Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ καλύτερο από το προηγούμενο site

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί δε το παίρνεις από εδώ http://www.honorbuy.com/90-meizu-pro-5 που το έχουν και σε ευρωπαϊκή αποθήκη? Εγώ από εκεί το πήρα, όλα πήγαν σούπερ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε το παίρνεις από εδώ http://www.honorbuy.com/90-meizu-pro-5 που το έχουν και σε ευρωπαϊκή αποθήκη? Εγώ από εκεί το πήρα, όλα πήγαν σούπερ!

 

απο τι βλεπω δεν το εχουν σε χρυσο.

το βρηκα σε merimobiles και dx ,ειναι αξιοπιστα?

επισης πρεπει να ζητησω να μου βαλουν google play και τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το Meizu 5 pro 64 GB και ειναι οντως τελειο. Μονο που μετα την τελευταια αναβαθμιση, 5.1.3.1.Α, δεν μπορω να μεταφερω aplications που εχουν εγκατασταθει στο τηελεφωνο, στην sd καρτα.

Βασικα, δεν δινει καθολου αυτη την δυνατοτητα σε καμια εφαρμογη που εχω δοκιμασει. Εχει κανεις παρομοιο προβλημα? Υπαρχει λυση? Ευχαριστω εκ τω προτερων. Γιαννης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το Meizu 5 pro 64 GB και ειναι οντως τελειο. Μονο που μετα την τελευταια αναβαθμιση, 5.1.3.1.Α, δεν μπορω να μεταφερω aplications που εχουν εγκατασταθει στο τηελεφωνο, στην sd καρτα.

Βασικα, δεν δινει καθολου αυτη την δυνατοτητα σε καμια εφαρμογη που εχω δοκιμασει. Εχει κανεις παρομοιο προβλημα? Υπαρχει λυση? Ευχαριστω εκ τω προτερων. Γιαννης.

 

Νομίζω αυτός είναι περιορισμός που έχει δοθεί από το Android 5 και όχι από τη Meizu. Στην προηγούμενη ρομ μπορούσες να μεταφέρεις τις εφαρμογές? Αν όχι, η μόνη λύση είναι root και app2sd με partition κατάλληλο στην sd αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Δε σου φτάνει ο εσωτερικός χώρος για εγκατάσταση εφαρμογών?

 

Edit: Δεν είναι του android 5 ο περιορισμός. Αν υπήρχε η επιλογή μεταφοράς σε προηγούμενη ρομ κάνε downgrade στη συγκεκριμένη ρομ αλλιώς ισχύει το παραπάνω.

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτός είναι περιορισμός που έχει δοθεί από το Android 5 και όχι από τη Meizu. Στην προηγούμενη ρομ μπορούσες να μεταφέρεις τις εφαρμογές? Αν όχι, η μόνη λύση είναι root και app2sd με partition κατάλληλο στην sd αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Δε σου φτάνει ο εσωτερικός χώρος για εγκατάσταση εφαρμογών?

 

Edit: Δεν είναι του android 5 ο περιορισμός. Αν υπήρχε η επιλογή μεταφοράς σε προηγούμενη ρομ κάνε downgrade στη συγκεκριμένη ρομ αλλιώς ισχύει το παραπάνω.

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Μετά από όλες τις προσπάθειες και την ερεύνα που έκανα, είναι όντως από τον κατασκευαστή αυτή η ρύθμιση. Σκέφτηκα να κάνω downgrade στην πρώτη rom που είχε όταν το παρέλαβα απο honorbuy, που ήταν άψογα όλα και ήρθε σε 3 μέρες σπίτι από Ευρώπη χωρίς να πληρώσω φυσικά τελωνείο και τλπ. Δεν προχώρησα όμως σε downgrade με την ελπίδα ότι θα βγάλουν στο μέλλον καποια rom που θα επιτρέπει την μεταφορά στην sd. Μου είναι αρκετά τα 64 gb του τηλεφώνου φυσικά, αλλά ήθελα να εκμεταλλευτώ τα 128 gb της sd. Πολύ καλή θήκη για όσους ψάχνονται, είναι της NILKIN...επίσης όσοι έχετε πάρει τον κινέζικο φορτιστή, εγώ πήρα αυτά από ebay...

