Jump to content

Huawei G8


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως από τότε που πήγα σε Huawei δε ξανασχολούμαι με άλλες μάρκες. Η μόνη εταιρεία που δε βγάζει παρεξενιές. Και με φοβερές κεραίες παιδιά... Πραγματικά τρώνε σκόνη όλοι στο θέμα λήψης και ακουστικής. Και με Kirin τα πράγματα είναι ακόμη καλύτερα καθώς έχουν πολύ advanced DSP. :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα εχω ενα LG G3 32 GB αξιζει η μεταβαση σε G8???ΘΑ με βοηθησετε πολυ παντως!!

 

Αν πηρες την νεα αναβάθμιση σε 6 και δεν έχεις προβλήματα με κολλήματα, δε βλέπω το λόγο να πας σε G8 με εξαίρεση την εμφάνιση.

Απ'οτι γνωρίζω το G3 έχει καλύτερο επεξεργαστή, ίδια ποσότητα RAM και καλύτερη κάμερα.

Ωστόσο πρώτη φορά που πήρα κινητό στη ζωή μου και δεν εχει κανένα πρόβλημα. Το κινητό εχει πολύ ωραία οθόνη, δε ζεσταίνεται, από αλουμινιο οπότε δε θα ξεφλουδίσει (δε λέω ονόματα) και άριστο σημα, αν δε μου βγάλει καποιο σοβαρό πρόβλημα και το επομενο κινητό μου πάλι Huawei θα είναι.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

με τα bluetooth εχετε κανενα θεμα? τι bluetooth εχετε? ειμαι αναμεσα στο Sony SBH52 και στο Samsung RG920B

 

Εγώ έχω εδώ και μια εβδομάδα το Huawei talkband B2, μέχρι τώρα όλα μια χαρά ούτε αποσυνδέσεις ούτε τίποτα, για stereo Bluetooth όπως αυτά που αναφέρεις δε γνωρίζω να σου πω.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Αν πηρες την νεα αναβάθμιση σε 6 και δεν έχεις προβλήματα με κολλήματα, δε βλέπω το λόγο να πας σε G8 με εξαίρεση την εμφάνιση.

Απ'οτι γνωρίζω το G3 έχει καλύτερο επεξεργαστή, ίδια ποσότητα RAM και καλύτερη κάμερα.

Ωστόσο πρώτη φορά που πήρα κινητό στη ζωή μου και δεν εχει κανένα πρόβλημα. Το κινητό εχει πολύ ωραία οθόνη, δε ζεσταίνεται, από αλουμινιο οπότε δε θα ξεφλουδίσει (δε λέω ονόματα) και άριστο σημα, αν δε μου βγάλει καποιο σοβαρό πρόβλημα και το επομενο κινητό μου πάλι Huawei θα είναι.

Μονό για λόγους εμφάνισης διότι αρέσει στην γυναίκα μου λίγο περισσότερο.απλά το g3 το γνωρίζω και εγώ είναι πολύ καλύτερό.!!

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στο Public. Κινητάρα! Ωραίο, στιβαρό, κουκλί...

 

Διάβαζα προχτές μία κριτική στο skoutz και ο τύπος έγραφε ότι είναι dual sim active. (http://www.skroutz.gr/s/7448041/Huawei-Ascend-G8-Dual-32GB.html)

 

Τελικά θα πρέπει να αποφασιστεί, είναι ή δεν είναι active;

Link to comment
Share on other sites

http://www.android-hilfe.de/thema/download-magazin-themes-fuer-das-huawei-g8.728198/

Μπείτε στην σελίδα και κατεβαστε τα θέματα που έχει και ρυθμιστε τα να είναι στο κλείδωμα της οθόνης. Όλα τα huawei μόνο με αυτά τα ειδικά θέματα δέχονται όλες τις ειδοποιήσεις. Εγώ τα έχω εδώ και 2 μήνες και όλα μου έρχονται κανονικά, από facebook mexri kai viper kai email

Με έσωσε το ποστ σου... Να σαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στο Public. Κινητάρα! Ωραίο, στιβαρό, κουκλί...

 

Διάβαζα προχτές μία κριτική στο skoutz και ο τύπος έγραφε ότι είναι dual sim active. (http://www.skroutz.gr/s/7448041/Huawei-Ascend-G8-Dual-32GB.html)

 

Τελικά θα πρέπει να αποφασιστεί, είναι ή δεν είναι active;

 

Άργησα λιγάκι αλλά τελικά το δοκίμασα και με δεύτερη sim όχι δεν είναι dual sim active. Μάλιστα όταν μιλάς με τη μία κάρτα στην άλλη βγάζει από πάνω μια μικρή κλεψύδρα για να σου δείξει ότι βγαίνει εκτός.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Άργησα λιγάκι αλλά τελικά το δοκίμασα και με δεύτερη sim όχι δεν είναι dual sim active. Μάλιστα όταν μιλάς με τη μία κάρτα στην άλλη βγάζει από πάνω μια μικρή κλεψύδρα για να σου δείξει ότι βγαίνει εκτός.

