Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι σε ότι κινέζικο έχει πέσει στα χέρια μου μέχρι τώρα και συμφωνώ πως είναι κάπως μειονέκτημα! Τα γνωστά Samsung κλπ ακόμη και με custom rom πάντα αυτό το wizard της επαναφοράς υπάρχει! Edited by GiannisSma
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις εγκατέστησα το Xposed Framework, modules που βρίσκω? Έχετε βάλει κάποια συγκεκριμένα? Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το Xposed Framework, modules που βρίσκω? Έχετε βάλει κάποια συγκεκριμένα?

Στην κατηγορία κατέβασμα μέσα στο xposed. Υπάρχουν πάρα πολλά και δεν είναι όλα για όλες τις συσκευές όπως θα δεις και μόνος. Συγκεκριμένα όχι δεν υπάρχουν αλλά προτείνεται για greenify, YouTube adaway, appsopsxpoded, gravity box. Πρέπει να διαβάσεις όμως τι κάνει και το καθένα και σε περίπτωση που δεν ξέρεις τι θα μπαίνεις στο θέμα του κάθε module στο xda!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι "θεός", ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην κατηγορία κατέβασμα μέσα στο xposed. Υπάρχουν πάρα πολλά και δεν είναι όλα για όλες τις συσκευές όπως θα δεις και μόνος. Συγκεκριμένα όχι δεν υπάρχουν αλλά προτείνεται για greenify, YouTube adaway, appsopsxpoded, gravity box. Πρέπει να διαβάσεις όμως τι κάνει και το καθένα και σε περίπτωση που δεν ξέρεις τι θα μπαίνεις στο θέμα του κάθε module στο xda!

 

Το gravity box το βρήκα αλλά τα άλλα όχι.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι "θεός", ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το gravity box το βρήκα αλλά τα άλλα όχι.

 

Και να τα βρεις αν δεν γνωρίζεις τι κάνουν θα σου είναι σχεδόν άχρηστα. Εγώ τα modules που χρησιμοποιώ τα δουλεύω χρόνια και δοκιμάζω συχνά παρόμοια ή νέα που βγαίνουν για να δω αν θα με βολέψει τίποτε άλλο. Ρίξε μια ματιά και εδώ όπου υπάρχουν πολλά άρθρα για αυτό το θέμα και εξηγεί τι δουλειά κάνει και το κάθε module που προτείνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα, ακόμα φορτίζει. Φαίνεται τέλειο για τα λεφτάτου. Δοκιμασα να κανω root με τη μέθοδο που περιγράφεται στην αρχή (UPDATE-SuperSU-v2.46-Y100PRO-ChristianTroy.zip) αλλά δεν γίνεται με τίποτα.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα, ακόμα φορτίζει. Φαίνεται τέλειο για τα λεφτάτου. Δοκιμασα να κανω root με τη μέθοδο που περιγράφεται στην αρχή (UPDATE-SuperSU-v2.46-Y100PRO-ChristianTroy.zip) αλλά δεν γίνεται με τίποτα.

 

Κάνε αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6528925#post6528925

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Τα χθεσινά μου στατιστικά με την custom r14. Πραγματικά τα πήγε τέλεια!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160319/23af926b4009762d82d817d550b017a4.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160319/67519bd980f7f0e523acc7a6d5b1860f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160319/430423e75cb351ee546b31ee6a5777d1.jpg

 

 

 

Δηλαδή? Τι πρόβλημα ακριβώς αντιμετωπίζεις?

 

Δηλ σε σχέση με την stock r14 έχει διαφορά ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αν και δεν μου έπαιξε με καμία από τις 2 μεθόδους σε ευχαριστώ πολύ. Τελικά το rootαρα με το τελευταίο kingroot 4.8.2. Σας έχει τύχει να μην σβήνει η οθόνη, δηλαδή να μην σβήνει μετά από 30 δευτερόλεπτα (η ρύθμιση) έπειτα από αναπάντητη κλήση;

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Δηλ σε σχέση με την stock r14 έχει διαφορά ?

