Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να λύσουμε το τη εννοούμε type c κι απά τις δυο μεριές το μπροστά το μικρό είναι το νέο βύσμα που θα κυκλοφορήσει στις επόμενες γενιές υπολογιστών και συσκευών, ωραία αυτό είναι καλά. το type c σε απλή θήρα usb είναι να κουμπώνει και από τις δυο μεριές στο βύσμα να μην έχει πάνω κάτω, δηλαδή δοκιμάστε το κανονικό καλώδιο του φορτιστεί σας και θα καταλάβετε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κοίτα να δεις πράγματα κι εγώ νόμιζα ότι ένα μέρος αν όχι όλα τα έξοδα αποστολής πήγαιναν στην μεταφορική,

για να κάνει σωστά την δουλειά τις.

Το γυαλί είπαμε δεν ήξερα, δεν είχα ξαναπάρει, αλλα και πάλι είναι ηλίθιο να αφήνει κενά.

Εσύ το έχεις αποδεχτεί με τον καιρό, εγώ πάλι το έβαλα εχθές και μου φαίνεται ηλίθιο.

Το πόσο θα κάνει το γυαλί που θα πιάνει ολόκληρη την οθόνη δεν το ξέρω, αλλα θα το προτιμούσα.

και μην κοιτάς τα λεφτά που έδωσα γιατί προς τα εκεί το πας, να γειώσεις τα λεφτά που έδωσα ότι με ότι πληρώνεις παίρνεις , αυτό το ήξερα αλλα τα παρήγγειλα όλα μαζί, δεν μπήκα στην διαδικασία του ψαξίματος δεν μιλάω γενικά μιλάω ειδικά για τα συγκεκριμένα που πουλάει το honor.

για πες μου φίλε μου τι άλλο μπορούμε να πούμε για το κινητό τώρα....... γιατί μου είσαι λίγο επιθετικός στα τελευταία μηνύματα και δεν καταλαβαίνω τον λόγο εκτός αν είσαι μέτοχος και σου θίξαμε το μαγαζάκι.

 

ευχαριστώ!! δεν σού είχα απαντήσει τις προηγούμενες φορές γιατί το είχα και το έδωσα για να εξυπηρετήσω τον φίλο το Γιαννάκη και εμένα κιόλας.

 

Ειμαι μετοχος και μου εθιξες το μαγαζακι, αυτο ειναι μπαγασακο, το επιασες το point.

Παμε τωρα στα του κινητου.

Καλυτερο ηχειο απο το note 5, δυνατο, ακουστικο υποδειγματικο και ληψη GSM σε υψηλα επιπεδα (λιγα db λιγοτερα απο note 5).

Το touch στις ναυαρχιδες της μειζου ειναι σε κορυφαια επιπεδα (το καλυτερο που εχω δει σε κινεζικες συσκευες, καλυτερο κι απο πολλα "επωνυμα ευρωπαϊκα").

Η μπαταρια , πραγματικα, πολυ καλη. Δεν περιμενα να δω αυτονομια καλυτερη απο νοτε 5 με τετοια specs κι ομως με το μειζου τη βρηκα. +20% , λοιπον, πανω απο το νοτε 5, διολου ευκαταφρονητο ποσο.

Παω να ριξω τη 5.5.12.22 beta, για να δουμε τι λεει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Είναι minor update, μολις το εριξα. Οι αλλαγες που φερνει:

 

Changelog:

Communication

•New: contact details page Support Click picture for a larger view.

•Added: Contact Details page to add “blacklist removal” feature.

•Optimization: Optimization batch delete call records and group batch delete experience.

•Optimization: Optimization hidden account deleted contacts logic.

•Optimization: missed call notification highest priority adjustment to the default.

•Optimization: Optimization Yellow Pages search experience.

•Optimization: Optimization float notice easy to inadvertently problems.

•Fix: use Internet phone call-back missed the telephone network, the resulting record is an ordinary phone call problem.

•Audio message received dual card standby, recording a message notification bar does not show the underlying problem Cards: Repair.

 

Information

•Fix: download network MMS can not communicate via HTTP Flyme problem.

 

Set up

•Optimization: Set split-screen mode.