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-1-2M-Flat-Duruble-Micro-USB-2-0-Data-Transfer-Charger-Charging-Cable-/361374869451?var=&hash=item54239ee7cb:m:mgwQjRSWVm5moaxd8BUApdw

 

http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Ultra-thin-0-6mm-Nature-Matte-Silicone-Soft-TPU-Case-Cover-For-MEIZU-/151926186838?var=&hash=item235f81a356:m:mW3r72lbAg6FF1rvHCNCCAg

 

http://www.ebay.com/itm/BlitzWolf-4-8a-24w-pared-doble-recorrido-del-usb-cargador-de-la-UE-con-tecnolog-/331698283087?hash=item4d3ac2224f:g:iiUAAOSwp5JWas~U

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, ενδιαφέρομαι για την αγορά του μοντελου με τα 3GB έλεγα να το πάρω από honorbuy που έχει ευρωπαϊκή αποθήκη, απλά δεν ξέρω αν το κινητό θα περάσει τελωνείο και αν θα πληρωσω μεταφορικα, κάποιος να δώσει τα φώτα του! Ως δεύτερη επιλογή είναι το coolicool αλλά είμαι λίγο επιφυλακτικός, είναι αξιόπιστο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, ενδιαφέρομαι για την αγορά του μοντελου με τα 3GB έλεγα να το πάρω από honorbuy που έχει ευρωπαϊκή αποθήκη, απλά δεν ξέρω αν το κινητό θα περάσει τελωνείο και αν θα πληρωσω μεταφορικα, κάποιος να δώσει τα φώτα του! Ως δεύτερη επιλογή είναι το coolicool αλλά είμαι λίγο επιφυλακτικός, είναι αξιόπιστο;

επιλεγης με dhl express delivery και σου βγαζει συνολο ποσο θα πληρωσεις..εγω πηρα το ιδιο κινητο με 37 ευρω μεταφορικα και σε 2.5 μερες σπιτι μου..honorbuy εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

Επομενως στα 37ευρω επιπλεον συμπεριλαμβανεται και το τελωνειο; π.χ εχει 409+37=446 ή σου χει ξεχωριστα τα λεφτα του τελωνειου;και ενα τελευταιο γιατι εχω καιρο να ασχοληθω, τωρα λογω καπιταλ κοντρολ αγοραζεις με το γνωστο τρικ, δηλαδη φπρτωνεις λεφτα στην παυπαλ ή κατευθειαν απο την καρτα θα σε αφησει;
Link to comment
Share on other sites

Επομενως στα 37ευρω επιπλεον συμπεριλαμβανεται και το τελωνειο; π.χ εχει 409+37=446 ή σου χει ξεχωριστα τα λεφτα του τελωνειου;και ενα τελευταιο γιατι εχω καιρο να ασχοληθω, τωρα λογω καπιταλ κοντρολ αγοραζεις με το γνωστο τρικ, δηλαδη φπρτωνεις λεφτα στην παυπαλ ή κατευθειαν απο την καρτα θα σε αφησει;

εμενα με αφησε κατευθειαν απο την καρτα δεν ειχα θεμα..τελωνειο δεν παιρναει γιατι ειναι απο ευρωπαικη αποθηκη η οποια ειναι στην ιταλια..οποτε πληρωνεις μονο την τελικη τιμη του κινητου μαζι με τα μεταφορικα που ειναι γυρω στα 37 μονο ομως αν επιλεξεις να σου ερθει με express delivery..

