Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το σέρβις που το πηγές είναι το επίσημο?

Η μπαταρία καλύπτεται από 2 η 1 χρόνο εγγύηση?

Πήρα την huawei και με έστειλαν εκεί .

Με ενημέρωσαν ότι ισχύει η υπόλοιπη εγγύηση από την ημερομηνία αγοράς και από αυτούς τρεις μήνες στα ανταλλακτικά .

Την μπαταρία την άλλαξαν γιατί είναι ένα ανταλλακτικό με την οθόνη .

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση την beta O, ισως η καλυτερη πρωιμη beta που εχουν βγαλει. Ολα λειτουργουνε αψογα και η διαχειριση μπαταριας να ειναι σαφως καλυτερη απο την 7.1.2

Τώρα που το έγραψες το κοίταξα και μάλλον το άλλαξαν γιατί είχα ένα χτύπημα στην γωνία αριστερά και δεν υπάρχει !!!!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Σου αλλαξανε πλαισιο;; λιγο απιθανο μου ακουγεται. Μηπως σου δωσανε ανακατασκευασμενο; Επισης η μπαταρια ειναι ανεξαρτητη απο την οθονη (

)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορει καποιος να τρεξει ενα androbench και να ποσταρει εδω screenshot με τα αποτελεσματα;

07bceaa5c28ca1c3f35d3d603b7b12ca.jpg

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση την beta O, ισως η καλυτερη πρωιμη beta που εχουν βγαλει. Ολα λειτουργουνε αψογα και η διαχειριση μπαταριας να ειναι σαφως καλυτερη απο την 7.1.2

 

 

Σου αλλαξανε πλαισιο;; λιγο απιθανο μου ακουγεται. Μηπως σου δωσανε ανακατασκευασμενο; Επισης η μπαταρια ειναι ανεξαρτητη απο την οθονη (

)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

07bceaa5c28ca1c3f35d3d603b7b12ca.jpg

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Όχι ,ανακατασκευασμένο δεν πήρα σίγουρα γιατί έχω το ίδιο IMEI. Μπορεί να τους στράβωσε και να το άλλαξαν, τι να πω .

Για την μπαταρία ρώτησα και γω και μου είπαν ότι η ίδια η huawei στέλνει έτσι το ανταλλακτικό .

Αν δεν κάνω λάθος το έχει ξαναφέρει κάποιος εδώ , ότι πήγε για το μπαταρία και του άλλαξαν και οθόνη .

 

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση την beta O, ισως η καλυτερη πρωιμη beta που εχουν βγαλει. Ολα λειτουργουνε αψογα και η διαχειριση μπαταριας να ειναι σαφως καλυτερη απο την 7.1.2

 

 

Μου ήρθε κι εμένα το update. Είναι κανονικά σαν ΟΤΑ ή θα σβηστούν τα αρχεία μου;

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα το update. Είναι κανονικά σαν ΟΤΑ ή θα σβηστούν τα αρχεία μου;

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OTA

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ.. Μία απορία.. Το clear cache που είχε πριν μέσα στο storage στα settings τώρα γίνεται χερουκλάτα ε; Μου αρέσει το άσπρο φόντο στα notifications και το πιο ευκρινές ποσοστό μπαταρίας.. Επίσης τώρα στην lock screen θέλει double tap για να εμφανιστεί κανονικά

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Όχι ,ανακατασκευασμένο δεν πήρα σίγουρα γιατί έχω το ίδιο IMEI. Μπορεί να τους στράβωσε και να το άλλαξαν, τι να πω .

Για την μπαταρία ρώτησα και γω και μου είπαν ότι η ίδια η huawei στέλνει έτσι το ανταλλακτικό .

Αν δεν κάνω λάθος το έχει ξαναφέρει κάποιος εδώ , ότι πήγε για το μπαταρία και του άλλαξαν και οθόνη .

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Η μπαταρία είναι κολλημένη στην οθόνη. Ίσως να έχει παρατηρήσει η Huawei θέματε μετά από αλλαγές οθονών και να λέει αλλάξτε τα όλα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι ,ανακατασκευασμένο δεν πήρα σίγουρα γιατί έχω το ίδιο IMEI. Μπορεί να τους στράβωσε και να το άλλαξαν, τι να πω .

Για την μπαταρία ρώτησα και γω και μου είπαν ότι η ίδια η huawei στέλνει έτσι το ανταλλακτικό .

Αν δεν κάνω λάθος το έχει ξαναφέρει κάποιος εδώ , ότι πήγε για το μπαταρία και του άλλαξαν και οθόνη .

