Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...τωρα αν κάποιοι νομιζουν οτι κολοσσοί σαν την Huawei η την Google τσιγγουνευονται χρήματα για οθόνες δεν αξίζει καν να το σχολιάσω

 

Sent from my Mate 8

 

Εννοείται ότι τσιγγουνευονται και μάλιστα σε επίπεδο βίδας. Πάντα το έκαναν και θα συνεχίσουν να το κάνουν.

Είναι και λίγο αφελές να νομίζεις ότι η Samsung βγάζει μόνο ένα πάνελ στις πχ 5.7 ίντσες.

Εδώ οι 5& 5.5" amoled διαφέρουν μεταξύ μοντέλων της ίδιας της Samsung ,με την λογική σου θα έπρεπε να είναι ίδιες.

Επειδή προφανώς αναφέρεσαι σε εμένα , να ξέρεις ότι είμαι από αυτους που προτιμούν χαλαρά μια απλή μη calibrated amoled από μια άριστη lcd.Το μαύρο των amoled δεν το αλλάζω.

Θα αγόραζα και το 6p αν δεν ήθελα την sd για να τραβάω φωτογραφίες και βίντεο το παιδί μου.

Αν έβγαινε στην Ελλάδα η 128gb έκδοση λογικά θα την είχα τιμήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενταξει παιδιά εχουμε βαρεθεί σε αυτό το νήμα να ακουμε κριτικές απο άτομα που δεν εχουν την συσκευή αλλά μπαίνουν εδω να λένε πόσο ουαου ειναι η συσκευη που έχουν εντάξει ελεος ο ενας την ειδε σε ενα μαγαζί ο αλλος σε βίντεο στο YouTube και ενας αλλος του ειπε καπου καποιος κάποτε

 

Sent from my Mate 8

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες το μόνο που με έχει ξενερώσει είναι η μπαταρία. Άντε και η περιορισμένη χωρητικότητα των 32GB. Σε όλα τα άλλα είναι σχεδόν υπεράνω κριτικής. Όσο γι' αυτά που διαβάζω περί AOSP είναι bullshit. Ακριβώς γι' αυτό το αγοράσαμε. Να μας δίνει η Google τα απολύτως βασικά και εμείς να κάνουμε τα δικά μας. Διαβάζω πχ για την κάμερα. Έχω αγοράσει 3 εφαρμογές και δεν έχω πλέον κανένα πρόβλημα. Το ίδιο και με τις επαφές, τον file manager, τον AV player και τα διάφορα utilities. Και τον τελευταίο μήνα τρέχω σχεδόν αποκλειστικά την N χωρίς root. Και αυτό δίνει ακόμη περισσότερους πόντους στη συσκευή μας.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά από δύο μήνες κατοχής είμαι υπέρ ευχαριστημένος... Λίγο στην αρχή είχα θέμα με το μέγεθος, φοβόμουν μην μου πέσει, του έβαλα όμως μία απλή θήκη έτσι για να...παχύνει λίγο και να το κρατάω καλύτερα. Είχα το 4 και το 5 πριν και τελικά όποιος Nexus μόνο Nexus.. Παρά τα όσα διαβάζω εδώ εξακολουθώ και είμαι unroot .. Το στοκ με καλύπτει πλήρως και παροτι σε προηγουμενα κινητά από symbian ακόμα εποχή είχα τρελλαθει στα root , custom roms , kernels κλπ και τα τρία Nexus που είχα στην κατοχή μου είναι απείραχτα... Δεν έχω και χρόνο άλλωστε να ασχοληθώ δεν θέλω κιόλας γιατί όπως είπα πιο πάνω με καλύπτει πλήρως.. Στην οθόνη κιτρινίλα δεν βλέπω όπως λένε κάποια παιδιά παραπάνω.. Αν έβλεπα τότε ίσως και να πειραζα κάτι..Χαχ

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά και εγώ δεν καταλαβαίνω τον λόγο που γίνεται τόση επίθεση. Ή μάλλον καταλαβαίνω αλλά δεν θα το αναφέρω και αρχίσουμε τους τσακωμούς.