 

Weather

•Added: living index Click to see more features added.

 

Mail

•Optimization: notification bar Click to reply to messages, while marking the message as read state.

 

Documents Management

•Optimization: storage disc hide locked area, the lock area resident show in my collection.

 

Reading

•Optimization: Optimization Copywriting Tips various scenarios.

•FIX: Books Detail screen display problems abnormal state without network.

•Fix: User interface display problems are not logged center abnormal.

•FIX: end of the process leading to the problem of incomplete update bookshelf.

 

Desktop

•Optimization: support Sogou input method icon is displayed.

 

Lock screen

•FIX: Stop End background tasks after playing music, lock screen still displays the music player problem.

 

WLAN

•Optimization: In Wi-Fi passwords in plain text box increase button.

 

Browser

•Fix: Even now interface display problems in reading mode.

Link to comment
Share on other sites

μου κρασαρει το swiftkey keyboard,οποτε παω να γραψω δεν σηκωνεται το πληκτρολογιο και αναγκαστικα πρεπει να το απεγκαταστησω και ξανα εγκατασταση μετα.
Link to comment
Share on other sites

μου κρασαρει το swiftkey keyboard,οποτε παω να γραψω δεν σηκωνεται το πληκτρολογιο και αναγκαστικα πρεπει να το απεγκαταστησω και ξανα εγκατασταση μετα.

Γιατί δεν βάζεις Google keyboard δεν σε βολευει;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

μου κρασαρει το swiftkey keyboard,οποτε παω να γραψω δεν σηκωνεται το πληκτρολογιο και αναγκαστικα πρεπει να το απεγκαταστησω και ξανα εγκατασταση μετα.

 

aaa το κάνει και εσένα το swift?? να το bag της beta που με ενοχλεί και δεν ήξερα αν το κάνει μόνο σε μένα πάμε πίσω στην stable

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την stable στο κινητό.ξέρει κάποιος αν την περάσω απο πανω τι θα γίνει? Η είναι καλύτερο να κάνω clean install?

 

Κανε clean installation. Τρεξε το update.zip και τσεκαρε τη σχετικη επιλογη κι εισαι ετοιμος (το πλεον ευκολο update ολων των εποχων σε κινητα παιδια)...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως γίνεται update αλλά αν την περάσω απο πανω θα γίνει μπέρδεμα στο κινητό αλλά και το στήσιμο απο την αρχή είναι πολύ σπαστικο
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως γίνεται update αλλά αν την περάσω απο πανω θα γίνει μπέρδεμα στο κινητό αλλά και το στήσιμο απο την αρχή είναι πολύ σπαστικο

 

εγω την περασα από πανω και είναι όλα οκ παντως !!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως γίνεται update αλλά αν την περάσω απο πανω θα γίνει μπέρδεμα στο κινητό αλλά και το στήσιμο απο την αρχή είναι πολύ σπαστικο

 

Κατσε με μπερδεψες. Upgrade απο stable σε beta θελεις (εκει κανενα προβλημα, ριχτη επιτοπου) η το αντιθετο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ένας ακόμα χαρούμενος κάτοχος του pro 5 από χθες. Εν συντομία, πάρα πολύ καλές εντυπώσεις, κατασκευαστικά είναι το ίδιο premium και όμορφο όπως το mate 7 που έχω επίσης. Πολύ γρήγορο κι ωραίο λειτουργικό.

 

Για την ιστορία, η παραγγελία έγινε από honorbuy Κυριακή από την ευρωπαϊκή αποθήκη, Δευτέρα έφυγε από την αποθήκη και χθες παρέλαβα. Πολύ γρήγορο ομολογουμένως. Μαζί αγόρασα την θήκη σιλικόνης και το tempered glass που διαθέτει το κατάστημα. Αποδεκτά και τα δύο , χωρίς να προσφέρουν κάτι ιδιαίτερο, όμως προστατεύουν το κινητό (η θήκη θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη στο σημείο την κάμερας πίσω - ο φακός εξέχει -).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ένας ακόμα χαρούμενος κάτοχος του pro 5 από χθες. Εν συντομία, πάρα πολύ καλές εντυπώσεις, κατασκευαστικά είναι το ίδιο premium και όμορφο όπως το mate 7 που έχω επίσης. Πολύ γρήγορο κι ωραίο λειτουργικό.

