Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα .. θέλω να ρωτήσω κατά την εγγραφή video σε UHT 16.9 η εγγραφή σταματά στα πέντε λεπτά .. αν βάλω να κάνω εγγραφή σε FHD στα 30 η 60 FTS η εγγραφή σταματά μετά τα 5 λεπτά και βγάζει μήνυμα ότι λόγου υπερθερμάνσεις του τηλέφωνου το video σταματά .. υπάρχει τρόπος να το ξεπεράσουμε αυτό ?? το μήνυμα ..

Εμένα σταματα στα 5' ακόμα και στο full hd, αλλά μόνο στο manual mode. Στο auto συνεχίζει και γράφει και πέραν του 5'. Επίσης όταν σταματά στο 5' δεν μου βγάζει κανένα μήνυμα για υπερθέρμανση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.ολα αυτά τα προγράμματα κακο κάνουν οποτε δεν χρησιμοποιείς κανενα.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μέχρι τι ταχύτητα μπορεί να κάνει download; Αν είμαι σε wifi στη Γερμανία που η ταχύτητα είναι πάνω από 100 mbps θα κατεβάζει το ίδιο με το laptop; Πιο παλιά από laptop κατέβαζα με 85 mbps και με το galaxy s4 45 mbps. Δεν μπορούσε το κινητό να πιάσει την ίδια επίδοση με το laptop..

Δεν ξερω αν σου απαντησαν πιο κατω, παντως η ταχυτητα που κατεβαζει το κινητο ή το πισι ειναι στην ουσια η ταχυτητα που μπορει να γραψει η καρτα μνημης, η εσωτερικη μνημη του κινητου ή ο σκληρος δισκος του πισι. Γι'αυτο το λογο λενε: "Παρε SSD για να αυξησεις την ταχυτητα του πισι σου.". Βεβαια δεν βοηθα και πολυ απο μονος του ο σκληρος αν το υπολοιπο καιει καρβουνο

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Μα έχει μέσα στο μενού εφαρμογή της lg που κάνει αυτό που θέλετε. Δείτε στης ρυθμίσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω αν σου απαντησαν πιο κατω, παντως η ταχυτητα που κατεβαζει το κινητο ή το πισι ειναι στην ουσια η ταχυτητα που μπορει να γραψει η καρτα μνημης, η εσωτερικη μνημη του κινητου ή ο σκληρος δισκος του πισι. Γι'αυτο το λογο λενε: "Παρε SSD για να αυξησεις την ταχυτητα του πισι σου.". Βεβαια δεν βοηθα και πολυ απο μονος του ο σκληρος αν το υπολοιπο καιει καρβουνο

 

Η γραμμή 100mbps το laptop Asus με ssd 500 και έπιανε πάνω από 80mbps ενώ το κινητό όχι. Ήταν στα μισά..

Αν πάω χειμώνα Γερμανία θα κάνω δοκιμή τώρα εκεί τα προγράμματα παίζουν 150-200mbps....

 

Εδώ Ελλάδα.. Κλαφτα..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, πως μπορω να ρυθμισω την 2η οθονη ετσι ωστε οι ειδοποιήσεις (π.χ. μηνυματα απο messenger, viber ) να εμφανιζονται μονο σε αυτη οταν παιζω games κλπ ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, πως μπορω να ρυθμισω την 2η οθονη ετσι ωστε οι ειδοποιήσεις (π.χ. μηνυματα απο messenger, viber ) να εμφανιζονται μονο σε αυτη οταν παιζω games κλπ ?

 

Νομίζω δεν υπάρχει τέτοια επιλογή φίλε μου, παραμόνο αν κάνεις ανενεργές τις pop-up ειδοποιήσεις απο τις εν λόγω εφαρμογές.

Edited by Superuser

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μέχρι τι ταχύτητα μπορεί να κάνει download; Αν είμαι σε wifi στη Γερμανία που η ταχύτητα είναι πάνω από 100 mbps θα κατεβάζει το ίδιο με το laptop; Πιο παλιά από laptop κατέβαζα με 85 mbps και με το galaxy s4 45 mbps. Δεν μπορούσε το κινητό να πιάσει την ίδια επίδοση με το laptop..

 

Το κινητο πιανει μεχρι 300 mbs κατεβασμα σε καποια περιοχη που ημουν με 4g+ επιασα τα 128 mbs αλλα δε κρατησα στιγμιοτυπο να σας το αποδειξω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο πιανει μεχρι 300 mbs κατεβασμα σε καποια περιοχη που ημουν με 4g+ επιασα τα 128 mbs αλλα δε κρατησα στιγμιοτυπο να σας το αποδειξω.

