Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλη την παρέα. σας παρακολουθώ εδώ και καιρό και πάνω που ετοιμαζόμουν να χτυπήσω το θηρίο, ξεκίνησαν αυτά τα λίγα θεματακια με το bootloop και το ψιλοπαγωσα. Είμαι ανάμεσα σε αυτό, το HTC 10 και λίγο το G5 επειδή το dac είναι ξεχωριστό. Επειδή το κινητό είναι βασικό εργαλείο της δουλειάς μου, δε μπορώ να ξεμεινω και για αυτό έχω κάνει πίσω και γέρνω πια προς το HTC. μήπως έχει βρεθεί τι προκαλεί αυτά τα bootloop ? (μπας και το αγοράσουμε το εργαλείο?)

 

Άστο ρε φίλε, θες να παίξεις με την ψυχική σου υγεία? Οι τύποι είναι απάλευτοι και άμπαλοι. Δεν έχουν ιδέα τι το προκαλεί και όπως τους κόβω ούτε προκειται ποτέ να το βρούν. Έτσι και ξέμεινα κι εγώ με το Νοτε 4 και ας το καλόβλεπα το V10, αλλά λόγω ότι είναι εργαλείο δουλειάς το κινητό , δεν μπορώ να παίζω με την κάθε LG. Πάρε το HTC 10 να βρεις την υγειά σου που είναι και τηλεφωνάρα επίσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άστο ρε φίλε, θες να παίξεις με την ψυχική σου υγεία? Οι τύποι είναι απάλευτοι και άμπαλοι. Δεν έχουν ιδέα τι το προκαλεί και όπως τους κόβω ούτε προκειται ποτέ να το βρούν. Έτσι και ξέμεινα κι εγώ με το Νοτε 4 και ας το καλόβλεπα το V10, αλλά λόγω ότι είναι εργαλείο δουλειάς το κινητό , δεν μπορώ να παίζω με την κάθε LG. Πάρε το HTC 10 να βρεις την υγειά σου που είναι και τηλεφωνάρα επίσης.

 

Δεν γίνεται φίλε μου να είναι άμπαλοι στην LG και να έφτιαξαν αυτό το κινητό. Αν δεν το έχετε στην κατοχή σας μην βγάζετε ευκολα συμπεράσματα από ότι διαβάζετε στα διάφορα forums. Το κινητό το έχω 3 μήνες και είναι Α-ΨΟ-ΓΟ...

Έτσι απλά.

Και ο φίλος που το σκέφτεται να το πάρει, να το πάρει αύριο με κλειστά μάτια. Τώρα περί κατασκευής, ταχύτητας και ομορφιάς να μην τα ξαναπώ, τα έχουμε πει πολλάκις...

Επίσης να πω και για την μπαταρία του ότι την βρίσκω περισσότερο από ικανοποιητική. Τις προάλλες το έβαλα στο αμάξι σαν gps με φωνητική πλοήγηση και χάρτες google να χρησιμοποιεί δεδομένα κιόλας δηληδή. Ξεκίνησα με 85% μπαταρία και μετά από 3 ώρες ήταν στο 60%. Αν δεν ικανοποιεί αυτό τότε τι να πω...

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

αααα δεν ειμαι ο μονος δηλαδη που το φοβαται? κριμα ρε γιατι ειναι φαινεται πολυ δυνατο. το bootlooμπακι φοβουμαι.

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πω και για την μπαταρία του ότι την βρίσκω περισσότερο από ικανοποιητική. Τις προάλλες το έβαλα στο αμάξι σαν gps με φωνητική πλοήγηση και χάρτες google να χρησιμοποιεί δεδομένα κιόλας δηληδή. Ξεκίνησα με 85% μπαταρία και μετά από 3 ώρες ήταν στο 60%. Αν δεν ικανοποιεί αυτό τότε τι να πω...

 

Αν το λειτουργούσες με ανοιχτή την οθόνη δεν θα εφτανες στον προορισμό σου :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αααα δεν ειμαι ο μονος δηλαδη που το φοβαται? κριμα ρε γιατι ειναι φαινεται πολυ δυνατο. το bootlooμπακι φοβουμαι.

Θα ήταν παράλογο να μην το φοβάσαι.

Για να είμαστε δίκαιοι ότι έχει αναφερθεί ως τώρα είναι software αιτιολογίας, δηλαδή πρέπει να είσαι σε εγρήγορση οτι ανά πάσα στιγμή μπορεί να χρειαστεις Hard reset.

Δεν θα τρέχεις σε service κλπ, ούτε να μένεις χωρίς συσκευή για μέρες αλλά προσωπικά συνεχίζω να το θεωρώ ΞΕΦΤΊΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αν το λειτουργούσες με ανοιχτή την οθόνη δεν θα εφτανες στον προορισμό σου :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήταν παράλογο να μην το φοβάσαι.

Για να είμαστε δίκαιοι ότι έχει αναφερθεί ως τώρα είναι software αιτιολογίας, δηλαδή πρέπει να είσαι σε εγρήγορση οτι ανά πάσα στιγμή μπορεί να χρειαστεις Hard reset.

Δεν θα τρέχεις σε service κλπ, ούτε να μένεις χωρίς συσκευή για μέρες αλλά προσωπικά συνεχίζω να το θεωρώ ΞΕΦΤΊΛΑ.

 

Δεν κατάλαβες, με ανοιχτή οθόνη το λειτουργούσα...

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες, με ανοιχτή οθόνη το λειτουργούσα...

