Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις για την οθόνη αλλά κάνεις δεν έγραψε δύο λόγια για την ποιότητα κατασκευής.Αν είναι εύκολο σε κάποιον ας γράψει 2 λόγια.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ποιοτικό κινητό. Αλουμίνιο όλο. Το κουμπί με έχει πολύ ευχαριστημένο και πολύ γρήγορο ανάγνωσμα δαχτυλικου αποτυπώματος. Υστερεί σε κάμερα σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες αλλά είναι πάλι καλές οι φωτογραφίες. Σαν λογισμικό έχει μερικά θεματακια αλλά είναι λίγα και μικρά. Τα θετικά υπερεχουν κατά πολύ τα αρνητικά και άρα αξίζει το κινητό την no 1 θέση στα value for money.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία του έχει τρομερή αυτονομία με πάρα πολύ καλό ήχο. Ότι άλλο θες να ρωτήσεις συγκεκριμένα πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Αξιζει η beta η καλυτερα με stable;

 

Όλοι εσείς που βάλατε beta δεν μπορείτε να γράψετε εντυπώσεις και διαφορές?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=71&type=1 βλέπω σήμερα βγήκε international 5.1.2... Έχει δοκιμάσει κανείς? Ή έστω την 4 international?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=71&type=1 βλέπω σήμερα βγήκε international 5.1.2... Έχει δοκιμάσει κανείς? Ή έστω την 4 international?

 

Δεν μου ηρθε ειδοποιηση παντως. Και οταν ανοιγω το upgrade app λεει οτι ειμαι στην latest. Οψομεθα.

Link to comment
Share on other sites

Στον τομεα του ηχου μπορει να μου πει καποιος αν ειναι καλυτερο απο το mx4 pro? Δεν ειμαι κατοχος του mx4pro απλα λογο χαμηλοτερης τιμης το προτιμω αν οντως ειναι καλυτερο στον ηχο.Θα το χρησιμοποιησω με iems κυριως (sennheiser ie8). Επισης ο ενισχυτης που εχει μπορει και να αντεξει και κανονικα ακουστικα πχ hd600 η χρειαζεται μεσω line out καποιον otg ενισχυτη τυπου fiio e12?( μεχρι τωρα το μονο κινητο απο τα οσα εχω δοκιμασει με πολυ καλο ηχο ειναι το iphone 4 . αν μπορει καποιος ο οποιος τα εχει συγκρινει να εκφερει γνωμη. ) Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν παρατηρησα κατι διαφορετικο στη τελευταια εκδοση,βεβαια ειχα την προτελευταια beta πανω.

Επισης να πω οτι ηθελε αναγκαστικα wipe data για να περαστει αλλιως εβγαζε firmware corrupted.

Ελληνικα δεν ειχε μεσα,παρα μονο Αγγλικα και 3 κινεζικες γλωσσες.

Αν ειστε σε Flyme 4 αξιζει με 1000 η αναβαθμιση.

Μολις εδωσα τη συσκευη παιδια γιατι βρηκα σε εξαιρετικη τιμη ενα Note 5 και θελω πολυ να το δοκιμασω.Δεν τη βαρεθηκα καθολου,παραπονο κανενα,περα απο τις απογευματινες φωτογραφιες στο σπιτι με τον μικρο εν κινήση.Μπορω να πω οτι δεν βγηκε καμια οπως θα ηθελα και ημουν μαθημενος σε camera Note 4 k G4.

Αυτα απο μενα,καλη συνεχεια σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που είχε τις ίδιες γλώσσες, τι σοι international είναι αυτή?

Την έβαλες απλά ή έκανες αυτά που λένε για τα αλλά meizu? Πχ αυτό https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu/2 ?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ που δεν έχω πειραματιστει με τόσα πολλά κινητά όπως τα παιδιά ποιο πάνω είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και από την φωτεινότητα (που παρεμπιπτόντως βλέπεις καθαρά έως πολύ καλά με νταλα ήλιο από πάνω) και από την κάμερα και από όλα. Αλλά κάνω άλμα γενεων από το galaxy s2 σε pro 5 και οι διαφορές μου είναι πολύ τρανταχτες.

 

Για την έκδοση λογισμικού που ρωτάει ο φίλος.