 

νομίζω αναφέρονται σε download speed μέσω wifi. Με 4G+ έχω πιάσει και εγώ 180mbps +

Edited by Superuser

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

νομίζω αναφέρονται σε download speed μέσω wifi. Με 4G+ έχω πιάσει και εγώ 180mbps +

 

Κοιτα λογικα εφοσον εχει ταχυτητα το wifi το τηλεφωνο δε θα εχει θεμα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Αφαιρέθηκαν μηνύματα.

 

Τα Off Topic και τα Vs σταματάνε εδώ. Αν δοθεί συνέχεια θα υπάρξουν κυρώσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να το πω το παράπονό μου, εγώ δεν μπορώ να καταφέρω ούτε 2 ώρες SOT. Με το ζόρι 1:45.

ΟΚ, εις γνώσην μου έφυγα από ένα τηλέφωνο-υπόδειγμα σε διάρκεια μπαταρίας (Mate 7) και πήγα στο V10, αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση. Υπολόγιζα έστω ένα 3ωρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να επιβεβαιωσει την λειτουργια του δακτυλικου αποτυπωματος στην εφαρμογη winbank mobile της τραπεζας πειραιαως?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να το πω το παράπονό μου, εγώ δεν μπορώ να καταφέρω ούτε 2 ώρες SOT. Με το ζόρι 1:45.

ΟΚ, εις γνώσην μου έφυγα από ένα τηλέφωνο-υπόδειγμα σε διάρκεια μπαταρίας (Mate 7) και πήγα στο V10, αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση. Υπολόγιζα έστω ένα 3ωρο.

Και εμένα δεν τα πάει και πολύ καλά... Με Data βγάζω κανένα τρίωρο αλλά εσένα πάρα είναι... Έχεις περάσει την 6.0? Εγώ την έχω περάσει χωρίς factory reset και λέω να κάνω ένα μπας και στρώσει μια και άλλα παιδιά εδώ πιάνουν πολύ καλά νούμερα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να το πω το παράπονό μου, εγώ δεν μπορώ να καταφέρω ούτε 2 ώρες SOT. Με το ζόρι 1:45.

ΟΚ, εις γνώσην μου έφυγα από ένα τηλέφωνο-υπόδειγμα σε διάρκεια μπαταρίας (Mate 7) και πήγα στο V10, αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση. Υπολόγιζα έστω ένα 3ωρο.

Είναι εμφανές ότι από κάπου έχεις διαρροή. Ψάξε το λίγο να δεις από πού χάνει μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να το πω το παράπονό μου, εγώ δεν μπορώ να καταφέρω ούτε 2 ώρες SOT. Με το ζόρι 1:45.

ΟΚ, εις γνώσην μου έφυγα από ένα τηλέφωνο-υπόδειγμα σε διάρκεια μπαταρίας (Mate 7) και πήγα στο V10, αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση. Υπολόγιζα έστω ένα 3ωρο.

 

Δεν λες με τη χρήση όμως. :confused:

Αυτό που περιγράφεις είναι εξαιρετικά λίγο & βγάινει μόνο αν κάνεις πολύ χρήση παρασκηνίου, π.χ. ώρες ακρόασης tune in ή αφορά μεγάλο εύρος αναμονής. (π.χ. 40-50ώρες)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να το πω το παράπονό μου, εγώ δεν μπορώ να καταφέρω ούτε 2 ώρες SOT. Με το ζόρι 1:45.

ΟΚ, εις γνώσην μου έφυγα από ένα τηλέφωνο-υπόδειγμα σε διάρκεια μπαταρίας (Mate 7) και πήγα στο V10, αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση. Υπολόγιζα έστω ένα 3ωρο.

Με χρήση σαν smartphone δηλαδή data on συνέχεια συγχρονισμούς κλπ τόσα βγάζει αυτή ή μπαταρία τώρα τα 5ωρα και 6ωρα που βλέπεις είναι με κλειστά data άντε και κανά wifi αν μάλιστα ερχεσαι άλλοι το mate αστα να πάνε φίλε τρως μεγάλη πίκρα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με χρήση σαν smartphone δηλαδή data on συνέχεια συγχρονισμούς κλπ τόσα βγάζει αυτή ή μπαταρία τώρα τα 5ωρα και 6ωρα που βλέπεις είναι με κλειστά data άντε και κανά wifi αν μάλιστα ερχεσαι άπο το mate αστα να πάνε φίλε τρως μεγάλη πίκρα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

 

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν τα πάει και πολύ καλά... Με Data βγάζω κανένα τρίωρο αλλά εσένα πάρα είναι... Έχεις περάσει την 6.0? Εγώ την έχω περάσει χωρίς factory reset και λέω να κάνω ένα μπας και στρώσει μια και άλλα παιδιά εδώ πιάνουν πολύ καλά νούμερα

 

Είναι εμφανές ότι από κάπου έχεις διαρροή. Ψάξε το λίγο να δεις από πού χάνει μπαταρία.

