Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα και ακόμα εκεί είναι.

Το έψαξα λίγο και λέμε ότι είναι αυτό που λες.

Δεν ξέρω εάν είναι κανένας ιος

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε που νομίζω πως η μπαταρία​ τρέχει προς τα κάτω

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Απο ότι είδα στο internet μάλλον παίζει να είναι κάποια εφαρμογή που έκανες απεγκατάσταση θα φύγει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν κατεβάζεις εκτός playstore δεν έχεις θέμα,στην πλοήγηση δεν χρειάζεται antivirus και πότε δεν ανοίγεις link από πήγες που δεν γνωρίζεις
Link to comment
Share on other sites

Άσε το τηλέφωνό σου να ξεφορτώσει και φόρτισε το φουλ και θα έχει φύγει στα καινούργια στατιστικά!!

Πιστεύω

 

Παιδιά σήμερα το απέκτησα και εγώ το εργαλείο!!

Τα κουμπιά​ μπορούμε να τα αλλάξουμε??

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Δεν φεύγει με επανεκκίνηση λογικά. Θέλει πλήρη φόρτιση για να μηδενιστούν τα στατιστικά. Εκεί λογικά θα φύγει και δεν θα εμφανιστεί πάλι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικό. Απλώς για παράδειγμα τα factory images μπορεί να φανούν online από Τρίτη σε εμάς. Πάντως σε κάθε περίπτωση, βγαίνουν κάθε πρώτη Δευτέρα.

Εγώ όσο περνάω factory images, πάντα τα βλέπω την πρώτη Δευτέρα του μήνα. Όπως τώρα . Δεν έχω δει μέχρι στιγμής την παραμικρή καθυστέρηση στην διάδοση των factory images και των Full OTA images.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμείς με Android O περνούμε security patch του μήνα;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Όταν βγει η DP3

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσο περνάω factory images, πάντα τα βλέπω την πρώτη Δευτέρα του μήνα. Όπως τώρα . Δεν έχω δει μέχρι στιγμής την παραμικρή καθυστέρηση στην διάδοση των factory images και των Full OTA images.

 

Σε εμένα έχει τύχει παλαιότερα μέχρι το απόγευμα Δευτέρας να μην έχουν φανεί. Ξημερώματα όμως Τρίτης φάνηκαν.(στο ενδιάμεσο δεν καθόμουν να δω πότε ακριβώς φάνηκαν προφανώς, οπότε σίγουρα μπορεί να φάνηκαν ακόμα και 5 λεπτά μετά από το check)

 

Το είπα πιο πολύ ότι Τρίτη θα είναι εκεί για να μην μπλέξουμε στην συζήτηση όχι εμένα ήρθε, εμένα όχι, δεν τα βλέπω, και δεν βγήκαν κλπ.

 

Για αυτό και ανέφερα επίσης ότι η google αναφέρει επίσημα ότι βγαίνουν κάθε πρώτη Δευτέρα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έχει τύχει παλαιότερα μέχρι το απόγευμα Δευτέρας να μην έχουν φανεί. Ξημερώματα όμως Τρίτης φάνηκαν.(στο ενδιάμεσο δεν καθόμουν να δω πότε ακριβώς φάνηκαν προφανώς, οπότε σίγουρα μπορεί να φάνηκαν ακόμα και 5 λεπτά μετά από το check)

 

Το είπα πιο πολύ ότι Τρίτη θα είναι εκεί για να μην μπλέξουμε στην συζήτηση όχι εμένα ήρθε, εμένα όχι, δεν τα βλέπω, και δεν βγήκαν κλπ.

 

Για αυτό και ανέφερα επίσης ότι η google αναφέρει επίσημα ότι βγαίνουν κάθε πρώτη Δευτέρα.

Συμφωνώ με αυτό, αλλά έχω τώρα την εξής απορία, εφόσον είναι ξεκλειδώσει το bootloader, περασμένη Custom Kernel, περασμένα κάποια mods για τον ήχο και την εμφάνιση, χρησιμοποιώντας το Nexus Root toolkit ώστε να περνάει Zip αρχεία ώστε να μην εγκαταστήσεις το Twrp, αν εγκαταστήσεις την ενημερωση, θα πάθει κάτι η συσκευή;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτό, αλλά έχω τώρα την εξής απορία, εφόσον είναι ξεκλειδώσει το bootloader, περασμένη Custom Kernel, περασμένα κάποια mods για τον ήχο και την εμφάνιση, χρησιμοποιώντας το Nexus Root toolkit ώστε να περνάει Zip αρχεία ώστε να μην εγκαταστήσεις το Twrp, αν εγκαταστήσεις την ενημερωση, θα πάθει κάτι η συσκευή;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ θα απαντούσα ναι! Όχι τόσο για τα mod αλλά την ύπαρξη άλλου κερνελ από τον stock. Τα mod απλώς θεωρώ ότι θα χάνονταν(π.χ. edited mixel_paths.xml). Ωστόσο δεν το γνωρίζω 100% ούτε μπορώ να στο τεκμηριώσω κάπως. Προέρχεται μόνο από όσες γνώσεις έχω και ότι έχω καταλάβει τόσο χρόνια. Από την άλλη και ένα modified /system πιθανότατα να δημιουργεί και αυτό πρόβλημα.

