Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα ειδατε στο σκρουτζ ενα μαγαζι ποσο το πουλαει το 32αρι κιολας;θα παιρνει ληγμενα χαχαχα
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγγύηση σιγουρα δεν παίζει θα το δουν αμέσως ότι είναι root

πρέπει να το στείλεις pocordia και ότι σου πουν

 

Pocordia?τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Procordia επίσημο service της LG στην Ελλάδα.

http://www.procordia.gr/

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

το βάζω και δω... ξέρει κάποιος να τα διαβάζει...το μόνο που κατάλαβα είναι ότι υποστηρίζει LTE-A0a4ddc0382369e8df83f1d77b7f05cca.jpg

 

LG V10

Link to comment
Share on other sites

το βάζω και δω... ξέρει κάποιος να τα διαβάζει...το μόνο που κατάλαβα είναι ότι υποστηρίζει LTE-A0a4ddc0382369e8df83f1d77b7f05cca.jpg

 

LG V10

 

Δεν καταλαβαινω τι ψαχνεις και γιατι εισαι σε αυτο το μενου ποιος ο λογος?:worry:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

worry βρε γιατί?

δεν πείραξα κάτι.... ακόμα

 

αυτό που πραγματικά θα ήθελα να ξέρω αν το τηλ. μας υποστηρίζει CA,κι αν ναι είναι enable?

εσύ τι έκανες τελικά? πήρες άλλο?

LG V10

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...έχει κάνεις θέμα με την υποδοχη 3,5mm ????

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι ευαίσθητη και με το παραμικρό σταματάει η μουσική. Μόνο με τα ακουστικά της συσκευής δεν υπάρχουν τέτοια θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι, έχω χρησιμοποίησε και άλλα σετ ακουστικών και δεν είχα προβλήματα... Μόνο με κάτι εντελώς φτηνιάρικα ακουστικά αρνήθηκε το V10 να συνεργαστεί. Λες και κάτι τέτοιο το προσέβαλε ! :lol:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι, έχω χρησιμοποίησε και άλλα σετ ακουστικών και δεν είχα προβλήματα... Μόνο με κάτι εντελώς φτηνιάρικα ακουστικά αρνήθηκε το V10 να συνεργαστεί. Λες και κάτι τέτοιο το προσέβαλε ! :lol:

εννοείται...τι τα χουμε τα dac?

αν και νομίζω ότι είναι θέμα "βύσματος"

 

LG V10

Link to comment
Share on other sites

worry βρε γιατί?

δεν πείραξα κάτι.... ακόμα

 

αυτό που πραγματικά θα ήθελα να ξέρω αν το τηλ. μας υποστηρίζει CA,κι αν ναι είναι enable?

εσύ τι έκανες τελικά? πήρες άλλο?

LG V10

 

μπααααα που τετοια τυχη ειμαι στεγνος ειδωμεν.:(:(:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Θέλω την βοήθεια σας!

Το κινητό το έχω περίπου 8 μήνες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Μέχρι πριν λίγο!

Χθες το βράδυ είχα 25% μπαταρία. Σήμερα το πρωί που ξύπνησα είχε κλείσει από μπαταρία, και το έβαλα στον φορτιστή κλειστό.

Με το που το σύνδεσα, αντί να αρχίσει να φορτίζει και να ανοίξει, μου έβγαλε μαύρη οθόνη και γράφει πάνω "firmware update"

"παρακαλώ μην αποσυνδέετε το usb"

Και έχει μια μπάρα η οποία δεν γεμίζει... το έχω έτσι σχεδόν μία ώρα.

προσπάθησα να το κλείσω αλλά κανένα κουμπί δεν ανταποκρίνεται...

Τι παίζει να είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

The LG G4, V10, and the Nexus 5X are all affected by the bonded flipchip substrate breaking off of the BGA package under the CPU, which usually manifests in bootlooping or screen corruption, and eventually a complete brick. It’s not solder related; the only way to fix it is by completely replacing the CPU package with one that isn’t defective. – FrankTheCat

http://hackaday.com/2017/03/21/fix-a-brick-fighting-the-nexus-5x-bootloop/

the CPU package? κοινώς την ******με....