 

Δεν λες με τη χρήση όμως. :confused:

Αυτό που περιγράφεις είναι εξαιρετικά λίγο & βγάινει μόνο αν κάνεις πολύ χρήση παρασκηνίου, π.χ. ώρες ακρόασης tune in ή αφορά μεγάλο εύρος αναμονής. (π.χ. 40-50ώρες)

 

Με χρήση σαν smartphone δηλαδή data on συνέχεια συγχρονισμούς κλπ τόσα βγάζει αυτή ή μπαταρία τώρα τα 5ωρα και 6ωρα που βλέπεις είναι με κλειστά data άντε και κανά wifi αν μάλιστα ερχεσαι άλλοι το mate αστα να πάνε φίλε τρως μεγάλη πίκρα

 

Πώς έχει μια τυπική μέρα (προ και μετά V10 είναι ακριβώς η ίδια):

 

Bluetooth, Wi-Fi, Data, Location, Auto Brightness είναι στο ON, αλλά όχι απαραίτητα σε ενεργή λειτουργία (π.χ. δεν είμαι πάντα συνδεδεμένος σε ασύρματο δίκτυο).

80-120' κλήσεων

10' συνολικά Facebook Pages Manager

20-25' συνολικά Facebook

15'-20' περίπου Hangouts/WhatsApp/Messenger

5 email accounts συγχρονίζουν ανά 2 ώρες

Inbox by Gmail που τρέχει push

15'-20' Spotify

20-30' Chrome

 

Αυτή τη στιγμή είμαι στο 15%, μόλις μπήκε σε battery saving, με 8 ώρες και 42 λεπτά σε μπαταρία και 1 ώρα και 12 λεπτά SOT. Είμαι με 6.0, αλλά και 2-3 μέρες που το είχα στην 5.1 παρόμοια κατανάλωση υπήρξε.

Edited by dBpanos
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετράει αρκετά ο χρόνος αναμονής.

Π.χ. Προχθές το μεσημέρι έκανα 1.10 λεπτά διαδρομή με τα ΜΜΜ, 4G, με μόνιμα tune in να παίζει, σε συνδυασμό με bt & 1.10' browsing, συν τα πάντα να τρέχουν(viber, whats app, messenger, 3 mail) & φωτεινότητα στο auto 100%, που κάτω από το ντάλα ήλιο δίνει και λίγο παραπάνω, όταν έφτασα στον προορισμό μου είχα μείνει με 70%. Τις επόμενες 6 ώρες δεν το χρησιμοποίησα παρά ελάχιστα(~30') αλλά συνέχισα είμαι με data on, να τρέχουν συγχρονισμοί κλπ και έφτασε στο 40%.

 

Σήμερα, από το πρωί, αλλά μόνο σε wifi είμαι τώρα στο 60% με 1.20' οθόνη & όλα τα κλασσικά να τρέχουν, φωτεινότητα 100%, bt συνδεδεμένο.

Επίσης, σε χρόνο αναμονής περίπου 8h, μου έχει βγάλει 3.20h sot με αποκλειστικά χρήση για παιχνίδια, σε wifi & τα κλασσικά να τρέχουν στο παρασκήνιο.

Όσο βαριά χρήση και αν έχω κάνει πάει πάνω από 3h, αλλά σε μικρούς χρόνους αναμονής. (~10h ώρες), ενώ με μέτρια φτάνει ως το βράδυ.

Επίσης, όσο βαριά χρήση και αν έχω κάνει, με 2 φορτίσεις με φτάνει ως το βράδυ, εκτός και αν το πάρει κάποιος και το λιώσει μόνιμα, από το πρωί μέχρι το βράδυ.

