Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά είδα ότι αυτός που το έχει στα 550 δεν στέλνει Ελλάδα. Ο αμέσως επόμενος φτηνος είναι στα 600 ευρώ που στέλνει εδώ κανονικά. Ακουστικά έχει μέσα γιατί διάβασα ότι παίζει κάτι με νομοθεσίες και δεν βάζουν όλοι?
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακουστικά θα έχει μέσα μόνο αν σου τύχει συσκευή που προορίζεται για Γαλλία όπως έτυχε σε εμένα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι κάνει και το intelli

c0acaf93206c6e0a58f845446f9c60a7.jpg

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι κάνει και το intelli

c0acaf93206c6e0a58f845446f9c60a7.jpg

Σήμερα ήρθε και εμένα το δεύτερο που είχα παραγγείλει μόλις πάω σπίτι θα πω εντυπώσεις

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα την συμβουλή σας για την αγορά του Nexus 6P. Έχω το iPhone 6s και πάντα ήμουν χρηστης των Iphone. Δεν ξέρω γιατί.

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής. Από ποιότητα κατασκευής είναι σαν του iPhone 6s? Καταλαβαίνεις το premium της συσκευής ή νομίζεις ότι είναι κάτι πιο φθηνό από ότι έπρεπε.

Επίσης ως χρηστης Android μονο με samsung συσκευή, θα καταλάβω αυτό το feeling που λένε όλοι για pure Android ή απλά το βλέπουν άτομα που είναι Android χρηστες μια ζωή?

 

Και τέλος αν ήσασταν στη θέση μου θα το κάνατε το βήμα από iPHone 6s σε Nexus 6P?

 

Φιλικά,

Αλκής

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το γυαλί....με μια λέξη φανταστικό. Ότι καλύτερο έχω βάλει.

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα την συμβουλή σας για την αγορά του Nexus 6P. Έχω το iPhone 6s και πάντα ήμουν χρηστης των Iphone. Δεν ξέρω γιατί.

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής. Από ποιότητα κατασκευής είναι σαν του iPhone 6s? Καταλαβαίνεις το premium της συσκευής ή νομίζεις ότι είναι κάτι πιο φθηνό από ότι έπρεπε.

Επίσης ως χρηστης Android μονο με samsung συσκευή, θα καταλάβω αυτό το feeling που λένε όλοι για pure Android ή απλά το βλέπουν άτομα που είναι Android χρηστες μια ζωή?

 

Και τέλος αν ήσασταν στη θέση μου θα το κάνατε το βήμα από iPHone 6s σε Nexus 6P?

 

Φιλικά,

Αλκής

Εννοείται πως καταλαβαίνεις το premium της συσκευής. Είναι ένα από τα θετικά της.

 

Τώρα για το θέμα android ή iOS. Εγώ είμαι υπέρ του android οσο αυτό είναι ανοιχτό και παραμετροποιησιμο. Αν αλλάξει κάτι τότε iOS. Τώρα να μπω σε βάθος και να αναλύσω πραγματικά δεν έχω το χρόνο. Πάντως το pure android δεν έχει καμμιά σχέση με των εταιρειών.

 

Για το άλμα? Τι να σου πω... Αν το δω από την μεριά μου σίγουρα θα το έκανα. Αν όμως είχα iPhone τα τελευταία 5-6 χρόνια δεν ξέρω. Ίσως δεν με ενδιέφεραν αυτά που με ενδιαφέρουν στο android. Σαν πλατφόρμα πάντως είμαι υπέρ android.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνα νεο απ τη Vodafone?Το έφερε τελικά που έλεγε για τις 10/1?

 

 

Φίλε μου έχουν κάποιο γενικο πρόβλημα παραλαβής. Και εγώ ήταν να το παραλάβω από τις 7/1 και τώρα με πάνε στις 13-14 του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα την συμβουλή σας για την αγορά του Nexus 6P. Έχω το iPhone 6s και πάντα ήμουν χρηστης των Iphone. Δεν ξέρω γιατί.

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής. Από ποιότητα κατασκευής είναι σαν του iPhone 6s? Καταλαβαίνεις το premium της συσκευής ή νομίζεις ότι είναι κάτι πιο φθηνό από ότι έπρεπε.

Επίσης ως χρηστης Android μονο με samsung συσκευή, θα καταλάβω αυτό το feeling που λένε όλοι για pure Android ή απλά το βλέπουν άτομα που είναι Android χρηστες μια ζωή?

