Jump to content

Doogee HOMTOM HT6


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε με το ext4 unpacker έγινε δουλειά, ούτε με το 7z. Μου φαίνεται, δυστυχώς, πως δεν γίνεται τίποτα.

 

Για δοκίμασε με το universal extractor http://www.legroom.net/software/uniextract

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Koίτα ότι γίνεται,γίνεται..Απλά αυτός είναι ο απλός τρόπος.Μετά θα πρέπει να μπεις στα πιο "βαθιά" με linux διανομή κτλ για να κάνεις δουλειά

Πάντως για το ht6 υπάρχουν ήδη αρκετές έτοιμες ρομ http://forum.xda-developers.com/android/general/guide-homtom-ht6-twrp-root-roms-mods-t3296277 οπότε μπορείς να δοκιμάσεις κάποια άλλη

edit

Τώρα διάβασα και το προηγούμενο μήνυμα σου.Εσύ δεν χρειάζεται να κάνεις port rom.Δοκίμασε να δεις αν μπορείς να φλασάρεις το twrp recovery με sp flash tools απο http://forum.xda-developers.com/android/general/guide-homtom-ht6-twrp-root-roms-mods-t3296277 βάλε το twrp 3.0.2 και μετά φλάσαρε κάποια ρομ απο τις διαθέσιμες.Προσωπικά είχα μείνει ικανοποιημένος απο την Aorom v1

 

Λοιπόν. Ακολούθησα τον οδηγό στο τέλος της σελίδας "UNBRICK GUIDE" και όλα καλά. Ξανά έγινε κινητό. Σας ευχαριστώ παιδιά. :up::respect::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό ξανά έγινε κινητό αλλά κάνει τα χαζά που έκανε και πριν. Προφανώς έχει θέμα με την οθόνη. Κάνει περίπου ότι έχει στο βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=Fcwktj-mYJI

Το θέμα είναι, πως αν είναι οθόνη γιατί το κάνει μόνο όταν συνδέεται στο internet; Θα το πάρω αύριο στα χέρια μου να δω μπας φαίνεται κάτι σε σχέση με την μπαταρία (μήπως φούσκωσε και πιέζει την οθόνη). Αλλά και πάλι : γιατί το κάνει μόνο όταν συνδέεται στο internet; (έτσι μου λένε)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως περίεργο να το κάνει μόνο στο ιντερνετ.Ποια ρομ του έβαλες? Μήπως φταίει η ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Την R17 τελικά γιατί αυτή είχε το android scatter file. Η "Oukitel K6000_Aorom v1" που πρότεινες δεν είχε το android scatter file. Αύριο θα το πάρω στα χέρια μου και το πρώτο που θα κάνω είναι να ανοίξω το πίσω καπάκι (δεν ξέρω κατά πόσο εύκολα ανοίγει) για να δω αν οφείλεται στην μπαταρία που πιέζει την οθόνη.

Edit: Ξαναρώτησα και όντως ισχύει, το ότι το κάνει μόνο στο internet. Περίεργο. Μετά από επανεκκίνηση συνέρχεται ή αν δεν συνδεθεί καθόλου παραμένει μια χαρά, αλλά αν συνδεθεί αρχίζει να κολλάει

 

Την rom του Oulitel πως την περνάμε; Προφανώς όχι με flash tool, αλλά πως;

Edited by lazaros11
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάτι σχετικό εδώ στο 5ο post που έχει τίτλο touchscreen fix tutorial : http://forum.xda-developers.com/android/general/guide-homtom-ht6-twrp-root-roms-mods-t3296277

 

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Την R17 τελικά γιατί αυτή είχε το android scatter file. Η "Oukitel K6000_Aorom v1" που πρότεινες δεν είχε το android scatter file. Αύριο θα το πάρω στα χέρια μου και το πρώτο που θα κάνω είναι να ανοίξω το πίσω καπάκι (δεν ξέρω κατά πόσο εύκολα ανοίγει) για να δω αν οφείλεται στην μπαταρία που πιέζει την οθόνη.