 

H συσκευή δεν έχει καλή μπαταρία, αυτό είναι δεδομένο, αλλά <2h sot, είναι πολύ λίγο & πιστεύω οφείλεται ότι σε βαριά χρήση παρασκηνίου(π.χ. tune in/πολλές κλήσεις-μην υποτιμάτε το πόσο ώρα μιλάτε δεν είναι τόσο φιλικό προς τη μπαταρία) είτε σε πολυ μεγάλους χρόνους αναμονής, όπου εκεί φυσικά το sot μειώνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς έχει μια τυπική μέρα (προ και μετά V10 είναι ακριβώς η ίδια):

 

Bluetooth, Wi-Fi, Data, Location, Auto Brightness είναι στο ON, αλλά όχι απαραίτητα σε ενεργή λειτουργία (π.χ. δεν είμαι πάντα συνδεδεμένος σε ασύρματο δίκτυο).

80-120' κλήσεων

10' συνολικά Facebook Pages Manager

20-25' συνολικά Facebook

15'-20' περίπου Hangouts/WhatsApp/Messenger

5 email accounts συγχρονίζουν ανά 2 ώρες

Inbox by Gmail που τρέχει push

15'-20' Spotify

20-30' Chrome

 

Αυτή τη στιγμή είμαι στο 15%, μόλις μπήκε σε battery saving, με 8 ώρες και 42 λεπτά σε μπαταρία και 1 ώρα και 12 λεπτά SOT. Είμαι με 6.0, αλλά και 2-3 μέρες που το είχα στην 5.1 παρόμοια κατανάλωση υπήρξε.

 

Δεδομένα οι χρόνοι είναι απογοητευτικοί.

Όπως γράφω και παραπάνω οι 2 ώρες κλήσεων είναι σημαντική παράμετρος, που υποτιμάται.

Παίζει ρόλο και το σήμα που έχεις, όπως και το gps. Ειδικά αν κινείσαι συνέχεια, αυτά ψάχνουν μόνιμα και τρώνε μπαταρία.

Με το mate 7, είναι αρκετά σημαντικό να μας πεις, τι χρόνους είχες σε παρόμοια χρήση αν θυμάσαι? (π.χ. τώρα που το lg έχει 15%, το mate με πόσο θα είχε μείνει περίπου?)

Επίσης, πάντα υπάρχει και το ενδεχόμενο προβληματικής μπαταρίας.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένα οι χρόνοι είναι απογοητευτικοί.

Όπως γράφω και παραπάνω οι 2 ώρες κλήσεων είναι σημαντική παράμετρος, που υποτιμάται.

Παίζει ρόλο και το σήμα που έχεις, όπως και το gps. Ειδικά αν κινείσαι συνέχεια, αυτά ψάχνουν μόνιμα και τρώνε μπαταρία.

Με το mate 7, είναι αρκετά σημαντικό να μας πεις, τι χρόνους είχες σε παρόμοια χρήση αν θυμάσαι? (π.χ. τώρα που το lg έχει 15%, το mate με πόσο θα είχε μείνει περίπου?)

Επίσης, πάντα υπάρχει και το ενδεχόμενο προβληματικής μπαταρίας.

 

Έχεις δίκιο ότι ο χρόνος ομιλίας είναι κάτι που υποτιμάται. Θα σου πω το εξής όμως, απαντώντας στην ερώτησή σου σχετικά με το Mate. Αντίστοιχη ώρα, θα είχα περίπου 50-55%. Και το χειρότερο όλων, είναι ότι είχα την Premium έκδοση, ήτοι Dual Active!

 

Από πλευράς σήματος είμαι πολύ καλά, καθότι στο γραφείο είμαι με full 4G (σημ. δεν έχω δει ποτέ 4G+) ενώ στο σπίτι που η κάλυψη είναι χάλια, έχω Vodafone Full Σήμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο ότι ο χρόνος ομιλίας είναι κάτι που υποτιμάται. Θα σου πω το εξής όμως, απαντώντας στην ερώτησή σου σχετικά με το Mate. Αντίστοιχη ώρα, θα είχα περίπου 50-55%. Και το χειρότερο όλων, είναι ότι είχα την Premium έκδοση, ήτοι Dual Active!

 

Από πλευράς σήματος είμαι πολύ καλά, καθότι στο γραφείο είμαι με full 4G (σημ. δεν έχω δει ποτέ 4G+) ενώ στο σπίτι που η κάλυψη είναι χάλια, έχω Vodafone Full Σήμα.

Το v10 είναι εξαιρετικό τηλέφωνο αλλά ή μπαταρία του είναι αστεία και εγώ έδωσα το mate 8 και πήρα το ν10 αλλά όταν έχεις μάθει σε τέτοια μπαταρία δύσκολα συμβιβαζεσαι με κάτι άλλο προσωπικά γυρισα πάλι στο mate και βρήκα την υγειά μου

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...