Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου παίζει από μπαταρία μέχρι πλακέτα έπαθα τα ίδια το καλό με μένα είναι ότι η συσκευή ήταν αγόρασμενη από Αμερική και δεν αντικαταστάθηκε με καινούργια ... Μου έστειλαν μια ανακατασκευασμένη με εμφανείς σημάδια ανοίγματος καθώς και κόκκους σκόνης στις κάμερες. Τους έστειλα email αλλά δεν νομίζω να βγάλω άκρη. Είναι απαράδεκτο μια μια συσκευή που με υπαιτιότητα δική τους παθαίνει η πλακέτα η μπαταρία κλπ να μην την αντικαθιστούν με καινουρια

 

Καλησπέρα σε όλους όσους απάντησαν, σύμφωνα με ανεκδοτολογικές αναφορές που συγκέντρωσα από το διαδίκτυο, πολλοί αναφέρουν το φαινόμενο ως Boot loop of death με απαραίτητη αποστολή της συσκευής στο service. Εικάζουν ότι αφορά είτε το CPU είτε τη RAM. Η Huawei δίνει refurbished συσκευές. Το ίδιο κάνουν και άλλες εταιρείες π.χ. Apple.

 

Δείτε ενδεικτικό thread στο XDA https://forum.xda-developers.com/nexus-6p/help/boot-loop-death-nexus-6p-t3533528/page55

Στις ΗΠΑ άρχισαν τη νομική διεκδίκηση http://www.androidpolice.com/2017/04/20/lawsuit-filed-against-google-and-huawei-over-nexus-6p-early-shutdown-issue-and-bootlooping/

 

Κάτι μου λέει ότι σύντομα το πρόβλημα θα χτυπήσει κι άλλους κατόχους , όσο η συσκευή ξεπερνάει τους 12 μήνες ζωής.

Θα σας κρατήσω ενήμερους, καθώς υποψιάζομαι ότι θα έχω θέματα με τις τοπικές αντιπροσωπείες (ελπίζω να με διαψεύσουν) .

Με πίστη όλα γίνονται. Ακόμα και θεοί.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα την beta, σίγουρα όχι τόσο smooth όσο η 7.1.2, αλλά θα την κρατούσα αν δεν μου έκανε bootloop με την πρώτη. Έκανα clear cache, bootloop, factory reset, ξανά bootloop, και μετά μπήκε κάποια στιγμή. Πολύ άσχημο καθώς έχασα ότι είχα locally.
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους όσους απάντησαν, σύμφωνα με ανεκδοτολογικές αναφορές που συγκέντρωσα από το διαδίκτυο, πολλοί αναφέρουν το φαινόμενο ως Boot loop of death με απαραίτητη αποστολή της συσκευής στο service. Εικάζουν ότι αφορά είτε το CPU είτε τη RAM. Η Huawei δίνει refurbished συσκευές. Το ίδιο κάνουν και άλλες εταιρείες π.χ. Apple.

 

Δείτε ενδεικτικό thread στο XDA https://forum.xda-developers.com/nexus-6p/help/boot-loop-death-nexus-6p-t3533528/page55

Στις ΗΠΑ άρχισαν τη νομική διεκδίκηση http://www.androidpolice.com/2017/04/20/lawsuit-filed-against-google-and-huawei-over-nexus-6p-early-shutdown-issue-and-bootlooping/

 

Κάτι μου λέει ότι σύντομα το πρόβλημα θα χτυπήσει κι άλλους κατόχους , όσο η συσκευή ξεπερνάει τους 12 μήνες ζωής.

Θα σας κρατήσω ενήμερους, καθώς υποψιάζομαι ότι θα έχω θέματα με τις τοπικές αντιπροσωπείες (ελπίζω να με διαψεύσουν) .

Φίλε μου δεν με ενοχλεί ότι είναι ανακατασκευασμένη από την στιγμή που δουλεύει με ενοχλει ότι ποιοτικά σαν επίσημο σέρβις έχει κόκκους σκόνης στην κάμερα και έχει εμφανείς σημάδια ανοίγματος άμα ήταν τα άνοιγα και μόνος μου. Από ότι βλέπω δεν έχει θέμα στις φωτό αλλά με εκνευρίζει επειδή η συσκευή ήταν πραγματικά άψογη

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους όσους απάντησαν, σύμφωνα με ανεκδοτολογικές αναφορές που συγκέντρωσα από το διαδίκτυο, πολλοί αναφέρουν το φαινόμενο ως Boot loop of death με απαραίτητη αποστολή της συσκευής στο service. Εικάζουν ότι αφορά είτε το CPU είτε τη RAM. Η Huawei δίνει refurbished συσκευές. Το ίδιο κάνουν και άλλες εταιρείες π.χ. Apple.

 

Δείτε ενδεικτικό thread στο XDA https://forum.xda-developers.com/nexus-6p/help/boot-loop-death-nexus-6p-t3533528/page55

Στις ΗΠΑ άρχισαν τη νομική διεκδίκηση http://www.androidpolice.com/2017/04/20/lawsuit-filed-against-google-and-huawei-over-nexus-6p-early-shutdown-issue-and-bootlooping/

 

Κάτι μου λέει ότι σύντομα το πρόβλημα θα χτυπήσει κι άλλους κατόχους , όσο η συσκευή ξεπερνάει τους 12 μήνες ζωής.

Θα σας κρατήσω ενήμερους, καθώς υποψιάζομαι ότι θα έχω θέματα με τις τοπικές αντιπροσωπείες (ελπίζω να με διαψεύσουν) .