 

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ισχύει, σε εμένα που είχα πρόβλημα με την μπαταρία μου άλλαξαν μαζί και την οθόνη. Τώρα για το πλαίσιο δεν ξέρω αν το άλλαξαν ή όχι γιατί δεν είχα κάποιο σημάδι ώστε να το καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! Έβαλαν ποσοστό μπαταρίας εκτός εικονιδίου Πως και ο έπαθαν! Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

07bceaa5c28ca1c3f35d3d603b7b12ca.jpg

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Eυχαριστω για το androbench.

Πραγματικα τραγικα τα αποτελεσματα, αν το ειχα αγορασει καινουριο στα 500+€ θα το εστελνα στην google να μου δωσει η ιδια refund.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για το androbench.

Πραγματικα τραγικα τα αποτελεσματα, αν το ειχα αγορασει καινουριο στα 500+€ θα το εστελνα στην google να μου δωσει η ιδια refund.

Αφού τα έχεις ξαναπεί τι μας το λες? Μπήκες μετά από τόσο καιρό που ήσουν ban και είπες να το παίξεις έξυπνος στους νέους κατόχους? Πήγαινε να παίξεις σε άλλα τοπικ..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για το androbench.

Πραγματικα τραγικα τα αποτελεσματα, αν το ειχα αγορασει καινουριο στα 500+€ θα το εστελνα στην google να μου δωσει η ιδια refund.

Το ότι εσύ λες πως είναι τραγικό τηλέφωνο, δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να περνει κανείς το 6Ρ. Εξακολουθεί να είναι μια πολύ καλή συσκευή που λαβαίνει κάθε μήνα ενημερώσεις, πολύ καλή εμπειρία χρήσης και χωρίς κολλήματα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το ότι εσύ λες πως είναι τραγικό τηλέφωνο, δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να περνει κανείς το 6Ρ. Εξακολουθεί να είναι μια πολύ καλή συσκευή που λαβαίνει κάθε μήνα ενημερώσεις, πολύ καλή εμπειρία χρήσης και χωρίς κολλήματα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Θα περάσουν 5 χρόνια και ο νικρις θα μας λέει ακόμα αν είχε δώσει 500€ τότε στην google τι θα έκανε :D :D :D

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον είναι σε DP του ήρθε update ~44MB? Αν ναι του εγκαταστάθηκε σωστά? Έμενα μου έβγαλε error στον recovery.

Μπορείτε να γράψετε το build number που έχετε?

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον είναι σε DP του ήρθε update ~44MB? Αν ναι του εγκαταστάθηκε σωστά? Έμενα μου έβγαλε error στον recovery.

Μπορείτε να γράψετε το build number που έχετε?

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Κώστα πως την βλέπεις την νέα έκδοση? Έχει κάποια διαφορά σε ταχύτητα, μπαταρία εκτός των συντομεύσεων και των οπτικών αλλαγών?

 

Νομίζω κάποιος φίλος πιο πριν ανέφερε ότι είδε στην μπαταρία βελτίωση.

 

Edit: και στο androidpolice διάβασα προβλήματα για τους κατόχους Nexus με το τελευταίο update

Link to comment
Share on other sites

Κώστα πως την βλέπεις την νέα έκδοση? Έχει κάποια διαφορά σε ταχύτητα, μπαταρία εκτός των συντομεύσεων και των οπτικών αλλαγών?

 

Νομίζω κάποιος φίλος πιο πριν ανέφερε ότι είδε στην μπαταρία βελτίωση.

 

Edit: και στο androidpolice διάβασα προβλήματα για τους κατόχους Nexus με το τελευταίο update

 

http://www.androidpolice.com/2017/05/18/android-o-developer-preview-2-gets-small-bump-opp2-170420-019-partially-fixes-android-pay-isnt-installing-nexus-devices/

 

αυτό πήγα να ποστάρω τώρα! Όσοι την βάλαμε μέσω ΟΤΑ φαίνεται να έχουμε αυτό το θέμα...

 

Μπαταρία είναι νωρίς! Σαν ένα μικρό δείγμα όμως είναι ότι το τηλέφωνο από τη 1 μέχρι το πρωί στις 9 έμεινε στο 80% χωρίς να χάσει καθόλου... Τώρα θα δούμε! Είναι πολύ νωρίς πιστεύω. Πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, και χαίρομαι που η google σιγά σιγά υιοθετεί στοιχεία που ήταν για μένα απαραίτητα όπως το ποσοστό μπαταρίας εκτός εικονιδίου.

 

Μόνο θέμα εως τώρα είναι τα notification του Android System Που δεν μπορώ να τα καθαρίσω.

