Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω ένα μεγάλο ευχαριστω στον k0stas1988!! βρεθήκαμε και το πηρα το εργαλείο τελικά !! όλα αψογα μέχρι τωρα , λιγο το flyme θέλει συνήθεια , ολο και περισσότερο όμως το συνηθίζω σιγα σιγα , αν θελει κανεις να ρωτησει κατι εδώ είμαι !!! Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρελαβα κι εγω το 4GB, 64GB ROM μοντελο σημερα. Περαστηκε ηδη Flyme 5.1.1.0 και παμε για εντυπώσεις από το βραδυ.

Παιδια, αν καποιος εχει θηκη και screen protector / tempered glass που περισσευουν ένα πμ παρακαλω να τα αγορασω :)

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω το 4GB, 64GB ROM μοντελο σημερα. Περαστηκε ηδη Flyme 5.1.1.0 και παμε για εντυπώσεις από το βραδυ.

Παιδια, αν καποιος εχει θηκη και screen protector / tempered glass που περισσευουν ένα πμ παρακαλω να τα αγορασω :)

 

 

 

με το καλο να το χαρεις ¨:D

εγω εβαλα χτες την τελευταία beta και είναι 1 κλικ πιο γρηγορο και μεχρι στιγμής βλέπω και καλύτερη μπαταρια ,

 

επισης περα από θηκη κλπ ... αν εχει κανεις για αγορα καπου κανενα usb c type καλωδιο η ανταπτορα καλο θα είναι να μας πει

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να το χαρεις ¨:D

εγω εβαλα χτες την τελευταία beta και είναι 1 κλικ πιο γρηγορο και μεχρι στιγμής βλέπω και καλύτερη μπαταρια ,

 

επισης περα από θηκη κλπ ... αν εχει κανεις για αγορα καπου κανενα usb c type καλωδιο η ανταπτορα καλο θα είναι να μας πει

 

Σε ευχαριστω!

Ποια beta εριξες?

Θηκη κλπ βρηκες κατι Ελλαδα? Με μια προχειρη αναζητηση δεν ειδα να παιζει κατι κι η αναμονη από εξωτερικο είναι ... αιωνια πλεον :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!

Ποια beta εριξες?

Θηκη κλπ βρηκες κατι Ελλαδα? Με μια προχειρη αναζητηση δεν ειδα να παιζει κατι κι η αναμονη από εξωτερικο είναι ... αιωνια πλεον :lol:

εβαλα την 5.5.12.15 beta, θηκη με την καμια από Ελλαδα :confused:

πως σου φανηκε η εμπειρια με το κινητο μεχρι τωρα/?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Κυκλοφορούν δύο εκδόσεις? Ευρωπαϊκή και κινεζική? Όσοι το πήρατε και σας ήρθε είναι με την ευρωπαϊκή?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

'Εχω την εντύπωση από Honorbuy ότι όσα έρχονται από την ευρωπαϊκή αποθήκη είναι με την international ROM.

Κάνω λάθος; Επειδή ψήνομαι να τσιμπήσω ένα....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

'Εχω την εντύπωση από Honorbuy ότι όσα έρχονται από την ευρωπαϊκή αποθήκη είναι με την international ROM.

Κάνω λάθος; Επειδή ψήνομαι να τσιμπήσω ένα....

 

Με Α έρχονται και τα κινεζικά.

Link to comment
Share on other sites

Ο Pik (Δημητρης) ειχε δικιο. Η μπαταρια τα σπαει...

Εβαλα Flyme OS 5.5.12.15 test firmware, πεταει το κινητο, για να δουμε...

ΥΓ Ελληνικα τελος στο test firmware, βεβαια μιλαμε για ατελη και της πλακας μεταφραση ούτως η αλλως και στην stable, οποτε και που δεν υπαρχουν δε λεει τιποτα (με morelocale 2 οποιος επιμενει μπορει να τα εχει και παλι).