 

Εμένα μετά από 5 μήνες δεν με έχει ξενερώσει ΤΊΠΟΤΑ.

Ξέρω ακριβώς τι κινητό πήρα. Είναι σε όλα του τέλειο.

 

2 παρατηρήσεις από αυτά που ακούω διαβάζω κατά καιρούς.

 

1) αυτονομια! Δεν είναι τοπ, δεν είναι και χαμηλή. Απλά μέτρια. Αλλά κινητό uhd 5.7 είναι. Αναμενόμενο για εμένα. Και έξαλλου την μέρα στο 80% των χρηστων την βγάζει άνετα.

 

2) Οθόνη. Νομίζω έχει περάσει λάθος το νόημα κιτρινιλα. Μη ελλατωματικη οθόνη δεν έχει κιτρινιλα.

Αυτό που έχουν οι περισσότερες amoled που έχω δει έξω είναι η θερμή απόδοση των χρωμάτων. Δεν είναι κιτρινιλα αλλά πιο warm και αυτό φαίνεται στο λευκό.

Όσοι ρουταρουμε χαμηλωνουμε λίγο τους συντελεστεσ κόκκινου και πρασινου και έχουμε μια πιο ψυχρή απόδοση των χρωμάτων.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πιανω δευτερο 6p στα χερια μου και ακουω παλι παραπονα οτι δεν με ακουνε καθολου καλα σε gsm κλησεις.

Νομιζω ειναι καλυτερα τα πραγματα αν το πιανω απο ψηλα, και οχι χαμηλα.

 

Υπαρχει καποια αλλη σαν λυση;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πιανω δευτερο 6p στα χερια μου και ακουω παλι παραπονα οτι δεν με ακουνε καθολου καλα σε gsm κλησεις.

Νομιζω ειναι καλυτερα τα πραγματα αν το πιανω απο ψηλα, και οχι χαμηλα.

 

Υπαρχει καποια αλλη σαν λυση;

Και γω το έχω αυτό το θέμα και απορω πραγματικά.πολλοί μου αναφέρουν πρόβλημα στον ήχο.μα είναι δυνατόν ρε παιδιά να έχουν τα κινητά τόσες δυνατότητες και στο πιο απλό που είναι και ο λόγος ύπαρξης τους να έχουν τόσο σοβαρό πρόβλημα;Ευτυχώς μιλάω 90% με hf

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το ηχείο είναι υπαρκτό και απο οτι εχω διαβασει /καταλάβει το εχεις η δεν το έχεις προσωπικά κανένας συνομιλητής μου δεν εχει παραπονεθεί οτι δεν με ακούει καλά,το πρόβλημα εντοπίζεται στην οπή του noise canceling στο πίσω μέρος της συσκευής που πολλοί χωρίς να το καταλαβαίνουν την καλύπτουν με το χέρι τούς ενω μιλούν

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κρυμμένο μήνυμά Παιδιά σε αυτό που έγραψα η οθόνη είναι εξαιρετική ούτε Ίκτεροι ουτε μαγουλαδες ουτε ιλαραδες υπάρχουν χρήστες σαν τον Βαγγέλη και αλλους συμπεριλαμβανομένου και εμένα επειδη μας αρέσουν οι αλλαγές ψάχνουμε να βρούμε αφορμές για να αλλάξουμε συσκευή ...στην τελική οσα και να δωσει η Huawei η οποιοσδήποτε αλλος στην samsung την οθόνη απο την 1 σειρά θα την κρατήσει για τα samsung branded όποιος νομίζει οτι τα 200 + το δικαιολογούν αυτό ελεύθερη είναι η αγορά ... τωρα αν κάποιοι νομιζουν οτι κολοσσοί σαν την Huawei η την Google τσιγγουνευονται χρήματα για οθόνες δεν αξίζει καν να το σχολιάσω