 

Αυτό ήταν η τελική μαχαιριά! Είχα μία μικρή ελπίδα και τώρα καταστράφηκε!

Πάμε για άλλο active... Κρίμα γιατί το κινητό είναι όνειρο.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ συνεχίζω, ότι κι αν έχω κάνει, να χάνω ειδοποιήσεις κυρίως απ το Viber. Όχι στη home screen αλλά γενικότερα. Μια στο τόσο θα μου στείλει κάποιος κάτι και αν δεν είναι ανοικτή η εφαρμογή, δε θα μου το εμφανίσει.

Πχ μου έγραψε χθες η γυναίκα μου να πάρω κάτι πράγματα στο σχόλασμα για να τα φέρω σπίτι και δεν μου πέταξε ειδοποίηση. Πήγα σπίτι τρεις λαλούν, πού είναι τα πράματα λέει η γυναίκα, ποιά πραματα της λέω, δες το viber μου λέει, ανοίγω το viber και με το που πατάω την καρτέλα της, τότε μου ήρθε το κείμενο. Παντόφλα... :p

Και το έχω στις προστατευόμενες εφαρμογές, και έχω κανει απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά την εφαρμογή, και restore το κινητό κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ συνεχίζω, ότι κι αν έχω κάνει, να χάνω ειδοποιήσεις κυρίως απ το Viber. Όχι στη home screen αλλά γενικότερα. Μια στο τόσο θα μου στείλει κάποιος κάτι και αν δεν είναι ανοικτή η εφαρμογή, δε θα μου το εμφανίσει.

Πχ μου έγραψε χθες η γυναίκα μου να πάρω κάτι πράγματα στο σχόλασμα για να τα φέρω σπίτι και δεν μου πέταξε ειδοποίηση. Πήγα σπίτι τρεις λαλούν, πού είναι τα πράματα λέει η γυναίκα, ποιά πραματα της λέω, δες το viber μου λέει, ανοίγω το viber και με το που πατάω την καρτέλα της, τότε μου ήρθε το κείμενο. Παντόφλα... :p

Και το έχω στις προστατευόμενες εφαρμογές, και έχω κανει απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά την εφαρμογή, και restore το κινητό κλπ.

Με το viber είχα και γω το ίδιο πρόβλημα στην αρχή, το γύρισα σε WhatsApp που λειτουργεί άψογα, άλλα φαίνεται ζήλεψε και άρχισε να λειτουργεί και αυτο κανονικά χαχα

Πάντως από άποψη ρυθμίσεων έχω κάνει τα εξής:

Στις ρυθμίσεις της ιδιας της εφαρμογής, ειδοποιήσεις τα έχω όλα τσεκαρισμενα εκτός από το νεο αναδυόμενο μήνυμα.

Στις ρυθμίσεις της συσκευής στο κέντρο ειδοποιήσεων και μετά viber, τα έχω όλα τσεκαρισμενα εκτος από διαφημιστικά πλαίσια και κλείδωμα οθόνης.

Και γω πάντως στην αρχή την είχα εγκαταστήσει τρεις φορές.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια αν μπορει καποιος που εχει το κινητο να με βοηθησει γιατι σκέφτομαι να το αγοράσω και θελω να είμαι σιγουρος.

1) είναι dual sim παίρνει 2 sim και καρτα ή μια sim και καρτα

2)με δυο καρτες μπορουν να με καλούν και στις 2

3)με το SAR τι γινετε είναι τόσο επικίνδυνο .εσεις είδατε διαφορα

4)η μπαταρια του με 3 ωρες Internet fb και πλοήγηση με 2 ωρες ομηλια και καμια 10 sms και καμία ωρα παιχνίδια του fb θα την βγάζει την μερα

5)και τελος αν θα μπορούσατε να μου πείτε την εμπειρια σας απο το κινητο ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις- προστατευομενες εφαρμογες-και "ενεργοπ" το viber /messenger κπλ να λειτουργουν κ μετα την απενεργοποιηση της οθονης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eγώ συνεχίζω, ότι κι αν έχω κάνει, να χάνω ειδοποιήσεις κυρίως απ το Viber. Όχι στη home screen αλλά γενικότερα. Μια στο τόσο θα μου στείλει κάποιος κάτι και αν δεν είναι ανοικτή η εφαρμογή, δε θα μου το εμφανίσει.

