Jump to content

Huawei G8


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγοράστηκε κι από εμένα σήμερα. Μέχρι τώρα είχα ένα sony z3 compact που το πάτησε αυτοκίνητο...

Ενθουσιασμένος κι εγώ μέχρι στιγμής. Τo μοναδικό μειονέκτημα του είναι το UI της Huawei αλλά να είναι καλά ο Nova Launcher.

Link to comment
Share on other sites

Eκεί κοντά στο Α5 ή στο G3 πρέπει να είναι; :blink:

 

Κάπου εκεί.

Το G7 είναι στα 226 και το mate 7 στα 385 μετά από περίπου ένα χρόνο κυκλοφορίας.

Το G8 πρέπει να είναι κάπου ανάμεσα και εκεί θα πάει σε λίγους μήνες (ή μπορεί και γρηγόρότερα απ' ότι βλέπω)

Ήδη σε 10 ημέρες έπεσε περίπου 40 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω την βάσιμη υπόθεση ότι οι εκτιμήσεις σου βασίζονται σε διαδικτυακές εμπειρίες με την συσκευή. Ή μήπως η "κανονική" τιμή μιάς ολοκαίνουργιας συσκευής θεωρείται η τιμή που θα έχει...του χρόνου;

 

Φίλε μου, πάντα το τίμημα που πληρώνεις για μια «ολοκαίνουργια» συσκευή είναι ότι την αγοράζεις υπερεκτιμημένη.

Από εμπειρία λέω ότι η τιμή προσαρμόζεται σε αυτό που αντιστοιχεί στις προδιαγραφές της μετά από 3-4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του πως είναι ρε παιδιά από πλευράς φωτεινότητας γατί το mate 7 και το p8 ότι σε αυτό το θέμα υστερούσαν πολύ
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το τηλέφωνο μου έχει θέμα με τις ειδοποιήσεις του viber. Έχει και κάποιος άλλος από εσάς;

Έχω χιλιοτσεκάρει το κέντρο ειδοποιήσεων απ τις ρυθμίσεις της συσκευής αλλά και από τις ρυθμίσεις της ίδιας της εφαρμογής αλλά πολύ συχνά φορτώνει νέα μηνύματα μόνο αφού μπω στην εφαρμογή. Τότε μόνο κατεβαίνουν τα μυνήματα σε μια συζήτηση και δεν φτάνουν όσο το τηλέφωνο είναι σε κατάσταση αναμονής. Δε με ειδοποιεί ποτέ.

 

 

Edit: Όποιος βιαζεται σκοντάφτει. Δεν ηταν στις προστατευόμενες εφαρμογές το viber. Γιαυτό. Το έβαλα και όλα οκ!

Edited by Tek_Killa
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η γνώμη σας μετα απο καιρό χρήσης;

Επίσης σε σχεση με το ZUK Z1 τι προτείνετε;

 

Εχω καταμπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα το έχω και εγώ στα χέρια μου απιστευτη όμορφη κατασκευή πανέμορφο το ui με άρεσε ανέκαθεν με τα ώραια θέματα που έχει, απίστευτη η ανταπόκριση του αισθητήρα αποτυπωματος σε σχέση με το s6 που είχα και το iPhone 6s του αδερφού μου,τώρα περίμενα λίγο πιο φωτεινή την οθόνη φωτεινή είναι αλλά κάτι δεν με αρέσει στην αντίθεση που το κάνει να χάνει στην ευκρίνεια λίγο θολή δεν μπορώ να το εκφράσω πάντως δεν ..Κάμερα δοκίμασα καποιες νυχτερινές έχει πολύ καλό φλας και τις βγάζει καλά όχι άριστα, σε δωμάτιο με φως δεν με άρεσαν κάπως δεν εστιάζει τόσο καλα έξω θα δω αύριο αυτά σε γενικές γραμμές
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το αγορασα σημερα το κινητο ειναι εκπληκτικο νομιζω η καλυτερη μου αγορα σε smartphone κ εχω αλλαξει ουκ ολιγα.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόση ραμ και ρομ εχετε ελεύθερη μόλις κανετε ρεσταρτ και πόση με κανονική χρήση, ανοιγοντας όποιες εφαρμογές χρειάζεστε όλη την ημέρα. Πόσα apps έχετε περάσει και δουλεύετε ταυτόχρονα. Στο περίπου.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ενδιαφερομαι και εγω για αυτη τη συσκευη αλλα θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα πρωτα.

