Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας. Ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό αλλά έχω μια απορία. Βλέπω κόσμος ρωτάει αν έχει Ελληνικά. Το κινητό όταν το ανοίγεις δεν επιλέγεις τα Ελληνικά στην αρχή και μετά βάζεις το Gmail σου οπως σε όλα τα Android; Σε samsung,Lg,Sony τόσα χρόνια αυτό κάνω. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να κατεβάσω Ελληνικά;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό αλλά έχω μια απορία. Βλέπω κόσμος ρωτάει αν έχει Ελληνικά. Το κινητό όταν το ανοίγεις δεν επιλέγεις τα Ελληνικά στην αρχή και μετά βάζεις το Gmail σου οπως σε όλα τα Android; Σε samsung,Lg,Sony τόσα χρόνια αυτό κάνω. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να κατεβάσω Ελληνικά;

 

Αν αγοράσεις international έκδοση αυτό κάνεις. Αυτό που έκανες τόσα χρόνια στις άλλες android συσκευές που είχες.

Αν αγοράσεις κινέζικη έκδοση του κινητού, δεν έχεις ελληνικά. Πρέπει να του περάσεις άλλο firmware, αυτό της international έκδοσης, που θέλει κάποια διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είπα θα το παραγγείλω Δευτέρα 359€ πήγε 420€........ :/

 

Σήμερα ξανά βγήκε στα 359€.....

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσεις international έκδοση αυτό κάνεις. Αυτό που έκανες τόσα χρόνια στις άλλες android συσκευές που είχες.

Αν αγοράσεις κινέζικη έκδοση του κινητού, δεν έχεις ελληνικά. Πρέπει να του περάσεις άλλο firmware, αυτό της international έκδοσης, που θέλει κάποια διαδικασία.

 

Από εκεί που το πουλάνε να τους πω ότι θέλω συσκευή με international έκδοση;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά καλήμερα εχθές έγινα κάτοχός του pro 5,είναι τέλειο απλά έχει κινεζική rom βεβαία το παλικάρι πού το πήρα είχε περάσει "μισά"ελληνικά χωρίς να αλλάξει rom και έχει περασμένα και το Google play.είναι εύκολο να περάσω international rom?και ποιον οδηγό να συμβουλευτω??

 

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα εχθές έγινα κάτοχός του pro 5,είναι τέλειο απλά έχει κινεζική rom βεβαία το παλικάρι πού το πήρα είχε περάσει "μισά"ελληνικά χωρίς να αλλάξει rom και έχει περασμένα και το Google play.είναι εύκολο να περάσω international rom?και ποιον οδηγό να συμβουλευτω??

 

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

Εντάξει τα κατάφερα έβαλα global.!!!

 

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά sos.Εκεί που μέχρι χθές όλα ήταν καλά ξαφνικά σήμερα το πρωί πρόβλημα με την μπαταρία.Στις 7:35 ακριβώς πιάνω το κινητό για να δώ ένα βίντεο από την εφαρμογή του κινητού.Η στάθμη της μπαταρίας ήταν στο 32%.στις 7:43-7:44 η μπαταρία ήταν στο 17%.Μιλάμε για μια απώλεια 15% μέσα σε 8 λεπτά μπορεί να ήταν και λιγότερο.Κατά την διάρκεια χρησιμοποίησης του κινητού κάθε μισό λεπτό σχεδόν έβλεπες πτώση της μπαταρίας ανά 2% και όχι 1%.Πραγματικά τόσους μήνες έχω το κινητό τέτοιο θέμα δεν έχει δημιουργηθεί ξανά.Να σημειωθεί ότι η φωτεινότητα ήταν πολύ χαμηλά και καμία καινούργια εφαρμογή δεν έχει προσθεθεί στο κινητό ώστε να αλλάξει κάτι στην κατανάλωση του.Πραγματικά ελπίζω να μην έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία.Κάποια γνώμη?έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρεμφερές?ξέθαψα το θέμα και άντε να δούμε ποιος θα απαντήσει.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις ένα restart το κινητο?

 

εννοείς απλή επαννεκίνηση?όχι φίλε μου.εκτός αυτού μιας και είμαι στο γραφείο δεν είχα καθόλου χρόνο να το κοιτάξω και το έχω ως έχει από το πρωί.έχει συμβεί παρόμοιο περιστατικό σε σένα?

Link to comment
Share on other sites

εννοείς απλή επαννεκίνηση?όχι φίλε μου.εκτός αυτού μιας και είμαι στο γραφείο δεν είχα καθόλου χρόνο να το κοιτάξω και το έχω ως έχει από το πρωί.έχει συμβεί παρόμοιο περιστατικό σε σένα?

