Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, κατοχος nexus 6P το κινητο ειναι ακομα σε εγγυηση για 2 μηνες ακομη (αγορα 8/2016 απο σκρουτζομαγαζο), επαθε το γνωστο πλεον BLOOD. Το κινητο ειναι στοκ και αρουταριστο. Επικοινωνησα με το καταστημα που αγοραστηκε, μου ειπαν να το παω απο εκει και αυτοι θα το προωθησουν στο επισημο service. Σε οσους ετυχε, ποια ηταν η αντιμετωπιση? Αλλαγη πλακετας? Αντικατασταση τηλεφωνου με αλλο? Να υποθεσω οτι ειμαι απο τους "τυχερους ατυχους" αφου το επαθε και ειναι ακομα μεσα στην εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, κατοχος nexus 6P το κινητο ειναι ακομα σε εγγυηση για 2 μηνες ακομη (αγορα 8/2016 απο σκρουτζομαγαζο), επαθε το γνωστο πλεον BLOOD. Το κινητο ειναι στοκ και αρουταριστο. Επικοινωνησα με το καταστημα που αγοραστηκε, μου ειπαν να το παω απο εκει και αυτοι θα το προωθησουν στο επισημο service. Σε οσους ετυχε, ποια ηταν η αντιμετωπιση? Αλλαγη πλακετας? Αντικατασταση τηλεφωνου με αλλο? Να υποθεσω οτι ειμαι απο τους "τυχερους ατυχους" αφου το επαθε και ειναι ακομα μεσα στην εγγυηση
Ανταλλακτικά δεν υπάρχουν εδώ και καιρό , οπότε μάλλον αντικατάσταση με p10 plus θα γίνει .
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Ανταλλακτικά δεν υπάρχουν εδώ και καιρό , οπότε μάλλον αντικατάσταση με p10 plus θα γίνει .

 

Η ακόμα καλύτερα, με mate 10 pro.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κατοχος nexus 6P το κινητο ειναι ακομα σε εγγυηση για 2 μηνες ακομη (αγορα 8/2016 απο σκρουτζομαγαζο), επαθε το γνωστο πλεον BLOOD. Το κινητο ειναι στοκ και αρουταριστο. Επικοινωνησα με το καταστημα που αγοραστηκε, μου ειπαν να το παω απο εκει και αυτοι θα το προωθησουν στο επισημο service. Σε οσους ετυχε, ποια ηταν η αντιμετωπιση? Αλλαγη πλακετας? Αντικατασταση τηλεφωνου με αλλο? Να υποθεσω οτι ειμαι απο τους "τυχερους ατυχους" αφου το επαθε και ειναι ακομα μεσα στην εγγυηση

 

Εμένα το είχε πάθει πριν 5 μήνες, ευρωπαικο μοντέλο αγορασμενο από σκρουτζομαγαζο ,το πήγα κατευθείαν στη Huawei Μιχαλακοπούλου και μου έδωσαν mate 9. Δεν υπήρχαν ανταλλακτικά, τότε τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να ανεβάσω μια φωτογραφία να σας δείξω κάτι?όχι από url.απο το κινητό μέσα αποθηκευμένη. Επειδή δεν το βρίσκω. Ευχαριστώ Edited by Paulis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να ανεβάσω μια φωτογραφία να σας δείξω κάτι?όχι από url.απο το κινητό μέσα αποθηκευμένη. Επειδή δεν το βρίσκω. Ευχαριστώ

 

Έχει να κάνεις επισύναψη

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το burn in το καλύπτει η εγγύηση?

Έχουν οθόνες? Γνωρίζει κανείς? Αυτό αν το στείλω θα το φτιάξουν.?

https://www.dropbox.com/s/p2tjr705nab5353/received_10211456758314953.jpeg?dl=0

Edited by Paulis
Link to comment
Share on other sites

Το burn in το καλύπτει η εγγύηση?