 

Sent from my Mate 8

 

Βρε Στεφάνε, άλλο το να αλλάζουμε συχνά συσκευές κι άλλο να υπάρχει αντικειμενικά θέμα. Παρε 2-3 εκθεσιακά nexus 6p (για να μην υπάρχει η υπόνοια να είναι θέμα κομματιού) βάλτα διπλα σε μια σύγχρονη amoled Samsung (δε λέω s7 edge , γιστι,εκει οι διαφορες είναι χαοτικές) και θα καταλάβεις ότι με το λευκό του 6p υπάρχει θέμα. Είπαμε είναι συσκευαρα , στο top 5 συσκευών του εμπορίου , μονόδρομος αν θέλεις aosp , σμουδιλα κλπ (κάτι που ένα Samsung δε θα δει ούτε το 2016), αλλα κάποια πράματα δεν επιδέχονται ιδιαίτερης συζήτησης ,αν έχεις λίγη εμπειρία από κινητά τηλέφωνα -κι εσύ διαθέτεις μπόλικη από δαυτη... over and out

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το ηχείο είναι υπαρκτό και απο οτι εχω διαβασει /καταλάβει το εχεις η δεν το έχεις προσωπικά κανένας συνομιλητής μου δεν εχει παραπονεθεί οτι δεν με ακούει καλά,το πρόβλημα εντοπίζεται στην οπή του noise canceling στο πίσω μέρος της συσκευής που πολλοί χωρίς να το καταλαβαίνουν την καλύπτουν με το χέρι τούς ενω μιλούν

 

Sent from my Mate 8

Καλημέρα.Δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να καλυπτω την οπή.Το πρόβλημα είναι κάτι άλλο και θα πρέπει να το λύσουν.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Στεφάνε, άλλο το να αλλάζουμε συχνά συσκευές κι άλλο να υπάρχει αντικειμενικά θέμα. Παρε 2-3 εκθεσιακά nexus 6p (για να μην υπάρχει η υπόνοια να είναι θέμα κομματιού) βάλτα διπλα σε μια σύγχρονη amoled Samsung (δε λέω s7 edge , γιστι,εκει οι διαφορες είναι χαοτικές) και θα καταλάβεις ότι με το λευκό του 6p υπάρχει θέμα. Είπαμε είναι συσκευαρα , στο top 5 συσκευών του εμπορίου , μονόδρομος αν θέλεις aosp , σμουδιλα κλπ (κάτι που ένα Samsung δε θα δει ούτε το 2016), αλλα κάποια πράματα δεν επιδέχονται ιδιαίτερης συζήτησης ,αν έχεις λίγη εμπειρία από κινητά τηλέφωνα -κι εσύ διαθέτεις μπόλικη από δαυτη... over and out

Βαγγέλη σε καμία περίπτωση δεν έκανα σύγκριση οθόνης με Samsung εγω απλά μιλησα για κιτρινιλες και Ίκτερους που οπως και να το κάνουμε δεν υπάρχουν στην οθόνη του 6p τωρα ενα νεξους που στην ελλαδα σε κάποιο μαγαζί θα ειναι η οθόνη του μέρα νύχτα ανοιχτη τους τελευταίους 5 μηνες δεν θα το βάλω δίπλα δίπλα σε s7 αλλα σε s6 που θα είναι το ιδιο διάστημα πανω κατω σε λειτουργία σε καθε περίπτωση με εναν κερνελ προσαρμοζεις την οθόνη σου οπως θες εσύ

Καλημέρα.Δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να καλυπτω την οπή.Το πρόβλημα είναι κάτι άλλο και θα πρέπει να το λύσουν.