Εγώ με την ίδια κλασσική χρήση της συσκευής έβγαλα μια ώρα παραπάνω σε σχέση με την απλή R12 που είχα. Γιατί την R14 κατευθείαν custom έβαλα.

Αν και δεν μου έπαιξε με καμία από τις 2 μεθόδους σε ευχαριστώ πολύ. Τελικά το rootαρα με το τελευταίο kingroot 4.8.2. Σας έχει τύχει να μην σβήνει η οθόνη, δηλαδή να μην σβήνει μετά από 30 δευτερόλεπτα (η ρύθμιση) έπειτα από αναπάντητη κλήση;

Εγκατέστησες το twrp κανονικά και έκανες install το αρχείο του supersu μέσω twrp και δεν έγινε? Κάτι έκανες λάθος τότε!

Link to comment
Share on other sites

Όχι το SP_Flash_Tools μου βγάζει error όταν συνδέω το τηλέφωνο (κλειστό και του έχω βγάλει μπαταρία, την ξαναβαζω, συνδέω και... error), με σωστά τα αρχεία. Κάτι θα έχω κάνει λάθος αλλά το κάνω 10 φορές συνεχόμενες :lol:

Το μόνο που έχω καταφέρει είναι να κάνω root αλλά μέσω kingroot

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Όχι το SP_Flash_Tools μου βγάζει error όταν συνδέω το τηλέφωνο (κλειστό και του έχω βγάλει μπαταρία, την ξαναβαζω, συνδέω και... error), με σωστά τα αρχεία. Κάτι θα έχω κάνει λάθος αλλά το κάνω 10 φορές συνεχόμενες :lol:

Το μόνο που έχω καταφέρει είναι να κάνω root αλλά μέσω kingroot

Κάνε μια λήψη ξανά το sp flash μήπως κάτι στο κατέβασμα δεν πήγε καλά και επίσης δοκίμασε άλλη θύρα usb και να τρέξεις το πρόγραμμα ως διαχειριστής!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο να αλλάξω USB δεν είχα σκεφτεί!! Βουλωμένο PC διαβάζεις φίλε μου. Μόλις αλλαξα θύρα έπαιξε το ρημάδι. Σε ευχαριστώ πολύ.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θέλω γιατί μπερδεύτηκα με τα δίκαρτα. Έβαλα μια κάρτα Q αλλά δε μου δουλεύουν τα δεδομένα. Τα έχω ανοιχτά τα δεδομένα και επιλεγμένα για Q.

Όταν χρησιμοποιώ τη Cosmote τα δεδομένα είναι οκ και γράφει 4G. Με τη Q όμως δε δουλεύει και γράφει G και ένα μικρό R. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί έχω πελαγώσει;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, περισσότερα (ενότητα ασύρματο και δίκτυα πάνω πάνω), δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και ενεργοποίησε στην q κάρτα την περιαγωγή δεδομένων. Υποθέτω το apn το έχεις τσεκάρει αν είναι το σωστό.
Link to comment
Share on other sites

Όνομα σημείου πρόσβασης, στις ρυθμίσεις. Πρέπει να είναι myq. Αλλά από τη στιγμή που δε σε αφήνει να αλλάξεις σε 3g/4g μάλλον έχεις επιλέξει να μπαίνει από την άλλη κάρτα. Πήγαινε ρυθμίσεις, κάρτες sim, δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και επέλεξε την κάρτα της q.
Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν έχει πολλά να τσεκάρεις. Το 4G είναι οκ. Περιαγωγή είπες την έχεις ενεργοποίησει. Από εκεί και πέρα κοιτάς το σημείο πρόσβασης. Αν δεν έχει προφίλ με όνομα q telecom φτιάχνεις ένα με αυτό το όνομα και το μόνο που προσθέτεις μέσα όταν ανοίξεις τις ρυθμίσεις του, είναι το apn που το κάνεις myq . Πρέπει να το σώσεις πριν πατήσεις να πάει πίσω, και στη συνέχεια να το επιλέξεις. Τέλος το πιο απλό που λογικά θα το έχεις ελέγξει είναι αν τα δεδομένα είναι ενεργά(και εννοείται να μην έχεις συνδεθεί σε κάποιο Wi-Fi).
Link to comment
Share on other sites

