Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον δεν το εξήγησα σωστά το πρόβλημα στο πληκτρολόγιο. Θέλω να εισάγω μια λέξη. Πρέπει να πατήσω λίγο πιο κάτω αλλιώς καταλαβαίνει ότι πατάω εκεί που γράφω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μονο ενοχλητικο που εχω εντοπισει μεχρι τωρα ειναι η απουσια οποιουδηποτε ενδεικτικου λεντ α φορτιση, υπαρξη μηνυματων, ειδοποιησεων, κτλ.
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα την λυση αυτου του προγραμματος δεν την βολευτηκα. Τα ψηφια εμφανιζονται μεσα στο σχημα της μπαταριας, γεγονος οου τα καθιστα αδυνατο να διαβαστουν.

 

Καποιος αλλος τροπος που να εμφανιζονται ευαναγνωστα, οπως η ωρα η η συνδεση, υπαρχει ;

 

Δοκίμασε αυτό τότε.

 

Big Battery Indicator

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=app.batteryinfo

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη μου επεσε σημερα απο την μηχανη.

Εν αναμονη της επομενης που εχω παραγγειλει.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη μου επεσε σημερα απο την μηχανη.

Εν αναμονη της επομενης που εχω παραγγειλει.

Τώρα αν έχει μείνει τίποτα και το κρατήσεις για ανταλλακτικό ή την έχασες?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν έχει μείνει τίποτα και το κρατήσεις για ανταλλακτικό ή την έχασες?

 

 

Μονο ο φορτιστης που ηταν σπιτι.

Η συσκευη χαθηκε.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μονο ο φορτιστης που ηταν σπιτι.

Η συσκευη χαθηκε.

Κρίμα πάντως! Την είχες παραγγείλει ήδη την νέα που περιμένεις ή μετά έκανες πάλι παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει μια δευτερη για τον γιο μου και τωρα κυταω να ξαναπαραγγειλω τριτη πια για μενα παλι.

Την πρωτη αγορασα απο το aliexpress που στελνει μεσω Γερμανιας 90€. Τωρα ο ιδιος πωλητης την εχει 95€. Στο vickmall την βρισκω 77€ και στο everbuying 73€.

Τι επιλεγω ;

 

Και κατι ασχετο.

Μια και εχω την δυνατοτητα νεας παραγγελιας υπαρχει καποια νεωτερη συσκευη με καλυτερες δυνατοτητες, μπαταρια,κτλ σε αυτη ομως την τιμη ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει μια δευτερη για τον γιο μου και τωρα κυταω να ξαναπαραγγειλω τριτη πια για μενα παλι.

Την πρωτη αγορασα απο το aliexpress που στελνει μεσω Γερμανιας 90€. Τωρα ο ιδιος πωλητης την εχει 95€. Στο vickmall την βρισκω 77€ και στο everbuying 73€.

Τι επιλεγω ;

 

Και κατι ασχετο.

Μια και εχω την δυνατοτητα νεας παραγγελιας υπαρχει καποια νεωτερη συσκευη με καλυτερες δυνατοτητες, μπαταρια,κτλ σε αυτη ομως την τιμη ;

Εγώ από τα δυο site που λες δεν έχω πάρει κάτι ποτε αλλά δεν έτυχε κιόλας αν τύχαινε δεν θα είχα ενδοιασμό και θα έπαιρνα από το πιο φθηνό σίγουρα! Το άσχετο που λες ήθελα να στο πω και εγώ αφού πάει πλέον γιατί να μην δοκιμάσεις κάτι νέο? Τώρα το θέμα είναι αν θες ακριβώς το ίδιο ποσό και δεν διαθέτεις ας πούμε ένα 20αρικο παραπάνω και να ρισκάρεις σε μια άλλη συσκευή. Κάνε μια βόλτα στα διάφορα κινεζομαγαζα δες κάτι στα λεφτά που θέλεις και να σου αρέσει και μετά ψάξε εδώ στο φόρουμ αν υπάρχει θέμα και διάβασε εκεί κριτικές.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για οικονομικους αλλα και χρηστικους λογους δεν βρηκα κατι διαφορετικο που να με πεισει.

Ξαναπαραγγελθηκε λοιπον το x5 pro σε μαυρο αυτη την φορα απο το everbuying.

Με το καλο να παραλαβω.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για οικονομικους αλλα και χρηστικους λογους δεν βρηκα κατι διαφορετικο που να με πεισει.

Ξαναπαραγγελθηκε λοιπον το x5 pro σε μαυρο αυτη την φορα απο το everbuying.

Με το καλο να παραλαβω.