Με την τελευταία beta μου λειτουργούν όλα τέλεια και SwiftKey και όλα, πλην τον ελληνικών που δεν έχει, διαφορά δεν έχω δει και δεν ξέρω αν υπάρχει κιόλας. Ας πει κάποιος που έχει παρατηρήσει αλλά υποψιάζομαι ότι θα είναι διάφορες του τύπου είναι ένα millisecond ποιο γρήγορη ή η μπαταρία κρατάει σε αναπαραγωγή βίντεο 2% παραπάνω όπως έχει αναφερθεί από κάποιον άλλο τυπα λίγο ποιο πίσω

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που είχε τις ίδιες γλώσσες, τι σοι international είναι αυτή?

Την έβαλες απλά ή έκανες αυτά που λένε για τα αλλά meizu? Πχ αυτό https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu/2 ?

Οχι δεν ηξερα οτι θελει τετοια διαδικασια.

Απλα εκανα install το νεο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ποιοτικό κινητό. Αλουμίνιο όλο. Το κουμπί με έχει πολύ ευχαριστημένο και πολύ γρήγορο ανάγνωσμα δαχτυλικου αποτυπώματος. Υστερεί σε κάμερα σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες αλλά είναι πάλι καλές οι φωτογραφίες. Σαν λογισμικό έχει μερικά θεματακια αλλά είναι λίγα και μικρά. Τα θετικά υπερεχουν κατά πολύ τα αρνητικά και άρα αξίζει το κινητό την no 1 θέση στα value for money.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία του έχει τρομερή αυτονομία με πάρα πολύ καλό ήχο. Ότι άλλο θες να ρωτήσεις συγκεκριμένα πες μου.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές πληροφορίες.2 Ερωτήσεις ακόμα για το os της συσκευής

Έχει ελληνικά και εγκατεστημένο play store Η international έκδοση του κινητού;

Και δεύτερον έχει θέματα ο stoke launcher ώστε να αλλάζουν τα icons?Αυτά που βλέπω στο YouTube μου θυμίζουν πολύ τα lg και Δεν μου αρέσουν.Έχει θέματα που να μοιάζουν με huawei-xiaomi?

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει η έκδοση που θα πάρεις,αν δεν έχεις βάζεις εύκολα. Play store είναι πανεύκολο να περάσεις(εμένα το είχε ήδη). Ο default launcher παίζει καλά αλλά επειδή δεν μαρεσει οπτικά έχω περάσει το nova launcher.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που είχε τις ίδιες γλώσσες, τι σοι international είναι αυτή?

Την έβαλες απλά ή έκανες αυτά που λένε για τα αλλά meizu? Πχ αυτό https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu/2 ?

 

Η G (Global) που έβγαλαν είναι η ίδια ακριβώς με την αντίστοιχη κινεζικη 5αρα, με μόνη διαφορά την αφαίρεση των κινεζικών εφαρμογών (και του flyme apk, το οποίο εγκαθιστάς εύκολα αν Θες root πχ). Τα ελληνικά είναι κι αυτά μισο/κακο-μεταφρασμενα. Κρίμα, δε θελει τρελή δουλεια από τη μείζου , για να φτιάξει κάτι σωστο και για τους Έλληνες στο κομμάτι της μετάφρασης, αλλα αυτοί σφυρίζουν αδιάφορα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος τι ειναι το ροοτ και σε τι χρησιμευει και πως γινεται?

Μια απλη αναζήτηση στο Google θα σου λύσει την απορία. Με 2 λογια, τα κκινητα είναι κλείδωμενα. Δεν μπορεις να πειραξεις τιποτα στο λειτουργικό. Αρα ουτε να το βελτιώσεις, ουτε να το καταστρέψεις. Με το ροοτ αποκτας δικαίωμα να το κανεις οτι θελεις.

Στο meizu, διαβασε ποιο πισω το ροοτ γίνεται πανευκολα με ενα απλο registration, login

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση αυτο να ειναι αληθινο????

 

http://www.amazon.es/PRO-pulgadas-procesador-21-16MP-BLANCO-PLATA/dp/B017IMJ12U?tag=kimovil0a-21

Link to comment
Share on other sites

Πολυ φθηνη τιμη παντως...

 

γιατί?475 έχει στο honorbuy http://www.honorbuy.com/534-meizu-pro-5-4gb-ram-64gb-rom-smartphone-silver-black.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...