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ο Pik (Δημητρης) ειχε δικιο. Η μπαταρια τα σπαει...

Εβαλα Flyme OS 5.5.12.15 test firmware, πεταει το κινητο, για να δουμε...

ΥΓ Ελληνικα τελος στο test firmware, βεβαια μιλαμε για ατελη και της πλακας μεταφραση ούτως η αλλως και στην stable, οποτε και που δεν υπαρχουν δε λεει τιποτα (με morelocale 2 οποιος επιμενει μπορει να τα εχει και παλι).

 

 

ποσες ωρες σου βγαζει η οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Ο Pik (Δημητρης) ειχε δικιο. Η μπαταρια τα σπαει...

Εβαλα Flyme OS 5.5.12.15 test firmware, πεταει το κινητο, για να δουμε...

ΥΓ Ελληνικα τελος στο test firmware, βεβαια μιλαμε για ατελη και της πλακας μεταφραση ούτως η αλλως και στην stable, οποτε και που δεν υπαρχουν δε λεει τιποτα (με morelocale 2 οποιος επιμενει μπορει να τα εχει και παλι).

 

Να ρωτήσω, ελληνικό πληκτρολόγιο έχει έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, ελληνικό πληκτρολόγιο έχει έτσι;

 

σε android είσαι... Δε σε νοιαζει αν εχει η οχι. Διαλεξε ενα απο τα δεκαδες στο Android Market.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

ποσες ωρες σου βγαζει η οθονη?

 

Μια φόρτιση έχω κάνει όλη κι ολη. Δεν έχω ακόμα εικόνα. Αλλά η αισθηση μου είναι ένα +20% από note 5

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά. Την πρώτη φορά που το ανοίξατε του κάνατε κάποια πολύωρη φόρτιση; ή δε χρειάζεται κάτι τετοιο;

 

Σε ολα τα καινουργια κινητα με μπαταριες λιθιου δεν χρειαζεται κατι τετοιο.οποτε θες φορτιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο αξηζει για τα λεφτα του? απο καμερα λεει τιποτα εχει βελτιωθει απο τα προηγουμενα...? και γενικα ολο..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο αξηζει για τα λεφτα του? απο καμερα λεει τιποτα εχει βελτιωθει απο τα προηγουμενα...? και γενικα ολο..

 

Από κάμερα...υποβαθμίστηκε. Είχα το mx4 και έβγαζε σούπερ φωτογραφίες. Κατά τα άλλα (κατασκευή, οθόνη, ταχύτητα) είναι υπέροχο. Επίσης πολύ γρήγορη φόρτιση αλλά πρέπει επειγόντως να βρεις αντάπτορα απο micro sim σε type-c διαφορετικά θα μείνεις με το ένα καλώδιο μόνο της συσκευασίας.

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να βάλω καλύτερα την beta? Είμαι με flyme 5 stable τώρα? Έχουν διαφορά και σε τι?

 

Είναι λίγο πιο γρήγορο Δημήτρη και φαίνεται να έχει και λιγο καλύτερη αυτονομία ακόμα. Θα χάσεις επίσημα τα ελληνικα βέβαια (τρομαρα τους, της πλακας μετάφραση κυριολεκτικά), αλλα από ότι είχα δοκιμάσει θα "παίζουν" με Morelocale 2.

ΥΓ Καμιά θήκη και γυαλι θα πάρουμε;

Είναι κάνεις για μερικά αξεσουάρ από honorbuy για να ερθουν φθηνότερα;

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα...υποβαθμίστηκε. Είχα το mx4 και έβγαζε σούπερ φωτογραφίες. Κατά τα άλλα (κατασκευή, οθόνη, ταχύτητα) είναι υπέροχο. Επίσης πολύ γρήγορη φόρτιση αλλά πρέπει επειγόντως να βρεις αντάπτορα απο micro sim σε type-c διαφορετικά θα μείνεις με το ένα καλώδιο μόνο της συσκευασίας.

απο ηχειο ειναι καλο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...