Edit: Ξαναρώτησα και όντως ισχύει, το ότι το κάνει μόνο στο internet. Περίεργο. Μετά από επανεκκίνηση συνέρχεται ή αν δεν συνδεθεί καθόλου παραμένει μια χαρά, αλλά αν συνδεθεί αρχίζει να κολλάει

 

Την rom του Oulitel πως την περνάμε; Προφανώς όχι με flash tool, αλλά πως;

Αυτή περνάει απευθείας απο τη συσκευή με το twrp recovery.Περνάς στη συσκευή μέσω του sp flash tools το twrp recovery και μέσω αυτού φλασάρεις το zip αρχείο της rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
προσπαθω να μεταφερω τις εφαρμογες απο την εσωτερικη καρτα που εχει γεμισει στην καρτα μνημης 16γιγα που εχει η γυναικα μου στο κινητο και δεν μου βγαζει πουθενα την επιλογη για να κανω την μετακινηση... υπαρχει καποιο κολπο που δεν το ξερω..?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σας, εχω το ht6 το οποιο τον τελευταιο καιρο κλεινει μονο του μολις δεχθει κληση , επισης δειχνει να φορτιζει απο το 1% στο 100% σε λιγα λεπτα. Πιθανοτατα ειναι προβλημα στην μπαταταρια καθως δειχνει συνεχεια λαθος ενδειξη η μπαταρια και κλεινει μονο του ακομα κ αν δειχνει 60% μπαταρια μολις ανοιξω ιντερνετ η δεχθει κληση χωρις προειδοποιηση. Αν εχει καποιος μπαταρια η το κινητο για ανταλακτικα παρακαλω να επικοινωνησει με μνμ. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδες δεν ξερω αν γραφω καλα εδω.... με λενε σαββα και ειμαι στο φορουμ 7 χρονια απο τα οποια απο σημερα μπαινω εερργα εδω

λοιπον ηθελα να ρωτησω εχω το κινητο περιπου 10 μηνες ολα κομπλε ευχαρηστημενος απο χρηση μπαταριας ηχο και λοιπα....το μονο θεμα που αντιμετωπιζω ειναι μαλλον βαθμονομησης.....ουτε μνμ δεν μπορω να γραψω.....εχετε κατι να προτεινετε????? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες δεν ξερω αν γραφω καλα εδω.... με λενε σαββα και ειμαι στο φορουμ 7 χρονια απο τα οποια απο σημερα μπαινω εερργα εδω

λοιπον ηθελα να ρωτησω εχω το κινητο περιπου 10 μηνες ολα κομπλε ευχαρηστημενος απο χρηση μπαταριας ηχο και λοιπα....το μονο θεμα που αντιμετωπιζω ειναι μαλλον βαθμονομησης.....ουτε μνμ δεν μπορω να γραψω.....εχετε κατι να προτεινετε????? ευχαριστω

 

Ισως να εξηγήσεις λίγο καλύτερα τι εννοείς;Τι πρόβλημα έχεις με τα μηνύματα;Τι εννοείς με το θέμα βαθμονόμισης;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!εχεις δικιο κοιτα ακομα και στο pin πατας 4 και γραφει 1 πατας 5 γραφει 2 και στα μνμτ παιρνει αλλα γραμματα αν θες γραψεις ξ παιρνει το υ και επισης πολλες φορες πιανει και τις λεξεις τις ετοιμες απο πανω τελος παντων
Link to comment
Share on other sites

Calibrate την οθόνη αφής εννοεί ότι θα ήθελε να κάνει.

 

Έχεις βάλει μήπως tempered glass;

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Calibrate την οθόνη αφής εννοεί ότι θα ήθελε να κάνει.

 

Έχεις βάλει μήπως tempered glass;

 

Sent from my Moto X Play

 

απο την πρωτη μερα αδερφε.....αλλα αυτο το κανει τους τελευταιους 4 μηνες να πω οτι εκανα λαθος ειναι ht3

Link to comment
Share on other sites

απο την πρωτη μερα αδερφε.....αλλα αυτο το κανει τους τελευταιους 4 μηνες να πω οτι εκανα λαθος ειναι ht3

 

Βγάλτο τότε να δεις.

Αρα είσαι και σε λάθος θέμα :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...