 

Και τέλος αν ήσασταν στη θέση μου θα το κάνατε το βήμα από iPHone 6s σε Nexus 6P?

 

Φιλικά,

Αλκής

Όπως είπε και ο Κώστας ή συσκευή είναι premium ,τώρα αν ήμουν χρόνια χρήστης ios και ήθελα να μεταπηδησω σε αντροιντ θα διαλεγα κάποια άλλη συσκευή για αρχή ίσως κάποιο Samsung

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχουν κάποιο γενικο πρόβλημα παραλαβής. Και εγώ ήταν να το παραλάβω από τις 7/1 και τώρα με πάνε στις 13-14 του μήνα.

 

Υπάρχει δυνατότητα να το παραγγείλεις δηλαδή; Και αν ναι σε τι τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχουν κάποιο γενικο πρόβλημα παραλαβής. Και εγώ ήταν να το παραλάβω από τις 7/1 και τώρα με πάνε στις 13-14 του μήνα.

 

Οκ...όταν το λάβεις με το καλό,μπορείς να μας ειδοποιήσεις?Thank you...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη όχι αλλά έχω το μέσον σαν κλασικός ελληναράς. Μου το είπε υπάλληλος και του έδωσα απ' ευθείας παραγγελία. Φυσικά θα σας ενημερώσω για τις πρώτες εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα την συμβουλή σας για την αγορά του Nexus 6P. Έχω το iPhone 6s και πάντα ήμουν χρηστης των Iphone. Δεν ξέρω γιατί.

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής. Από ποιότητα κατασκευής είναι σαν του iPhone 6s? Καταλαβαίνεις το premium της συσκευής ή νομίζεις ότι είναι κάτι πιο φθηνό από ότι έπρεπε.

Επίσης ως χρηστης Android μονο με samsung συσκευή, θα καταλάβω αυτό το feeling που λένε όλοι για pure Android ή απλά το βλέπουν άτομα που είναι Android χρηστες μια ζωή?

 

Και τέλος αν ήσασταν στη θέση μου θα το κάνατε το βήμα από iPHone 6s σε Nexus 6P?

 

Φιλικά,

Αλκής

Σαν παλαιός χρήστης ios με 2 iphone θα σου έλεγα για android μόνο nexus γτ έχουν την ίδια φιλοσοφία στην καθαρότητα του λογισμικού από ότι άλλες εταιρίες μέχρι και στα update που πλέον είναι μηνιαία. Το nexus 6p είναι το καλύτερο και ποιοτικότερο nexus που βγήκε ποτέ και ναι το πρώτο premium nexus για μένα. Δεν έχει να ζηλέψει τπτ από τα αλλά premium τηλ. Τώρα ή μεταπήδηση από 6ς σε 6p θα σου φέρει την αλλαγή λειτουργικού μόνο καθώς σε αίσθηση και ποιότητα είναι σχεδόν ίδια.

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Chris. Αν και οι περισσότεροι χρήστες iphone που βλέπω στο δρόμο τα έχουν σε θήκες οπότε χάνεται αυτή η premium αίσθηση όπως προφανώς την χάνουμε και εμείς εαν το βάλουμε σε θήκη. Τι θέλω να πω? Αν όποιος πάει να αγοράσει κινητό και έχει σκοπό να το χρησιμοποιεί με θήκη ότι και να γίνει τότε κακώς ασχολείται και πολύ εαν η συσκευή έχει premium feeling ή όχι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Chris. Αν και οι περισσότεροι χρήστες iphone που βλέπω στο δρόμο τα έχουν σε θήκες οπότε χάνεται αυτή η premium αίσθηση όπως προφανώς την χάνουμε και εμείς εαν το βάλουμε σε θήκη. Τι θέλω να πω? Αν όποιος πάει να αγοράσει κινητό και έχει σκοπό να το χρησιμοποιεί με θήκη ότι και να γίνει τότε κακώς ασχολείται και πολύ εαν η συσκευή έχει premium feeling ή όχι.

Πολύ σωστά...

Αγοράζουμε μια συσκευή που μας αρέσει εμφανισιακά αλά και γενικά... Ας πάρουμε όμως το κομμάτι "εμφάνιση", μια θήκη την προστατεύει κατά ένα μεγάλο ποσοστό, όμως αλλάζει την γενική εικόνα της συσκευής, ουσιαστικά το Feeling premium το έχουμε μόνο τα 10 με 15 λεπτά του Unboxing και του πρώτου boot, μετά θήκη, γυαλί η ζελατίνα και μένει έτσι για όσο καιρό θα το κρατήσουμε... Άρα λοιπόν περνουμε μια συσκευή που μας αρέσει και αλλάζουμε κατά μεγάλο βαθμό το Feeling για το οποίο την αγοράσαμε.