Έκανα νέο σημείο πρόσβασης ρώτησα στο νήμα με τη Q, συνδέθηκε αλλά το σήμα της q είναι τραγικό. Συνεπώς δεν είναι θέμα της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Μην τα λες αυτά τόσο φανερά, γιατί όπου να'ναι θα σκάσουν μύτη τα fanboys της wind υποστηρίζοντας πόσο τέλειο είναι το σήμα εκεί που μένουν και πόσο καλά και συμφέροντα πακέτα έχει, συστήνοντάς σου να κάνεις υπομονή μέχρι να φτιάξει το δίκτυο... :P
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι Αθήνα(Άγιος Δημήτριος) και δοκίμασα εχθές να δω κάτι, έπιανε 3G με πολύ ασθενές σήμα(κάτω από τη μέση) και το γύρισε συνέχεια σε edge. Αλλά τι να πω, θα με κοροϊδέψουν που δεν εκτιμώ το πόσο τίμια εταιρεία είναι και το πόσο καλές τιμές έχει... Συγγνώμη για το off topic.
Link to comment
Share on other sites

Μην τα λες αυτά τόσο φανερά, γιατί όπου να'ναι θα σκάσουν μύτη τα fanboys της wind υποστηρίζοντας πόσο τέλειο είναι το σήμα εκεί που μένουν και πόσο καλά και συμφέροντα πακέτα έχει, συστήνοντάς σου να κάνεις υπομονή μέχρι να φτιάξει το δίκτυο... :P

 

 

 

Μολις ηρθε το fanboy της Q.Το δικτυο απο περυσι τετοια εποχη φτιαχνεται σε 3G/4G και η Νοτια Ηπειρωτικη Ελλαδα,Κυκλαδες,

 

Δωδεκανησα,Κρητη(σε μεγαλο κομματι της) και στο Ιονιο εχουν πολυ καλο 4G και το χαιρονται για τα καλα.Εδω Β.Ελλαδα ειναι για μπατσες η Wind.Βολο,Λαρισα,

 

Θεσσαλονικη εχει βαλει καλο 4G.Αλλα και το 3G δεν παει πισω.Στα ιδια σημεια με το 4G βελτιωθηκε αλλα και στις ακτες της Χαλκιδικης και στον Εβρο.

Παρακολουθα το φορουμ της Wind για να μαθαινεις για το δικτυο ;) Join to the club.Για τις τιμες ομως δεν εχει αντιπαλο,ειδικα με το φοιτητικο το οποιο δινει παροχες συμβολαιων 50-60€.Και επισης δεν δινει πολλα δωρα συνεχεια αλλα εχει μονιμες προσφορες και φτηνα πακετα.5GB με 15€ κανεις δεν δινει και τωρα με το #Crew χτυπαει τα bonus της Ευρωπαικης Καρτας Νεων που δινει η CU και η Whats Up(με 10€ καθε χρονο ομως συνδρομη η καρτα νεων).Το Crew εχει μονο μια προυποθεση,να εισαι κατω απο 20 χρονων.Οι αλλες 2 να εχεις την καρτα νεων και επισης η καρτα νεων εχει το οριο απο 13 εως 30 χρονων,που σημαινει οτι αμα δεν εχεις την καρτα,χανεις την προσφορα.Αλλα πλεον με τα φοιτητικα τελειωσε το θεμα και αμα ληξει το πασο,προς το παρον δεν κοβουν τιποτα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ, δεν με ενδιαφέρει καθόλου ούτε να παρακολουθώ τα νέα του δικτύου, ούτε να προσπαθήσω να φέρω κόσμο σε αυτό...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...