρατήρητο.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση Μαϊου είναι και πάλι διαθέσιμη προς λήψη ως Factory Images, FullOTA ή και ΟΤΑ σε όποιον δεν πρόλαβε να την κατεβάσει.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σκυλί το τηλ . Ενω ήμουν στο beta και δεν μπορούσα να βγω παρά μόνο αν τα εσβηνα όλα και πάλι από την αρχή χτες ήρθε ενημέρωση ασφαλείας η οποία με έβγαλε μόνη της από το πρόγραμμα
Link to comment
Share on other sites

Σκυλί το τηλ . Ενω ήμουν στο beta και δεν μπορούσα να βγω παρά μόνο αν τα εσβηνα όλα και πάλι από την αρχή χτες ήρθε ενημέρωση ασφαλείας η οποία με έβγαλε μόνη της από το πρόγραμμα

 

τι είδους ενημέρωση σου ήρθε 26 του μηνα? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Σκυλί το τηλ . Ενω ήμουν στο beta και δεν μπορούσα να βγω παρά μόνο αν τα εσβηνα όλα και πάλι από την αρχή χτες ήρθε ενημέρωση ασφαλείας η οποία με έβγαλε μόνη της από το πρόγραμμα
Τα ίδια ακριβώς και σε μένα.. Βαριόμουν να κάνω κάτι και είχε ακόμα το patch Νοεμβρίου!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

τι είδους ενημέρωση σου ήρθε 26 του μηνα? :blink:
To security patch level του Μαίου .Από τον Νοέμβριο είχα κολλήσει με το beta
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι η 1η φορα που δεν εχει παρει το αντιστοιχο patch του μηνα. συνηθως λαμβανω αμεσα τα updates. τωρα ειμαι κολλημενος ακομα στου Απριλιου
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι η 1η φορα που δεν εχει παρει το αντιστοιχο patch του μηνα. συνηθως λαμβανω αμεσα τα updates. τωρα ειμαι κολλημενος ακομα στου Απριλιου
Δεν έρχονται σε όλους ταυτόχρονα. Άννα δεν βαριέσαι, κατέβασε την fullota image και περνά την με ADB

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βλακωδες μιας κ απο αυριο κ εγω κατοχος της συσκευης;;Πως την παλευουμε με μονο 32gb αποθηκευτικου χωρου;Φτανουν για αποθηκευση φωτο,εστω;;Ευχαριστω...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βλακωδες μιας κ απο αυριο κ εγω κατοχος της συσκευης;;Πως την παλευουμε με μονο 32gb αποθηκευτικου χωρου;Φτανουν για αποθηκευση φωτο,εστω;;Ευχαριστω...
Αυτή τη στιγμή έχω 4500 φωτός και βίντεο, από τα οποία τα 2000 είναι από την κάμερα του κινητού και 1,9GB σε ROMs αποθηκευμένα που πιθανόν δε θα έχεις ποτέ αν δεν ασχολείσαι και έχω 3,5GB ελεύθερα. Από εφαρμογές έχω μέτριες, χωρίς παιχνίδια.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω 4500 φωτός και βίντεο, από τα οποία τα 2000 είναι από την κάμερα του κινητού και 1,9GB σε ROMs αποθηκευμένα που πιθανόν δε θα έχεις ποτέ αν δεν ασχολείσαι και έχω 3,5GB ελεύθερα. Από εφαρμογές έχω μέτριες, χωρίς παιχνίδια.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Τελεια.Ευχαριστω.....:happy:Κατι τελευταιο,πως αφαιρω το widget Google now απο την αρχικη οθονη?Παταω παρατεταμενα αλλα δεν φαινεται να αφαιρειται...Στη θεση του θελω να βαλω clock and weather widget...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βλακωδες μιας κ απο αυριο κ εγω κατοχος της συσκευης;;Πως την παλευουμε με μονο 32gb αποθηκευτικου χωρου;Φτανουν για αποθηκευση φωτο,εστω;;Ευχαριστω...

 

20€/χρόνο και 100GB στη Google, google photos με επιλογή για ανέβασμα με την κανονική ανάλυση και δεν σε απασχολεί. Με κόστος μεν, αλλά δεν είναι κανένα τεράστιο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...