ναι απλη επανεκινηση..σε mx4 pro που ειχα,συνεβει αυτο..το εκανα επανεκκινηση,μετα αφησα να κλισει το κινητο απο μπαταρια και το εβαλα να φορτισει και εστρωσε..για κανα 2 βδομαδες που το ειχα ακομη,πριν το δοσω,δεν μου εμφανησε ξανα αυτο..

Link to comment
Share on other sites

ναι απλη επανεκινηση..σε mx4 pro που ειχα,συνεβει αυτο..το εκανα επανεκκινηση,μετα αφησα να κλισει το κινητο απο μπαταρια και το εβαλα να φορτισει και εστρωσε..για κανα 2 βδομαδες που το ειχα ακομη,πριν το δοσω,δεν μου εμφανησε ξανα αυτο..

 

θα δοκιμαστεί και σε περίπτωση επανεμφάνισης το θέματος θα γίνει ξανά ποστ.ενδεχομένως να φταίει και η τελευταία διαθέσιμη ενημέρωση.να σημειωθεί ότι είμαι με 5.1.11.0 A.

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμαστεί και σε περίπτωση επανεμφάνισης το θέματος θα γίνει ξανά ποστ.ενδεχομένως να φταίει και η τελευταία διαθέσιμη ενημέρωση.να σημειωθεί ότι είμαι με 5.1.11.0 A.

 

βαλε 5.1.11.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ενδιαφέρεται κανείς, πουλάω το εργαλειάκι μετά από 1 χρόνο που το έχω στα χέρια μου, άριστο πραγματικά!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι και εγω κάτοχος του meizu pro5 (αγορα απο Κινα), και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

- Εαν κάνω φουλ reset πάλι της συσκευής (μου εκανε εγγραφη ο Κινεζος.... για να διαπιστωσω για τα Ελληνικα...), τότε θα μπορώ να βάλω απο την αρχη μετά το Global?

 

- Μου έρχονται συνεχώς ειδοποιήσεις στα Κινέζικα, για ανανεώσεις και αναβαθμίσεις, παρόλο που εχω επιλέξει μονο κύριες γλώσσες Αγγλικα-Ελληνικά.

 

- Στο τομέα Ημερολόγιο, το έχω στα Ελληνικά, μου παρουσιάζονται οι μέρες "αλλαλούμ".

 

 

Και άλλα διάφορα.

Εάν ξανακάνω full reset [settings>About Phone > Storage > Factory Reset] την συσκευή θα μπορώ να τα αποφύγω τα παραπάνω προβλήματα?

 

το κινητο έχει την Flyme:5.1.11.1A

Android version: 5.1 (δεν μου ερχεται κατι για να κανω ανανεωση σε android 6.0.1)....

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση...

 

p.s.Θα επανέλθω και με άλλες ερωτήσεις στο μέλλον.... :)

Link to comment
Share on other sites

Bayern7: Προσπαθω να βάλω την τελευταια έκδοση του Flyme (οπως και full reset...) αλλα δεν μπορώ.

 

Πηγα να φτιάξω Flyme Account αλλα μου ζητάει καποιον κωδικο... Παω στο verify the mobile number.... μου ερχεται στο τηλ μου ενας 6ψηφιος κωδικος γινεται verify ...αλλα μετα παω να κανω reset..... και μου λεει οτι εβαλα λαθος κωδικο...

 

Καποιος να μπορει να με βοηθησει???

 

Υποπτευομαι οτι υπαρχει μια πιθανοτητα να εχει βαλει καποιον κωδικο ο Κινεζος πωλητης? αν δεν μπορω να κανω τιποτα μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να το ξαναεπαννεκινησω απο την αρχη το κινητο?

 

Ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα χθές το αρχείο που έβγαλε για flyme 6(1,06 GB) έκανα rebbot and update και αντί του 6 έγινε downgrade.(5.1.4.0A).το δοκίμασα 3-4 φορές και πάλι τα ίδια.Αναγκάστηκα να πατήσω clean data στην αρχική οθόνη όταν γινόταν επιβεβαίωση firmware και έφυγαν τα πάντα από μέσα από εφαρμογές.Εν ολίγοις το κινητό περιήλθε στην προτεραία κατάσταση.Όλο σφάλματα αυτή η εταιρεία και προσωπικά δύσκολα θα την εμπιστευτώ ξανά.
Link to comment
Share on other sites

γιαννη διαβασε τι εγραψα στου μχ5 το θρεντ. τα ιδια ειχα κι εγω

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παλικαρια,εχω ενα meizu Pro 5 και μου εμφανιζει συνεχεια μετα απο restart το εικονιδιο των ακουστικων στην μπαρα επανω με συνεπεια οταν με παιρνουν τηλεφωνο να μην μπορω να μιλησω παρα μονο με ανοιχτη ακροαση ή με ακουστικα.

περασα μια καινουργια ρομ αλλα και παλι το ιδιο.

εχεις καποιος καμοια ιδεα?

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...