Πχ μου έγραψε χθες η γυναίκα μου να πάρω κάτι πράγματα στο σχόλασμα για να τα φέρω σπίτι και δεν μου πέταξε ειδοποίηση. Πήγα σπίτι τρεις λαλούν, πού είναι τα πράματα λέει η γυναίκα, ποιά πραματα της λέω, δες το viber μου λέει, ανοίγω το viber και με το που πατάω την καρτέλα της, τότε μου ήρθε το κείμενο. Παντόφλα... :p

Και το έχω στις προστατευόμενες εφαρμογές, και έχω κανει απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά την εφαρμογή, και restore το κινητό κλπ.

ρυθμισεις- προστατευομενες εφαρμογες-και "ενεργοπ" το viber /messenger κπλ να λειτουργουν κ μετα την απενεργοποιηση της οθονης

 

(τα εχω κανει μανταρα αλλου ηθελα να κανω παραθεση)

Edited by kostasm1988

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι από μένα παιδιά!

 

είμαι υποψήφιος αγοραστής του G8... έχω διαβάσει όλα τα σχόλια του θέματος, επειδή πρώτη φορά μπαίνω στον χώρο της Huawei και δεν έχω εμπειρία, σε γενικές γραμμές υποστηρίζει τα κινητά της? εννοώ θα παίρνει ενημερώσεις? όπως για παράδειγμα νέες εκδόσεις Androit?

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι από μένα παιδιά!

 

είμαι υποψήφιος αγοραστής του G8... έχω διαβάσει όλα τα σχόλια του θέματος, επειδή πρώτη φορά μπαίνω στον χώρο της Huawei και δεν έχω εμπειρία, σε γενικές γραμμές υποστηρίζει τα κινητά της? εννοώ θα παίρνει ενημερώσεις? όπως για παράδειγμα νέες εκδόσεις Androit?

 

Και γω πρώτη φορά παίρνω Huawei, αλλά πιστεύω την 6 θα την πάρει, καινούριο κινητό είναι δε νομίζω να μην τη δώσει.

Για παραπέρα αναβαθμίσεις όμως δε νομίζω να δώσει, δεν είναι ναυαρχίδα και έτσι όπως μας έχουν συνηθίσει οι περισσότερες εταιρείες εκεί επικεντρώνονται, καμιά ενημέρωση πάντως για θέματα ασφαλείας φαντάζομαι θα δώσει.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχουμε καεί από θέματα υποστήριξης, πλέον φυσάμε και το γιαούρτι :)

έχει όλα τα προσόντα να παίρνει αναβαθμίσεις το G8, μου είναι περίεργο να μην δώσουν κι άλλες αναβαθμίσεις!

είναι κάτι που δεν μπορούμε να το ξέρουμε για το συγκεκριμένο κινητό και γιαυτό είπα να ρωτήσω μήπως και κάποιος με εμπειρία στην Huawei μπορεί να μας πει αν υπάρχει υποστήριξη γενικός!

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα IGO και NAVIGON και δουλευουν αψογα...:up:

 

επισης στην εφαρμογη FXGURU η δημιουργια του τελικου βιντεο ταχυτατη:)

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχουμε καεί από θέματα υποστήριξης, πλέον φυσάμε και το γιαούρτι :)

έχει όλα τα προσόντα να παίρνει αναβαθμίσεις το G8, μου είναι περίεργο να μην δώσουν κι άλλες αναβαθμίσεις!

είναι κάτι που δεν μπορούμε να το ξέρουμε για το συγκεκριμένο κινητό και γιαυτό είπα να ρωτήσω μήπως και κάποιος με εμπειρία στην Huawei μπορεί να μας πει αν υπάρχει υποστήριξη γενικός!

 

Για μένα το θέμα είναι οτι αναβάθμιση δώσει να κάνει το τηλέφωνο καλύτερο και να μην το χειροτερέψει (βλέπε galaxy s3, lg g2 που πέρασαν από τα χέρια μου), διαφορετικά προτιμώ να μη δώσει τίποτα. Και πάλι όμως αμφιβάλλω αν μπορεί κάποιος να σου πει με βεβαιότητα αν το συγκεκριμένο κινητό θα το υποστηρίξει η εταιρεία ή θα το αφήσει στη μοίρα του, ακόμη και αν η Huawei ήταν η καλύτερη εταιρεία στον τομέα των αναβαθμίσεων.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα. Ειμαι Ετοιμος να το τσιμπησω το απογευμα. Εχω αποριες .

