Jump to content

LG Watch Urbane 2nd Edition


psybill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχές του Φλεβάρη βγαίνει το επίσημο AW 2.0! Άντε να δούμε αν θα καταφέρουμε ποτέ να κάνουμε πληρωμές από το ρολόι στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά αν βγει η official wear 2 για το ρολόι σφύριξε το για να το γυρίσω σε official και να βγάλω την Beta που έχω.. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι θα χρειαστούν μερικές εβδομάδες. Πάντως δε θα έχει σοβαρές διάφορες η τελευταία beta από την official.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα Bug η τελευταία όπως και η προηγούμενη.. Όταν απαντάς σε κλήση από το ρολόι δεν ενεργοποιεί το μικρόφωνο του ρολογιού με αποτέλεσμα να μην σε ακούει ο άλλος. Πρέπει να πατήσεις Mute Call και μετά να το ξαναπατήσεις για να δουλέψει

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δουλεύω αποκλειστικά standalone, όποτε δεν έχω τέτοια θέματα. Το βασικό μου τηλέφωνο είναι iPhone, όποτε η συνεργασία με το android wear είναι υποτυπώδης (αν και με το τελευταίο update της εφαρμογής κατι πάει να γίνει).
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

αρχές Μαΐου η αναβάθμιση για το Watch Urbane 2nd Edition σύμφωνα με την LG.

Το G Watch R και το Urbane έχουν ξεκινήσει ήδη να αναβαθμίζονται

https://plus.google.com/+LGMobile/posts/1FejXjA7jzP

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Βγηκε το update μαγκες! Το ρολοι πεταει. Περασα την ota σε 20 λεπτα..αλλα δυστυχως το android pay δε δουλευει στην ελλαδα ακομα. Μεγαλη διαφορα στη μπαταρια αν και ειναι νωρις ακομα. Οσοι το θελουν μπειτε στη σελιδα του forum του ρολογιου στο google+
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση κι εγω. αργησε πολυ να την κατεβασει. πολυ πιο ομορφο το ρολοι ετσι. πιο χρηστικο μενου. το μονο θεματακι που εχω παρατηρησει ειναι οτι ειναι πιο ευαισθητη η χειρονομια που αναβει η οθονη για να δεις την ωρα. καλυτερο μεν οταν θες να δεις την ωρα γιατι δεν περιμενεις αυτα τα 1-2 δευτερολεπτα που περιμενες αλλα αναβεις πολλες φορες χωρις να το θες. εχει κ το nfc του, αντε να ερθει το pay στην ελλαδα να κανουμε δουλεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΥΓ καμια καλη εφαρμογουλα για σχεδιασμο watch face ξερουμε; εχω παρει την pujie, συμπαθητικη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

αγόρασα κι εγώ σήμερα ένα μεταχειρισμένο,άψογο βεβαία lg.

Πολύ ωραίο.ξεκάθαρη υπεροχή και στην οθόνη σε σχέση με άλλα.

Ο προηγούμενος χρήστης είχε περάσει android wear 2 beta.

Αυτό μπορεί να πάρει αυτόματα την official αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα. Μετά από ένα χρόνο και κάτι λειτουργίας χωρίς προβλήματα, ξαφνικά εχτές το βράδυ ενώ είχε ξεκινήσει να φορτίζει μετά από λίγο σταμάτησε.

 

Από τότε έχω κάνει διάφορα αλλά δεν έγινε κάτι. Ο φορτιστής και το καλώδιο δουλεύει.

 

Τι κάνουμε τώρα; Στην Ελλάδα έχει service για τα ρολόγια ή LG ή πρέπει να το στείλω εξωτερικό και που;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Προς ενημέρωση των κατόχων...

Τελικά κάλεσα την εξυπηρέτηση της lg. Μου έστειλαν courier που πήρε το ρολόι και μου το επέστρεψαν σε μία εβδομάδα περίπου (αφού μου είχαν στείλει μήνυμα πως θα καθυστερήσει λόγω αναμονής του ανταλλακτικού) με καινούργιο σώμα. Δηλαδή καινούργιο ρολόι εκτός από το λουράκι.

Όλα αυτά χωρίς να πληρώσω ούτε ένα ευρώ. Να πω τι αλήθεια δεν το περίμενα. Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν από εμένα στην lg.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παίδες, ξέρει κανένας αν μπορούμε να βρούμε ανταλλακτικό λουράκι; Από Ελλάδα, έστω και από την αντιπροσωπεία. Το δικό μου κόπηκε ελάχιστα εκεί που ενώνεται με το σώμα, όχι τελείως, αλλά έτσι όπως είναι το κόψιμο δεν το κόβω να αντέχει και πολύ, και κάνει και ένα σπαστικό κλακ με την παραμικρή κίνηση, προφανώς επειδή το βυσματάκι της κεραίας μπαινοβγαίνει.

 

Προς το παρόν ανταλλακτικά βρήκα μόνο εδώ, αλλά η τιμή είναι αρκετά ψηλή, στα 30 το ένα και στα 58 και τα δύο μαζί με εργαλείο, συν οτί θα πάρει κανένα μήνα να έρθει από Κορέα.

 

Edit: Τελικά μίλησα με LG όπου με παρέπεμψαν σε άλλη εταιρεία που ασχολείται με το σέρβις. Δυστυχώς τα λουράκια δεν μπορούν να γίνουν παραγγελία, υπήρχε μόνο το ένα (αυτό με την αγκράφα, όχι αυτό που μου κόπηκε δηλαδή) και μου έδωσαν τιμή γύρω στα 38 αν θυμάμαι καλά. Οπότε για ανταλλακτικά μάλλον η σελίδα πιο πάνω είναι μονόδρομος.

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...