Ως πρόβλημα αυτο εχει αναφερθεί αλλα θα συμφωνήσω μαζι σου άλλωστε μετα απο κακή τοποθέτηση ενος σκιν εχω καλύψει την μιση οπή πίσω και δεν ακουσα κάποιον να μου κανει παράπονα οτι δεν με ακουει

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρεσαι σε αυτό που λεω πιο πάνω οτι το είδα σε ενα μαγαζί και είχε κιτρινιλες να σου πω να ξέρεις οτι στο πρόβλημα που αναφέρουμε δεν χρειάζεται να είναι η συσκευή συνέχεια σε χρήση και καινούρια να είναι αν το εχει θα το δείς με το που το ανοίξεις.Δεν έβγαλα αχάριστο το κινητό εγώ πήρα απο φοβία τις amoled και δεν ήθελα να το ρισκάρω .
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω καταλάβει σε τι αναφέρεσαι πίστεψέ με, επισης εχω καταλάβει οτι προβλήματα αναφέρουν οσοι δεν εχουν την συσκευή στην τελική το να υπάρχουν και καποιες ελαττωματικες οθονες συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες το να παίρνουμε κατι μεμονωμένο και να το κάνουμε γενικό δεν το βρίσκω σωστό και το λεω τωρα πού δεν εχω πλέον την συσκευή

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω καταλάβει σε τι αναφέρεσαι πίστεψέ με, επισης εχω καταλάβει οτι προβλήματα αναφέρουν οσοι δεν εχουν την συσκευή στην τελική το να υπάρχουν και καποιες ελαττωματικες οθονες συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες το να παίρνουμε κατι μεμονωμένο και να το κάνουμε γενικό δεν το βρίσκω σωστό και το λεω τωρα πού δεν εχω πλέον την συσκευή

 

Sent from my Mate 8

 

Για να σου αιτιολογησω γιατί ειμαι υπερβολικός με τις amoled και τα χούγια τούς που πίστεψε μου το έχουν αρκετες έστω και λίγο που δεν ειναι λόγος να ασχοληθείςθα αναφέρω s4 αντικατάσταση οθόνης και η δεύτερη έχει ελαφριά δεν ενοχλεί note 4 ειχε ελάφια δεν έκανα αντικατάσταση nexus 6 το πρώτο που είχα άψογη το δεύτερο 2 οθόνες και μια συσκευή. Δεν μπορεί να είμαι τόσο γκαντέμης το έχουν το θεματάκι τους αρκετές amoled.Μην χαλάω το θέμα το κινητό ειναι φοβερό άψογη κατασκευή στο τσακ ήμουν να το πάρω απλα αν καεις απο τον χυλό φυσάς και το γιαούρτι. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να καλυπτω την οπή.Το πρόβλημα είναι κάτι άλλο και θα πρέπει να το λύσουν.

 

Οπως ειπε και ο Stef : "το πρόβλημα εντοπίζεται στην οπή του noise canceling στο πίσω μέρος της συσκευής που πολλοί χωρίς να το καταλαβαίνουν την καλύπτουν με το χέρι τούς ενω μιλούν". Να προσθεσω οτι αυτο σε μενα συμβαινει οταν το ακουμπαω στον ωμο μου, οποτε το ιδιο πραγμα ειναι. Μη ψαχνουμε αν συμβαινει κατι αλλο, αυτο ειναι, τεκμηριωμενο απ το συνολο των κατοχων, και λογικα ειναι θεμα hardware μιας και κανεις δεν εχει καταφερει να το λυσει ουτε με καποιο mod - μακαρι να μην ειναι. Και για αποδειξη καντε το πολυ απλο, μιληστε με ανοιχτη ακροαση. Πιστευω οτι ειναι ισως η καλυτερη συσκευη σε ανοιχτη ακροαση. Και στις δυο πλευρες - και στο ακουστικο (λογικο με τα μπροστα ηχεια) και στο μικροφωνο. Το εχω τεσταρει αρκετα και σε μεγαλες αποστασεις...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο Stef : "το πρόβλημα εντοπίζεται στην οπή του noise canceling στο πίσω μέρος της συσκευής που πολλοί χωρίς να το καταλαβαίνουν την καλύπτουν με το χέρι τούς ενω μιλούν". Να προσθεσω οτι αυτο σε μενα συμβαινει οταν το ακουμπαω στον ωμο μου, οποτε το ιδιο πραγμα ειναι. Μη ψαχνουμε αν συμβαινει κατι αλλο, αυτο ειναι, τεκμηριωμενο απ το συνολο των κατοχων, και λογικα ειναι θεμα hardware μιας και κανεις δεν εχει καταφερει να το λυσει ουτε με καποιο mod - μακαρι να μην ειναι. Και για αποδειξη καντε το πολυ απλο, μιληστε με ανοιχτη ακροαση. Πιστευω οτι ειναι ισως η καλυτερη συσκευη σε ανοιχτη ακροαση. Και στις δυο πλευρες - και στο ακουστικο (λογικο με τα μπροστα ηχεια) και στο μικροφωνο. Το εχω τεσταρει αρκετα και σε μεγαλες αποστασεις...