Link to comment
Share on other sites

εμενα με αφησε κατευθειαν απο την καρτα δεν ειχα θεμα..τελωνειο δεν παιρναει γιατι ειναι απο ευρωπαικη αποθηκη η οποια ειναι στην ιταλια..οποτε πληρωνεις μονο την τελικη τιμη του κινητου μαζι με τα μεταφορικα που ειναι γυρω στα 37 μονο ομως αν επιλεξεις να σου ερθει με express delivery..

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε!!

 

Εφόσον έρχεται από Ευρωπαϊκή αποθήκη (κι εγώ από κει το είχα πάρει) έρχεται νομίμως χωρίς να έχει έξοδα τελωνείου.

 

ΥΓ. Μεγειά φίλε! Το κινητό είναι τόσο καλό που μετά τις πρώτες θετικές αξιολογήσεις, "πέθανε". Λογικό αφού δεν υπάρχει κάτι να αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έρχεται από Ευρωπαϊκή αποθήκη (κι εγώ από κει το είχα πάρει) έρχεται νομίμως χωρίς να έχει έξοδα τελωνείου.

 

ΥΓ. Μεγειά φίλε! Το κινητό είναι τόσο καλό που μετά τις πρώτες θετικές αξιολογήσεις, "πέθανε". Λογικό αφού δεν υπάρχει κάτι να αναφέρεις.

 

Ειμαι κατοχος Meizu M1 Note, ενας φιλος το θελει γι αυτο ρωτουσα εδω!!

Για μενα μετα την αγορα του M1 εχουν πεθανει εταιρειες οπως apple samsung κλπ, μολις το χα δει το κινητακι το χα ζαχαρωσει αλλα το χω μονο 1 χρονο το δικο μου, οταν με το καλο αποφασισω αλλαγη τηλεφωνου φυσικα η Meizu θα ναι η εταιρεια που θα επιλεξω!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτος από το eshop, υπάρχει σε άλλο κατάστημα στην Ελλάδα;
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να ανταλλάξω το κινητό της υπογραφής μου (με leather case flip type, tempered glass, root και international rom και υποστήριξη xda, πρώτο χέρι-σε τέλεια κατάσταση ούτε μισή γρατζουνιά, δεκτός κάθε έλεγχος λειτουργικότητας, εντός εγγύησης απο vickmall αγορασμένο τέλος Νοεμβρίου 2015), με το pro5. Αν υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρεται ας μου στείλει ΠΜ, ή κάποιος που να με κατευθύνει για το που μπορώ να απευθυνθώ για κάτι τέτοιο σχετικό με αγγελίες, ας με ενημερώσει. Ευχαριστώ θερμά. Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, ενδιαφέρομαι για την αγορά του μοντελου με τα 3GB έλεγα να το πάρω από honorbuy που έχει ευρωπαϊκή αποθήκη, απλά δεν ξέρω αν το κινητό θα περάσει τελωνείο και αν θα πληρωσω μεταφορικα, κάποιος να δώσει τα φώτα του! Ως δεύτερη επιλογή είναι το coolicool αλλά είμαι λίγο επιφυλακτικός, είναι αξιόπιστο;

Εντός ευρωπαϊκής δεν υπάρχει τελωνείο... Αν παραγγείλεις από Κίνα με dhl ems είναι πολύ πιθανό να το δουν στο τελωνείο

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εκτος από το eshop, υπάρχει σε άλλο κατάστημα στην Ελλάδα;

Μήπως γνωρίζει κάποιος;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα δώσω 150-200 ευρώ περισσότερα για να πάρω το κινητό από Ελλάδα αντί για Κίνα.. Όταν πήρα το mx5 είχε 430 Ελλάδα και το πήρα 230

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα δώσω 150-200 ευρώ περισσότερα για να πάρω το κινητό από Ελλάδα αντί για Κίνα.. Όταν πήρα το mx5 είχε 430 Ελλάδα και το πήρα 230

440 χωρίς έξοδα αποστολής έχει από Κίνα, 490 από Ελλάδα. Ή διαφορετικά, 400+ΦΠΑ στην περίπτωση μου

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...