 

Π.χ. έχω μόνιμα ένα Notification από το android system "LMT is displaying over other apps" το οποίο γίνεται διπλό όταν θα εμφανιστεί και το bubble του fb messenger (εκεί θα έχω και Messenger is displaying over other apps" και τα οποία δεν μπορώ να το κάνω να τα αγνοεί!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχουν ανακοινωσει ποτε θα βγει stable?

Λογικά τέλη καλοκαιριού ή με την ανακοίνωση των νέων Pixel Smartphone.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όποιον είναι σε DP του ήρθε update ~44MB? Αν ναι του εγκαταστάθηκε σωστά? Έμενα μου έβγαλε error στον recovery.

Μπορείτε να γράψετε το build number που έχετε?

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Απ ότι διάβασα στο Android Police, είναι ενημέρωση για το Android Pay που δεν λειτουργούσε σε μερικές Nexus συσκευές.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μόνο θέμα εως τώρα είναι τα notification του Android System Που δεν μπορώ να τα καθαρίσω.

 

Π.χ. έχω μόνιμα ένα Notification από το android system "LMT is displaying over other apps" το οποίο γίνεται διπλό όταν θα εμφανιστεί και το bubble του fb messenger (εκεί θα έχω και Messenger is displaying over other apps" και τα οποία δεν μπορώ να το κάνω να τα αγνοεί!

Αυτο εχει να κανει με το screen overlay και το draw over other apps. Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο. Δες τις ρυθμισεις σου.

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidpolice.com/2017/05/18/android-o-developer-preview-2-gets-small-bump-opp2-170420-019-partially-fixes-android-pay-isnt-installing-nexus-devices/

 

αυτό πήγα να ποστάρω τώρα! Όσοι την βάλαμε μέσω ΟΤΑ φαίνεται να έχουμε αυτό το θέμα...

 

Μπαταρία είναι νωρίς! Σαν ένα μικρό δείγμα όμως είναι ότι το τηλέφωνο από τη 1 μέχρι το πρωί στις 9 έμεινε στο 80% χωρίς να χάσει καθόλου... Τώρα θα δούμε! Είναι πολύ νωρίς πιστεύω. Πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, και χαίρομαι που η google σιγά σιγά υιοθετεί στοιχεία που ήταν για μένα απαραίτητα όπως το ποσοστό μπαταρίας εκτός εικονιδίου.

 

Μόνο θέμα εως τώρα είναι τα notification του Android System Που δεν μπορώ να τα καθαρίσω.

 

Π.χ. έχω μόνιμα ένα Notification από το android system "LMT is displaying over other apps" το οποίο γίνεται διπλό όταν θα εμφανιστεί και το bubble του fb messenger (εκεί θα έχω και Messenger is displaying over other apps" και τα οποία δεν μπορώ να το κάνω να τα αγνοεί!

Εγώ πάντως πέρασα το update των 44mb και δε μου έβγαλε πρόβλημα. Όσον αφορά το update, σίγουρα έγινε πιο σβέλτη η συσκευή και ζεσταίνεται λιγότερο

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχει να κανει με το screen overlay και το draw over other apps. Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο. Δες τις ρυθμισεις σου.

 

Ε προφανώς! Το ξέρω ότι έχω δώσει σε αυτές τις εφαρμογές να κάνουν "Draw over other apps"

Και σε 7.1.2 έτσι τις είχα. Το θέμα είναι ότι εκεί με άφηνε να απενεργοποιήσω το notification που μου έλεγε τι έχω κάνει. Αυτό εννοώ. Εδώ δεν με αφήνει να του πω να αγνοεί το συγκεκριμένο Notification.

 

Όπως και το fb messenger για να μπορεί το bubble Να βγαίνει πάνω από άλλα app.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα έχεις ξαναπεί τι μας το λες? Μπήκες μετά από τόσο καιρό που ήσουν ban και είπες να το παίξεις έξυπνος στους νέους κατόχους? Πήγαινε να παίξεις σε άλλα τοπικ..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

παει και σε αλλα τοπικ οπως του htc 10 και του oneplus 3 και κανει και εκει τον εξυπνο.

μην σκας σε λιγο καιρο παλι ban θα ειναι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Edit:

 

Τελικά μου έβγαλε πάλι το update των 44mb και μου έβγαλε σφάλμα στην εγκατάσταση, πράγμα που σημαίνει ότι δεν περαστηκε και νωρίτερα...

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα συμβαίνει σε όσους πήγαν από 7.1.2 με ΟΤΑ στην πρώτη preview. Όσοι φλασαραν την factory image δεν έχουν αυτό το θέμα λένε.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...