 

Πως είναι δυνατόν όμως να συμβαίνει σε κάποιους και σε άλλους όχι;

Για να διαμαρτύρεται κάποιος ότι του συμβαίνει και όταν δεν κλείνει εκείνη την οπή, κάτι άλλο δεν παίζει; Δεν νομίζω να το κάνει επειδή είναι βλάκας και την κλείνει χωρίς να το καταλαβαίνει.

Δεν συμβαίνει σε εμένα το συγκεκριμένο, από περιέργεια ρωτάω.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Βρε Στεφάνε, άλλο το να αλλάζουμε συχνά συσκευές κι άλλο να υπάρχει αντικειμενικά θέμα. Παρε 2-3 εκθεσιακά nexus 6p (για να μην υπάρχει η υπόνοια να είναι θέμα κομματιού) βάλτα διπλα σε μια σύγχρονη amoled Samsung (δε λέω s7 edge , γιστι,εκει οι διαφορες είναι χαοτικές) και θα καταλάβεις ότι με το λευκό του 6p υπάρχει θέμα. Είπαμε είναι συσκευαρα , στο top 5 συσκευών του εμπορίου , μονόδρομος αν θέλεις aosp , σμουδιλα κλπ (κάτι που ένα Samsung δε θα δει ούτε το 2016), αλλα κάποια πράματα δεν επιδέχονται ιδιαίτερης συζήτησης ,αν έχεις λίγη εμπειρία από κινητά τηλέφωνα -κι εσύ διαθέτεις μπόλικη από δαυτη... over and out

Αγαπητέ βαγγελη, έχω nexus 6p εδώ και 6 μήνες φίλος μου 4μηνες αγορασμενα από αμαζον. Δεν έχουμε καμιά διαφορά καμιά κιτρινιλα. Ο αδερφος μου και φίλος μου έχουν s6 edge plus, και επειδή με τα hardware είμαι αρκετά σχολαστικός τα έβαλα κάτω να δω τις οθόνες τους. Πρώτον καμιά διαφορά ίδια οθόνη χωρίς κιτρινιλες, δεύτερον διάφορες στην φωτεινότητα με καλύτερη στο s6 και τρίτον αλλαγή χρώματος στο nexus όταν το κοιτάς υπο 170 μοίρες γωνιά ενώ στο s6 ήταν το ίδιο. Επίσης το s6 είχε κορεσμένα χρωματα. Σε κάποιους αρέσει σε κάποιους όχι. Επίσης κάτι γράφτηκαν για note 4 οθόνες και λοιπα., όπως ανέφεραν google και samsung μαζί έχουμε βάλει τις τελευταίες γενιάς amoled οπότε φοράνε την ίδια (ιδια με note 5)και όπως φένεται έχουν διαφορετικό calibrate, απλά ΔΕΝ έχει χαοτική διάφορα, ένα μικρο κλικ καλύτερη υπερ του s6. Για όσους τώρα έχουν θέμα με κιτρινιλες γτ έχουν ακουστεί και αυτά ιδιαίτερα σε παρτίδες αμερικης και δεν τα γύρισαν πίσω υπάρχει ένα app screen adjuster, δοκιμάσετε και αν δείτε διάφορα τότε έχετε θέμα με την οθόνη. Βαγγελη τα εκθεσιακα μην τα εμπιστεύεσαι αν ήρθαν μόνο για αυτό τον λόγο.