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Από το λίγο ψάξιμο που έκανα, δεν βλέπω να υπάρχει ιδιαίτερη βάση σε αυτό. Εκτός από τη μαρτυρία του κυρίου γάτου, δεν φαίνεται να συνηγορεί κάποιος άλλος σε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Θέλω την βοήθεια σας!

Το κινητό το έχω περίπου 8 μήνες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Μέχρι πριν λίγο!

Χθες το βράδυ είχα 25% μπαταρία. Σήμερα το πρωί που ξύπνησα είχε κλείσει από μπαταρία, και το έβαλα στον φορτιστή κλειστό.

Με το που το σύνδεσα, αντί να αρχίσει να φορτίζει και να ανοίξει, μου έβγαλε μαύρη οθόνη και γράφει πάνω "firmware update"

"παρακαλώ μην αποσυνδέετε το usb"

Και έχει μια μπάρα η οποία δεν γεμίζει... το έχω έτσι σχεδόν μία ώρα.

προσπάθησα να το κλείσω αλλά κανένα κουμπί δεν ανταποκρίνεται...

Τι παίζει να είναι αυτό?

 

τη μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι έχεις ενεργοποιήσει την εγκατάσταση της αναβάθμισης να γίνεται αυτόματα μετά τά μεσάνυκτα

άρχισε να γίνεται η εγκατάσταση, έμεινε από μπαταρία και....

στη θέση σου θα το άφηνα αρκετή ώρα ακόμα... μετά hard reset ...αν δεν... service

 

LG V10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Θέλω την βοήθεια σας!

Το κινητό το έχω περίπου 8 μήνες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Μέχρι πριν λίγο!

Χθες το βράδυ είχα 25% μπαταρία. Σήμερα το πρωί που ξύπνησα είχε κλείσει από μπαταρία, και το έβαλα στον φορτιστή κλειστό.

Με το που το σύνδεσα, αντί να αρχίσει να φορτίζει και να ανοίξει, μου έβγαλε μαύρη οθόνη και γράφει πάνω "firmware update"

"παρακαλώ μην αποσυνδέετε το usb"

Και έχει μια μπάρα η οποία δεν γεμίζει... το έχω έτσι σχεδόν μία ώρα.

προσπάθησα να το κλείσω αλλά κανένα κουμπί δεν ανταποκρίνεται...

Τι παίζει να είναι αυτό?

Κάτι θα σου κράτησε ενεργή την συσκευή και θα σου έφαγε την μπαταρία συμβαίνει κατά καιρούς.

Μήπως βάζοντας τον φορτιστή πάτησες κατά λάθος το vol+;;

Γιατί με αυτό τον τρόπο μπαίνει σε download mode.

Εφόσον δεν γεμίζει η μπάρα δεν κάνει κάποια εργασία. Θεωρώ ότι θα είναι ασφαλές να βγάλεις το φορτιστή και να κρατήσεις πατημένο το power button ώστε να κάνει επανεκκίνηση. Δεν είμαι 100% σίγουρος οπότε περίμενε μήπως ξέρει κάποιος άλλος σίγουρα.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο ψάξιμο που έκανα, δεν βλέπω να υπάρχει ιδιαίτερη βάση σε αυτό. Εκτός από τη μαρτυρία του κυρίου γάτου, δεν φαίνεται να συνηγορεί κάποιος άλλος σε αυτό...

 

Συμφωνώ πάντως είναι αρκετά αληθοφανές

 

LG V10

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι θα σου κράτησε ενεργή την συσκευή και θα σου έφαγε την μπαταρία συμβαίνει κατά καιρούς.

Μήπως βάζοντας τον φορτιστή πάτησες κατά λάθος το vol+;;

Γιατί με αυτό τον τρόπο μπαίνει σε download mode.

