Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και το θέμα φαίνεται να είναι λόγω recovery που έχει μείνει από 7.1.2. Κάποιος ανέφερε ότι περνώντας τον recovery της DP δεν βγάζει μετά σφάλμα. Αλλά πιθανόν η google να το τραβήξει πίσω και να δώσει νέο

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς από όσους έχουν βάλει την Ο θέμα με κάποια εφαρμογή ?

Σκέφτομαι να κάνω enrol όπως πέρσι με την 7 αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τις εφαρμογές πχ otetv το winkbank της πειραιως .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς από όσους έχουν βάλει την Ο θέμα με κάποια εφαρμογή ?

Σκέφτομαι να κάνω enrol όπως πέρσι με την 7 αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τις εφαρμογές πχ otetv το winkbank της πειραιως .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Nova go που έχω εγώ δεν δουλεύει, η winbank δουλεύει με το 4 ψήφιο pin κανονικά

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Nova go που έχω εγώ δεν δουλεύει, η winbank δουλεύει με το 4 ψήφιο pin κανονικά

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Γενικά αξίζει ??? Μπαίνω σε σκέψεις γιατί τα πρωταθλήματα έτσι και αλλιώς τελειώνουν και το otetvgo δεν θα το χρειαζομαι...

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Γενικά αξίζει ??? Μπαίνω σε σκέψεις γιατί τα πρωταθλήματα έτσι και αλλιώς τελειώνουν και το otetvgo δεν θα το χρειαζομαι...

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Δεν μπορώ να πω ακόμα γιατί εμένα με ενδιαφέρει η μπαταρία.. ναι και εγώ το περίμενα για το Nova ότι δεν θα δουλεύει αλλά έτσι και αλλιώς δεν με ένοιαζε

 

Και ναι το picture in picture δεν δουλεύει ούτε σε εμένα ούτε σε ένα φίλο που έχει Ο και αυτός

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα συμβαίνει σε όσους πήγαν από 7.1.2 με ΟΤΑ στην πρώτη preview. Όσοι φλασαραν την factory image δεν έχουν αυτό το θέμα λένε.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Απ ότι φαίνεται, κατέβασμα factory image του OPP2 και εξαγωγή της recovery και φλασαρισμα μέσω fastboot.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ακόμα γιατί εμένα με ενδιαφέρει η μπαταρία.. ναι και εγώ το περίμενα για το Nova ότι δεν θα δουλεύει αλλά έτσι και αλλιώς δεν με ένοιαζε

 

Και ναι το picture in picture δεν δουλεύει ούτε σε εμένα ούτε σε ένα φίλο που έχει Ο και αυτός

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

 

Τελικά το πέρασα μιας που έρχεται σουκου και θα είναι πιο εύκολο να του κάνω factory reset αν βγάλει κανα πρόβλημα.

Και γω για την μπαταρία ενδιαφέρομαι περισσότερο .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πέρασα μιας που έρχεται σουκου και θα είναι πιο εύκολο να του κάνω factory reset αν βγάλει κανα πρόβλημα.

Και γω για την μπαταρία ενδιαφέρομαι περισσότερο .

Έχει κάτι καινούρια ωραία πραγματακια.. Δες στο system ui στα settings..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις στα εικονίδια λειτουργούν?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα σε Nova launcher ναι

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το πρωί στο σερβις (tssolutions ) για ενα θέμα με την οθόνη που είχα ξαφνικά από χθες . Συγκεκριμένα εμφάνισε μία κάθετη μαύρη γραμμή .

Τους έδωσα το κινητό και με ενημέρωσαν ότι για τα huawei έχουν σερβις μιας ώρας , αν έχουν το ανταλλακτικό .

Τελικά μιάμιση ώρα μετά το είχα στα χέρια μου με καινούργια οθόνη και μπαταρία ?!!!!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αδερφέ μια ερώτηση. Επειδή το έστειλα κι εγώ εκεί για αλλαγή μπαταρίας μέσω vodafone, στο έκαναν εκεί σε μια ώρα ή σε έστειλαν στο επίσημο της huawei?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ μια ερώτηση. Επειδή το έστειλα κι εγώ εκεί για αλλαγή μπαταρίας μέσω vodafone, στο έκαναν εκεί σε μια ώρα ή σε έστειλαν στο επίσημο της huawei?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έκαναν εκεί , σε περίπου μιάμιση ώρα .

Εκεί με έστειλε η huawei . Βασικά μου έδωσε και τις δύο διευθύνσεις αλλά με βόλευε καλύτερα .

Μέσω καταστήματος δεν θα έστελνα ποτέ , καθυστερεί πολύ . Το ξέρω γιατί παλιά δούλευα σε καταστήματα κινητής .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς από όσους έχουν βάλει την Ο θέμα με κάποια εφαρμογή ?

Σκέφτομαι να κάνω enrol όπως πέρσι με την 7 αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τις εφαρμογές πχ otetv το winkbank της πειραιως .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OteTV Go παίζει κανονικά. Τράπεζα δεν δοκίμασα. Το airdroid όμως για παράδειγμα δεν παίζει.