Το θέμα premium Feeling είναι καθαρά ψυχολογικό και για εμένα αφορά καθαρά το κόστος αγοράς και το πως το δικαιολογουμε στον εαυτό μας.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι τα πράγματα. Εδώ πολλές φορές ακούω μα είναι πιο λεπτό κατά ένα χιλιοστό και λοιπά και το έχει μέσα σε χοντροκομμένη θήκη και με πιάνουν τα γέλια. Βέβαια μπορεί το παιδί να μην το βάλει ποτέ μέσα σε θήκη και τότε ορθώς να το ενδιαφέρει το premium feeling. Εγώ ας πούμε δεν το έχω βάλει πουθενά. Το γυαλί το έβγαλα. Την θήκη την έχω για όταν πηγαίνω εργοτάξιο. Τώρα βέβαια παίρνω το ανάλογο ρίσκο. Αλλά....

Όπως λες όμως είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας και πως δικαιολογεί κάποιος στον εαυτό του τα 600, 700, 800 που θα δώσει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αυτά παιδιά που λέτε αλλά όταν ή δουλειά σου δεν είναι όλη την ημέρα στο γραφείο όταν έχεις μικρά παιδιά και αλλά πολλά είναι ρίσκο χωρίς θήκη ,προσωπικά πάντα το έχω σε θήκη και βάζω tempered και πίστεψτε με αυτά τα δύο με έχουν σώσει πολλές φορές
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για την βοήθεια. Θα ξαναδώ λίγο 2-3 πράγματα και θα διαλέξω ποιο από τα 2.

Το δύσκολο κομμάτι, ναι είναι να μπορέσεις να φύγεις από το ecosystem της apple. Μετά τα αλλα είναι εύκολα.

 

Φιλικά

Αλκής

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για την βοήθεια. Θα ξαναδώ λίγο 2-3 πράγματα και θα διαλέξω ποιο από τα 2.

Το δύσκολο κομμάτι, ναι είναι να μπορέσεις να φύγεις από το ecosystem της apple. Μετά τα αλλα είναι εύκολα.

 

Φιλικά

Αλκής

Το θέμα φίλε μου στα ecosystems και στην αλλαγή από το Χ στο Ψ είναι και πόσα λεφτά έχεις επενδύσει σε εφαρμογές και αν είσαι διατεθειμενος να τα αφήσεις.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αυτά παιδιά που λέτε αλλά όταν ή δουλειά σου δεν είναι όλη την ημέρα στο γραφείο όταν έχεις μικρά παιδιά και αλλά πολλά είναι ρίσκο χωρίς θήκη ,προσωπικά πάντα το έχω σε θήκη και βάζω tempered και πίστεψτε με αυτά τα δύο με έχουν σώσει πολλές φορές

 

Δεν διαφωνώ στο αν χρειάζονται. Απλώς λέω ότι το premium feeling για κάποιον που έχει το κινητό σε θήκη δεν έχει και τόσο μεγάλο νόημα. Ακόμα και πλαστικό να ήταν δεν θα το καταλάβαινε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το πλαστικό η τελως πάντων μια φθηνή συσκευή δεν καίγεται κάποιος να την προστατέψει το premium θέλεις να διαφυλαξεις από τις κακοτοπιες
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εγώ δεν το βάζω σε θήκη γιατί το λυπάμαι... Είναι σαν να πάρω αυτοκίνητο με δερμάτινα και να πάω να βάλω καλύμματα για να μην χαλάσω τα δέρματα. Λυπάμαι να μην νιώθω συνέχεια αυτή την αίσθηση. Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση για το κινητό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ο καθένας όπως το βλέπει Κώστα εγώ θα λυπομουν περισσότερο αν μου εσκαγε κάτω και ετρεχα πχ για οθόνες κλπ
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είναι θέμα οπτικής. Δεν μου πάει καρδιά να έχω κάτι και να μην νιώθω αυτό που μου προσφέρει. Φυσικά και θα "λυπηθω" αν συμβεί το σενάριο και θα πονέσω οικονομικά αλλά θα το έχω "ευχαριστηθεί". :)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...