Εφόσον δεν γεμίζει η μπάρα δεν κάνει κάποια εργασία. Θεωρώ ότι θα είναι ασφαλές να βγάλεις το φορτιστή και να κρατήσεις πατημένο το power button ώστε να κάνει επανεκκίνηση. Δεν είμαι 100% σίγουρος οπότε περίμενε μήπως ξέρει κάποιος άλλος σίγουρα.

δεν ανταποκρίνεται κανένα κουμπί λέει

από την άλλη αν θυμάμαι καλά δεν κάνει αναβάθμιση αν το επίπεδο μπαταρίας είναι χαμηλό.....

LG V10

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ απίθανο να κάνει update με 25% μπαταρία χωρίς να είναι σε φόρτιση! Είναι ασφάλεια του λογισμικού.

Και εφόσον η μπάρα δεν γεμίζει δεν κάνει κάποια εργασία.

Δεν ξέρω..εικασίες κάνω..

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!

Δεν είμαι σίγουρος, μπορεί και να πατηθηκε κατά λάθος το vol+.

Το κινητό είχε ζεσταθεί, που σημαίνει ότι φόρτιζε, ασχετα που δεν έδειχνε τπτ η οθόνη από μπαταρία.

Τελικά το έβγαλα από τον φορτιστη, αφαίρεσα την μπαταρία, το ξανάνοιξα και άνοιξε κανονικά με μπαταρία 100%

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!

Δεν είμαι σίγουρος, μπορεί και να πατηθηκε κατά λάθος το vol+.

Το κινητό είχε ζεσταθεί, που σημαίνει ότι φόρτιζε, ασχετα που δεν έδειχνε τπτ η οθόνη από μπαταρία.

Τελικά το έβγαλα από τον φορτιστη, αφαίρεσα την μπαταρία, το ξανάνοιξα και άνοιξε κανονικά με μπαταρία 100%

τέλος καλό όλα καλά λοιπόν

 

LG V10

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευτυχώς!!

Γιατί είμαι υπερευχαριστημένος από το κινητό... Πρώτη φορά κρατάω κινητό τόσο καιρό και ακόμη δεν σκέφτομαι να το αλλάξω.

 

αν και τελευταία μου έκανε κάτι νούμερα, όπως δεν αναγνώριζε την γρήγορη φόρτιση, έπρεπε να το βγάλω και να το βάλω 3-4 φορές στον φορτιστή για να δεχτεί γρήγορη φόρτιση δλδ. Το ίδιο διάστημα μου έτρωγε και την μπαταρία πολύ γρήγορα, και στην κατανάλωση μπαταρίας μου είχε πάντα πρώτο το λειτουργικό σύστημα με 50% κατανάλωση και πάνω....

αυτό κράτησε κανα 2 βδομάδες και μετά έστρωσε μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Τί να συγκρίνεις;

Κινητό 2ετιας+ με φετινό;

Ναυαρχίδα με μεσαία κατηγορία;

Δε νομίζω ότι μπορούν να μπούνε σε σύγκριση...

Προσωπική άποψη χωρίς σκοπό αντιπαράθεσης.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Τί να συγκρίνεις;

Κινητό 2ετιας+ με φετινό;

Ναυαρχίδα με μεσαία κατηγορία;

Δε νομίζω ότι μπορούν να μπούνε σε σύγκριση...

Προσωπική άποψη χωρίς σκοπό αντιπαράθεσης.

αλοιμονο στο s8+ αν υπήρχε θέμα σύγκρισης

πέρα από αυτό όσο δουλεύει το v10

θα το ξεζουμιζω,αν έπρεπε αναγκαστικά να το αλλάξω sony xperia xz premium.....99%

 

 

LG V10

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω θέμα με την υποδοχή 3.5mm των ακουστικών... με όσα ακουστικά δοκίμασα, κάνει κάποιες ενοχλητικές διακοπούλες κυρίως όταν περπατάς....

Η εγγύηση το καλύπτει????

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...