Τέτοια νούμερα στο δικό μου v10 δεν έπαιζαν.

Δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.

Link to comment
Share on other sites

Mα τι λετε τι ειναι αυτα πηγαινε λιγα ποστ φιλε μου πιο πισω και αν κανεις τη χρηση που περιγραφω δε φοβασαι χαρο ουτε ξαφνικο θανατο και σταματηστε να κατεβαζεται σκατοεφαρμογες και εχετε δισλειτουργιες το κινητο ειναι αψογο τοσους μηνες το εχω κιχ δεν κανει.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μην προσπαθείτε να αποδείξετε οτι δεν ήμαστε ελέφαντες σε όσους δεν μας πιστεύουν οτι το κινητό είναι άψογο. Πάρτε ρε παιδιά κανένα κινέζο να βρείτε την υγειά σας και αφήστε το V10 σε όσους ξέρουν από πολυεργαλεία. Δεν είναι ένα απλό κινητό αυτό και δεν κάνει για όλους.

Υπάρχει και το g5 βέβαια και τώρα άκουσα οτι θα δίνουν δώρο ενα spay στο χρώμα του κινητού για μερεμέτια όπου φεύγει το χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια νούμερα στο δικό μου v10 δεν έπαιζαν.

Δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ. Σε +2 ώρες στο αυτοκίνητο με ανοιχτή οθόνη, GPS, εφαρμογή DigiHUD Pro, δεδομένα και ανοιχτή οθόνη συνέχεια (παρακολουθώντας στην εφαρμογή χλμ/ωρα και τα σχετικά) και έπεσε λιγότερο από 20% η μπαταρία... Επανειλημμένως αυτό.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

αααα δεν ειμαι ο μονος δηλαδη που το φοβαται? κριμα ρε γιατι ειναι φαινεται πολυ δυνατο. το bootlooμπακι φοβουμαι.

Όλα τα κινητά τα φοβάμαι....πάντα back up σε εξωτερική κάρτα ή clound!!!

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καθαρη εγκατασταση τις 6αρας.....και κανενα θεμα με bootloop....το κινητακι ειναι φοβερο.....

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μέχρι τώρα απόλυτα ευχαριστημένος. Πρόβλημα κανένα κι εύχομαι να συνεχίσει έτσι:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα και εγώ, υπερευχαριστημένος το έχω από τον Μάιο, του πέρασα την 6 έχει φάει πολύ ξύλο γενικά και δεν έχει χαμπαριάσει τίποτα, προσέξτε τι βάζετε μέσα, εφαρμογές που σπανέ wifi - vpn για free 3g και τέτοια, προσοχή.
Link to comment
Share on other sites

Για android 7 πότε το βλέπετε;

Θα αργήσει λογικά...... Το θέμα είναι να πάρουμε και την 8... :D

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν έβαλα την 6 έκανα update όχι καθαρό install το τηλ στο φορτισμα ζεστενοταν αρκετά και με 3g όταν αποφάσισα να κάνω clean install την 6αρα γιατί έτσι μου ήρθε {μάλλον συνηθισμένος από τα μηλοφωνα μόνο clean install} παρατήρησα ότι ζεσταίνεται ελάχιστα.....

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά να την περιμένουμε κοντά στον Νοέμβρη Δεκέμβρη ..8 δεν παίζει να πάρει ούτε με σφαίρες.Αν και νομίζω έκανες πλάκα..χεχε

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καθαρό install

Αυτο τι σημαινει δηλαδη;

 

Με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

 

Ευχαριστω Κατερινα μανια με τις αλλες γλωσσες πλην ελληνικων!!:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αγοράσει το κινητό από σκρουτζομάγαζο τον Απρίλιο του 2016...Δυστυχώς χθες εκεί που κοιμόμουνα έκανα μια ατσαλη κίνηση κ ενα μπουκάλι νερό έπεσε από πάνω και το κινητό απλά πέθανε.... :-( πήρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία της LG(ενώ ξέρω ότι επίσημα δεν το φέρνει στην ελλάδα το συγκεκριμένο μοντέλο) και μου είπανε να πάω με την φωτοτυπία της απόδειξης στο service center της LG στο Ψυχικό. Εφόσον είμαι στάνταρντ εκτός εγγύησης αφού δεν καλύπτει νερό ποια είναι η γνώμη σας? Να το πάω στο επίσημο service center της LG ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό μαγαζί και αξιόπιστο που επισκευάζει κινητά? Αν δεν θέλετε να κάνετε διαφήμιση μαγαζιών στείλτε μου inbox
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε... Πολύ κρίμα.... Πότε δεν βάζουμε νερό δίπλα σε κινητό... Μακάρι να πάνε όλα καλά..Δοκίμασες να το βάλεις το κινητό μέσα σε ρύζι?

Εννοείται πρέπει να βγάλεις την μπαταρία απευθείας..

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε... Πολύ κρίμα.... Πότε δεν βάζουμε νερό δίπλα σε κινητό... Μακάρι να πάνε όλα καλά..Δοκίμασες να το βάλεις το κινητό μέσα σε ρύζι?

Εννοείται πρέπει να βγάλεις την μπαταρία απευθείας..

 

Sent from my awesome black leather LG G5

 

Ναι το ξέρω τα χω κάνει όλα αυτά που λες και ρύζια και μπαταρίες....απλά η ερώτηση είναι άλλη...που να το πάω να το κοιτάξουνε

Link to comment
Share on other sites

Τώρα procordia μόνο..

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...