Από εκεί και πέρα, θεωρώ ότι και να το προσπαθήσεις, το χειρότερο που μπορείς να πάθεις ένα "soft brick". Θα αναγκαστείς να περάσεις το factory image μέσω bootloader για να επανέλθει το κινητό. Στην καλύτερη απλώς θα αποτύχει το update.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Κατοχος Nexus απο τον νοεμβρη του 16.Κινηταρα,δεν εχω λογια.Ειχαμε κατι ατυχηματα με σαβουρες κλπ,πηγε για νεο καπακι.Και εκει που ηρθε και πραγματικα ηταν σαν καινουριο,αρχισαν κατι νερα με την μπαταρια.Πριν κανενα μηνα εβγαζα ανετα 4+ ωρες οθονης.Τωρα με το ζορι 2μιση και αυτο με φωτεινοτητα το μινιμουμ.Τι λετε να εχει συμβει ?.Διαβασα οτι μπορει να ειναι και θεμα της εταιριας.Το κινητο ειναι φουλ στοκ με 7.1.2

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Σβήνει ξαφνικά? Γενικά πολλά έχουν παρουσιάσει θέματα με τη μπαταρία. Πήγαινε το στο επίσημο σέρβις, στις πιο πίσω σελίδες λένε και πόσο κοστίζει η αλλαγή αλλά δεν την θυμάμαι τώρα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σβήνει ξαφνικά? Γενικά πολλά έχουν παρουσιάσει θέματα με τη μπαταρία. Πήγαινε το στο επίσημο σέρβις, στις πιο πίσω σελίδες λένε και πόσο κοστίζει η αλλαγή αλλά δεν την θυμάμαι τώρα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

οχι οχι δεν μου εχει σβησει ποτε ετσι στο ακυρο.Απλα μου κανει εντυπωση που μεσα σε ενα μηνα δεν μου βγαζει καν μερα η μπαταρια.

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως καμία εφαρμογή σου τρώει μπαταρία. Αν δεν φαίνεται κάτι, τελευταία λύση factory reset και αν πάλι δεν αλλάξει κάτι αλλαγή μπαταρίας ή έστω service

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Κατοχος Nexus απο τον νοεμβρη του 16.Κινηταρα,δεν εχω λογια.Ειχαμε κατι ατυχηματα με σαβουρες κλπ,πηγε για νεο καπακι.Και εκει που ηρθε και πραγματικα ηταν σαν καινουριο,αρχισαν κατι νερα με την μπαταρια.Πριν κανενα μηνα εβγαζα ανετα 4+ ωρες οθονης.Τωρα με το ζορι 2μιση και αυτο με φωτεινοτητα το μινιμουμ.Τι λετε να εχει συμβει ?.Διαβασα οτι μπορει να ειναι και θεμα της εταιριας.Το κινητο ειναι φουλ στοκ με 7.1.2

 

Παρατήρησε το μπορεί κάτι να έτρεχε και κατέβηκε,τυχαίνει και σε έμενα να βγάζει τόσο λίγο οθόνη άλλα με λίγο παραπάνω χρήση και κανονική φωτεινότητα,ας ελπίσουμε με την 8 να πάει ακόμη καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο θέμα φωτογραφιών πως τα παει?

ποιο ειναι το αδυνατο του σημειο? Κατι διαβασα για bootloops, (hardware fault) και λυγισματακια στην περιοχη του volume,ειναι σε μεγαη εκταση αυτα τα προβληματα?

το βρήκα σε πολυ δελεαστικη τιμη, δεν ειχα προθεση αν το παρω αλλα αρχισα να το σκεφτομαι

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο θέμα φωτογραφιών πως τα παει?

ποιο ειναι το αδυνατο του σημειο?

το βρήκα σε πολυ δελεαστικη τιμη, δεν ειχα προθεση αν το παρω αλλα αρχισα να το σκεφτομαι

 

Πάρα πολύ καλή φωτογραφική ειδικά σε χαμηλό φωτισμό,δεν θα έχεις πρόβλημα γενικά από τις καλύτερες που κυκλοφορούν

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο θέμα φωτογραφιών πως τα παει?

ποιο ειναι το αδυνατο του σημειο? Κατι διαβασα για bootloops, (hardware fault) και λυγισματακια στην περιοχη του volume,ειναι σε μεγαη εκταση αυτα τα προβληματα?

το βρήκα σε πολυ δελεαστικη τιμη, δεν ειχα προθεση αν το παρω αλλα αρχισα να το σκεφτομαι

 

Φωτογραφική όπως λέει και ο Τόλης είναι φοβερή! Πραγματικά από τις καλύτερες στην αγορά.

 

Βootloops έτσι στο ξεκάρφωτο είναι άκυρο. Όσοι τα είχα είχαν κάποιο θέμα hardware. Οι περισσότεροι θέμα με την μπαταρία. Αλλαγή μπαταρίας είναι συνηθισμένο γενικά θέμα στο κινητό. Αν και προσωπικά στο 1+ χρόνο εγώ συνηθίζω να αλλάζω έτσι και αλλιώς οπότε και τώρα που είμαι στους 18 μήνες το πάω για αλλαγή γιατί δεδομένα έχει πέσει η απόδοση της.

 

Λύγισμα τώρα. Στα volume buttons είναι το ευαίσθητο σημείο αλλά μόνο αν το πιέσεις πραγματικά θα λυγίσει. Σε καθημερινή χρήση δεν λυγίζει. Εγώ το έχω μόνιμα σε τζιν και κάθομαι κανοικά χωρίς να το βγάλω, οδηγώ και δεν έχει κανένα πρόβλημα το τηλέφωνο. Αν όμως θες να το τεστάρεις θα λυγίσει όπως άλλωστε όλα τα κινητά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...