 

Φιλε δεν σε προλαβα...να ξέρεις ότι δεν έχουν στοκ

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν σε προλαβα...να ξέρεις ότι δεν έχουν στοκ

 

 

 

Ωχχχχ

 

στο everbuying εννοεις ;

 

αντε παλι μπλεξιματα.

 

 

 

εστειλα μηνυμα στο support ρωτωντας τους σχετικα.

 

δεν μπορω να κανω κατι αλλο τωρα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαίνεσαι και πολύ με αυτά. Και στοκ να υπάρχει μπορεί να αργήσει η αποστολή μπορεί να κολλήσει στο κέντρο διαλογής στην Ελλάδα μπορεί να σου πούνε ότι θα έχουν παραλαβή από τον προμηθευτή στις 15 του μήνα και αύριο να στο στείλουν. Τα έχω πάθει αυτά γιαυτό στο λέω. Απο όποιο μαγαζί και να πάρεις με αυτά που έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ κατά καιρούς είναι καθαρά θέμα τύχης στην τελική!
Link to comment
Share on other sites

Μου απαντησαν ετσι .....

Δεν θελω να πω μεγαλη κουβεντα αλλα ηταν αμεσοι στην απαντηση τους και δεν μου φαινεται οτι προσπαθουν να υπεκφυγουν σε κατι.

 

ar George,

 

Thank you very much for your order with Everbuying.

 

I have checked the stock availability and I'm pleased to inform you that the items you have ordered are in stock and are now ready for shipping.

Once your order has been shipped out we will send you a confirmation email.

We kindly ask that you could wait a little more for the shipping information.

 

Alternatively,you can also see the information when you log in your account on our website and review your order here http://user.everbuying.net/m-users-a-sign.htm.

 

Thank you for your patience and kind support.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τότε απλά περιμένεις να σου έρθει το τρακινγκ μόλις γίνει η αποστολή! Αν δεν έχεις επιλέξει απλό ταχυδρομείο εννοείται! Αλλιώς απλά το μειλ ότι έγινε η αποστολή!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα από vickmail, σε άσπρο. Αντε να δούμε!
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Τότε απλά περιμένεις να σου έρθει το τρακινγκ μόλις γίνει η αποστολή! Αν δεν έχεις επιλέξει απλό ταχυδρομείο εννοείται! Αλλιώς απλά το μειλ ότι έγινε η αποστολή!

 

Με απλο ταχυδρομειο ειχε επιλογη, αλλα εχω τικαρει και το κουτακι "με tracking number" που ειχε επισης σαν επιλογή.

Αλλιως εκτος του ότι χρεωνε επιπλέον ταχυδρομικα, αφορουσε σε αποστολες με κουριερ με τα γνωστα ενδεχομενα προβλήματα τελωνειου, κτλ.

Ποιος εκτιμάς ότι είναι ενας ευλογος χρονος μεχρι να το στειλουν και να μου δωσουν αριθμο αποστολης.

Προσωπικα πιστευω πως αν μεχρι αυριο (2 ημερες μετα δηλαδή) δεν εχω νεα τους, θα πρεπει να τους ενοχλησω.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Με απλο ταχυδρομειο ειχε επιλογη, αλλα εχω τικαρει και το κουτακι "με tracking number" που ειχε επισης σαν επιλογή.

Αλλιως εκτος του ότι χρεωνε επιπλέον ταχυδρομικα, αφορουσε σε αποστολες με κουριερ με τα γνωστα ενδεχομενα προβλήματα τελωνειου, κτλ.

Ποιος εκτιμάς ότι είναι ενας ευλογος χρονος μεχρι να το στειλουν και να μου δωσουν αριθμο αποστολης.

Προσωπικα πιστευω πως αν μεχρι αυριο (2 ημερες μετα δηλαδή) δεν εχω νεα τους, θα πρεπει να τους ενοχλησω.

 

Την απάντηση αυτη ποιος σου την εστειλε ? Απο το site με τicket ή απο εδω μεσα στο φορουμ ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα για περισσότερες απορίες περί αγορών από καταστήματα Κίνας ας συνεχιστούν οι απορίες στο σωστό θέμα ώστε να μην γεμίζει εδώ το θέμα της συσκευής με off topic συζήτηση!
Link to comment
Share on other sites

Την απάντηση αυτη ποιος σου την εστειλε ? Απο το site με τicket ή απο εδω μεσα στο φορουμ ??

 

 

Για να σταματησει εδω το θεμα της διαθεσιμοτητας και της αποστολης ενημερωνω οτι μου απαντησαν αμεσα για την υπαρξη διαθεσιμοτητας και σημερα (2 ημερες μετα την παραγγελια) εφυγε και μου εστειλαν το tracking number.