 

Για την ιστορία, η παραγγελία έγινε από honorbuy Κυριακή από την ευρωπαϊκή αποθήκη, Δευτέρα έφυγε από την αποθήκη και χθες παρέλαβα. Πολύ γρήγορο ομολογουμένως. Μαζί αγόρασα την θήκη σιλικόνης και το tempered glass που διαθέτει το κατάστημα. Αποδεκτά και τα δύο , χωρίς να προσφέρουν κάτι ιδιαίτερο, όμως προστατεύουν το κινητό (η θήκη θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη στο σημείο την κάμερας πίσω - ο φακός εξέχει -).

 

Καλοριζικο φιλε Αντρεα. Εγω εχω παροπλισει το note 5 για χαρη του meizu pro 5, αρα απο εκει καταλαβαινεις για τι συσκευη μιλαμε.

Παμε για nilkin ultra slim κι ενα απλο, ποιοτικο screen protector και θα ειμαστε κομπλε...

Για τα παιδια που ανεφεραν για το swiftkey και τη flyme 5 beta, πραγματι υπαρχει θεμα, οποτε προσωπικα αντικατεστησα το πληκτρολογιο με το touchpal (εξισου εξαιρετικο) και παιζουν ολα τελεια.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε Αντρεα. Εγω εχω παροπλισει το note 5 για χαρη του meizu pro 5, αρα απο εκει καταλαβαινεις για τι συσκευη μιλαμε.

Παμε για nilkin ultra slim κι ενα απλο, ποιοτικο screen protector και θα ειμαστε κομπλε...

Για τα παιδια που ανεφεραν για το swiftkey και τη flyme 5 beta, πραγματι υπαρχει θεμα, οποτε προσωπικα αντικατεστησα το πληκτρολογιο με το touchpal (εξισου εξαιρετικο) και παιζουν ολα τελεια.

Βαλε tempered glass...είναι μια κλάση πάνω σε όλα ...αφή και κυρίως προστασία οθόνης.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Βαλε tempered glass...είναι μια κλάση πάνω σε όλα ...αφή και κυρίως προστασία οθόνης.

 

tempered glass εριξα (χαρη στον Αντρεα - ankouts), αλλα λογω 2,5d δεν καθεται καλα. Οποτε με την πρωτη ευκαιρια ποδι και θα μπει καλο screen protector...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε περίπου πότε θα έρθει το Flyme 5 για Ι versions?

 

Αυτό μόνο η ίδια η εταιρεία το ξέρει.

Παιδιά μερικά σιτε το πουλάνε χωρίς το κουτί του,ξέρει κανείς τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

V@gelis διαβαζω στις αγγελίες ότι πουλησες ενα meizu pro 5. Δε σ αρεσε κατι τελικά ή ειχες πάρει και 2ο?

 

Μαρεσε απλά τα αλλάζω σαν τα πουκάμισα και κάνω αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

V@gelis διαβαζω στις αγγελίες ότι πουλησες ενα meizu pro 5. Δε σ αρεσε κατι τελικά ή ειχες πάρει και 2ο?

 

Όχι η δεύτερη συσκευή που βρέθηκε στα χέρια μου προοριζόταν για φίλο και την πήρε τελικά. Χθες έδωσα και το δικό μου τηλέφωνο κι έχω μείνει με το νοτε 5 για την ωρα. Εκπληκτική συσκευή το meizu pro 5, εξαιρετικό σε όλα του πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ παιδιά, το Βαγγέλη ρωταγα, αλλα δεκτή και η απάντηση του φίλου παραπάνω. Απο περιέργεια μιας και έχουν περασει πολλά κινητα απο τα χέρια σας, οπότε αν ειδατε κατι αρνητικό εχει μια παραπάνω βαρύτητα η αποψη σας..

Καλες γιορτές σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Εαν πας απο stable σε beta θα μπορει μετα να κανει ΟΤΑ update; Επισης υπαρχει προβλημα αν γυρισει σε stable απο beta;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...