 

http://www.techtimes.com/articles/90425/20151002/nexus-6p-rocks-latest-generation-samsung-amoled-display-p-stands-for-premium.htm

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν όμως να συμβαίνει σε κάποιους και σε άλλους όχι;

Για να διαμαρτύρεται κάποιος ότι του συμβαίνει και όταν δεν κλείνει εκείνη την οπή, κάτι άλλο δεν παίζει; Δεν νομίζω να το κάνει επειδή είναι βλάκας και την κλείνει χωρίς να το καταλαβαίνει.

Δεν συμβαίνει σε εμένα το συγκεκριμένο, από περιέργεια ρωτάω.

+1000.Και γω αυτό φωνάζω εδώ και καιρο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να ρωτήσω γιατί το περιμένω σήμερα υπάρχει Κάτιμο που πρέπει να προσέξω η να κάνω με το που το πάρω στα χέρια μου? Και αν ξέρετε κάποιο μέρος για να πάρω ακόμα ένα αξιόπιστο καλώδιο usb type c σας ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Τις τελευταίες δύο μέρες το google maps μου τρώει περιπου 15% της μπαταρίας μου χωρις να το χρησιμοποιώ και το location το έχω κλειστό. Έχει παρατηρήσει καποιος άλλος κατι παρόμοιο ή γνωρίζει κάποιος πως να λυσω το πρόβλημα? Ευχαριστώ

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Τις τελευταίες δύο μέρες το google maps μου τρώει περιπου 15% της μπαταρίας μου χωρις να το χρησιμοποιώ και το location το έχω κλειστό. Έχει παρατηρήσει καποιος άλλος κατι παρόμοιο ή γνωρίζει κάποιος πως να λυσω το πρόβλημα? Ευχαριστώ

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Αφού δεν το χρησιμοποιείς δοκίμασε να κάνεις μια εκκαθάριση δεδομένων και μην το ξανανοιξεις για λίγες ώρες, για να δεις αν πάλι σου τρώει μπαταρία.

Μην εμπιστεύεσαι το Location μόνο αν είναι κλειστό, βεβαιώσου άν είναι κλειστό και το Location Sharing, είναι κάτι ξεχωριστό.

Κάτι άλλο που μπορείς να τσεκάρεις είναι από τα Google Settings δες αν τα Nearby Places αν είναι ανοικτά και κλείστα, μπορεί να έχουν σχέση.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Και στα Google Settings στο security αν είναι ανοιχτό το android device manager. Το οποίο φυσικά είναι πονοκέφαλος για την μπαταρία.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Τις τελευταίες δύο μέρες το google maps μου τρώει περιπου 15% της μπαταρίας μου χωρις να το χρησιμοποιώ και το location το έχω κλειστό. Έχει παρατηρήσει καποιος άλλος κατι παρόμοιο ή γνωρίζει κάποιος πως να λυσω το πρόβλημα? Ευχαριστώ

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Κάνε ένα clear cache memory. Μου το έκανε με άλλα app και μετά έστρωσε.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα και εγώ αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας σε standby.. Έκανα εκκαθάριση μνήμης cache και απενεργοποίηση Android device manager.. Αναμένω αποτελέσματα

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ρόλο παίζει και το ambient display σε κατανάλωση standy γιατί κρατάει τους αισθητήρες ανοιχτούς μόνιμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...