 

Φυσικα φιλε μου ολη η επικοινωνια εγινε μεσα απο το λογαριασμο μου, αλλα αφου ειδα οτι υπαρχει σχετικο θεμα εδω, τις υπεβαλλα και εκει. Μου απαντουσαν και στα δυο οποτε μπορεις να παρακολουθησεις την αλληλογραφια στο θεμα του everbuying.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Για να σταματησει εδω το θεμα της διαθεσιμοτητας και της αποστολης ενημερωνω οτι μου απαντησαν αμεσα για την υπαρξη διαθεσιμοτητας και σημερα (2 ημερες μετα την παραγγελια) εφυγε και μου εστειλαν το tracking number.

 

Φυσικα φιλε μου ολη η επικοινωνια εγινε μεσα απο το λογαριασμο μου, αλλα αφου ειδα οτι υπαρχει σχετικο θεμα εδω, τις υπεβαλλα και εκει. Μου απαντουσαν και στα δυο οποτε μπορεις να παρακολουθησεις την αλληλογραφια στο θεμα του everbuying.

 

Σε ρωτάω γιατί καταλαβαίνω ότι οι κινεζοι δεν ξερουν τι τους γίνεται !! Και εγώ παρήγγειλα το κινητό την προηγούμενη εβδομάδα απο αυτούς αφού είχα επικοινωνήσει εδω μεσα στο φορουμ μαζί τους (everbuying) και με ειχαν διαβεβαιώσει ότι το έχουν στοκ. Αφού παρήγγειλα τους ρωτάω μεσα απο το site με ticket ποτε θα μου το στείλουν και μου απαντάν ότι δεν υπάρχει σε απόθεμα και να περιμένω μέχρι τις 15/3 να παραλάβουν. Ξαναρωτάω μεσα στο φορουμ εδω το everbuying γιατι μου είπε ότι υπάρχει σε απόθεμα και μου λεει ναι υπάρχει και όταν του είπα ότι η εξυπηρέτηση πελατών τους μέσω του ticket μου απάντησε ότι δεν υπάρχει απόθεμα , μου αλλάζει την πλάκα και μου λέει ναι όντως δεν υπάρχει και αν θελω να περιμένω και συγνώμη και αλλα τετοια...

Γιάυτο σε ρώτησα απο που στο ειπαν αυτό. Και τώρα λες ότι σου έδωσαν και tracking number.....τότε τί μου έλεγαν μετα τις 15/3 ??? Ειναι πολύ ******ες !!!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Παρέλαβα το κινητό σήμερα, μετά από αναμονή σχεδόν δύο μηνών.

Πολύ θετικές πρώτες εντυπώσεις, ειδικά για την τιμή που το πήρα (~50€).

 

Απ' ότι κατάλαβα, από τα λίγα που διάβασα, με όποιον τρόπο κι αν κάνω root, δεν θα μπορώ να κάνω μετά ota update. Σωστά;

Σε περίπτωση που βγει update θα μπορώ να το περάσω με το SP Flash Tool, χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Παρέλαβα το κινητό σήμερα, μετά από αναμονή σχεδόν δύο μηνών.

Πολύ θετικές πρώτες εντυπώσεις, ειδικά για την τιμή που το πήρα (~50€).

 

Απ' ότι κατάλαβα, από τα λίγα που διάβασα, με όποιον τρόπο κι αν κάνω root, δεν θα μπορώ να κάνω μετά ota update. Σωστά;

Σε περίπτωση που βγει update θα μπορώ να το περάσω με το SP Flash Tool, χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου;

 

Καλορίζικο κάνε τις αναβαθμίσεις που θα σου βγάλει τώρα και προχώρα σε root μια και δεν νομίζω να υπάρξει περαιτέρω υποστήριξη '

Το τηλέφωνο πάλιωσε

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο κάνε τις αναβαθμίσεις που θα σου βγάλει τώρα και προχώρα σε root μια και δεν νομίζω να υπάρξει περαιτέρω υποστήριξη '

 

Το τηλέφωνο πάλιωσε

 

 

Χαχαχαχα

Τεταρτο 3μηνο του 15 , αν δεν κανω λαθος και να θεωρειται ηδη παλιο.

Ρε που παμεεεεε

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα

Τεταρτο 3μηνο του 15 , αν δεν κανω λαθος και να θεωρειται ηδη παλιο.

Ρε που παμεεεεε

 

Εγώ δεν το θεωρώ παλιό αλλά δεν ισχύει το ίδιο και γι'αυτούς που το κατασκευάζουν

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...