 

1. Η οθονη πως σας φαινεται ; Ποιοτητα και χρωματα ;

2. Η μπαταρια με φουλ χρηση ; Με πολυ ομιλια .

3. Αξιζει πιο πολυ σε συγκριση με το P8 ;

4. Το " πιασιμο " του βολευει η θα μου πεσει και θα το κλαιω ; Δηλαδη για 5,5 ειναι σημαζεμενο ;

5. Ισχυει οτι κανει μικρη κουρμπα η οθονη ; Οπως το Flex κατι τετοιο

6. Led notification εχει ; Αν ναι τι χρωματα βγαζει ;

7. τελικα ειναι dual actice ;

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα. Ειμαι Ετοιμος να το τσιμπησω το απογευμα. Εχω αποριες .

 

1. Η οθονη πως σας φαινεται ; Ποιοτητα και χρωματα ;

2. Η μπαταρια με φουλ χρηση ; Με πολυ ομιλια .

3. Αξιζει πιο πολυ σε συγκριση με το P8 ;

4. Το " πιασιμο " του βολευει η θα μου πεσει και θα το κλαιω ; Δηλαδη για 5,5 ειναι σημαζεμενο ;

5. Ισχυει οτι κανει μικρη κουρμπα η οθονη ; Οπως το Flex κατι τετοιο

6. Led notification εχει ; Αν ναι τι χρωματα βγαζει ;

7. τελικα ειναι dual actice ;

 

Για περισσότερες πληροφορίες ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες.

Στα γρήγορα όμως:

1. Πολύ ωραία οθόνη με φυσικά χρώματα.

2. Η μπαταρία και με αρκετή χρήση βγάζει χαλαρά μέρα, αρκεί βέβαια να μην παίζεις παιχνίδια

3. Είναι αρκετά διαφορετικά σα συσκευές άνοιξε καλύτερα ένα θέμα στην "Επιλογή συσκευής"

4. Έχει καλές διαστάσεις για 5,5 ίντσες

5. Η οθόνη δεν είναι σαν του Flex, αλλά σαν iPhone 6, στις άκρες είναι ελαφρά κυρτή.

6. Ναι έχει πολύχρωμο led

7. Όχι

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Για περισσότερες πληροφορίες ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες.

Στα γρήγορα όμως:

1. Πολύ ωραία οθόνη με φυσικά χρώματα.

2. Η μπαταρία και με αρκετή χρήση βγάζει χαλαρά μέρα, αρκεί βέβαια να μην παίζεις παιχνίδια

3. Είναι αρκετά διαφορετικά σα συσκευές άνοιξε καλύτερα ένα θέμα στην "Επιλογή συσκευής"

4. Έχει καλές διαστάσεις για 5,5 ίντσες

5. Η οθόνη δεν είναι σαν του Flex, αλλά σαν iPhone 6, στις άκρες είναι ελαφρά κυρτή.

6. Ναι έχει πολύχρωμο led

7. Όχι

 

να σαι καλα !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ακόμα μια ερώτηση... η οθόνη "χωρίζει στα δύο" για να κάνεις δύο εργασίες μαζί?

ένας φίλος με ρωτάει γιατί κι αυτός φλερτάρει με το G8 και θα ήθελε να μάθει αν έχει αυτή την δυνατότητα, από ότι ξέρω το samsung note κάνει κάτι τέτοιο αλλά δεν ήξερα να του πω για το G8

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

ακόμα μια ερώτηση... η οθόνη "χωρίζει στα δύο" για να κάνεις δύο εργασίες μαζί?

ένας φίλος με ρωτάει γιατί κι αυτός φλερτάρει με το G8 και θα ήθελε να μάθει αν έχει αυτή την δυνατότητα, από ότι ξέρω το samsung note κάνει κάτι τέτοιο αλλά δεν ήξερα να του πω για το G8

 

Δυστυχώς δεν έχει τέτοια λειτουργία αν και με τόσο μεγάλη οθόνη θα ήταν χρήσιμη.

Το μόνο που υπάρχει και έχει σχέση, είναι οτι ο video player μπορεί να δουλέψει σε μικρό παράθυρο και να κάνεις και άλλα πράγματα ταυτόχρονα όπως να μπεις στον browser, όμως απλός μετακινείται πάνω κάτω στην οθόνη και στην ουσία μένει πάνω από οποιαδήποτε εφαρμογή έχεις ανοίξει και εμποδίζει οπότε δεν είναι και πολύ χρήσιμο.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά φίλε μου, σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου σε όλες τις απορίες που είχα!

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...