 

Καλησπέρα σας δουλεύει το picture in picture στο Android O

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κανονικά. Πρέπει να βάλεις Keycode για να παίξει. Δες πως να το κάνεις αυτό στο πληκτολόγιο.

 

Απ ότι φαίνεται, κατέβασμα factory image του OPP2 και εξαγωγή της recovery και φλασαρισμα μέσω fastboot.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Έτσι λένε όντως αλλά εγώ ακόμα δεν το κάνω μην υπάρχει πρόβλημα στην περίπτωση που θέλω να κάνω roll back και δεν θέλω να πάω με factory image αλλά μέσω ΟΤΑ.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάτι καινούρια ωραία πραγματακια.. Δες στο system ui στα settings..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ναι κάτι είδα . Προς το παρον μου αρέσουν οι αλλαγές που βλέπω πχ στο χρώμα ή το ποσοστό της μπαταρίας .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

OteTV Go παίζει κανονικά. Τράπεζα δεν δοκίμασα.

 

 

 

Ναι κανονικά. Πρέπει να βάλεις Keycode για να παίξει. Δες πως να το κάνεις αυτό στο πληκτολόγιο.

 

 

 

Έτσι λένε όντως αλλά εγώ ακόμα δεν το κάνω μην υπάρχει πρόβλημα στην περίπτωση που θέλω να κάνω roll back και δεν θέλω να πάω με factory image αλλά μέσω ΟΤΑ.

Δώσε κάποιο τιπ για το. picture in picture δεν κατάλαβα πως γίνεται

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δώσε κάποιο τιπ για το. picture in picture δεν κατάλαβα πως γίνεται

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Βάλε στην navbar έξτρα κουμπί που δίνει ένα keycode. Το 171. Όταν θα είσαι σε εφαρμογή που το υποστηρίζει θα δεις ότι θα γίνεται ένα floating παράθυρο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

OteTV Go παίζει κανονικά. Τράπεζα δεν δοκίμασα. Το airdroid όμως για παράδειγμα δεν παίζει.

.

 

To otetvgo σε μένα κρασαρει πάντως ...

Οι εφαρμογές της alpha και peiraios που έχουν παίζουν κανονικά .

Το airdroid δεν παίζει ούτε σε μένα .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Βάλε στην navbar έξτρα κουμπί που δίνει ένα keycode. Το 171. Όταν θα είσαι σε εφαρμογή που το υποστηρίζει θα δεις ότι θα γίνεται ένα floating παράθυρο.

1000 ευχαριστώ!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς να προτείνει καποιο τζαμακι για την οθόνη ??? Αγαραζα από Amazon το intelliglass ,τρομερό , αλλά τώρα που πήγα να παραγγείλω δεν έχει στοκ !

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λένε όντως αλλά εγώ ακόμα δεν το κάνω μην υπάρχει πρόβλημα στην περίπτωση που θέλω να κάνω roll back και δεν θέλω να πάω με factory image αλλά μέσω ΟΤΑ.

 

Νομίζω ότι από την στιγμή που κανείς roll back σε παλαιότερη έκδοση, κάνει αυτόματα και factory reset. Οπότε δεν αλλάζει κάτι σε σχέση με τα factory.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό. Είδες τα κακό του να μην μένεις στοκ. Δεν ξέρεις πως λειτουργούν τα πράγματα! :p

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα έχεις ξαναπεί τι μας το λες? Μπήκες μετά από τόσο καιρό που ήσουν ban και είπες να το παίξεις έξυπνος στους νέους κατόχους? Πήγαινε να παίξεις σε άλλα τοπικ..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

παει και σε αλλα τοπικ οπως του htc 10 και του oneplus 3 και κανει και εκει τον εξυπνο.

μην σκας σε λιγο καιρο παλι ban θα ειναι...:lol:

 

Oι αληθειες να λεγονται, παρακαλω να κοψετε τους προσωπικους χαρακτηρισμους και να δεχεστε τις αληθειες.

Εγω συνεισφερω στο φορουμ και εσεις χαρακτηριζετε, γιατι; Υπαρχει καποιος λογος;

 

Mηπως θελετε τα θεματα για τα κινητα να ειναι μονο για γλυκολογα και αγαπες;

Link to comment
Share on other sites

Oι αληθειες να λεγονται, παρακαλω να κοψετε τους προσωπικους χαρακτηρισμους και να δεχεστε τις αληθειες.

Εγω συνεισφερω στο φορουμ και εσεις χαρακτηριζετε, γιατι; Υπαρχει καποιος λογος;

 

Mηπως θελετε τα θεματα για τα κινητα να ειναι μονο για γλυκολογα και αγαπες;

 

Το είπες μία το είπες 2 το είπες 3. Πόσες θέλεις δηλαδή? Ναι έχει αργή εσωτερική μνήμη. Εγώ δεν βλέπω να επηρεάζει κάπου αυτό στην χρήση εκτός και θες να περάσεις αρχεία μέσα. Αλλά κινητό έχω πάρει και όχι σκληρό δίσκο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...