 

Καλησπέρα... Μου συνέβη το Πάσχα..( την ώρα που διάβαζα στον internet για το boot loop της συσκευής .. αλήθεια όσο και αν σου φαίνεται απίθανο.. τεσπά) το πήγα στην Μιχαλακοπούλου... Αλλαγή πλακέτας νέο imei.. και σε λιγότερο από δύο ώρες το είχα πάρει πίσω. Όλα καλά από τότε.

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Μου συνέβη το Πάσχα..( την ώρα που διάβαζα στον internet για το boot loop της συσκευής .. αλήθεια όσο και αν σου φαίνεται απίθανο.. τεσπά) το πήγα στην Μιχαλακοπούλου... Αλλαγή πλακέτας νέο imei.. και σε λιγότερο από δύο ώρες το είχα πάρει πίσω. Όλα καλά από τότε.

Αυτά

Ρε φίλε το ίδιο έπαθα τα διάβαζα εδώ μέσα και έλεγα ευτυχώς γιατί μου το είχαν στείλει από Αμερική και την άλλη μέρα το επαθα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρουσιασει σε κανεναν η συσκευη αυτο το "λυγισματακι" στο υψος του volume button;

Όταν λες "λυγισματακι" εννοείς να εχει κυρτώσει η συσκευή σε αυτό το σημείο ή να ένα λυγίσει προς τα πάνω σε ένα μικρό σημείο , σαν σπυρί ?? Γιατί αυτό το έχει πάθει η συσκευή φίλου μου .

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες σαν σπυρί μάλλον.. Στην περιοχή του Volume Button (εκεί που διαφορά βίντεο αναφέρουν ότι είναι το αδύναμο σημείο του σκελετού, καθώς δεν υπάρχει ενίσχυση από μέσα) έχει κάνει εξόγκωμα ο σκελετός προς τα έξω.. μια μικρή καμπύλη λες και έχει λυγίσει προς τα έξω το αλουμίνιο
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ακριβώς έχει .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Εκανε τιποτα? Πηγε για εγγυηση / αντικατασταση ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει κάνει κάτι . Δεν έχει άλλο πρόβλημα με το τηλέφωνο και δεν έχει ασχοληθεί .

Είναι αυτό μέσα στην εγγύηση ????

Ξέρεις κάτι ??

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστη αδυναμία των Nexus 6P αυτό και στο εξωτερικό η Google (με αγορά μέσω playstore) έχει προβεί σε αντικατάσταση συσκευής..

 

Δεν ξέρω αν αξίζει την ταλαιπωρία γιατί δεν φαίνεται πολύ αλλά αν το έχει και κάποιος άλλος ας το αναφέρει

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακριβώς στους 12 μήνες.. Όχι δεν βλέπω εξόγκωμα ή κάτι τέτοιο

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το patch για τον μηνα Ιουνιο, δεν βγηκε;

 

ειχα διαβασει μετα το patch Μαιου οτι το αντιστοιχο του Ιουνιου θα αργησει λιγακι και θα βγει μετα τις 6 του μηνα

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ενημερώσεις σχετικές με την ασφάλεια έχουν αυτά τα μηνιαία patch?

 

Τυχαίνει να διορθώνονται και bugs,λέει στην ενημέρωση τη κάνει

Link to comment
Share on other sites

ειχα διαβασει μετα το patch Μαιου οτι το αντιστοιχο του Ιουνιου θα αργησει λιγακι και θα βγει μετα τις 6 του μηνα

 

Δεν αργεί!!! Εαν είναι να βγει 6 Ιουνίου τότε βγαίνει στη ώρα του.

 

Τα updates βγαίνουν επίσημα κάθε πρώτη Δευτέρα του μήνα. Σήμερα δλδ 5 έχουμε την πρώτη Δευτέρα αλλά δεν έχουμε ίδια ώρα σε όλο τον πλανήτη. Πρακτικά από Τρίτη είναι διαθέσιμα για εμάς σίγουρα

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ειχα διαβασει μετα το patch Μαιου οτι το αντιστοιχο του Ιουνιου θα αργησει λιγακι και θα βγει μετα τις 6 του μηνα

 

Δεν αργεί!!! Εαν είναι να βγει 6 Ιουνίου τότε βγαίνει στη ώρα του.

 

Τα updates βγαίνουν επίσημα κάθε πρώτη Δευτέρα του μήνα. Σήμερα δλδ 5 έχουμε την πρώτη Δευτέρα αλλά δεν έχουμε ίδια ώρα σε όλο τον πλανήτη. Πρακτικά από Τρίτη είναι διαθέσιμα για εμάς σίγουρα

Εμένα μου ήρθε χθες στις 8 το βράδυ πχ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε χθες στις 8 το βράδυ πχ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικό. Απλώς για παράδειγμα τα factory images μπορεί να φανούν online από Τρίτη σε εμάς. Πάντως σε κάθε περίπτωση, βγαίνουν κάθε πρώτη Δευτέρα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι το 39999;

Δεν μπορώ να το εντοπίσω στο κινητό πουθενά.65a5426cb4afb2eea74b8052a36c917a.jpg

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και ακόμα εκεί είναι.

Το έψαξα λίγο και λέμε ότι είναι αυτό που λες.

Δεν ξέρω εάν είναι κανένας ιος

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε που νομίζω πως η μπαταρία​ τρέχει προς τα κάτω

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...