1) υπαρχει επισημο σερβις στην ελλαδα;

2) υποστηριζει usb otg (για μεταφορα αρχειων);

3) αν ρουταρστει μετα μπορει να γυρισει σε στοκ κανονικα;

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το Ρ8 αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι

Α)καλο σημα

Β)μεγαλη διαρκεια μπαταριας

Γ)να μην λαγκαρει σε σερφαρισμα στο διαδύκτιο

Δ)ικανοποιητικες καμερες

και

Ε)να είναι ομορφο

Λοιπον τι λετε?????

 

G8 η P8 η καποιο άλλο huawei που ισως αγνοω την υπαρξή του????

 

 

Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω ότι υπάρχει πολύ μικρή υποστήριξη από την κοινότητα.

Δεν βρίσκω ούτε καν σελίδα στο xda-developers. Γιατί?

Οδηγός root υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Ρουτ καπου βρηκα που χαζευα,για γκουγκλαρε το
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν καταφερε να βαλει καποιος προστασια στην οθονη λογο οτι στις ακρες η οθονη ειναι κυρτη γιατι εγω οσο και αν προσπαθησα η με μεβρανη η με γιαλι δεν τα καταφερα.μου αφηνει παντα στις ακρες γυρω γυρω ασπριλα.ειναι πολυ εκνευριστικο να μην μπορεις να προστατευσεις την οθονη λογο κυρτοτητας στις ακρες
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το είδα σήμερα στα public και πραγματικά είναι κουκλί,οι 5'5 δεν του φαίνονται .εσεις οι κάτοχοι τι έμπειρος χρήσης έχετε;είστε ευχαριστημένοι ;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το είδα σήμερα στα public και πραγματικά είναι κουκλί,οι 5'5 δεν του φαίνονται .εσεις οι κάτοχοι τι έμπειρος χρήσης έχετε;είστε ευχαριστημένοι ;

 

Kάτοχος εδώ και 5 μέρες. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο honor 7, όμως το προτίμησα λόγω μεγαλύτερου αποθηκευτικού χώρου (σκοπεύω να χρησιμοποιήσω και τη δεύτερη sim), οθόνης και εμφάνισης, όντως κουκλί το άτιμο.

Έρχομαι από lumia 920 και η αλήθεια είναι οτι φοβόμουν να πάω σε android λόγω κολλημάτων (κακή εμπειρία από Galaxy S3), όμως πραγματικά το κινητό πάει σφαίρα, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο lag, όλα φορτώνουν γρήγορα, το skin της Huawei απλό, όμορφο και έχει πολλές λειτουργίες.

Από άποψη κατασκευής, επίσης πολύ ευχαριστημένος, πολύ καλό σήμα, το ακουστικό καλό και καθαρό, θα ήθελα λίγο πιο δυνατή την ένταση στα ακουστικά και στο ηχείο, όμως έχει καθαρό και ωραίο ήχο και δεν "τσιρίζει", ωραία και φωτεινή οθόνη, μπαταρία μου κρατάει χαλαρά μια μέρα με ανοιχτό το 4G, δεν παίζω όμως καθόλου παιχνίδια, το καλύτερο όμως προερχόμενος από το lumia δεν ανεβάζει καθόλου θερμοκρασία! Ο αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος πραγματικά πολύ γρήγορος και πιάνει με τη μία.

Νομίζω το μόνο αρνητικό που έχει είναι η κάμερα, είναι γρήγορη και την ημέρα καλή, όμως σε μέτριο φως και το βράδυ δεν τα πάει καλά, έχει πάντως δυνατό φλας led dual tone.

Αυτά από εμένα ελπίζω να σε κάλυψα σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος.

Καλές γιορτές σε όλους :)

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αρκετό καιρό. Το προηγούμενο μου ήταν ένα Z3 compact. Εμένα μου φαίνεται πως λαγκάρει τρελά. Καμία σχέση με το Sony. Έχω βάλει και Nova launcher μιας κ το UI της huawei τελικά με χαλάει πολύ. Κατά τα άλλα το κινητό είναι άψογο. Όπως το περιέγραψε ο φίλος παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...