Έχουν οθόνες? Γνωρίζει κανείς? Αυτό αν το στείλω θα το φτιάξουν.?

https://www.dropbox.com/s/p2tjr705nab5353/received_10211456758314953.jpeg?dl=0

Ναι το καλύπτει

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καλύπτει

Ευχαριστώ πολύ! Είδες την φωτογραφία? Υπάρχει περίπτωση να με πουν ότι δεν είναι έντονο το burn in? Και να μου πουν δεν το καλύπτει? Για να μην το στείλω άδικα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Υπάρχουν οθόνες? Γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Είδες την φωτογραφία? Υπάρχει περίπτωση να με πουν ότι δεν είναι έντονο το burn in? Και να μου πουν δεν το καλύπτει? Για να μην το στείλω άδικα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Υπάρχουν οθόνες? Γνωρίζει κανείς?

Φίλε μη ρωτάς εδώ για διαθεσιμότητα. Πάρε την αντιπροσωπεία να σου πουν. Καλύπτει το burn in.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αγοράσει το κινητό από το 2016 και από τότε παρουσιάζει σοβαρό πρόβλημα overheating χωρίς καν να παίζω games... απλά με απλή χρήση.. το κινητό ζεματάει... τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?
Link to comment
Share on other sites

 

70 μονο σε φωτογραφικη ικανοτητα??Με τιποτα!!

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αγοράσει το κινητό από το 2016 και από τότε παρουσιάζει σοβαρό πρόβλημα overheating χωρίς καν να παίζω games... απλά με απλή χρήση.. το κινητό ζεματάει... τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?

 

Εάν είναι σε εγγύηση το πας service.

Εάν όχι, καντου μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Εάν τέλος δεν διορθωθεί, το κρατάς για 2ο, για την κάμερά του, και προχωράς στο επόμενο κινητό.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να συνδεσω το κινητο με smart tv?Προσπαθω μεσω wifi με μεταδοση οθονης αλλα δεν το βλεπει ουτε η tv ουτε το κινητο...Χρειαζεται εξτρα εφαρμογη και αν ναι,ποια?Ευχαριστω...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να συνδεσω το κινητο με smart tv?Προσπαθω μεσω wifi με μεταδοση οθονης αλλα δεν το βλεπει ουτε η tv ουτε το κινητο...Χρειαζεται εξτρα εφαρμογη και αν ναι,ποια?Ευχαριστω...
Μόνο μέσω YouTube μπορείς.....για τα υπόλοιπα θέλει Chromecast..

Η Google θέλει να γίνει Apple τι να κάνουμε...

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να συνδεσω το κινητο με smart tv?Προσπαθω μεσω wifi με μεταδοση οθονης αλλα δεν το βλεπει ουτε η tv ουτε το κινητο...Χρειαζεται εξτρα εφαρμογη και αν ναι,ποια?Ευχαριστω...

 

Αν έχεις samsung κατέβασε

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.smartviewad

 

Αν όχι δοκίμασε αυτή νομίζω είναι δωρεάν

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=cast.video.screenmirroring.casttotv

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις samsung κατέβασε

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.smartviewad

 

Αν όχι δοκίμασε αυτή νομίζω είναι δωρεάν

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=cast.video.screenmirroring.casttotv

 

Η 2η δουλεψε,ευχαριστω φιλε μου

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οι ενημερωσεις που παιρνουμε τωρα, ειναι μονο security η κανουν και καμια αλλαγη προς το καλυτερο στο κινητο? Χρηση, μπαταρια, ταχυτητα κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Οι ενημερωσεις που παιρνουμε τωρα, ειναι μονο security η κανουν και καμια αλλαγη προς το καλυτερο στο κινητο? Χρηση, μπαταρια, ταχυτητα κλπ?

 

Δυστυχως μονο ενημερωσεις ασφαλειας ειναι...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οθονες δεν υπαρχουν στο service.

Ειχε burn in το κινητο και μου το αντικατεστησαν μεσα σε 2 μερες με p10 plus dual 6gb/128gb.

Πιεσα για mate 10 pro αλλα δυστηχως!

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια ενημερωση του Ιουλιου, εχω τρομερη καταναλωση μπαταριας.
Κατά 90% βέβαια δεν φταίει η τελευταία ενημέρωση αλλά κάτι από την πλευρά μας συνήθως. Για ψαξτο λίγο.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Κατά 90% βέβαια δεν φταίει η τελευταία ενημέρωση αλλά κάτι από την πλευρά μας συνήθως. Για ψαξτο λίγο.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Δεν αλλαξα και τιποτα στο τηλ, ουτε αφαιρεσα/προσθεσα εφαρμογες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...