Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι πάει να γίνει...

Ήρθε ένα update 21 mb που ετοιμάζει λέει το 6p για να δεχτεί το android 7. Συν βελτιώσεις ασφαλείας.

 

 

Πριν 4μερες μου ήρθε αυτό αλλά πάλι τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για system update. Πάλι δηλαδή μπορεί να μην είναι η nougat;

 

 

Edit: ήταν το μικρό update που ετοίμαζε το τηλέφωνο για την nougat και καπάκι μετά το reboot ήρθε η ειδοποίηση για την 7!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα παρέλαβα και εγώ το 6P μου και έχω ξετρελαθεί. Ερχόμενος από Xiaomi Mi Note Pro είδα μεγάλη διαφορά στην AMOLED οθόνη αλλά και στην κάμερα. :D:D

 

Σήμερα μάλιστα μόλις άνοιξα τη συσκευή μου έβγαλε μία ενημέρωση κοντά στα 20ΜΒ η οποία έλεγε ''Preparing your device for Android 7.0 Nougat''. Να αναμένω αναβάθμιση μέσα στην εβδομάδα?!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σου έρθει και σένα...

Όσοι πάτε στην 7αρα πάντως να είστε έτοιμοι για το πιθανό drain.

 

Οσο για τις amoled εγώ είμαι φαν! Είναι ο φόβος μου για νέα πιξελ μην δεν έχουν amoled.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σου έρθει και σένα...

Όσοι πάτε στην 7αρα πάντως να είστε έτοιμοι για το πιθανό drain.

 

Οσο για τις amoled εγώ είμαι φαν! Είναι ο φόβος μου για νέα πιξελ μην δεν έχουν amoled.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Με τις τιμές που ξεκινούν προσωπικά καλύτερα να πάρω iphone

 

Στάλθηκε από το Nexus 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω ήρθε σε αρκετούς η 7 σήμερα. Έχει αλλάξει το build number; ή είναι ακόμα το nrd90u;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε του σεπτεμβρη την έβαλα και στο καπάκι η 7. πότε κάνω φορμάτ πριν ή μετά?

 

Αν θέλεις να κάνεις επαναφορά κάνε την εγκατάσταση και μετά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα κατεβάζω και εγώ θα το δω 2-3 μέρες αν υπάρχει battery drain

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του προβληματος μου για το drain πιστευω οτι το Wifi δημιουργει το προβλημα .

 

Ημουνα εξω στους δρομους με μικρη χρηση του κινητου με 4G μεσω της O2 και στιγμαιο GPS για εντοπισμο θεσης , και 10 λεπτα wifi απο το σπιτι ενος φιλου που εχει 2.4Ghz/5Ghz ρουτερακι ... Η μπαταρια απο τις 1 το μεσημερι που το ειχα φορτισει πληρως βρισκοταν κοντα στο 80% ως τις 8 το βραδακι ...

 

Απο τη στιγμη που μπηκα στο σπιτι και συνδεθηκε στο router (και αυτο εξισου 2.4Ghz/5Ghz) ειδα μεσα σε μιση ωρα πτωση απο 77% σε 72% ...

Εκλεισα το Wifi και εχω αφησει ανοιχτα μονο τα δεδομενα ... εδω και σαραντεπεντε λεπτα περιπου εχω πεσει απλα στο 71%

 

Θα πειραματιστω με Wifi + Data και σκετο Data να δω αν οντως φταιει αυτο

Edited by ikskarda
Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω ήρθε σε αρκετούς η 7 σήμερα. Έχει αλλάξει το build number; ή είναι ακόμα το nrd90u;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Αυτο είναι δεν άλλαξε

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην 7 ο launcher δεν έχει αυτό το σιρταρι που το σερνεις από κάτω .τον pixel launcher. Γιατί έτσι? Αυτός ο pixel δεν είναι της google ? Ξέρεις κάποιος να μου πει σχετικά με αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Και έρχεται και το ΣΚ η PN7 σύμφωνα με τον BeansTown. Το ποστάρω εδώ αφού οι πιο πολλοί ακόμα και για ρουτ εδώ κοιτάτε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανει ποσες μερες κανει για να ερθει η αναβαθμιση ΟΤΑ? Το εχω περιπου εδω και μια βδομαδα αλλα ακομα τιποτα.

Το εχω κανει enroll στο ΒΕΤΑ και περιμενω.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Από 1 λεπτό μέχρι 1 μήνα. Αν διαβάσεις στο xda σε πολλά κινητά όχι μόνο σε nexus υπάρχουν αναφορές ακόμα και για τόσο μεγάλο διάστημα όταν βγαίνει ένα ΟΤΑ.

 

Τώρα στην δική μας περίπτωση εγώ θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή. Πιθανόν να είναι και θέμα google. Τα θέμα drain με 7αρα στο 6p ίσως έχει να κάνει άμεσα τόσο με την καθυστέρηση πολλών να λάβουν ΟΤΑ όσο και με την γενικότερη καθυστέρηση στην δημοσίευση των factory και ota images στο επίσημο site της google. Ίσως και όχι. Πάντως φαίνεται το 6p να έχει μία καθυστέρηση σε σχέση με τις άλλες συσκευές από την ώρα που βγήκε η Ν επίσημα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

To θέμα μου είναι γνωστό νομίζω αλλά θα χαθώ στο ψάξιμο.

 

Τυγχαίνει πολλές φορές να πάει σε silent mode και να δουλεύει η δόνηση παρότι έχω τον ήχο να δουλεύει. Ο μόνος τρόπος για να το επαναφέρω που βρήκα ήταν με επανεκκίνηση. Υπάρχει κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να καθυστερούν για αυτό το λόγο από την στιγμή που είναι η ίδια εκδοσή,πάντως χωρίς να έχουν περάσει πολλές ώρες και μετά από επαναφορά,το βράδυ υπήρχε περισσότερο κατανάλωση με doze(2%παραπάνω)με κλειστά τα πάντα περιμένω κάνα δυο μέρες να έχω πλήρη άποψη

Έμενα μου ήρθε με χειροκίνητο έλεγχο μετά από μια μέρα από το update Σεπτεμβρίου

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως παιδιά και η επαναφορά σε σχέση με μερικά χρονιά πριν μέρα με την νύχτα

Τώρα με το που κάνεις επαναφορά σε μηδέν χρόνο έχεις ξαναστησει την συσκευή με το που συνδεθεις στο ίντερνετ είναι όλα εκεί και σε περιμένουν

Link to comment
Share on other sites

Στο android 7 σε ποιο φάκελο πρέπει να βάλω ένα ήχο κλήσης mp3 αρχείο ώστε να το βλέπει στο μενού ήχοι και να το ορίσω ως ήχο κλήσης;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ την 7άρα εχ8ές το βράδυ. Σε θέμα απόδοσης δεν έχω δει μεγάλες διαφορές στη μπαταρία όμως μου φαίνεται ότι καταναλώνει παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήρθε και σ'εμενα η NRD90U OTA, προς το παρόν καμιά ιδιαίτερη διαφορα, μόλις φορτισει 100% το κινητό θα συγκρινω κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με mm
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με custom κάνω μία κάθε μήνα! :lol::lol::lol:

 

Κώστα πριν που είχα το s3 να μην σου πω έκανα κάθε εβδομάδα με διάφορες rom η προβλήματα που είχα με την cyanogenmod 13(πολλά bugs),γι αυτό το γύρισα σε nexus για να ησυχάσω από αυτά stock android και γρήγορες αναβαθμίσεις με καλύπτει :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...